Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötukassa hüvitis

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Töötukassa hüvitis

Postitas:

Mul selline olukord, et tööandja kvalifitseerus hüvitisele, aprillis maksis selle miinimum 150 eurot, ülejäänud tuli Töötukassalt. Samas aga pole minuga tehtud kokkulepet töötasu ajutise vähendamise kohta. Kas poleks siis seaduse järgi õige, et tööandja peab mulle maksma ülejäänud 30 protsenti palgast, kuna ühtegi kokkulepet pole? Tunnen, et mulle on liiga tehtud.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.04 18:48; 29.04 19:43; 29.04 20:46; 29.04 21:49; 30.04 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida tööandja selle kohta ütles, kui küsisid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei olegi küsinud veel, sest tahtsin enne uurida, kas mul oleks selles olukorras õigus või mitte. Ei taha tööandjale asjatult kraesse hüpata

oih, ei oska korralikult vastata veel – teemaalgataja

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.04 18:48; 29.04 19:43; 29.04 20:46; 29.04 21:49; 30.04 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandja peab tagama sulle kokkulepitud töötasu laekumise, kui ei ole vähendamises kokku lepitud, siis on valesti teinud. Samas on lubatud mitmes jaos maksta st kõigepealt 150 € ja siis pärast töötukassa otsust palgast puudujääv summa. Võta tööandjaga ühendust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi. Enamasti vist tehakse nii, et makstakse 150 välja, taotletakse hüvitist, nähakse, palju töötukassa maksab ja makstakse siis ülejäänu juurde (kui palka pole vähendatud ja oled tööd teinud).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 20:25; 30.04 10:19; 30.04 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi. Enamasti vist tehakse nii, et makstakse 150 välja, taotletakse hüvitist, nähakse, palju töötukassa maksab ja makstakse siis ülejäänu juurde (kui palka pole vähendatud ja oled tööd teinud).

Teemaalgataja

Töökoht on tegelikult märtsi keskpaigast suletud olnud, kas see antud juhul loeb? Tööd pole selle iseloomu tõttu kodust võimalik teha. Töökoht suleti tööandja algatusel, mitte valitsuse määrusega. Julgen kahelda, et tööandjal märtsi eest plaanis midagi juurde maksta on, töötukassa poolt on toetus ju ammu käes. Pigem lõhnab sedamoodi, et loodetakse, et töötajad oma õigusi ei tea ja lepivad.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.04 18:48; 29.04 19:43; 29.04 20:46; 29.04 21:49; 30.04 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul selline olukord, et tööandja kvalifitseerus hüvitisele, aprillis maksis selle miinimum 150 eurot, ülejäänud tuli Töötukassalt. Samas aga pole minuga tehtud kokkulepet töötasu ajutise vähendamise kohta. Kas poleks siis seaduse järgi õige, et tööandja peab mulle maksma ülejäänud 30 protsenti palgast, kuna ühtegi kokkulepet pole? Tunnen, et mulle on liiga tehtud.

sulle tundub, et 70% palgast + 150 eurot mittemidagitegemise eest on vähe?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja töötukassa võtab hüvitiselt tulumaksu esimesest eurost maha, samuti töötuskindlustuse ja pensionikindlustuse.. Otsuses on kirjas, millise hüvitise on arvestanud, kätte saad teise summa.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul selline olukord, et tööandja kvalifitseerus hüvitisele, aprillis maksis selle miinimum 150 eurot, ülejäänud tuli Töötukassalt. Samas aga pole minuga tehtud kokkulepet töötasu ajutise vähendamise kohta. Kas poleks siis seaduse järgi õige, et tööandja peab mulle maksma ülejäänud 30 protsenti palgast, kuna ühtegi kokkulepet pole? Tunnen, et mulle on liiga tehtud.

sulle tundub, et 70% palgast + 150 eurot mittemidagitegemise eest on vähe?

Kuidas mina olen süüdi selles, et tööandja otsustab, et paneme putka kinni mitte sunni pärast, vaid selle pärast, et ta tahab. Terve aja jooksul märtsi keskpaigast on tööandja minuga ühe korra ühendust võtnud. Oleks tegemist sunnitud sulgemisega, oleks teised lood. Jah, ma mõistan, et antud juhul non üldse tore, et mingit raha saab. Aga kui mulle makstakse sadu eurosid vähem, siis ma ikka mutetsen, jah. Üür ja arved on vaja ikka maksta.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.04 18:48; 29.04 19:43; 29.04 20:46; 29.04 21:49; 30.04 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea küsimus, mul sama mure.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tööandja sulges putka sellepärast, et ei viitsinud tööd teha?? Aru ma ei saa inimestest, kas tõesti mõtlemisvõimet endal üldse pole, et kui ühtki klienti pole, siis hoiame ikka firma putka lahti ja maksame täispalkasid… Millest??? Kas tööandja ei peagi üüre ja arveid ja makse maksma? Millest ta maksab, kui kliendid ei käi ja käivet pole? Kes talle 70% senisest käibest hüvitab, tema ei saa ju sentigi käivet, kui firma ei tööta. Sina saad 70% + 150 (ja enamarvestatud tulumaksu järgmise aasta algul) KODUS OLEMISE eest ja ikka vähe???
Olen kuulnud ka lugusid töötajatest, kellel on nina vingus, et peavad tööd praegu tegema, samal ajal kui teised saavad kodusolemise eest 70% palgast, äkki vahetad koha mõne sellise vingatsiga?

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 20:25; 30.04 10:19; 30.04 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tööandja sulges putka sellepärast, et ei viitsinud tööd teha?? Aru ma ei saa inimestest, kas tõesti mõtlemisvõimet endal üldse pole, et kui ühtki klienti pole, siis hoiame ikka firma putka lahti ja maksame täispalkasid… Millest??? Kas tööandja ei peagi üüre ja arveid ja makse maksma? Millest ta maksab, kui kliendid ei käi ja käivet pole? Kes talle 70% senisest käibest hüvitab, tema ei saa ju sentigi käivet, kui firma ei tööta. Sina saad 70% + 150 (ja enamarvestatud tulumaksu järgmise aasta algul) KODUS OLEMISE eest ja ikka vähe???

Olen kuulnud ka lugusid töötajatest, kellel on nina vingus, et peavad tööd praegu tegema, samal ajal kui teised saavad kodusolemise eest 70% palgast, äkki vahetad koha mõne sellise vingatsiga?

Minu 70 protsenti pole hetkel absoluutselt võrreldav selle aasta sissetulekuga. Eelmisel aastal käisin tööl väiksema koormusega, mis tähendab, et minu sissetulek on võrreldes viimaste kuudega vähenenud vähemalt 50 protsenti. Jah, seda ON vähe, jah, ma vingun, sest ilmselgelt istutakse mulle pähe vähem makstes. Kuidas olen mina süüdi, et tööandjal pole kogutud vähemalt paarikuust varu, et just sellistes olukordades toime tulla? Jah, tema käive on vähenenud 100 protsenti, aga töötajad peaksid kodus näppu imema? Ma ei leia, et peaksin olukorraga leppima kui tööandja ebaseaduslikult käitub.

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.04 18:48; 29.04 19:43; 29.04 20:46; 29.04 21:49; 30.04 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti tööandjad on uusrikka mentaliteediga rotid- nii kui mingi summa kontole laekub, ostetakse liisinguga uus BMW. Pole mõtteski reserve koguda.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas olen mina süüdi, et tööandjal pole kogutud vähemalt paarikuust varu, et just sellistes olukordades toime tulla? Jah, tema käive on vähenenud 100 protsenti, aga töötajad peaksid kodus näppu imema

Ahah. Ja tööandja on siis süüdi, et sina pole kogunud vähemalt paarikuist varu, nii et pead juba siin vinguma?

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 20:25; 30.04 10:19; 30.04 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled koju saadetud, sest tööandjal pole tööd anda (töölepingu seaduse paragrahv 35), siis pead sa viimase 6 kuu keskmise brutopalga saama. Ehk siis tööandja peab juurde maksam

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja töötukassa võtab hüvitiselt tulumaksu esimesest eurost maha, samuti töötuskindlustuse ja pensionikindlustuse.. Otsuses on kirjas, millise hüvitise on arvestanud, kätte saad teise summa.

Kas see pole mitte vastavalt soovile? Mina lasen jah 100% tulumaksu maha võtta, aga kui avaldust täitsin, oli seal ka muid variante.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötukassa hüvitis