Esileht Ajaviite- ja muud jutud Töötud, palun minge tööle!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 119 )

Teema: Töötud, palun minge tööle!

Postitas:
Kägu

Abikäsi vajatakse paljudes kohtades, eriti põllumajanduses. Mul on praegu töö, aga kui poleks, läheksin näiteks põllutöödele ka palgata. Füüsiline töö värskes õhus tuleb kasuks nii kehale kui ka vaimule. Ühiskond vajab toitu, raha, mis põllumeeste maksudest tuleb.
Eilses Ringvaates oli heaks eeskujuks siidrispetsialist (kuidas see nimetus oligi), kes poes töötab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Abikäsi vajatakse paljudes kohtades, eriti põllumajanduses. Mul on praegu töö, aga kui poleks, läheksin näiteks põllutöödele ka palgata. Füüsiline töö värskes õhus tuleb kasuks nii kehale kui ka vaimule. Ühiskond vajab toitu, raha, mis põllumeeste maksudest tuleb.

Eilses Ringvaates oli heaks eeskujuks siidrispetsialist (kuidas see nimetus oligi), kes poes töötab.

No aga jäta oma töö siis teistele ja mine ise palgata tööle? Nii äge ju, saab nälgida ja samal ajal füüsilist tööd teha, tunned end kangelasena kohe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga jäta oma töö siis teistele ja mine ise palgata tööle? Nii äge ju, saab nälgida ja samal ajal füüsilist tööd teha, tunned end kangelasena kohe.

Kahjuks ei saa, minu töökohale pole tormijooksu, suisa vastupidi.
Mis sa selle nälgimise all mõtled?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole küll põllumajandusettevõtja aga maainimesena ei usu kuidagi, et PRAEGU kuskil hirmsasti põllutöölisi otsitakse, vaadake õue! Kus sa praegu rohid või saaki korjad? V a mõni üksik aiand aga neil hetkel oma töölised.

Üleskutse oleks asjalik mai lõpust kuni oktoobrini ehk

ja
anna andeks, aga palgata töötades ei saa sa tööle sõita (igal pool pole tasuta transport) ja sured ka nälga (no ok, ehk pakub siis ettevõtja tasuta 3 toidukorda?) ning millest sa oma eluaseme eest maksad?

Üleskutse oleks ok, kui siiski mingigi minimaalne töötasu ka oleks või siis otsitakse töölist, kes saab kogu hooajaks tasuta majutuse ja toidu (ja kes saab oma üürikorteri lihtsalt üles öelda ning tal pole peret).

Ise ma töötu pole aga tudengist distantsõppel laps läheks kohe Tartu lähedal ajutisele tööle(tema töökoht suleti), et üüri maksta ja süüa osta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on praegu töö, aga kui poleks, läheksin näiteks põllutöödele ka palgata.

Sa mõtled orjaks? Sa võid ikka minna, kui sul mõni vaba päev juhtub olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meenub aastatetagune lugu, kus oli nii, et me tegime töö ära, teenus, ja meile arvet ei tasutudki. See, kes maksma pidi, ütles – hea, et saite tööd teha, muidu oleks niisama passinud.
Meie aga tegime töö tegemiseks kulutusi umbes 1/3 arve summast, pluss oma aeg, pluss seadme kulu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pole küll põllumajandusettevõtja aga maainimesena ei usu kuidagi, et PRAEGU kuskil hirmsasti põllutöölisi otsitakse, vaadake õue! Kus sa praegu rohid või saaki korjad? V a mõni üksik aiand aga neil hetkel oma töölised.

ja

anna andeks, aga palgata töötades ei saa sa tööle sõita (igal pool pole tasuta transport) ja sured ka nälga (no ok, ehk pakub siis ettevõtja tasuta 3 toidukorda?) ning millest sa oma eluaseme eest maksad?

Üleskutse oleks ok, kui siiski mingigi minimaalne töötasu ka oleks või siis otsitakse töölist, kes saab kogu hooajaks tasuta majutuse ja toidu (ja kes saab oma üürikorteri lihtsalt üles öelda ning tal pole peret).

Ise ma töötu pole aga tudengist distantsõppel laps läheks kohe Tartu lähedal ajutisele tööle(tema töökoht suleti), et üüri maksta ja süüa osta.

Kõik töötud saavad toetust. Palka pakutakse ju ka (näiteks maasikapõllul), aga eestlase arvates mitte piisavalt kõrget. Parem istutakse igavledes kodus.
Tubli tudeng!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui tulevad, siis igal juhul lähen, olen ennegi käinud.
Mis mõttes orjaks? Meil on eriolukord, koodumaistel toidutootjatel on abi vaja! Me kõik muuseas sõltume nende äri ellujäämisest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja

otsitakse põllumajandustöötajaid, mitte põllutöölisi. siin on suur vahe.
ukrainlasi ei ole ju praegu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tasuta töö mõneks ajaks noorele inimesele, kes sealt ka midagi õpib, on normaalne, aga siis peaks olema selle juures toitlustamine, majutus, kui kodust eemal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks ei saa, minu töökohale pole tormijooksu, suisa vastupidi.

Mis sa selle nälgimise all mõtled?

palgata tööd.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära valeta, kodus istud hetkel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle ettevõtjaga õppisin koos Pedas inglise filoloogiat. Ma ei tea, kas ta lõpetas või ei, aga mitu mitu kursust inglise filli ta õppis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis mõttes orjaks? Meil on eriolukord, koodumaistel toidutootjatel on abi vaja! Me kõik muuseas sõltume nende äri ellujäämisest.

Mis mõttes, mis mõttes ?
Ise soovitasid palgata tööle minna.
Kogu lugupidamise juures, eilne siidrinaine ei olnud küll super näide. Ta andis igati mõista, et pidi silmad peast välja nutma, et oli sunnitud kassapidajaks hakkama ja tõi välja, kuidas ikka tema CV peale anti õnneks peagi veidigi tähtsamaid ülesandeid juurde nagu kaubapaigutamine.
Kuidas nende ametite esindajad end peaks tundma selle peale?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et inimene, kes näit. meelelahutusürituste korraldamise, restoranide või turismisektoris tööta jääb, ei kiirusta eriti laudatööle, kive korjama või põllule kapsaid istutama. Kevadel pakutavad tööd sellised reeglina on – kas laudatöö või millegi istutamine – ning neid töid tegid/teevad küll võõrtööjõud e. ukrainlased, jah. Suvel-sügisel, kui juba midagi korjata on, lisandub saagikoristus.

Ikka kõigepealt oodatakse, et tulevad toetused. Kes see siis tahab põllumajanduslikku hooajatööd rühmata, kui kui teised töötuks jäänud saavad toetust?

Kui peaks selguma, et majanduse struktuur on lõplikult muutunud (st. et elu ei taastugi enam sellisena, nagu see enne kriisi oli), siis võibolla hakatakse selliseid asju kaaluma. Esialgu loodetakse ikka toetuste peale. Ja et taastub ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

füüsilist tööd värskes õhus ja palgata saan kodus teha, kasuks nii vaimule kui kehale

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eestlane ei viitsi põllumajanduses nö orjatööd teha. Sestap teevadki seda näiteks ukrainlased.
Seni kuni koondamisest saadud rahad alles on ja mingi töötu abiraha ka tiksub, ei ole vaja ju uut tööd otsida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Läheksin küll, aga kuhu? Kust neid põllutöökohti leida? ei cv.ee ega cvkeskus.ee ei paku selliseid töökohti.
Goworkabitis oli üks pakkumine, kandideerisin, aga mind ei valitud sinna. Pole neid kohti. Ilma palgata ei taha tõesti minna, raha on vähe ja ise tahaks ka ikka ellu jääda.
Palun, põllumehed, ootame teie tööpakkumisi!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Põllumajandusest rääkides – nad otsivad töölisi jah juba ette, sest ukrainlased jm kes muidu neid töid meil teevad ei pruugi hooajal enam riiki pääseda või need kes praegu siin, ei tohi võibolla enam töötada (load aegunud).

Üleskutsest – mul töö hetkel olemas, aga kui ei oleks, ikkagi ei läheks nendele töödele. Esiteks, need on alamakstud, miks muidu neid vaid vaesematest riikidest inimesed teevad. Teised, need on kurnavad ja mitte selles mõttes, et saad endale laudsileda kõhu ja musklis käed, vaid pigem selles mõttes, et saad endale eluks ajaks haige selja jm, mida ravi siis oma miinumumtasu eest. Kolmandaks, igasugusel füüsilisel tööl on oht saada vigastada ja kes praegu tahaks EMOsse sattuda, kui seda vältida saab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik töötud saavad toetust. Palka pakutakse ju ka (näiteks maasikapõllul)

Kus ja kes võtab praegu maasikapõllule tööle? Vihjake, ma kohe lähen.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kõik töötud saavad toetust.

Mõtled, et on ametlikult töötu, võtab toetuse…ja käib toidu eest või taskuraha veel põllutööl?
St petab riiki (töötutoetusele pole õigust, kui teenid).

Ja tudeng (kui meie perest rääkida) ei töötanud töölepinguga, seega töötuna arvele võtta ja töötutoetust paraku ei saa. Seega, jah, otsib uut tööd.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Läheksin küll, aga kuhu? Kust neid põllutöökohti leida? ei cv.ee ega cvkeskus.ee ei paku selliseid töökohti.
Goworkabitis oli üks pakkumine, kandideerisin, aga mind ei valitud sinna. Pole neid kohti. Ilma palgata ei taha tõesti minna, raha on vähe ja ise tahaks ka ikka ellu jääda.
Palun, põllumehed, ootame teie tööpakkumisi!

Ega need töökohad vist elektroonilistes kanalites kajastugi. Pöördu suvalisse lauta või talli. Tavaliselt tööliste vajadus (kuna lihttööjõu puhul kaadrivoolavus on suur – inimesed ei püsi) on neil krooniline. Niitvälja tallid on otsinud tallitöölisi näiteks, mullegi on kuskil ette sattunud.

Maalehes on tööpakkumiskuulutusi. Uudishimust loen neid vahel. Aga seal otsitakse tavaliselt eelkõige lüpsjaid, mis on juba nats kõrgema astme töö. Lihttöölise (laudatöölise või millegi istutaja) leidmiseks kuulutavad vähesed ettevõtted (see mainitud Niitvälja on olnud üks) – need leitakse reeglina mingeid teisi kanaleid pidi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ilma palgata ei lähe keegi tööle.
nt meedias pidevalt räägivad eri ametkonnad (PPA, häirekeskus, haiglad), kuidas nad “vabatahtlikke” appi võtavad. aga nad unustavad mainida, et paljudele neist vabatahtlikele on tööandjad kohustatud maksma senist keskmist palka, kuni too kaitseliidu vmt kaudu neid vabatahtlikke ülesandeid täidab.
aga kui töötu läheks appi, siis temale ei maksa ju keegi,. miks ta siis peaks minema.

meditsiinis ka justkui totaalne töökäte kriis, aga meie pere kõrgharitud aga pikalt töötu meditsiinivaldkonnakogemusega spetsialist lõikab hetkel maakodus õunapuid, kuigi võiks teha mõnes haiglas erialast tööd, aga seda lihtsalt ei ole.
haiglate kodulehtedel otsitakse vaid õdesid ja põetajaid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maasikakasvatusest? Aga ega need maasikakasvatajad (need on kõige rohkem hädaldanud meedias) rahvale pärast tasuta oma toodangut jaga.
Kodumaistel toidutootjatel on tarvis lihtsalt natuke paindlikum olla ja võtta tööle ka neid, kes saavad 3 päeva nädalas või 9-14 tööl käia. Ausa Eesti miinimumpalga eest ja sobiva graafiku olemasolul käiks ilmselt piisavalt tööta jäänud hotelli jms töötajaid põllutöödel. Taksojuhtidest saaks ehk traktoriste kiirelt koolitada (kuigi, traktoristidest niiväga puudust polegi, maakana tean).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Taksojuhtidest saaks ehk traktoriste kiirelt koolitada (kuigi, traktoristidest niiväga puudust polegi, maakana tean).

Sellest ongi kahju, et paljud inimesed on töötuna kodus, oleka aega minna kuskile koolitusele, kus saada reaalne kutstunistus, koolituse paber, mingi oskuse õppimine või täiendamine, aga just seda peagu teha ei saa. Mul on sugulasel aeg, kus ta saaks teha mõnekuulise õppe(ei saa soovitada, et õpi ise arvutiga, sest olenemata suurest meediakärast ei tööta väga suur hulk inimesi kontorites ega ka kodukontoris). Keevitust või kraanalube sa kodus ise ei õpi ja paber loeb vaid sellele alal.
Ja ammu oleks olnud aeg või võiks olla aeg, et inimesed saaksid töötada osalise ajaga. Neid on nii palju, kellele see oleks sobiv. Kuigi jah, sotsmaks on see takistus vist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alusta endast. Mis sellest, et sul praegu töö on, homme vb enam ei ole. Võta täna ja kohe ennast töölt lahti ja mine põllumajandussektorisse palgata tööle. Mine!

Please wait...
Postitas:
Kägu

põllumehed saavad ju end üles anda ja malevlastele tööd pakkuda. malevakohad täituvad kiiresti, noored oleks väga õnnelikud selle võimaluse üle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tead, ära aja närvi. Lasteaeda ei saa last viia, ise haige ka ja ei pääse hetkel ka kuskile. Lisaks otsi mulle selline töö, mida osalise töövõimega teha saab. Lapsehoidja otsi ka ja maksa vähemalt pool kinni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära valeta, kodus istud hetkel.

Kujutad ette, et isegi töötegijad ei tee seda 24/7?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et inimene, kes näit. meelelahutusürituste korraldamise, restoranide või turismisektoris tööta jääb, ei kiirusta eriti laudatööle, kive korjama või põllule kapsaid istutama. Kevadel pakutavad tööd sellised reeglina on – kas laudatöö või millegi istutamine – ning neid töid tegid/teevad küll võõrtööjõud e. ukrainlased, jah. Suvel-sügisel, kui juba midagi korjata on, lisandub saagikoristus.

Ikka kõigepealt oodatakse, et tulevad toetused. Kes see siis tahab põllumajanduslikku hooajatööd rühmata, kui kui teised töötuks jäänud saavad toetust?

Kui peaks selguma, et majanduse struktuur on lõplikult muutunud (st. et elu ei taastugi enam sellisena, nagu see enne kriisi oli), siis võibolla hakatakse selliseid asju kaaluma. Esialgu loodetakse ikka toetuste peale. Ja et taastub ära.

Eriolukorras oleks õige toetus ära võtta, kui ei ole nõus ühiskonnale vajalikku tööd tegema.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 119 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Töötud, palun minge tööle!