Esileht Ajaviite- ja muud jutud Töötud näitlejad, võimlemistreenerid

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Töötud näitlejad, võimlemistreenerid

Postitas:
Kägu

Koroona tõttu on paljud head spetsialistid töö kaotanud, samas on valdkonnad, kus on spetsialiste väga vaja.
Lavakõne spetsialistid e.näitlejad, saaksid olla logopeedide – nende järgi on suur puudus. Inimese keha tundvad treenerid võivad aidata füsioterapeutidena – ka nende järgi on suur vajadus.
Samamoodi teiste valdkondadega. Usun, et kõigil on võimalusi väiksema täiendõppe järel rakendust leidma. Jagage ideid
loodetavasti korjab mõni ajakirjanikud ja selle teema üles.

+2
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

miks sa arvad, et võimlemistreenerid töötud on? kõik harrastajate trennid ju toimuvad, ka võistlejaid treenitakse.

näitlejatel on jah veidi raskem, ilmselt on nad varasemast märksa rohkem valmis nt reklaamides osalema.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Füsioterapeudiks õpitakse Tartu Ülikoolis või Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Selle kooli lõpetamisel antakse füsioterapeudile kutsetunnistus. Kui näiteks tööandja soovib haige seljaga töötajale, kelle seljapinged on seotud kassas sundasendis töötamisega, kompenseerida osaliselt füsioterapeudi külastamise kulud, siis seadus lubab seda teha ainult juhul, kui füsiol on vastav kutsetunnistus ning ta on kantud registrisse, muidu mitte.
Võimlemistreeneri oskustest või ka kehakultuuri bakast ei piisa, et füsioks hakata. Vastupidi küll, on füsio haridusega inimesi, kes annavad üldfüüsilise treeninguid. Teemaalgataja on võtnud sõna teemal, mida ta ei tunne.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loodetavasti keegi rohkem ei arva, et sa nüüd Ameerika avastasid.
Ise vcõid arvata, keegi ei keela.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Logopeediks on vaja mitu aastat õppida ja kuigi ka näitlejad on tuttavad hääleaparaadiga ja hääldamiskunstiga, pole neil vastavat väljaõpet, et logopeediliste erivajadustega inimesi aidata.
Minule, kes ei vaja logopeedi abi, oli väga kasuks ühe näitleja esinemiskursus, kus pearõhk justnimelt selles, et hääl hästi välja tuleks ja koos sellega ka esinemine sujuks. Aga lapse logopeedilise murega oli vaja ikkagi logopeedi. Harjutused, lähenemine jne olid logopeedil ja sel näitlejal väga-väga erinevad.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lavakõne spetsialistid e.näitlejad, saaksid olla logopeedide – nende järgi on suur puudus.

Mu lapse koolis oli ka vist taoline logopeed, otse näitekoolist või ma ei tea kust. Vanematele tehti kunagi tutvuspäev koolis ja logopeed tegi ka mingi pooltunni, kus ta suuhoidu jmt tutvustas. Kui ma siis aasta hiljem lapsega ortodondi juurde sattusin ja sealt edasi müofunktsionaalsesse füsiosse, siis sain teada, mis lollusi logopeed suust välja ajas.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paraku puudub tänapäeval paljudel võimlemistreeneritel pedagoogiline haridus, sageli isegi ka kõrgharidus.
Väga sinisilmne oleks eeldada, et sellised inimesed suudaksid füsioterapeudina töötada.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks meil filmides näitlejate jutt väga sageli arusaamatu on kui meil on lavakõne spetsialiste?

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alati võib leida 10 põhjust, miks mõnda asja mitte teha, selle asemel, et mõelda, kuidas või mida saaks teha
Mina ei ole täna töötu ega rahatu, agavon olnud aegu, kui majanduskriisi tõttu olin ikka päris käpuli sest ligi pool aastat minu valdkonnas tööd ei olnud, töötukassa abi ka ei olnud aga üürikorter ja laps olid ja raha oli vaja. Siis otsisin erinevaid võimalusi ja sain august välja, ise. Täna istutakse kodus ja oodatakse, et keegi tooks ja teeks ja annaks.
Ümberõppest jms. üldse ei taheta mõelda. Kõik muidugi sellised ei ole, on kahe jalaga maa peal ja kui vaja võtavad mõne lihtöö juurde, hoolimata oma ametinimetusest.
Palun vabandust, kui kellegi tundeid riivasin, eks igaks teab ise, kuidas edasi elab. See pole minu asi, arvasin naiivselt, et aitan kedagi 🙂

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, ja näitlejad mängivad ju tihti filmides ka arste ja advokaate, asi neil siis päriselt nendeks hakata!

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõne Osho raamatu läbi lugeja -> psühholoogiks.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Just hiljuti uurisin logopeediks või füsioks ümber õppimise võimaluste kohta – kaugõpe vormis füsioks õppimine kestaks 4,5 aastat. Logopeedi ei mäleta, aga palju kiiremini ei saanud selleks ka. Mis abi sellest ümberõppest praegu töötutele oleks?

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisin aastaid tagasi sünnitusjärgse depressiooniga terapeudi juures ja arvasin, et terapeudil peab olema psühholoogi haridus, aga sain aastaid hiljem teada, et tal ei olnud mingit haridust, käis laste kõrvalt naisi õpetamas kuidas “õigesti” elada. Depressiooni ta ravida ei osanud, hoopis süüdistas, et ma ei oska õigesti mõelda ja andis mõista, et minu mõtete pärast mu kolmas laps suri. Niipalju siis hariduseta spetsialisti ravist, mu elu mitu aastat oli nagu põrgu, kuni ma kogemustega ja haritud psühholoogi juurde sattusin.
Sama kehtib logopeedide ja füsioterapeutide kohta, kui inimese tervis on kaalul, peaks selleks olema haritud spetsialistid.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koroona tõttu on paljud head spetsialistid töö kaotanud, samas on valdkonnad, kus on spetsialiste väga vaja.

Lavakõne spetsialistid e.näitlejad, saaksid olla logopeedide – nende järgi on suur puudus. Inimese keha tundvad treenerid võivad aidata füsioterapeutidena – ka nende järgi on suur vajadus.

Samamoodi teiste valdkondadega. Usun, et kõigil on võimalusi väiksema täiendõppe järel rakendust leidma. Jagage ideid

kas ajakirjanikud käivad siit teemasid otsimas….ma arvan, et oled oma avastatud teemaga päris hiljaks jäänud

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja mõte on naiivne ja ebakompetentne. Pärast rasket traumat või põlveoperatsiooni ma küll ei laseks mingit sportlast või balletitantsijat, kes tunnevad oma keha hästi, endale füsioteraapiat tegema. Näitlejast ei saa logopeedi, st muidugi saab, kui ta eraldi seda mitu aastat õpib.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Logopeediks tuleb 5 aastat õppida. Magistrisse saamise eeldus on teatud kindlate erialade baka. Seega näitlejale ei too see leiba lauale niipea. Füsioks saab vist 3 aastaga.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küll aga võivad näitlejad õpetada avalikku esinemist. Eks osa neist on põhitöö kõrvalt ka juba aastaid koolitusäri ajanud. Aga neil on ju võimalus minna üle teleteatrile. Ostad pileti internetist ja vaatad.

Üks sõbranna olii hädas sellega, et temast ei saadud aru. Ehk siis teda ei võtnud mees tõsiselt, ei tema palveid ega soove. Ka ei uskunud teda ülemus kunagi, kuigi enamasti oli tal õigus. Tema väljendusviis oli selline ebalev ja žestid kas puudusid või andsid segaseid signaale. Näiteks võis ta mehele öelda, et soovib kindlasti minna vanaema juurde nädalavahetusel, aga ise vaatas peamiselt maha, ekutas, kokutas (“eeee, ma mõtlesin…seda et….vaata…eee…et nädalavahetusel…mmm…mõtlesin…et vanaema peaks vaataam…ma siis läheksin…mõtlesin nii…et noh kui sa…äkki saad koeraga…noh….ise seal…eeee….trennis käia või noh, ma ka ei tea”) ja mudis rääkimise ajal käsi. Ja ta ise pidas seda selgeks ja lahkeks ütlemiseks, millest mees pidi aru saama, et naine absoluutselt kindlasti vanaema juurde läheb ja mees peaks kutsikaga ise kooli minema. Ja solvus ja pettus, kui mees laupäeva hommikul küsis, et kuhu sa nüüd lähed siis, ahsoo, vanaema juurde. Oleks võinud varem öelda, et ma pean koeraga trenni minema.

Küllaltki paljud naised arvavad miskipärast, et see on kuidagi naiselik mitte konkreetne olla ja võimalikult uduselt oma soove edastada. Ja siis imestavad, et mehed aru ei saa, mida neilt oodatakse ja mis on ainult mõttevirve ja mis konkreetne soov. Loomulikult selle kehekeelega ja sõnastusega ei saagi midagi tõsiseltvõetavat teise inimeseni jõuda. Õnneks sõbranna sai sellest suhteliselt noorena aru ja ca 32-aastasena hakkas ühe näitleja käest tunde võtma. Mitte palju, vast ehk 15 tundi alla poole aasta jooksul.

Nüüd suudab ta oma soovid esitada konkreetselt, selgelt, viisakalt. Žestide ja kehakeelega, mis näitab, et ta on kindel selles, mida räägib.

Lapsed pidid ka paremini kuulama, saavad aru, et ema mitte ei jaura niisama, vaid kui ütleb konkreetselt ja rahulikult, et ole hea, too esimesel võimalusel postkastist ajaleht ära, tuleb seda hakata kohe või max mõne minuti pärast tegema. Mees ka kohe toimekam. Enne olevat mees ikka öelnud, et pagan küll, ära keeruta, ütle otse ja lihtsa lausega, ma ei saa midagi aru, mida sa minult ootad.

Seda muret enam pole.

+2
0
Please wait...

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Töötud näitlejad, võimlemistreenerid