Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötukassa, mõistlik või mõttetu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Töötukassa, mõistlik või mõttetu

Postitas:

Kellel on varasemaid kokkupuuteid töötukassaga, on sellest töötule mingit kasu ka?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

muidugi on kasu. Terve aasta on võimalik saada töötuskindlustushüvitist, lisaks koolitusi, ettevõtlustoetust.
Tööleidmise koha pealt ei oska rääkida, tundub et seal siiski vahendatakse nö lihtsama otsa pakkumisi – mitte spetsialistidele.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 14:46; 18.04 15:52; 18.04 17:07; 20.04 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole mingit kasu, peab seal iga kuu nägu käima näitamas, kus see meie e-riik seal siis on:)

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.04 15:05; 18.04 15:20; 18.04 15:32; 18.04 16:43; 18.04 17:09; 19.04 01:15; 19.04 01:31; 19.04 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täielik naljanumber on see koht.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 15:07; 18.04 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi on sellest kasu. Kui töötuna ilma abirahata kodus istumine parem on, siis palun. Keegi ei käse ju Töötukassasse minna. Samuti ei pea osalise töövõimega inimesed üldse töövõimetoetust taotlema, kui see asutus nii naljanumber on.
Inimesed on ikka nii tänamatud. Ei vaevu endale isegi ette kujutama, kuidas nad siis elaksid, kui toetusi ei oleks. Aga väga paljudes maailma maades ei ole mingeid töötutoetusi ega invaliidsuspensioni. Vaata ise, kas elad või sured.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 15:12; 18.04 15:15; 18.04 22:26; 18.04 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole mingit kasu, peab seal iga kuu nägu käima näitamas, kus see meie e-riik seal siis on:)

Töölkäimine on veel hullem. Ma pean lausa 5 korda nädalas kohal käima ja seda tervelt 8 tundi päevas. Vaat nii nõme riik meil ongi. Uskumatu, kas pole?

+16
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 15:12; 18.04 15:15; 18.04 22:26; 18.04 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töölkäimine on veel hullem. Ma pean lausa 5 korda nädalas kohal käima ja seda tervelt 8 tundi päevas. Vaat nii nõme riik meil ongi. Uskumatu, kas pole?

No kui tööl ka vaid ainult korra nägu näitamas käid, siis tõesti…Ja kui oma töö kuskilt distantsilt saad sada korda efektiivsemalt tehtud, siis ongi nõme…et reaalselt pead kohale loivama. Ma võiks seal käia küll, aga olgu asjal ka mingit tulemust.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.04 15:05; 18.04 15:20; 18.04 15:32; 18.04 16:43; 18.04 17:09; 19.04 01:15; 19.04 01:31; 19.04 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi on sellest kasu. Kui töötuna ilma abirahata kodus istumine parem on, siis palun. Keegi ei käse ju Töötukassasse minna. Samuti ei pea osalise töövõimega inimesed üldse töövõimetoetust taotlema, kui see asutus nii naljanumber on.
Inimesed on ikka nii tänamatud. Ei vaevu endale isegi ette kujutama, kuidas nad siis elaksid, kui toetusi ei oleks. Aga väga paljudes maailma maades ei ole mingeid töötutoetusi ega invaliidsuspensioni. Vaata ise, kas elad või sured.

Neid toetusi saab väga edukalt kanda inimese pangarvele, ei pea inimene ise seal toetustel nn järgi käima. Äkki siis igaüks peaks ka oma tulumaksutagastusel kohapeal järgi käima:)

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.04 15:05; 18.04 15:20; 18.04 15:32; 18.04 16:43; 18.04 17:09; 19.04 01:15; 19.04 01:31; 19.04 15:44;
To report this post you need to login first.

Ei ole mingit kasu, peab seal iga kuu nägu käima näitamas, kus see meie e-riik seal siis on:)

meil peab käima “näitamas” kord kuus, paljudes rikkides aga kord nädalas.
Selle eesmärk on ühelt poolt, et sind hoida aktiivses tööotsimistegevuses (kontroll ja taganttorkimine on siiski paljudele mõjus ja vajalik hoob), teiselt poolt tagada, et sa ei puhka TK rahade eest mugavalt nt 3 kuud palmi all tööotsimise asemel.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 14:46; 18.04 15:52; 18.04 17:07; 20.04 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõvad rahad on need muidugi küll, et palmi all puhata.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin väga huvitatud töö leidmisest, otsisin ja kandideerisin aktiivselt. Töötukassa aga paraku sellele kuidagi kaasa küll ei aidanud. Iga kuu küsiti, et kuhu olen kandideerinud ja miks pole tööle saanud. Neiuke toksis siis minu antud nimekirja kandideerimistest oma programmi. Seejärel hakkas ta läbi lappama Töötukassa tööpakkumiste lehekülge, mis mul juba iga päev mitu korda läbi kammitud ja ka kõigile sobivatele kohtadele kandideeritud. Ja jälle järgmise korrani.
Lisaks vahendab Töötukassa enamuses ainult madala palgaga orjatööd. Paljud Töötukassa kaudu töötajaid otsivad firmad otsivad töötajaid aastaid, tundub, et kutsutakse inimesi ainult proovipäevadele ja jälle kuulutus uuesti üles. Koolitusi on raske saada ja kui õnnestubki oma koolitusvajadus tõestada, võid oma koolituse toimumist ootama jäädagi.
Töötukassa surub peale enda erinevaid kursuseid ja töötubasid, neid ei huvita, kas neist sulle ka reaalselt kasu on. Konsultant tunnistaski, et peab mu sinna saatma, sest tal on vaja kohad täis saada, kui selgitasin, miks mulle antud töötuba tõesti vajalik pole. Need töötoad olid tõeline õudus, igavad ja mitte midagi uut teada ei saanud.
Kui oled juba piisavalt kaua arvel olnud, hakatakse sind sundima kandideerima töökohtadele, mille tingimustele sa isegi ei vasta või kuhu ei liigu ühistransportki. Seda nimekirja võiks jätkata.
Tööle ma lõpuks sain, aga mitte tänu neile.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 15:07; 18.04 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüütukassa

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole mingit kasu, peab seal iga kuu nägu käima näitamas, kus see meie e-riik seal siis on:)

Töölkäimine on veel hullem. Ma pean lausa 5 korda nädalas kohal käima ja seda tervelt 8 tundi päevas. Vaat nii nõme riik meil ongi. Uskumatu, kas pole?

Siis sa oled lihtsalt loll, kui sa ei oska muud moodi raha teenida, kui pead 5 korda nädalas 8 tundi kusagil kohal käima.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.04 16:36; 18.04 16:40; 18.04 17:54; 19.04 13:03; 19.04 13:09; 19.04 13:17; 19.04 18:16; 20.04 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin väga huvitatud töö leidmisest, otsisin ja kandideerisin aktiivselt. Töötukassa aga paraku sellele kuidagi kaasa küll ei aidanud. Iga kuu küsiti, et kuhu olen kandideerinud ja miks pole tööle saanud. Neiuke toksis siis minu antud nimekirja kandideerimistest oma programmi. Seejärel hakkas ta läbi lappama Töötukassa tööpakkumiste lehekülge, mis mul juba iga päev mitu korda läbi kammitud ja ka kõigile sobivatele kohtadele kandideeritud. Ja jälle järgmise korrani.
Lisaks vahendab Töötukassa enamuses ainult madala palgaga orjatööd. Paljud Töötukassa kaudu töötajaid otsivad firmad otsivad töötajaid aastaid, tundub, et kutsutakse inimesi ainult proovipäevadele ja jälle kuulutus uuesti üles. Koolitusi on raske saada ja kui õnnestubki oma koolitusvajadus tõestada, võid oma koolituse toimumist ootama jäädagi.
Töötukassa surub peale enda erinevaid kursuseid ja töötubasid, neid ei huvita, kas neist sulle ka reaalselt kasu on. Konsultant tunnistaski, et peab mu sinna saatma, sest tal on vaja kohad täis saada, kui selgitasin, miks mulle antud töötuba tõesti vajalik pole. Need töötoad olid tõeline õudus, igavad ja mitte midagi uut teada ei saanud.
Kui oled juba piisavalt kaua arvel olnud, hakatakse sind sundima kandideerima töökohtadele, mille tingimustele sa isegi ei vasta või kuhu ei liigu ühistransportki. Seda nimekirja võiks jätkata.
Tööle ma lõpuks sain, aga mitte tänu neile.

Nõus. Ma olen elus 2 korda töötukassas arvel olnud, nende panus töö leidmisel on minimaalne, et mitte öelda olematu. Töötukassas töötavad kõik need, kes ilmselt mujalt on välja praagitud. Mitte ühtki tööd pole ma leidnud nende abiga, ise otsinud ja kandideerinud ning väga edukalt. Nad ei vahenda mitte ühtki sellist töökohta, mis sobiks hea haridusega teatud valdkondades väga pädevale inimesele ja kus saaks normaalset palka. Töötukassa panus on ainult teatud perioodiks inimesele ravikindlustuse tagamine. Kui raha on piisavalt, nii et inimene suudab ise oma igakuise ravikindlustussumma tasuda, siis pole töötukassas enda regamine mitte ühestki otsast mõttekas. Nad on seal sõna otseses mõttes kitsa silmaringiga juhmid, kes ise ka ei saa aru, mis nende funktsioon on.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.04 16:36; 18.04 16:40; 18.04 17:54; 19.04 13:03; 19.04 13:09; 19.04 13:17; 19.04 18:16; 20.04 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil peab käima “näitamas” kord kuus, paljudes rikkides aga kord nädalas.
Selle eesmärk on ühelt poolt, et sind hoida aktiivses tööotsimistegevuses (kontroll ja taganttorkimine on siiski paljudele mõjus ja vajalik hoob), teiselt poolt tagada, et sa ei puhka TK rahade eest mugavalt nt 3 kuud palmi all tööotsimise asemel.

Sellest ma ei saagi aru..suhtutakse nagu teab mis rahasid sealt saadakse, et peab suisa säärase igakuise kontrolli sisse seadma. Minu arvates täielik ebavajalik. Kui oled töö kaotanud, siis ongi sul õigus mingi aeg sellele rahale ja kõik. Nii nagu saad vanemahüvitist, asi välja teenitud, saad asja eest..ei pea kuskil nägu näitamas käima. Sellest töötukassast ongi tehtud nagu mingi repressiivorgan, et me nüüd kontrollime..ja sa nüüd pead mööda nööri käima. Milleks sellist inimeste alandamist vaja on? Ei ole ei tea mis suured summad need ju, et peaks inimest niimoodi kottima.

Teiseks mis on töötukassa mõte? Ikka et inimene tööturule tagasi aidata. Ja see peaks olema ka põhjus, miks inimene peaks töötukassat külastama. et ta saaks sealt sellist kompetentset abi ja nõustamist, mis aitab tal tööturule tagasi jõuda. Toetuse maksmine inimest tööturule tagasi ei too ega aita teda mitte kuidagi, lihtsalt mingi sümboolne toetus. Töötukassa kuvand ongi praegu see, et see on see asutus, kust mingeid toetusi makstakse, aga peaks olema hoopis see, et see on asutus, kus pakutakse professionaalset nõustamist, tuge ja häid näpunäiteid. Et see oleks koht, kus inimesed läheks vabatahtlikult, nad oleks oodatud. Et kui oled näiteks omal käel tööd otsinud ja pole õnnestunud, siis lähed sinna nõustamisele, kus saad teada, mida valesti teed, mida võiksid teistmoodi teha..mis on su tugevad küljed, nõrgad küljed..milliseid ameteid tööjõuturg üldse vajab..või aitaks viia kokku sind mõne tööandjaga näiteks. Et see töötukassa tädi oleks midagi karjäärinõustaja ja personalispetsialisti vahepealset. Et ta suhtleks ja kohtuks mõlema osapoolega, nii tööandjate kui tööotsijatega. Et sellise esmase selektsiooni teekski tema. Et kui mingi ettevõte soovib saada näiteks 10 kaevurit. Ja siis tuleb mingi kaevur sinna vastuvõtule, siis tutvustab värki..ja ulatab kutse ettevõttesse tööintervjuule näiteks. Et sellest töötukassast saakski selline mastaapne tööbörs, kus tööpakkumised liiguks. Mitte ei vahendataks vaid cv-portaalide tööpakkumisi. Et töötukassa tädil oleks aimu tööturul makstavatest palkadest, et tema oleks just see, kes oskaks vastata küsimusele, mis on mingil tegevusalal keskmine palk või oskaks kaaluda sinu tugevused-nõrkused, et millist palka oleksid sina tööturul väärt jne..

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.04 15:05; 18.04 15:20; 18.04 15:32; 18.04 16:43; 18.04 17:09; 19.04 01:15; 19.04 01:31; 19.04 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind koondati masu tippajal. Kasu töötukassas näitamas käimisest oli rahaline – sain töötuskindlustust ja haigekassakindlustuse. Kuna nendest kummastki ilma jääda ma poleks tahtnud mingil juhul, siis ma ei virisenud vastu töötukassas ennast näitamas käimisele, suhtusin, et “peab, siis peab”.

Töökoha otsimine töötukassa kaudu oli aga küll naljanumber. Mulle sobivaid tööpakkumisi tegelikult polnud (masu aeg, pakkumisi oli üldse väga vähe). Konsulent soovitas mingeid ääri-veeri minu erialaga kokkuminevaid pakkumisi, et “kandideeriga sinna ka”. Tema rõõmuks paningi siis cv teele, teades juba ette, et masu ajal on selliseid töötukassa survel cv teelesaatjaid kindlasti palju, aga ükski tööandja ei hakka sellistele tähelepanu pöörama, vaid võtab ikkagi endale täpselt sobiva inimese. Ning et minu lootused tööd leida, kui neid üldse on, asuvad väljaspool töötukassa süsteemi inimestega otse suheldes. Jäi jutt oma asutuse (kust mind koondati) ülemusega, et “kui meil peaks paremaks minema ja midagi tekkima, siis võibolla võtame ühendust”. Samuti kuulutasin mööda erialaringkonda, et olen töötu ja kui teil oleks midagi pakkuda, siis oleks huvitatud. Lõpuks poole aasta pärast üks helistas ja pakkus töökohta, nii sain uuesti tööle. Töötukassal polnud mingit rolli.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kõvad rahad on need muidugi küll, et palmi all puhata.

noh, maksimum on siiski samaväärne riigi keskmise töötasuga, ja tagab tegelikult päris mõnusa pika puhkuse. Lõunamaal elu odavam ka kui siin.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 14:46; 18.04 15:52; 18.04 17:07; 20.04 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üleüldse Töötukassa ja Tööinspektsioon võiks ühineda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.04 15:05; 18.04 15:20; 18.04 15:32; 18.04 16:43; 18.04 17:09; 19.04 01:15; 19.04 01:31; 19.04 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeks nii mõnedki asjad kohe ümber.
Esimene asi, kui töötukassa poole oma käe ulatad hüvitise saamiseks, peaks olema korraliku CV olemasolu. Arvasin, et olen hiiglama tark oma kahe teaduskraadiga ja eks ma selle CV koostamisega saan ikka hakkama. EI SAA!
Kolmveerand aastat ja alles siis sain igasugu koolituste abiga kokku normaalse CV, infograafilise ka kusjuures.

Maapiirkonnas on vast tõesti raske busside jne seiklust kokku panna, kuidas kohale ja siis kui varem jõuad siis oota ja passi ja tagasi. Linnas õnneks lihtsam, viimasel ajal saab üldse poole tunniga hakkama. Kuna ma ka liikumispuudega siis eelmine suvi kästi pöördumine neti teel teha, mitte kohale tulla.

Töötukassa inimestel võiks siiski olla mingisugunegi ettekujutus, kuidas majandus toimib. Millistel erialadel (neid on kõigest ca 100) on vaja kutsetunnistust ja mida selleks tegema peab, pikendada, jne. Võiks olla vähemalt mingigi seltskond kasvõi ajaliselt jaotatud nii, et esimesed kuud on mingi üldvastuvõtt CV koostamiseks ja siis saad endale eriala mingilgi määral jagava inimese.

NB! Töötukassa ei otsi Teie eest tööd, seda peate ikka ise tegema.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 17:36; 18.04 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on see mõttetu riigi raha raiskamine. Pooled töötajad on sinna valitud, sest arvatavasti kuskile neid ei võeta. Nad peaksid rohkem inimesi aitama, mitte ähvardama mingi tööharjutusega. Ma olin seal arvel paar kuud, kui nad hakkasid ähvardama. Ma pidin ütlema sellel töötajale, et mis on teie probleem, ma ei ole siin haigekassa ega 150 eur eest, ma saan haigekassa igakell mehe kaudu, vaid mul oli reaalselt vaja sealseid pakutavaid teenuseid. Karjäärinõustamisel sain alles kahe kuu pärast. Ma ei kujuta ette, mida peavad teised inimesed veel taluma. Kaotavad töö ning seal suhtutakse neisse mingisse rämpsu. Need töötajad ei saa üldse aru, et inimene on oma töötukindlustuse ja tööturaha ammu juba palgaks maksnud sinna. Mitte kõik töötajad ei ole seal jubedad, aga enamik küll, ma arvan, et noorena olid nad koolikiusajad. Jubedad isikud töötavad seal.
Mina kaotaks selle asutuse üldse ära, poole odavam on kõigile inimestele haigekassa anda, jääb ära selline mõttetu jant.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeks nii mõnedki asjad kohe ümber.
Esimene asi, kui töötukassa poole oma käe ulatad hüvitise saamiseks, peaks olema korraliku CV olemasolu. Arvasin, et olen hiiglama tark oma kahe teaduskraadiga ja eks ma selle CV koostamisega saan ikka hakkama. EI SAA!
Kolmveerand aastat ja alles siis sain igasugu koolituste abiga kokku normaalse CV, infograafilise ka kusjuures.

Maapiirkonnas on vast tõesti raske busside jne seiklust kokku panna, kuidas kohale ja siis kui varem jõuad siis oota ja passi ja tagasi. Linnas õnneks lihtsam, viimasel ajal saab üldse poole tunniga hakkama. Kuna ma ka liikumispuudega siis eelmine suvi kästi pöördumine neti teel teha, mitte kohale tulla.

Töötukassa inimestel võiks siiski olla mingisugunegi ettekujutus, kuidas majandus toimib. Millistel erialadel (neid on kõigest ca 100) on vaja kutsetunnistust ja mida selleks tegema peab, pikendada, jne. Võiks olla vähemalt mingigi seltskond kasvõi ajaliselt jaotatud nii, et esimesed kuud on mingi üldvastuvõtt CV koostamiseks ja siis saad endale eriala mingilgi määral jagava inimese.

NB! Töötukassa ei otsi Teie eest tööd, seda peate ikka ise tegema.

??? Töötukassa esmane eesmärk on riigi tööturupoliitika elluviimine (vt töötuskindlustuse seadus). Kui tööturupoliitika eesmärk ei ole saavutada inimeste maksimaalne hõivatus tööga, siis mis see on?
Tööhõive kõrge tase on Eesti põhieesmärk: http://www.praxis.ee/tood/aktiivse-tooturupoliitika-ja-elukestva-oppe-roll-turvalise-paindlikkuse-kujundamisel-eestis/
Seega peab töö vahendamine tööotsijatele olema töötukassa põhiülesanne ehk töötukassa peab aitama inimestel tööd leida.

PS! Mina sain küll pärast koondamist oma CV nädalaga iseseisvalt tehtud, sellega olen kandideerinud alates 2012. aastast siiamaani erinevatele kohtadele ja võitnud päris mitu konkurssi.
Aga et sa teaksid, siis praegune trend on hoopis ennast tutvustav video, CV on juba eilne päev.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.04 16:36; 18.04 16:40; 18.04 17:54; 19.04 13:03; 19.04 13:09; 19.04 13:17; 19.04 18:16; 20.04 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üleüldse Töötukassa ja Tööinspektsioon võiks ühineda.

milleks ühineda, täiesti erinevad asutused ju?
paneme haigekassa ja ravimiameti ka kokku, ühtviisi haiguste ravimisega tegelevad asutused 😀

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 18:52; 19.04 17:24; 20.04 11:51; 21.04 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeks nii mõnedki asjad kohe ümber.

NB! Töötukassa ei otsi Teie eest tööd, seda peate ikka ise tegema.

… sellega olen kandideerinud alates 2012. aastast siiamaani erinevatele kohtadele ja võitnud päris mitu konkurssi.
Aga et sa teaksid, siis praegune trend on hoopis ennast tutvustav video, CV on juba eilne päev.

Võibolla selles probleem ongi, sest alates 2012 erinevatel kohtadel?
Jaaah, video on muidugi tore, aga oma sektoris pisut uurides vaadatakse sellele siiski imelikult. Kui ikka pead andma allkirja sellega vastutama inimeste elude eest siis ei aita mingi video-CV vaid MTR kirje ja kutsetunnistus(ed). Viimased väljendid on Teile vast eluvõõrad, aga nii on!

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 17:36; 18.04 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi on sellest kasu. Kui töötuna ilma abirahata kodus istumine parem on, siis palun. Keegi ei käse ju Töötukassasse minna. Samuti ei pea osalise töövõimega inimesed üldse töövõimetoetust taotlema, kui see asutus nii naljanumber on.
Inimesed on ikka nii tänamatud. Ei vaevu endale isegi ette kujutama, kuidas nad siis elaksid, kui toetusi ei oleks. Aga väga paljudes maailma maades ei ole mingeid töötutoetusi ega invaliidsuspensioni. Vaata ise, kas elad või sured.

Neid toetusi saab väga edukalt kanda inimese pangarvele, ei pea inimene ise seal toetustel nn järgi käima. Äkki siis igaüks peaks ka oma tulumaksutagastusel kohapeal järgi käima:)

See on tõesti geniaalne. Ma pean oma tööandjale ütlema, et rohkem ma tööle ei tule ja edaspidi võib ta palga mulle lihtsalt niisama pangaarvele kanda.9

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 15:12; 18.04 15:15; 18.04 22:26; 18.04 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi on sellest kasu. Kui töötuna ilma abirahata kodus istumine parem on, siis palun. Keegi ei käse ju Töötukassasse minna. Samuti ei pea osalise töövõimega inimesed üldse töövõimetoetust taotlema, kui see asutus nii naljanumber on.
Inimesed on ikka nii tänamatud. Ei vaevu endale isegi ette kujutama, kuidas nad siis elaksid, kui toetusi ei oleks. Aga väga paljudes maailma maades ei ole mingeid töötutoetusi ega invaliidsuspensioni. Vaata ise, kas elad või sured.

Neid toetusi saab väga edukalt kanda inimese pangarvele, ei pea inimene ise seal toetustel nn järgi käima. Äkki siis igaüks peaks ka oma tulumaksutagastusel kohapeal järgi käima:)

See on tõesti geniaalne. Ma pean oma tööandjale ütlema, et rohkem ma tööle ei tule ja edaspidi võib ta palga mulle lihtsalt niisama pangaarvele kanda.9

Ei ole mingit kasu, peab seal iga kuu nägu käima näitamas, kus see meie e-riik seal siis on:)

Töölkäimine on veel hullem. Ma pean lausa 5 korda nädalas kohal käima ja seda tervelt 8 tundi päevas. Vaat nii nõme riik meil ongi. Uskumatu, kas pole?

Siis sa oled lihtsalt loll, kui sa ei oska muud moodi raha teenida, kui pead 5 korda nädalas 8 tundi kusagil kohal käima.

Jah, selliseid lolle meie riigis veel leidub. Ma tean küll, et lihtsam oleks endale puue vormistada, taotleda töövõimetoetust ja sotsiaaltoetusi ning elada vaba elu. Lisaraha saamiseks võiks kuskil mustalt töötada või mingit äri ajada. Aga see poleks vist maksumaksjate suhtes aus.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 15:12; 18.04 15:15; 18.04 22:26; 18.04 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

milleks ühineda, täiesti erinevad asutused ju?
paneme haigekassa ja ravimiameti ka kokku, ühtviisi haiguste ravimisega tegelevad asutused ????

Sest siis oleks töö efektiivsem. Tööinspektsioonile oleks tähelepanuväärseks infoallikaks töötukassas käivad inimesed. Neil kõigil oleks rääkida oma lugu, kuidas neile “külma” on püütud teha. Või vaata kasvõi praegust töötukassa töökuulutuste rubriiki, kuidas ühed ja samad ettevõtted kuust kuusse seal otsivad ning elatuvad nendest proovipäevadest. Saaks vähemalt selle tööjõuturu kuidagi puhtamaks, legaalsemaks. Pealegi inimesel oleks kõik samast kohast saada, nii juriidiline nõustamine kui töötukassa konsultatsioon. Jääks ära see, kus töötukassa pressib sind vägisi kuhugi madalapalgalisele, seadustest mitte kinnipidavasse asutusse või ettevõttesse tööle. Saaks kaks kärbest ühe hoobiga.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.04 15:05; 18.04 15:20; 18.04 15:32; 18.04 16:43; 18.04 17:09; 19.04 01:15; 19.04 01:31; 19.04 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tõesti geniaalne. Ma pean oma tööandjale ütlema, et rohkem ma tööle ei tule ja edaspidi võib ta palga mulle lihtsalt niisama pangaarvele kanda.9

Ei noh, mis ajuvaba kommentaar. Palka makstakse ikka tehtud töö eest, kui tööd ei tee, ära mingist palgast ka unista. Inimene ei käi ju töötukassas ei tööd tegemas ega toetust välja teenimas, tal on see juba ammu välja teenitud. Sisuliselt käib kilekotiga lihtsalt rahal järel. Siis võiks ju ka olla, et palgapäeval ei kanta raha su arvele, vaid öeldakse mingi koht, kuhu kõik ettevõtte töötajad siis oma palgale järgi lähevad..Aga selline asi on juba ajaloos ju olnud. Veneajal seistigi kogu kollektiiviga palgaraha järjekorras, kus igale ühele maksti sularahas. Sellest töötukassas käimisest ma saaks veel aru kui pappi ka sulas antakse, siis on vähemalt käigul nagu mingi tulem ka, muidu nagu natuke veitsa imelik..lähed küll raha järgi, aga raha kantakse ikkagi su pangaarvele. No ja kas sellel inimesel siis pole oma ajaga muud peale hakata..et selliseid külaskäike teha. Väga paljud peavad üleüldse käima kuskilt kaugelt-kaugelt maapiirkonnast, kus transpordiühendus pea olematu. Ei ole nagu eriti efektiivne, et inimene peab terve oma päeva mingi “näo näitamise” peale kulutama. Miks mingeid muid riigitoetusi või hüvitisi makstakse ilma näo näitamiseta? Siis võiks ju ka näiteks vanemahüvitis, lastetoetus jne ka olla nii kehtestatud, et käid iga kuu end näitamas ja peale seda tuleb toetus arvele. Kui ei käi, siis ei ühtki toetust ka. Olgu siis ühised põhimõtted kõikidele: kas nägude näitamine või e-riik.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.04 15:05; 18.04 15:20; 18.04 15:32; 18.04 16:43; 18.04 17:09; 19.04 01:15; 19.04 01:31; 19.04 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõttetu koht olukorras kus töötajaid on vähem kui töökohti.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sisuliselt käib kilekotiga lihtsalt rahal järel. Siis võiks ju ka olla, et palgapäeval ei kanta raha su arvele, vaid öeldakse mingi koht, kuhu kõik ettevõtte töötajad siis oma palgale järgi lähevad../—/
Ei ole nagu eriti efektiivne, et inimene peab terve oma päeva mingi “näo näitamise” peale kulutama. Miks mingeid muid riigitoetusi või hüvitisi makstakse ilma näo näitamiseta? Siis võiks ju ka näiteks vanemahüvitis, lastetoetus jne ka olla nii kehtestatud, et käid iga kuu end näitamas

Appi, keegi ei sunni sind seal käima ju! Otsi omale töökoht ja ära raiska aega foorumis hädaldamisele.
Ja peretoetuste osas peaks sinu loogika järgi ikka lapsed ette näitama, mitte ennast 🙂

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeks nii mõnedki asjad kohe ümber.

NB! Töötukassa ei otsi Teie eest tööd, seda peate ikka ise tegema.

… sellega olen kandideerinud alates 2012. aastast siiamaani erinevatele kohtadele ja võitnud päris mitu konkurssi.
Aga et sa teaksid, siis praegune trend on hoopis ennast tutvustav video, CV on juba eilne päev.

Võibolla selles probleem ongi, sest alates 2012 erinevatel kohtadel?
Jaaah, video on muidugi tore, aga oma sektoris pisut uurides vaadatakse sellele siiski imelikult. Kui ikka pead andma allkirja sellega vastutama inimeste elude eest siis ei aita mingi video-CV vaid MTR kirje ja kutsetunnistus(ed). Viimased väljendid on Teile vast eluvõõrad, aga nii on!

Ja kuidas CV tõendab, et sa tegelikult ka oled võimeline vastutama inimeste elude eest?
Ei saa aru, milles sa minu puhul probleemi näed? Jah 2012. aastas olen kandideerinud mitmele töökohale ja töötanud kokku kolmel erineval kohal. Kahest neist olen lahkunud vabatahtlikult, kuna vastutus ja palganumber polnud korrelatsioonis ja kolmandal töötan siiani, olen ülimalt rahul nii töö, palga kui kollektiiviga. Lisaks olen eos ära öelnud nii mõnestki töökohast, mille puhul on juba intervjuus selgunud, et konkursitingimustes oli kirjeldatud midagi muud, kui töö tegelikult ette näeb. Ehk veelkord – CV ei ole takistanud mind leidmast tööd, mis mulle päriselt ka meeldib ja kus ma rahul olen.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.04 16:36; 18.04 16:40; 18.04 17:54; 19.04 13:03; 19.04 13:09; 19.04 13:17; 19.04 18:16; 20.04 12:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötukassa, mõistlik või mõttetu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.