Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötu peab Töötukassale teatama puhkamisest välismaal

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Töötu peab Töötukassale teatama puhkamisest välismaal

Postitas:

Olen hetkel töötu. Kohtumise järel määrab konsultant uue kohtumise aja. Pakutu langes seekord koolivaheajale, mil olen lapsega mõneks päevaks puhkamas.
Konsultant uuris ärasõidu ja naasmise aega, pani hoolsalt kirja ja selgus, et igast oma välismaal käimisest tulebki Töötukassale teada anda.
Uurisin selle nõude aluseid. Prinditi paber Töötukassa ja kliendi kokkulepetega, kuid seal kirjas ei olnud. Küsisin uuesti, kuid konsultant rehmas käega, et tema ka ei tea, aga nii on – iga kord kui välismaale sõita, tuleb konsultandile teada anda.
Konflikti ei olnud, lihtsalt arutelu ühes küsimusega, kuidas klient sellest nõudest teadma peaks. Ma saan aru, et on teatud risk, et registreeritud töötud käivad välismaal juhuotsi tegemas, kuid kas keegi veel on kogenud, et enne töötuks jäämist planeeritud puhkusereisi ajast ja kestusest peab Töötukassale aru andma?

+9
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 20:20; 04.02 22:14; 04.02 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega nad sulle sellepärast toetusi ei maksa, et sa saaksid selle raha eest puhkama minna vaid selle eest, et sa tööd otsiksid.

+13
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi on kogenud, sina pead kogu aeg tööd otsima, mitte kuskil välismaal puhkama. Kuna pettureid on palju, koheldakse igaüht kui potentsiaalset petturit. Lisaks on eesmärk muuta töötukassas arvelolek ka piisavalt ebamugavaks, et sa ikka intensiivelt tööd otsiks. Paljud vähemalt alguses võtavadki töötukassas arvelolekut kui pisikest puhkust. Minul kästi seal kohapeal käia umbes kolme nädala tagant, kuigi idee poolest peaks see olema kord kuus. Ka ei saa ühendust võtta muude kanalite kaudu, vaid peab tingimata kohal käima, millel ei ole tegelikult ju mitte mingisugust ratsionaalset eesmärki peale töötu peetimise.

+16
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et on teatud risk, et töötud köivad välismaal juhuotsi tegemas, kuid kas keegi veel on kogenud, et peab puhkusereisi ajast ja kestusest Töötukassale aru andma?

töötu peab olema valmis päevapealt tööle asuma. sel ajal, kui sa oled välismaal, pole sa selleks valmis, seega tegelikult selle aja eest pole sul õigust hüvitist saadagi

+11
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 20:49; 04.02 20:53; 06.02 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega nad sulle sellepärast toetusi ei maksa, et sa saaksid selle raha eest puhkama minna vaid selle eest, et sa tööd otsiksid.

Ja kuidas mõnepäevane reis täpselt tööotsimist takistab?

+24
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 20:49; 04.02 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega nad sulle sellepärast toetusi ei maksa, et sa saaksid selle raha eest puhkama minna vaid selle eest, et sa tööd otsiksid.

Ja kuidas mõnepäevane reis täpselt tööotsimist takistab?

Töötu peab täitma individuaalset tööotsimiskava, käima määratud ajal töötukassas konsultatsioonil, otsima aktiivselt tööd ning olema valmis vastu võtma sobiva töö ja kohe tööle asuma. https://www.eesti.ee/et/toeoe-ja-toeoesuhted/toeoetus-ja-toeoe-otsimine/toeoetu-voi-toeoeotsija/
reisil olles ei saa kohe tööle asuda

Üldjuhul eeldame, et te viibite töö otsimise ajal Eestis. Kui soovite minna tööd otsima välisriiki, peate selles eelnevalt töötukassaga kokku leppima. https://www.tootukassa.ee/content/otsin-tood/tootuna-arvelevotmine

+10
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 20:49; 04.02 20:53; 06.02 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist nõuet ei ole olemas ja töötu ei pea aru andma kus ta viibib. Sinu ainus kohustus on töôd otsida, mitte olema

Palu oma konsultandil saata see määrus mille ta viitab, omale emaili peale.

+15
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 22:06; 05.02 08:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin/olen keskastmejuht, rohke iseseisva tööga. Minusuguste värbamine koosneb mitmest voorust. Ma ei kujuta ette, kuidas see ”pidev töö otsimine” ja ”kohene tööle asumine” peaks toimuma.
Väheusutav on ka, et umbes kolme vooru järel sobivaimaks osutunud kandidaadist loobutakse, sest ta saab esmaspäeva asemel tööle asuda kolmapäeval.

+21
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 20:20; 04.02 22:14; 04.02 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist nõuet ei ole olemas ja töötu ei pea aru andma kus ta viibib. Sinu ainus kohustus on töôd otsida, mitte olema

Palu oma konsultandil saata see määrus mille ta viitab, omale emaili peale.

Tööturuteenuste ja -toetuste seadus

§ 31. Töötu kohustused
(1) Töötu on eelkõige kohustatud:
1) osalema individuaalse tööotsimiskava koostamisel ja seda täitma;
2) tulema isiklikult talle määratud ajal ja korras vähemalt kord 30 päeva jooksul Eesti Töötukassasse vastuvõtule;
3) olema valmis vastu võtma sobiva töö ja kohe tööle asuma;
4) otsima tööd iseseisvalt ja teavitama Eesti Töötukassat tööotsimise protsessist.

(2) Töötu on valmis kohe tööle asuma, kui puuduvad tema töölerakendumist takistavad asjaolud või need on sellised, mida on võimalik käesolevas seaduses või selle alusel antud õigusaktis sätestatud meetmetega kõrvaldada. Eeldatakse, et töötu viibib tööotsingu ajal Eestis. Välisriigis töö otsimine peab olema eelnevalt Eesti Töötukassaga kokku lepitud.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist nõuet ei ole olemas ja töötu ei pea aru andma kus ta viibib. Sinu ainus kohustus on töôd otsida, mitte olema

Palu oma konsultandil saata see määrus mille ta viitab, omale emaili peale.

Eeldatakse, et töötu viibib tööotsingu ajal Eestis. Välisriigis töö otsimine peab olema eelnevalt Eesti Töötukassaga kokku lepitud.

Siin oleks vaja ette võtta seaduse kommenteeritud väljaanne. Mina mõistan boldis toodut kui töö otsimist välisriigis (soov leida tööd välismaal) või töötu pidevat asumist välisriigis (elan Soomes, kord kuus käin Töötukassas end näitamas) mitte, et töötuna arvel olles tuleb teatada neile igast piiriülesest sammust, mis tööotsimiskava täitmist ei takista. Ka Eestis pidevalt viibides on töö otsimisest võimalik kenasti kõrvale hoida, nii et sunnismaisus ei saa kuidagi argumendiks olla.

+17
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 20:20; 04.02 22:14; 04.02 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega nad sulle sellepärast toetusi ei maksa, et sa saaksid selle raha eest puhkama minna vaid selle eest, et sa tööd otsiksid.

Ja kuidas mõnepäevane reis täpselt tööotsimist takistab?

Töötu peab täitma individuaalset tööotsimiskava, käima määratud ajal töötukassas konsultatsioonil, otsima aktiivselt tööd ning olema valmis vastu võtma sobiva töö ja kohe tööle asuma. https://www.eesti.ee/et/toeoe-ja-toeoesuhted/toeoetus-ja-toeoe-otsimine/toeoetu-voi-toeoeotsija/

reisil olles ei saa kohe tööle asuda

Üldjuhul eeldame, et te viibite töö otsimise ajal Eestis. Kui soovite minna tööd otsima välisriiki, peate selles eelnevalt töötukassaga kokku leppima. https://www.tootukassa.ee/content/otsin-tood/tootuna-arvelevotmine

Kas töötu tallinlane mõneks päevaks Tartusse või Saaremaale võib minna?

+26
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 20:49; 04.02 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega nad sulle sellepärast toetusi ei maksa, et sa saaksid selle raha eest puhkama minna vaid selle eest, et sa tööd otsiksid.

Ja kuidas mõnepäevane reis täpselt tööotsimist takistab?

Töötu peab täitma individuaalset tööotsimiskava, käima määratud ajal töötukassas konsultatsioonil, otsima aktiivselt tööd ning olema valmis vastu võtma sobiva töö ja kohe tööle asuma. https://www.eesti.ee/et/toeoe-ja-toeoesuhted/toeoetus-ja-toeoe-otsimine/toeoetu-voi-toeoeotsija/

reisil olles ei saa kohe tööle asuda

Üldjuhul eeldame, et te viibite töö otsimise ajal Eestis. Kui soovite minna tööd otsima välisriiki, peate selles eelnevalt töötukassaga kokku leppima. https://www.tootukassa.ee/content/otsin-tood/tootuna-arvelevotmine

Kas töötu tallinlane mõneks päevaks Tartusse või Saaremaale võib minna?

Jah, aga siis peab ta ka seal aktiivselt tööd otsima. Kui poodi läheb, ühildab tööotsinguga.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega nad sulle sellepärast toetusi ei maksa, et sa saaksid selle raha eest puhkama minna vaid selle eest, et sa tööd otsiksid.

Ja kuidas mõnepäevane reis täpselt tööotsimist takistab?

Töötu peab täitma individuaalset tööotsimiskava, käima määratud ajal töötukassas konsultatsioonil, otsima aktiivselt tööd ning olema valmis vastu võtma sobiva töö ja kohe tööle asuma. https://www.eesti.ee/et/toeoe-ja-toeoesuhted/toeoetus-ja-toeoe-otsimine/toeoetu-voi-toeoeotsija/

reisil olles ei saa kohe tööle asuda

Üldjuhul eeldame, et te viibite töö otsimise ajal Eestis. Kui soovite minna tööd otsima välisriiki, peate selles eelnevalt töötukassaga kokku leppima. https://www.tootukassa.ee/content/otsin-tood/tootuna-arvelevotmine

Kas töötu tallinlane mõneks päevaks Tartusse või Saaremaale võib minna?

Jah, aga siis peab ta ka seal aktiivselt tööd otsima. Kui poodi läheb, ühildab tööotsinguga.

Aga kas nädalavahetusel tohib Rootsi kruiisida või seda ka ainult siis, kui laeval tööd küsib?

+22
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist nõuet ei ole olemas ja töötu ei pea aru andma kus ta viibib. Sinu ainus kohustus on töôd otsida, mitte olema

Palu oma konsultandil saata see määrus mille ta viitab, omale emaili peale.

Tööturuteenuste ja -toetuste seadus

§ 31. Töötu kohustused

(1) Töötu on eelkõige kohustatud:

1) osalema individuaalse tööotsimiskava koostamisel ja seda täitma;

2) tulema isiklikult talle määratud ajal ja korras vähemalt kord 30 päeva jooksul Eesti Töötukassasse vastuvõtule;

3) olema valmis vastu võtma sobiva töö ja kohe tööle asuma;

4) otsima tööd iseseisvalt ja teavitama Eesti Töötukassat tööotsimise protsessist.

(2) Töötu on valmis kohe tööle asuma, kui puuduvad tema töölerakendumist takistavad asjaolud või need on sellised, mida on võimalik käesolevas seaduses või selle alusel antud õigusaktis sätestatud meetmetega kõrvaldada. Eeldatakse, et töötu viibib tööotsingu ajal Eestis. Välisriigis töö otsimine peab olema eelnevalt Eesti Töötukassaga kokku lepitud.

Kas teemaalgatust lugesid?
Kui jah, siis kuidas see sinu postitus siia puutub?

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 22:06; 05.02 08:24;
To report this post you need to login first.

mina käisin töötuna lausa 3-nädalasael reisil, ja kuna uus kohtumiskord jäi just selle aja sisse, siis lõpetasin korraks TK arveloleku ära. Tuttav vormistas 3 päevaks tööle, ja kui reisilt tagasi, siis võtsin taas arvele. Kindlustussummad ei muutunud.

Kui teemaalgatajal õnnestuks tekitada reisisihtkohas (kui EU) kokkulepitud tööintervjuu, siis ongi täiesti ametlik tööotsimine.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 08:45; 05.02 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei saa välistada, et siin on ikka mingi möödarääkimine toimunud.

ET töötukassa soovib ikka infot, kui pikemalt ära käiakse, nii et see hakkab mõjutaba töötukassas kohal käimist – pead ju kokkulepitud ajal või kord 30 päeva jooksul seal end näitamas käima. See tähendab, et ei saagi nii pikalt Eestist ära olla, kui tahad samaaegselt töötuna arvel olla.

Siin me ei tea ka, kas äkki tekkis lihtsalt mingi konflikt – kuna konsultandil oli vaja teada kohtumise planeerimiseks, millal tagasi tuleb, aga teemaalagataja võibolla leidis, et see ei ole konsultandi asi vmt.

Tõenäoliselt oli jutt ikka sellest, et pikaajaliselt välismaal viibimisest tuleb teavitada ja nendest juhtudest, mis langevad kokku töötukassas kohalkäimise ajaga, mitte aga igasugustest kruiisidest jne. Tavaline möödarääkimise teema, kus teemaalagataja lihtsalt läks põlema ja kujutas endale teab-mida ette

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaline möödarääkimise teema, kus teemaalagataja lihtsalt läks põlema ja kujutas endale teab-mida ette

Lisaks kui kõiges ajada oma õigust taga, nõuda selgitusi ja paragraafe, siis pole ime, et teemaalgataja töötu on. Võtnud konsultandi jutt lihtsalt teadmiseks, öelnud “ahah” ja elanud oma elu edasi. Aga vaja kedrata, foorumisse teema teha ja õigust nõuda.

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu teada ka mingit sellist nõuet pole.
meil on ka mees parasjagu töötu (koondatud) olnud, kui vedas last suvistel nädalavahetustel autoga võistlustele küll lätti, küll soome.
kui inimene on terve pika elu riigiametites kontoritööl olnud ja otsib ka uut tööd samas valdkonnas, ei saa küll ükski töötukassa ametnik keelata teda nädalavahetusel lapsega korraks riiga või helsinkisse sõitmast.
pealegi, milline potentsiaalsest tööandjast riigiasutus nõuaks, et kontoritöötajaks kandideeriv tööotsija nädalavahetusel hetkelt töövestlusele ilmuks?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei annaks teada, kui välismaale lähen. Minu meelest pole neil ka õigust seda nõuda. Ükskord kui ka töötuna arvel olin ja reisile pidin minema ning enda Töötukassas näitamise kord sellele ajale langes ja tahtsin edasi nihutada, et tulen hiljem, siis ka öeldi mulle, et aga kuidas te sel ajal siis aktiivselt tööd otsite, kui reisil olete. Minu meelest päris imelik suhtumine, niikunii kandideerin internetis ju enamasti, ma ei käi ukselt uksele oma cv-ga. Ja keegi ei ütle mulle kohe peale kandideerimist, et davai, kohe homme tule tööle ning intervjuusid saab kokku leppida ju ka selleks ajaks, kui ma tagasi olen. See “Eeldatakse, et töötu viibib tööotsingu ajal Eestis. Välisriigis töö otsimine peab olema eelnevalt Eesti Töötukassaga kokku lepitud.” -minu meelest käib ikkagi selle kohta, et sa ei lähe elama välismaale sel ajal, reisimine ei ole välismaal töö otsimine ju. Pigem tundub olevat tegu Töötukassa enda töötajate meelevaldse tõlgendusega.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 11:51; 05.02 15:47; 05.02 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ma kolisin tööotsimise ajaks abikaasa juurde välismaale. Käisin kenasti kord kuus vastuvõtul, ajatasin samasse aega vestlustel käimise, vanemate ja sõprade külastamise ning muud olulise. Välismaa – Venemaa.

Korraks viriseti. Küsisin, kas abikaasa peaks minu töötuse pärast heast tööst loobuma? Kas pere peaks lahus olema? Näitasin detailselt ette, kuidas välismaalt tööd otsin veebi vahendusel, osalesin konkurssidel ja tegin proovitöid. Tõesti pingutasin, et tööd leida. Enne seda olin tõestanud, et nemad mulle erialast tööd ei leia.

Siis juhtus apsakas -jäin rasedaks. Konsuldant oli silmnähtavalt pettunud. Käskis tööd edasi otsida. No ma siis otsisin – aga teatasin ka ausalt, et kõhuke on kuues raseduskuu… Ega ikka ei leidnud seda tööd 😉

Töö leidsin lapse kolmeseks saades ise, ilma kassata.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris hea teema. Nüüd ma siis tean, miks konsultant nii viril oli, kui ma mitu korda tema määratud aja ära muutsin, kuna polnud Tallinnas. Ei tulnud pähegi, et täisksvanud inimesel võiks olla kohustus aru anda oma käikudest. Tegelikult ma olingi töötuna suurema osa ajast linnast ära, tööotsimist see küll kuidagi ei takistanud.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega nad sulle sellepärast toetusi ei maksa, et sa saaksid selle raha eest puhkama minna vaid selle eest, et sa tööd otsiksid.

Sa oled selle saadava summa juba eelnevalt riigile andnud.
Mind koondati pärast 15a kestnud järjepidevat töötamist suhteliselt spetsiifilisel erialal. Registreerisin end töötuks, sest mul on igati õigus hüvitisele. Töötu olin ca 10 kuud, suurema osa sellest puhkasin ja reisisin ringi.
Töötukassaga suhtlesin interneti teel. Mingit kord kuus kohalkäimist ei nõuta juba aastaid. Kohal käisin 10 kuu jooksul vist 4 korda.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega nad sulle sellepärast toetusi ei maksa, et sa saaksid selle raha eest puhkama minna vaid selle eest, et sa tööd otsiksid.

Sa oled selle saadava summa juba eelnevalt riigile andnud.

Mind koondati pärast 15a kestnud järjepidevat töötamist suhteliselt spetsiifilisel erialal. Registreerisin end töötuks, sest mul on igati õigus hüvitisele. Töötu olin ca 10 kuud, suurema osa sellest puhkasin ja reisisin ringi.

Töötukassaga suhtlesin interneti teel. Mingit kord kuus kohalkäimist ei nõuta juba aastaid. Kohal käisin 10 kuu jooksul vist 4 korda.

Ma ei tea….eelmine suvi olin arvel, siis öeldi küll, et väga erandlikul juhul võib selle nö kohtumise ka telefoni teel teha, aga see on ikka väga erandlik ja muidu tuleb kohal käia. Ja iga 30 päeva tagant ikkagi. Mingist interneti teel suhtlemisest küll juttu ei olnud.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 11:51; 05.02 15:47; 05.02 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega nad sulle sellepärast toetusi ei maksa, et sa saaksid selle raha eest puhkama minna vaid selle eest, et sa tööd otsiksid.

Sa oled selle saadava summa juba eelnevalt riigile andnud.

Mind koondati pärast 15a kestnud järjepidevat töötamist suhteliselt spetsiifilisel erialal. Registreerisin end töötuks, sest mul on igati õigus hüvitisele. Töötu olin ca 10 kuud, suurema osa sellest puhkasin ja reisisin ringi.

Töötukassaga suhtlesin interneti teel. Mingit kord kuus kohalkäimist ei nõuta juba aastaid. Kohal käisin 10 kuu jooksul vist 4 korda.

Ma ei tea….eelmine suvi olin arvel, siis öeldi küll, et väga erandlikul juhul võib selle nö kohtumise ka telefoni teel teha, aga see on ikka väga erandlik ja muidu tuleb kohal käia. Ja iga 30 päeva tagant ikkagi. Mingist interneti teel suhtlemisest küll juttu ei olnud.

jah, nad vaatavad seda individuaalselt, suuresti sõltub, mis laadi tööd otsid ja milline haridustase on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

jah, nad vaatavad seda individuaalselt, suuresti sõltub, mis laadi tööd otsid ja milline haridustase on.

see sõltub ka kohast – mina olin arvel Tallinnas, ja pidingi kõik korrad kohapeal käima – öeldi, et kuna elan lähedal, siis pole põhjust seda muuta.
Otsisin spetsialisti tööd, ja tegelikult olin juba ettevõtluskursusel ning toetuse ootel – ehk siis ei otsinud enam midagi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 08:45; 05.02 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega nad sulle sellepärast toetusi ei maksa, et sa saaksid selle raha eest puhkama minna vaid selle eest, et sa tööd otsiksid.

Sa oled selle saadava summa juba eelnevalt riigile andnud.

Mind koondati pärast 15a kestnud järjepidevat töötamist suhteliselt spetsiifilisel erialal. Registreerisin end töötuks, sest mul on igati õigus hüvitisele. Töötu olin ca 10 kuud, suurema osa sellest puhkasin ja reisisin ringi.

Töötukassaga suhtlesin interneti teel. Mingit kord kuus kohalkäimist ei nõuta juba aastaid. Kohal käisin 10 kuu jooksul vist 4 korda.

Ma ei tea….eelmine suvi olin arvel, siis öeldi küll, et väga erandlikul juhul võib selle nö kohtumise ka telefoni teel teha, aga see on ikka väga erandlik ja muidu tuleb kohal käia. Ja iga 30 päeva tagant ikkagi. Mingist interneti teel suhtlemisest küll juttu ei olnud.

jah, nad vaatavad seda individuaalselt, suuresti sõltub, mis laadi tööd otsid ja milline haridustase on.

Kõrgharidus ja lihttööd ei otsinud

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 11:51; 05.02 15:47; 05.02 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kui satun meditsiini meelevalda, näit mõned päevad koomas ja siis intensiiv, sellest tuleb ka enne teada anda? Näiteks kuid tagasi planeeritud ambulatoorne vastuvõtt, mis läks … khm khm … “hapuks kätte ära”. Ei saa ju sel ajal tööd otsida.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin töötuna olles perega Egiptuses puhkamas. Ütlesin, et reis oli enne töötuks jäämist ostetud. Sellest reisist informeerisin, sest oli teada, et tulen tagasi teistvärvi nahatooniga. Konsultant rehmas käega ja kiitis takka, puhkus tegevat head. Mulle sattus väga hea konsultant kah.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega nad sulle sellepärast toetusi ei maksa, et sa saaksid selle raha eest puhkama minna vaid selle eest, et sa tööd otsiksid.

Sa oled selle saadava summa juba eelnevalt riigile andnud.

Mind koondati pärast 15a kestnud järjepidevat töötamist suhteliselt spetsiifilisel erialal. Registreerisin end töötuks, sest mul on igati õigus hüvitisele. Töötu olin ca 10 kuud, suurema osa sellest puhkasin ja reisisin ringi.

Töötukassaga suhtlesin interneti teel. Mingit kord kuus kohalkäimist ei nõuta juba aastaid. Kohal käisin 10 kuu jooksul vist 4 korda.

Ma ei tea….eelmine suvi olin arvel, siis öeldi küll, et väga erandlikul juhul võib selle nö kohtumise ka telefoni teel teha, aga see on ikka väga erandlik ja muidu tuleb kohal käia. Ja iga 30 päeva tagant ikkagi. Mingist interneti teel suhtlemisest küll juttu ei olnud.

Üllatav. Ma regasin ennast netis töötuks, mingi aeg hiljem käisin kohal. Öeldi, et iga kuu tuleb netis ära täita tööotsimise kava- kuhu olen cv saatnud, milline on tagasiside jne. Iga kuu ei pea kindlasti kohal käima.
Need kohalkäimised on nagunii rohkem formaalsus- räägid kaks sõna juttu ja annad allkirja.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega nad sulle sellepärast toetusi ei maksa, et sa saaksid selle raha eest puhkama minna vaid selle eest, et sa tööd otsiksid.

Sa oled selle saadava summa juba eelnevalt riigile andnud.

Mind koondati pärast 15a kestnud järjepidevat töötamist suhteliselt spetsiifilisel erialal. Registreerisin end töötuks, sest mul on igati õigus hüvitisele. Töötu olin ca 10 kuud, suurema osa sellest puhkasin ja reisisin ringi.

Töötukassaga suhtlesin interneti teel. Mingit kord kuus kohalkäimist ei nõuta juba aastaid. Kohal käisin 10 kuu jooksul vist 4 korda.

unista edasi
kui inimese brutopalk on 1000 eurot, siis töötuskindustus on 16 (töötajalt) + 8 (tööandjalt) = 24 eurot kuus, 288 eurot aastas.
15 aastaga oled maksnud 4320 eurot töötuskindlustusmaksu.
1000eurose palgaga saad esimesed 3 kuud 50% ehk 1500
järgmised 7 kuud saad 40% ehk 2800 eurot
kokku 4300 eurot
kui oleksid teve aasta puhanud, siis saanuks 5100 eurot.
see eeldaks sul 15 a jooksul samasuurt palka, on täiesti kindlalt on su palk selle 15 aasta jooksul märgatavalt tõusnud, st algusaastatel maksid sa märksa vähem, st said töötukassalt TKHna rohkem, kui ise oled ära maksnud

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 20:49; 04.02 20:53; 06.02 20:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötu peab Töötukassale teatama puhkamisest välismaal