Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötukassa, mõistlik või mõttetu

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Töötukassa, mõistlik või mõttetu

Postitas:

Üleüldse Töötukassa ja Tööinspektsioon võiks ühineda.

milleks ühineda, täiesti erinevad asutused ju?
paneme haigekassa ja ravimiameti ka kokku, ühtviisi haiguste ravimisega tegelevad asutused ????

Vabandust, aga kust otsast haigekassa ja ravimiamet haiguste ravimisega tegelevad? Kui üldse midagi, siis just need kaks asutust võiks kokku panna. Nendega võiks liita veel ka terviseameti – oleks loodetavasti vähemalt ühes asutuses mingi tervikpilt. Praegu on süsteem selline, et “pea ei tea, mida jalad teevad”.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.04 16:36; 18.04 16:40; 18.04 17:54; 19.04 13:03; 19.04 13:09; 19.04 13:17; 19.04 18:16; 20.04 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi on sellest kasu. Kui töötuna ilma abirahata kodus istumine parem on, siis palun. Keegi ei käse ju Töötukassasse minna. Samuti ei pea osalise töövõimega inimesed üldse töövõimetoetust taotlema, kui see asutus nii naljanumber on.
Inimesed on ikka nii tänamatud. Ei vaevu endale isegi ette kujutama, kuidas nad siis elaksid, kui toetusi ei oleks. Aga väga paljudes maailma maades ei ole mingeid töötutoetusi ega invaliidsuspensioni. Vaata ise, kas elad või sured.

Neid toetusi saab väga edukalt kanda inimese pangarvele, ei pea inimene ise seal toetustel nn järgi käima. Äkki siis igaüks peaks ka oma tulumaksutagastusel kohapeal järgi käima:)

See on tõesti geniaalne. Ma pean oma tööandjale ütlema, et rohkem ma tööle ei tule ja edaspidi võib ta palga mulle lihtsalt niisama pangaarvele kanda.9

Ei ole mingit kasu, peab seal iga kuu nägu käima näitamas, kus see meie e-riik seal siis on:)

Töölkäimine on veel hullem. Ma pean lausa 5 korda nädalas kohal käima ja seda tervelt 8 tundi päevas. Vaat nii nõme riik meil ongi. Uskumatu, kas pole?

Siis sa oled lihtsalt loll, kui sa ei oska muud moodi raha teenida, kui pead 5 korda nädalas 8 tundi kusagil kohal käima.

Jah, selliseid lolle meie riigis veel leidub. Ma tean küll, et lihtsam oleks endale puue vormistada, taotleda töövõimetoetust ja sotsiaaltoetusi ning elada vaba elu. Lisaraha saamiseks võiks kuskil mustalt töötada või mingit äri ajada. Aga see poleks vist maksumaksjate suhtes aus.

Kahjuks jah. Maksumaksjate suhtes pole aus selle rahaga mõne erakonna propagandakanaleid ülal pidada, mõne inimese puudetoetus on selle kõrval köömes. Hakake ometi endale mõtlema, mitte maksumaksjatele, kelle raha erakonnad tegelikult suures osas oma tasku panevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.04 16:36; 18.04 16:40; 18.04 17:54; 19.04 13:03; 19.04 13:09; 19.04 13:17; 19.04 18:16; 20.04 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi, keegi ei sunni sind seal käima ju! Otsi omale töökoht ja ära raiska aega foorumis hädaldamisele.
Ja peretoetuste osas peaks sinu loogika järgi ikka lapsed ette näitama, mitte ennast ????

Tänan heade soovituste eest, aga töökoht on ammu olemas ning hädaldanud ei ole ma kuskil samuti. No kui sa just mu arvamuse avaldamist hädaldamiseks pead. Miks nii negatiivne oled, et igas väljaöeldud mõttekäigus hädaldamist näed, jäägu see su enda teada. Jään enda juurde, igal käigul peaks olema mõte, mingisugune hüve, mida saad. Töötukassa pakutav hüve on see, et aidatakse inimene tööellu tagasi. Selleks see asutus on ellu kutsutud. Ja kui sa seal käid ja käid ja käid ja mingit tolku pole, siis ei peaks käimagi. Käima peaks siis kui tõesti sealt infot saad või asjalikke nõuandeid. Kui neid ei saa, siis ei ole mõtet ka käia, sest raha kantakse ju nii ehk naa pangakontole.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.04 15:05; 18.04 15:20; 18.04 15:32; 18.04 16:43; 18.04 17:09; 19.04 01:15; 19.04 01:31; 19.04 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üleüldse Töötukassa ja Tööinspektsioon võiks ühineda.

milleks ühineda, täiesti erinevad asutused ju?
paneme haigekassa ja ravimiameti ka kokku, ühtviisi haiguste ravimisega tegelevad asutused ????

Vabandust, aga kust otsast haigekassa ja ravimiamet haiguste ravimisega tegelevad? Kui üldse midagi, siis just need kaks asutust võiks kokku panna. Nendega võiks liita veel ka terviseameti – oleks loodetavasti vähemalt ühes asutuses mingi tervikpilt. Praegu on süsteem selline, et “pea ei tea, mida jalad teevad”.

no üks otsib ravimeid ja teine raha nende eest maksmiseks 😀 palju rohkem seotud kui töötukassa ja tööinspektsioon, mida too kägu soovitas liita.
tööinspektsioon teeb järelevalvet töösuhete ja tööohutuse üle, aga töötutel pole ju töösuhet ega töökeskkonda, seega pole inspektsioonil töötutega mingit pistmist. neid legende, kuidas töötajatel nahka üle kõrvade tõmmatakse, kuuleb tööinspektsioon igapäevaselt töövaidluskomisjonideski ilma töötukassa abita. mis kasu töötukassa sellisest ühinemisest saaks, ei kujuta üldse ette 😀

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 18:52; 19.04 17:24; 20.04 11:51; 21.04 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üleüldse Töötukassa ja Tööinspektsioon võiks ühineda.

milleks ühineda, täiesti erinevad asutused ju?
paneme haigekassa ja ravimiameti ka kokku, ühtviisi haiguste ravimisega tegelevad asutused ????

Vabandust, aga kust otsast haigekassa ja ravimiamet haiguste ravimisega tegelevad? Kui üldse midagi, siis just need kaks asutust võiks kokku panna. Nendega võiks liita veel ka terviseameti – oleks loodetavasti vähemalt ühes asutuses mingi tervikpilt. Praegu on süsteem selline, et “pea ei tea, mida jalad teevad”.

no üks otsib ravimeid ja teine raha nende eest maksmiseks ???? palju rohkem seotud kui töötukassa ja tööinspektsioon, mida too kägu soovitas liita.
tööinspektsioon teeb järelevalvet töösuhete ja tööohutuse üle, aga töötutel pole ju töösuhet ega töökeskkonda, seega pole inspektsioonil töötutega mingit pistmist. neid legende, kuidas töötajatel nahka üle kõrvade tõmmatakse, kuuleb tööinspektsioon igapäevaselt töövaidluskomisjonideski ilma töötukassa abita. mis kasu töötukassa sellisest ühinemisest saaks, ei kujuta üldse ette ????

Kui vastavad ametnikud viitsiksid ja julgeksid tegelikult ka töösuhetesse panustada, siis oleks sellisest ühinemisest kasu küll. Töötute hulgas on ülivähe neid, kes on töölt päriselt omal soovil lahkunud. Töötud on reeglina (fiktiivsete) koondamiste, töökiusamise, vallandamise jne tõttu jäänud töötuks, aga see on puhtalt inspektsiooni pärusmaa. Olen ise sellise koondamise läbi teinud, kus ülemus tahtis minu kõrgepalgalisse ametisse palgata oma hea tuttava ja vormistas koondamise. Uus töötaja võeti tööle täpselt samu ülesandeid täitma, ainult ametinimetus oli teine. Juriidiliselt oli kõik korrektne
aga de facto mitte, sest asutus raiskas suurt koondamishüvitist makstes raha ja uus töötaja osutus pehmelt öeldes ebapädevaks, kelle asutuse juht sundis hiljem uuesti välja vahetama. Selliseid juhtumeid on riigiasutustes sadu, ilmselt ka erasektoris. Kas sa arvad, et tööinspektsioon tegeleb selliste probleemidega? Kaugel sellest.
Info omamise mõttes oleks kasu mõlemile.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.04 16:36; 18.04 16:40; 18.04 17:54; 19.04 13:03; 19.04 13:09; 19.04 13:17; 19.04 18:16; 20.04 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain sealt küll abi, hästi sümpaatse töötaja juurde sattusin

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötud on reeglina (fiktiivsete) koondamiste, töökiusamise, vallandamise jne tõttu jäänud töötuks, aga see on puhtalt inspektsiooni pärusmaa. Olen ise sellise koondamise läbi teinud, kus ülemus tahtis minu kõrgepalgalisse ametisse palgata oma hea tuttava ja vormistas koondamise. Uus töötaja võeti tööle täpselt samu ülesandeid täitma, ainult ametinimetus oli teine. Juriidiliselt oli kõik korrektne
aga de facto mitte, sest asutus raiskas suurt koondamishüvitist makstes raha ja uus töötaja osutus pehmelt öeldes ebapädevaks, kelle asutuse juht sundis hiljem uuesti välja vahetama. Selliseid juhtumeid on riigiasutustes sadu, ilmselt ka erasektoris. Kas sa arvad, et tööinspektsioon tegeleb selliste probleemidega?

sellega tegelemiseks peaks töölepingu seadust muudetama, praeguse seaduse järgi ongi tegemist täiesti JOKK-skeemiga, mille puhul ei saaks aidata ei tööinspektsioon ega töötukassa. riigiameti ja ametnike puhul ei puutu tööinspektsioon üldse asjasse, sest ametnikud ei ole töölepinguga tööl. sellised skeemid on aga pigem riigiasutuste teema, sest erasektoris on firma eesmärk kasum ning omanik ei tolereeri muidusööjad (kui need just ta oma lähisugulased pole), riigiasutuses ja riigi raha eest tehakse pigem selliseid käike

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 18:52; 19.04 17:24; 20.04 11:51; 21.04 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötud on reeglina (fiktiivsete) koondamiste, töökiusamise, vallandamise jne tõttu jäänud töötuks, aga see on puhtalt inspektsiooni pärusmaa. Olen ise sellise koondamise läbi teinud, kus ülemus tahtis minu kõrgepalgalisse ametisse palgata oma hea tuttava ja vormistas koondamise. Uus töötaja võeti tööle täpselt samu ülesandeid täitma, ainult ametinimetus oli teine. Juriidiliselt oli kõik korrektne
aga de facto mitte, sest asutus raiskas suurt koondamishüvitist makstes raha ja uus töötaja osutus pehmelt öeldes ebapädevaks, kelle asutuse juht sundis hiljem uuesti välja vahetama. Selliseid juhtumeid on riigiasutustes sadu, ilmselt ka erasektoris. Kas sa arvad, et tööinspektsioon tegeleb selliste probleemidega?

sellega tegelemiseks peaks töölepingu seadust muudetama, praeguse seaduse järgi ongi tegemist täiesti JOKK-skeemiga, mille puhul ei saaks aidata ei tööinspektsioon ega töötukassa. riigiameti ja ametnike puhul ei puutu tööinspektsioon üldse asjasse, sest ametnikud ei ole töölepinguga tööl. sellised skeemid on aga pigem riigiasutuste teema, sest erasektoris on firma eesmärk kasum ning omanik ei tolereeri muidusööjad (kui need just ta oma lähisugulased pole), riigiasutuses ja riigi raha eest tehakse pigem selliseid käike

Riigiametites on ametinimetuse poolest ametnikke reeglina umbes pooled või veel vähem, ülejäänud on teenistujad, kes on palgatud töölepingu seaduse alusel.
Teiseks oled sa ilmselt eriti sinisilmne või lihtsalt kitsa silmaringiga, kui sa arvad, et erasektoris midagi sellist ei toimu. Kasumiahnus ei välista mitte kuidagi valede otsuste tegemist, pigem vastupidi, riskitakse liigagi palju, sh ka inimeste valikuga. Firma omanik reeglina tööjõudu ei palka, palkavad keskastmejuhid ja personalitöötajad, kelle otsused kinnitavad vahel ka CEO-d.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.04 16:36; 18.04 16:40; 18.04 17:54; 19.04 13:03; 19.04 13:09; 19.04 13:17; 19.04 18:16; 20.04 12:06;
To report this post you need to login first.

Erasektor on siiski selleks ERA, et omanik saaks valida kes tema juures töötavad. Töötaja ja omaniku nägemus vajalikust töötajast ei pruugu alati kattuda, ja on õige kui mõlemal on valikuvõimalus.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 14:46; 18.04 15:52; 18.04 17:07; 20.04 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi on sellest kasu. Kui töötuna ilma abirahata kodus istumine parem on, siis palun. Keegi ei käse ju Töötukassasse minna. Samuti ei pea osalise töövõimega inimesed üldse töövõimetoetust taotlema, kui see asutus nii naljanumber on.
Inimesed on ikka nii tänamatud. Ei vaevu endale isegi ette kujutama, kuidas nad siis elaksid, kui toetusi ei oleks. Aga väga paljudes maailma maades ei ole mingeid töötutoetusi ega invaliidsuspensioni. Vaata ise, kas elad või sured.

Tänamatu?! Ei tea küll, kust see raha tuleb, mille eest nad seal tööl käivad? Ikka meie kõigi, sundkindlustatute taskust.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.04 00:02; 20.06 19:01; 20.06 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänamatu?! Ei tea küll, kust see raha tuleb, mille eest nad seal tööl käivad? Ikka meie kõigi, sundkindlustatute taskust.

ja kui neid seal ei oleks, siis oleks kusagil nurgas suur kott rahaga, kust igaüks vastavalt oma soovile võtmas käiks?
töötul aega ju küll, ei võta kelleltki tükki küljest kord kuus end kodust välja ajada ja nägu näidata. ilma selle kohustuseta ei viitsiks paljud end niigi palju liigutada töö otsimisel kui praegu

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 18:52; 19.04 17:24; 20.04 11:51; 21.04 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli kasu. Sain aasta aega töötukindlustushüvitist, oli haigekassa, käisin inglise keele ja arvutikoolitustel. Koolitustel käimise eest maksti ka natuke raha:) Minu viimane konsultant oli väga mõistlik inimene, nii et viimased kuud ma füüsiliselt enam kohal käima ei pidanud, vaid sain kõik oma vahepealsed tegevused kodus arvuti tagant kirja panna.

Tööpakkumisi nad edastasid mulle vahel ka, aga need olid sellised lihtsamad ja madalamapalgalised tööd, nii et tööd otsisin (ja leidsin) siiski ise. Aga tööd otsivad kokad, puhastusteenindajad ja kindlasti veel paljud teiste erialade inimesed nende kaudu ilmselt ka midagi leiavad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem kahju, kui kiiresti esimest tööd tahate saada või koolitusi, siis vb kasu. Olen pöördunud Endla tn. töötukassase, kuigi hüvitisi ei ole vaja, ümberõpet pole vaja, otsin ikkagi ise tööd, väga meeldivad konsultandid, iga kord vahetunud, kuni üks eriti vastik naine, tusane kuiv bürokraat süüdistas mind igas asjas, alandas nagu oleksin mingi kriminaal, riigi koorem, ütles, et olen maksupettur!? On ikka igasuguseid õelaid inimesi olemas, isegi ei usu praegu, et selline asi juhtus seal. Enam sinna ei lähe, suudan kannatada igasugust asja välja, kuid see oli liig. Jagan oma kogemust, et oleks teada. Konsultant peaks siiski inimesele püüdma viisakalt seletama ja nõu andma, mitte ründama, alandama ning enda halba teistel välja elama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on sealt ainult positiivseimad kogemused. Korra olen ennast arvele võtnud. Kord kuus kohal käia selle raha eest (kuigi ma ei käinud), mida nad maksavad, pole ju ka nagu palju. Inimesed olid lahked, viisakad, abistati, anti nõu ja ka oma puudetaotluse ja vähenenud töövõime taotluse tegin ma seal, nende nõuannete järgi. Minust on lähim töötukassa 45 km, aga kord kuus…saaks ju hakkama.
Ma küll siis leidsin töö juba nädalaga.

Teatasin, et tööleping on sõlmitud ja 2 kuu pärast lähen tööle. Need kaks kuud mind keegi töötukassas näha ei soovinud, raha laekus, tööpakkumisi ei saadetud. Tööandja pidi muidugi mingisse süsteemi tegema märke ka, et mina olen kahe kuu pärast neil tööl ja tööleping sõlmitud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 15:47; 20.06 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin väga huvitatud töö leidmisest, otsisin ja kandideerisin aktiivselt. Töötukassa aga paraku sellele kuidagi kaasa küll ei aidanud. Iga kuu küsiti, et kuhu olen kandideerinud ja miks pole tööle saanud. Neiuke toksis siis minu antud nimekirja kandideerimistest oma programmi. Seejärel hakkas ta läbi lappama Töötukassa tööpakkumiste lehekülge, mis mul juba iga päev mitu korda läbi kammitud ja ka kõigile sobivatele kohtadele kandideeritud. Ja jälle järgmise korrani.

Lisaks vahendab Töötukassa enamuses ainult madala palgaga orjatööd. Paljud Töötukassa kaudu töötajaid otsivad firmad otsivad töötajaid aastaid, tundub, et kutsutakse inimesi ainult proovipäevadele ja jälle kuulutus uuesti üles. Koolitusi on raske saada ja kui õnnestubki oma koolitusvajadus tõestada, võid oma koolituse toimumist ootama jäädagi.

Töötukassa surub peale enda erinevaid kursuseid ja töötubasid, neid ei huvita, kas neist sulle ka reaalselt kasu on. Konsultant tunnistaski, et peab mu sinna saatma, sest tal on vaja kohad täis saada, kui selgitasin, miks mulle antud töötuba tõesti vajalik pole. Need töötoad olid tõeline õudus, igavad ja mitte midagi uut teada ei saanud.

Kui oled juba piisavalt kaua arvel olnud, hakatakse sind sundima kandideerima töökohtadele, mille tingimustele sa isegi ei vasta või kuhu ei liigu ühistransportki. Seda nimekirja võiks jätkata.

Tööle ma lõpuks sain, aga mitte tänu neile.

Väga täpselt seda asutust kirjeldatud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.04 00:02; 20.06 19:01; 20.06 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on sealt ainult positiivseimad kogemused. Korra olen ennast arvele võtnud. Kord kuus kohal käia selle raha eest (kuigi ma ei käinud), mida nad maksavad, pole ju ka nagu palju. Inimesed olid lahked, viisakad, abistati, anti nõu ja ka oma puudetaotluse ja vähenenud töövõime taotluse tegin ma seal, nende nõuannete järgi. Minust on lähim töötukassa 45 km, aga kord kuus…saaks ju hakkama.

Ma küll siis leidsin töö juba nädalaga.

Teatasin, et tööleping on sõlmitud ja 2 kuu pärast lähen tööle. Need kaks kuud mind keegi töötukassas näha ei soovinud, raha laekus, tööpakkumisi ei saadetud. Tööandja pidi muidugi mingisse süsteemi tegema märke ka, et mina olen kahe kuu pärast neil tööl ja tööleping sõlmitud.

Esimestel kuudel saabki e-konsultatsiooniga hakkama, kui on soov. Ja “kord kuus” on üks suur jama. Reaalses elus tuleb minu kogemuste põhjal nägu näitamas käia 22-26 päeva tagant. Sinu jutust saab ju ka aru, et tööd sa selle asutuse kaudu ei saanud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.04 00:02; 20.06 19:01; 20.06 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on sealt ainult positiivseimad kogemused. Korra olen ennast arvele võtnud. Kord kuus kohal käia selle raha eest (kuigi ma ei käinud), mida nad maksavad, pole ju ka nagu palju. Inimesed olid lahked, viisakad, abistati, anti nõu ja ka oma puudetaotluse ja vähenenud töövõime taotluse tegin ma seal, nende nõuannete järgi. Minust on lähim töötukassa 45 km, aga kord kuus…saaks ju hakkama.

Ma küll siis leidsin töö juba nädalaga.

Teatasin, et tööleping on sõlmitud ja 2 kuu pärast lähen tööle. Need kaks kuud mind keegi töötukassas näha ei soovinud, raha laekus, tööpakkumisi ei saadetud. Tööandja pidi muidugi mingisse süsteemi tegema märke ka, et mina olen kahe kuu pärast neil tööl ja tööleping sõlmitud.

Esimestel kuudel saabki e-konsultatsiooniga hakkama, kui on soov. Ja “kord kuus” on üks suur jama. Reaalses elus tuleb minu kogemuste põhjal nägu näitamas käia 22-26 päeva tagant. Sinu jutust saab ju ka aru, et tööd sa selle asutuse kaudu ei saanud.

Ei, ma sain selle ise, aga nende suhtumine oli rahulik ja mõistev. Mul on liikumispuue ja kaubapaigutaja, postiljoni või laotöölise kohti nad mulle ei pakkunud. Nad ei satnud midagi. Nende lehelt leitud 4 piirkonna mõttes sobivast kohast 1 oleks täiesti olnud kandideeritav, kui ma poleks enne ise leidnud. Ja mul ei olnud sel hetkel otsest rahahäda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 15:47; 20.06 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin hiljuti Lilleküla büroos, seal sellised avatud boksid ja uksega boksid, ühe sellise uksega boksist siis kostus, kuidas nõustaja karjus vanema naise peale, kes oli osalise töövõimega(see kostus paraku ootesaali tänu nõustaja kõvahäälsusele) , et ta ei tahtnud mingile konkreetsele tööle kandideerida. Seda oli päris kole kuulata ja nii ei tohiks ikka inimestega käituda. Üleolevat suhtumist olen paraku minagi seal tundnud. Kõigepealt peaks nad oma inimesi suhtlemiskoolitusele saatma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötukassa, mõistlik või mõttetu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.