Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötukassa vähenenud töövõime toetuse pikendus taotlus migreeniga

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Töötukassa vähenenud töövõime toetuse pikendus taotlus migreeniga

Postitas:
Kägu

Kes on taotlenud migreeniga töötukassalt vähenenud töövõime toetust ja seda pikendanud- kas uuesti on vaja minna ka neuroloogi juurde? Migreeni ravimid kirjutab perearst ja muud ravi praktiliselt ju polegi. Püüan omalt poolt teha kõik ja elada võimalikult tervislikult (trenn värskes õhus, spets harjutused, spets dieet, massaaz) ja hoogude ajal siis migreeni ravimid. Kas töötukassa pikenduse taotluseks piisab, kui käin ainult perearsti vastuvõtul? Sest neuroloog ju millegagi muuga mind aidata ei saa rohkem. Või kui neuroloogi juurde ei lähe, kas toetust ei pikendata. Enne esimest taotluse tegemist muidugi kâisin neuroloogi juures, aga muidu seal iga a küll ei käis. Sest konstanteerida lihtsalt fakti, et mul on migreen ja hoo ajal võtan perearsti kirjutatud rohtu on ju mõttetu.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

kindlasti peavad digiloos olema näha viimaste kuude jooksul arstide külastused, ilma selleta ei pikendata isegi mitte liikumatul voodihaigel ühtegi töövõimetust ega puuet

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei vaidle vastu, aga kas piisab perearstist? Neuroloogi aega saada väga raske ja kasu sellest külastust pole.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

peaks sobima ka perearst, aga sel juhul pead talle mainima, et sul on osalise töövõime pikendamine ja visiit toimub selleks, et ta andmeid digiloos uuendaks, siis ta täidab neid pabereid hoolsamalt.
pikendamine algab avalduse esitamise kuupäevast ja kui protsess venib, siis toetused makstakse tagantjärele ikkagi. mul on kunagi lapsega olnud nii, et puude pikendamise avlduse esitamise tähtaeg oli käes, aga eriarsti uuring alles ees mitme nädala pärast. sel juhul saab avaldusse sisse kirjutada, et eriarsti vastuvõtt xxx kuupäeval ja paluks otsust enne mitte teha, kuni arstil käidud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Migreeniga tõesti antakse sellist asja? Sel juhul peaks mul vähemalt 20 aastat see toetus olema, aga on hoopis muu asjaga.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

kindlasti peavad digiloos olema näha viimaste kuude jooksul arstide külastused, ilma selleta ei pikendata isegi mitte liikumatul voodihaigel ühtegi töövõimetust ega puuet

Päris hirmus. Palju neid arste siis külastama peab üks vaene paranemislootuseta halvatud inimene?

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Migreeniga tõesti antakse sellist asja? Sel juhul peaks mul vähemalt 20 aastat see toetus olema, aga on hoopis muu asjaga.

Migreeniga saab ja migreen pole üldse mingi naljaasi. Minul üle poolte päevade kuus peavalud. Hullematel juhtudel olen 3 p pikali pimedas toas ja oksendan. See toetus aitab ehk niigi palju, et nt ravimeid osta. Töölt puudumist jms see kompenseerida ei suuda.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Migreeniga saab ja migreen pole üldse mingi naljaasi. Minul üle poolte päevade kuus peavalud. Hullematel juhtudel olen 3 p pikali pimedas toas ja oksendan. See toetus aitab ehk niigi palju, et nt ravimeid osta. Töölt puudumist jms see kompenseerida ei suuda.

Ma ei ole öelnudki, et migreen on naljaasi. Lihtsalt imestasin, et sellega saab, ei teadnud. Tean väga hästi migreeni, oksendamised, nagu pea plahvataks, kõnehäired, mitu päeva outis jne. Ajapikku õnneks on siiski aina harvem neid hoogusid. Mul on diagnoositud ammu aega tagasi neuroloogi poolt tugev migreen, aga oli sel ajal kui digilugu veel ei olnud ja selliseid vanu andmeid pole seal kirjas. Tol ajal hea, et oli olemas juba mulle katsetamiseks neid kalleid spets migreenirohtusid. See aeg oli kohutav, korduvalt soovisin hoo ajal lihtsalt parem surra.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõned aastad tagasi sain ka migreeniga vähenenud töövõime toetust. Kui asi läks üle Töötukassasse, siis ma enam ei pikendanud. Ei viitsinud pabereid enam ajada.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Piisab perearsti külastusest.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

migreenil ja migreenil on vahe ka. Mitte kõigil ei ole see nii hull, et vaja haiguslehte, Või on hood harvad, mis ei takista oluliselt tööramist jne. Nagu iga haigusegagi, erinevad intensiivsused.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kuidas seda vähenenud töövõimet üldse taotletakse? kas arst peab mingi taotluse tegema ja esitama või teed ise töötukassale selle ja siis vaadatakse mingid digiloo andmed üle vms?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

kuidas seda vähenenud töövõimet üldse taotletakse? kas arst peab mingi taotluse tegema ja esitama või teed ise töötukassale selle ja siis vaadatakse mingid digiloo andmed üle vms?

Ise esitad taotluse ikka. Aha enne peab olema asjakohane diagnoos, sh ei piisa alati diagnoosist, vaid võib ka vaja täpsem info. Nt kui oled ratastoolis, siis arusaadav, et ei kõnni, ei seisa jne. Aga migreeniga kindlasti rohkem infot vaja, et kuidas see ikka sinu töövõimet mõjutab. Seega sõltub haigusest, kas diagnoos ise piisav või täpsem kirjeldus vajalik.

Vajadusel kutsuvad ise visiidile.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõigepralt käid neuroloogi juures ja perearstil ja ütled mõlemale, et hakkad seda taotlema. Arstid peavad ise info töötukassale saatma. Siis kui käidud, teed Töötukassale ise taotluse, mis on pikk ja põhjalik. Siis menetlwtakse ja saad otsuse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arstid peavad ise info töötukassale saatma.

Arstid ei saada ise midagi, kohe kindlasti mitte.
Arstid kirjutavad digiloosse diagnoosid, ravi, kaasuvad probleemid.
Patsient esitab töötukassale ise avalduse, mida põhjalikumalt isetäitmise lahtreid täida, seda suurem tõenäosus on, et taotlust vaatab läbi ka mõni ekspertarst.
Juhul, kui patsient ise mitte midagi juurde ei kirjuta, vaid teeb vaid “täppe” valikvastuste juurde, siis see erilist infot ei anna otsuse tegijatele.
Töötukassa saadab asja edasi ekspertarstile (ei pruugi üldse olla sama valdkonna arst kui diagnoos, nt psühhiaatrilist diagnoosi võib hinnata ka ortopeed või günekoloog), mida rohkem on taotluses probleemid lahti kirjutatud, seda paremini taotlusest aru saadakse.
Juhul, kui ekspertarst leiab, et Digiloos püole andmeid piisavalt, siis ta võib saata järelpärimise kas perearstile või mõnele eriarstile, aga ei pruugi.
(aastaid tagasi saadeti igal juhul perearstile järelpärimine, mille täitmiseks oli arstil 1 kuu aega, (ja pärast saadeti ka puude otsuse koopia), praegu aga ei pruugi perearst isegi teada saada, et taotletakse puuet või töövõimetust või see saadi)

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arstid peavad ise info töötukassale saatma.

Arstid ei saada ise midagi, kohe kindlasti mitte.

Arstid kirjutavad digiloosse diagnoosid, ravi, kaasuvad probleemid.

Patsient esitab töötukassale ise avalduse, mida põhjalikumalt isetäitmise lahtreid täida, seda suurem tõenäosus on, et taotlust vaatab läbi ka mõni ekspertarst.

Juhul, kui patsient ise mitte midagi juurde ei kirjuta, vaid teeb vaid “täppe” valikvastuste juurde, siis see erilist infot ei anna otsuse tegijatele.

Töötukassa saadab asja edasi ekspertarstile (ei pruugi üldse olla sama valdkonna arst kui diagnoos, nt psühhiaatrilist diagnoosi võib hinnata ka ortopeed või günekoloog), mida rohkem on taotluses probleemid lahti kirjutatud, seda paremini taotlusest aru saadakse.

Juhul, kui ekspertarst leiab, et Digiloos püole andmeid piisavalt, siis ta võib saata järelpärimise kas perearstile või mõnele eriarstile, aga ei pruugi.

(aastaid tagasi saadeti igal juhul perearstile järelpärimine, mille täitmiseks oli arstil 1 kuu aega, (ja pärast saadeti ka puude otsuse koopia), praegu aga ei pruugi perearst isegi teada saada, et taotletakse puuet või töövõimetust või see saadi)

Arst võib-olla ei saada midagi Töötukassasse, aga aratile tuleb kindlasti öelda, et hakkate taotlema. Siis ta kirjutab põhjalikumalt. Minu perearat ütles küll, et saadan täna ära. Võib-olla siis info digiloosse, ma ei tea.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänud. Aga kas pikenduse taotlus on sama põhjalik? Või tuginevad nad ikka algsel taotlusel. Migreen ei kao ju mitte kuskile. Osadel läheb peale menopausi ära, aga sinna on veel aega mul.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänud. Aga kas pikenduse taotlus on sama põhjalik? Või tuginevad nad ikka algsel taotlusel. Migreen ei kao ju mitte kuskile. Osadel läheb peale menopausi ära, aga sinna on veel aega mul.

Võrreldakse eelmise taotluse kirjeldust uue taotlusega. Kui esineb olulisi vastuolusid siis oled simulant ja nõuatakse vajadusel eelnevalt makstu välja.
Üldiselt: mida rohkem valetad seda suurem on tõenäosus, et ka saad osalise töövõime ja ka äkki puudetoetuse, lisaks sinisele parkimiskaardile.
Üsna naljakas on minu puhul olnud, kui mingi aeroobika treener teeb südame osas ekspertiisi ja leiab, et pole nagu häda midagi (pooled klapid puudu). Eks ikka vaidlustus ja asi jälle korras. Peaks hakkama nende “ekspertide” nimesid lausa kuhugi netti panema, et teised ka teaksid eemale hoida.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei vaidle vastu, aga kas piisab perearstist? Neuroloogi aega saada väga raske ja kasu sellest külastust pole.

Ei piisa, siis tõenäoliselt puuet ei pikendata.
Tasulisi neuroloogide vastuvõtte saab paar päeva ette broneerides. Aega saada pole raske ju.
Mismoodi pole külastusest kasu? Sellest ju sōltub, kas puuet ja seoses sellega igakuist toetusraha pikendatakse:)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veelkord, ei vasta tõele. Suht kerge diagnoosiga täieliku töövõimetuse otsuse saamiseks on igal juhul vaja eriarsti põhjalikku ülevaadet digilukku.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suht kerge diagnoosiga täieliku töövõimetuse otsuse saamiseks on igal juhul vaja eriarsti põhjalikku ülevaadet digilukku.

Pole olemas täielikku töövõimetust. On puuduv töövõime ja osaline töövõime. Kuidas on võimalik suht kerge diagnoosiga saada puuduvat töövõimet?

+1
0
Please wait...

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötukassa vähenenud töövõime toetuse pikendus taotlus migreeniga