Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötukassa Tartu osakond!

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Töötukassa Tartu osakond!

Postitas:

Tahan ennast töötuks võtta aga kuidas suhtuvad töötukassa töötaja inimesse kel on vähe haridust,öeldakse ,et tuleb kanditeerida aga kuhu ja kelleks?Kui igalpool nõutaks eelnevat töökogemust ja haridust!Praegu olen viimased 3aasat müüija olnud aga enam ei jõua!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga paraku ilma hariduseta midagi paremat kui müüja või koristaja naljalt ei leiagi, kui kusagil just sugulasi või tuttavaid pole, kes sooja koha sebiks. kui kirjutad \”müüija\”, siis võib eeldada, et hariduse lagi on põhiharidus 🙁
võid ju võtta arvele, aga lihttöid on nii meeletult palju pakkuda (maxima nt võtab tööle igaühe, kes soovi avaldab, sul ju suisa töökogemus müüjana olemas), et kui oled korra keeldunud nende pakutavast kohast, siis teisel keeldumisel lõpetatakse sinu töötuna arvelolek.
äkki lähed hoopis edasi õppima, nt KHK-sse? saad hariduse ja eriala korraga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 08:03; 28.06 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmist täpsustan-

ei, ei ole nii, et kui 1 x ütled pakutavast tööst ära, kohe töötuna arvelt maha…
http://www.tootukassa.ee/index.php?id=12467
/Töötuna arvelolek lõpetatakse, kui töötu
*KOLMANDAT KORDA mõjuva põhjuseta keeldub tööotsimiskavas kokkulepitud tegevuse täitmisest või sobivast tööst;/

teemaalgataja-

kui sa oled töötu siis võetakse sind igal juhul töötuna arvele, koostatakse tööotsimiskava (mida pead täitma st koostadki CV, saadad laiali jne), käid visiitidel jne

Suhtumine on iseasi(kui pole mõjuvaid tervislikke, perekondlikke vm põhjuseid, siis ega hariduse puudumisse ei saagi ju kiitvalt suhtuda, eks) aga ametnik ei tohiks seda välja näidata, kui ta on professionaal.

Kas sul on düsgraafia diagnoos?
Sest kirjutad \”müüija\”, \”kanditeerida\”…
Palju see \”vähe haridust\” on? Töötanud oled vaid müüjana? Mida teha oskad ja tahad? Äkki tõesti hoopis õppima, kutset omandama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan teemat ära ja küsin, et kui tahan ise töötuks olemise lõpetada, näiteks sellepärast, et otsustasime, et ma ikka ei soovi tööle minna või siis on hoopis tervislikud põhjused, kas siis tuleb eelnevalt saadud töötutoetused tagasi maksta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 23:58; 28.06 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötuna arveloleku lõpetamisel jääd ilma ravikindlustusest, soovitan siiski jätkata tööotsimiskava täitmist ja arvelolekut.
Olla ravikindlustuseta on vägagi suur risk.

Tervislikud põhjused, mis ei luba mingitki tööd teha? siis alusta töövõimetuspensioni taotlemist, siis saad ka ravikindlustuse, seni ole arvel.

Aga sinu imelikule küsimusele vastates: EI, loomulikult ei kuulu töötuna arvel oleku ajal(selle aja eest) saadud töötutoetus tagastamisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötuna arveloleku lõpetamisel jääd ilma ravikindlustusest, soovitan siiski jätkata tööotsimiskava täitmist ja arvelolekut.
Olla ravikindlustuseta on vägagi suur risk.

Tervislikud põhjused, mis ei luba mingitki tööd teha? siis alusta töövõimetuspensioni taotlemist, siis saad ka ravikindlustuse, seni ole arvel.

Aga sinu imelikule küsimusele vastates: EI, loomulikult ei kuulu töötuna arvel oleku ajal(selle aja eest) saadud töötutoetus tagastamisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Töötuna arveloleku lõpetamisel jääd ilma ravikindlustusest, soovitan siiski jätkata tööotsimiskava täitmist ja arvelolekut.
Olla ravikindlustuseta on vägagi suur risk.

Tervislikud põhjused, mis ei luba mingitki tööd teha? siis alusta töövõimetuspensioni taotlemist, siis saad ka ravikindlustuse, seni ole arvel.

Aga sinu imelikule küsimusele vastates: EI, loomulikult ei kuulu töötuna arvel oleku ajal(selle aja eest) saadud töötutoetus tagastamisele.[/tsitaat] Ravikindlustusest ma ilma ei jää, kui töötu oleku lõpetan, kuna laps on alles kahe aastane ja minu teada ravikindlustus peaks mul kehtima niikaua, kui laps kaheksa aastaseks saab, kuna olen abielus. Töötuoleku tahan lõpetada, kuna pere rahaline seis paranes ja sooviksin lapsega kodus olla tema kolme aastaseks saamiseni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 23:58; 28.06 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kohalik kirjutas:[/small]
Ravikindlustusest ma ilma ei jää, kui töötu oleku lõpetan, kuna laps on alles kahe aastane ja minu teada ravikindlustus peaks mul kehtima niikaua, kui laps kaheksa aastaseks saab, kuna olen abielus. Töötuoleku tahan lõpetada, kuna pere rahaline seis paranes ja sooviksin lapsega kodus olla tema kolme aastaseks saamiseni.[/tsitaat]
alla 3aastase lapse vanemal on automaatselt ravikindlustus (kui teine lapsevanem ei ole sama ajal lhp-l ega saa vh).
kui laps saab 3seks, siis pöördud haigekassasse ning saad abikaasa kaudu kuni lapse 8seks saamiseni ravikindlustuse (see ei teki iseenesest).
kui tahad töötuna arveloleku lõpetada, siis helistad oma konsultandile või saadad meili, et soovid end arvelt maha võtta. seejärel makstakse sulle kuni tolle päevani saadaolev toetus välja ja kogu lugu. tagasi ei nõua keegi midagi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 08:03; 28.06 20:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötukassa Tartu osakond!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.