Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötu peab Töötukassale teatama puhkamisest välismaal

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Töötu peab Töötukassale teatama puhkamisest välismaal

Postitas:

Ega nad sulle sellepärast toetusi ei maksa, et sa saaksid selle raha eest puhkama minna vaid selle eest, et sa tööd otsiksid.

Sa oled selle saadava summa juba eelnevalt riigile andnud.

Mind koondati pärast 15a kestnud järjepidevat töötamist suhteliselt spetsiifilisel erialal. Registreerisin end töötuks, sest mul on igati õigus hüvitisele. Töötu olin ca 10 kuud, suurema osa sellest puhkasin ja reisisin ringi.

Töötukassaga suhtlesin interneti teel. Mingit kord kuus kohalkäimist ei nõuta juba aastaid. Kohal käisin 10 kuu jooksul vist 4 korda.

Kus sa arvel olid? Ma olen ka 10 k. töötuna arvel Tallinnas nendest 3 sain internetis täita mingeid totraid küsimusi ja 1 korra telefoni teel suhtlesime. Teised korrad on kõik pidanud kontoris käima nägu näitamas. Vahest korra kuus vahest 3nädala takka. Plaanin ka homme Tourestil mingi tripi osta. NEILE küll ei plaani sellest sõnagi rääkida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.tootukassa.ee/content/otsin-tood/tootuna-arveloleku-lopetamine
Töötuna arvelolek lõpetatakse, kui töötu:
vähemalt kord 30 päeva jooksul ei pöördu kokkulepitud viisil Eesti Töötukassasse vastuvõtule, välja arvatud juhul, kui ta ei saanud ühendust võtta mõjuva põhjuse tõttu. Kui te ei saa kokkulepitud ajal ja viisil vastuvõtule pöörduda, teatage sellest kohe oma konsultandile;
kolmandat korda mõjuva põhjuseta ei tule kokkulepitud ajal ja viisil töötukassasse vastuvõtule;
kolmandat korda mõjuva põhjuseta keeldub tööotsimiskavas kokkulepitud tegevuse täitmisest või sobivast tööst;
pole valmis kohe tööle asuma. Eeldame, et te viibite tööotsingu ajal Eestis ning kui soovite minna tööd otsima välisriiki, lepite selle eelnevalt oma konsultandiga kokku;

Kui töötuna arvelolek lõpetatakse 12 kuu jooksul teist korda järjest seetõttu, et töötu

keeldub koostööst ja tööotsimiskava allkirjastamisest;
ei pöördu kolmandat korda või vähemalt kord 30 päeva jooksul vastuvõtule või
keeldub kolmandat korda tööotsimiskavas kokkulepitud tegevusest või sobivast tööst,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega nad sulle sellepärast toetusi ei maksa, et sa saaksid selle raha eest puhkama minna vaid selle eest, et sa tööd otsiksid.

Sa oled selle saadava summa juba eelnevalt riigile andnud.

Mind koondati pärast 15a kestnud järjepidevat töötamist suhteliselt spetsiifilisel erialal. Registreerisin end töötuks, sest mul on igati õigus hüvitisele. Töötu olin ca 10 kuud, suurema osa sellest puhkasin ja reisisin ringi.

Töötukassaga suhtlesin interneti teel. Mingit kord kuus kohalkäimist ei nõuta juba aastaid. Kohal käisin 10 kuu jooksul vist 4 korda.

unista edasi

kui inimese brutopalk on 1000 eurot, siis töötuskindustus on 16 (töötajalt) + 8 (tööandjalt) = 24 eurot kuus, 288 eurot aastas.

15 aastaga oled maksnud 4320 eurot töötuskindlustusmaksu.

1000eurose palgaga saad esimesed 3 kuud 50% ehk 1500

järgmised 7 kuud saad 40% ehk 2800 eurot

kokku 4300 eurot

kui oleksid teve aasta puhanud, siis saanuks 5100 eurot.

see eeldaks sul 15 a jooksul samasuurt palka, on täiesti kindlalt on su palk selle 15 aasta jooksul märgatavalt tõusnud, st algusaastatel maksid sa märksa vähem, st said töötukassalt TKHna rohkem, kui ise oled ära maksnud

Jah, selles osas ta väljendus valesti, et ta tõesti ei ole seda summat ise maksnud. Kuid see on töötusKINDLUSTUS, mitte töötusTOETUS. See ongi selleks mõeldud, et inimene saaks rahulikult uut tööd otsida. Ma ei näe küll mingit põhjust tööotsijal reisimist keelata või teda kuidagi kiusata ja alandada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega nad sulle sellepärast toetusi ei maksa, et sa saaksid selle raha eest puhkama minna vaid selle eest, et sa tööd otsiksid.

Ja kuidas mõnepäevane reis täpselt tööotsimist takistab?

Töötu peab täitma individuaalset tööotsimiskava, käima määratud ajal töötukassas konsultatsioonil, otsima aktiivselt tööd ning olema valmis vastu võtma sobiva töö ja kohe tööle asuma. https://www.eesti.ee/et/toeoe-ja-toeoesuhted/toeoetus-ja-toeoe-otsimine/toeoetu-voi-toeoeotsija/

reisil olles ei saa kohe tööle asuda

Üldjuhul eeldame, et te viibite töö otsimise ajal Eestis. Kui soovite minna tööd otsima välisriiki, peate selles eelnevalt töötukassaga kokku leppima. https://www.tootukassa.ee/content/otsin-tood/tootuna-arvelevotmine

Kas töötu tallinlane mõneks päevaks Tartusse või Saaremaale võib minna?

Tartusse võib, Saaremaale mitte. Saaremaale ei saa jalgsi minna, Tartusse saab.
Kuidas juba Jaak Kristjan Tartust Riiga jalutas…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötu peab Töötukassale teatama puhkamisest välismaal