Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötukassas arvel, kas pean otsima aktiivselt tööd kui..,

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Töötukassas arvel, kas pean otsima aktiivselt tööd kui..,

Postitas:
Kägu

Olen töötukassas arvel ja saan hüvitist järgmise aastani.
Põhiline mis töötuna tegema peab kui seal arvel olen on see, et otsin aktiivselt tööd, AGA kui ma soovin alustada oma äriga, siis kas pean ikka olema aktiivne tööturul? Või saan töötuna oma firmat rajada samas saan ka hüvitist edasi?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

RE: Töötukassas arvel, kas pean otsima aktiivselt tööd kui..,

loomulikult pead aktiivselt ka tööd otsima

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
kolmpoega

Teen oma firma ja samas otsin ikka endale tööd?!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Töötukassas on palju küsitavusi ja teemaalgataja küsimus on vägagi õigustatud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]kolmpoega kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teen oma firma ja samas otsin ikka endale tööd?![/tsitaat]
aga miks peab oma firma loomise ajal maksumaksja teda ülal pidama? firma käimatõmbamine võib võtta kuid või aastaid

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jh. Minu küsimuse mõte oligi selles, et kui ma ei soovi enam nn palgatööle minna vaid rajan oma ettevõtte ( töötukassa korraldab isegi ettevõtluskoolitusi ja toetavad alustavat ettevõtet ) siis kas ma pean ikka tööd ka aktiivselt otsima, et mulle makstav hüvitis ei lõppeks?!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jh. Minu küsimuse mõte oligi selles, et kui ma ei soovi enam nn palgatööle minna vaid rajan oma ettevõtte ( töötukassa korraldab isegi ettevõtluskoolitusi ja toetavad alustavat ettevõtet ) siis kas ma pean ikka tööd ka aktiivselt otsima, et mulle makstav hüvitis ei lõppeks?!
Tundub ju kummaline tõesti, et teen oma äri, aga tööd pean ikka edasi otsima?!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ise olengi olnud see maksumaksja kullake 🙂
10a ja 6kuud olen maksnud oma palgast töötuskindlustuse maksu! Nüüd olen koondatud ja mulle makstakse hüvitist töötukassa poolt mis on põhim mu enda kogutud minu töötatud aastate eest!
Mitte kellegi teise maksumaksja rahade eest ei maksta mulle seda hüvitist

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole ju keeruline sellele konsultandi tädile iga kord visata laua peale nimekiri kuhu oled CV´d \”saatnud\”. Kola näiteks cvonline`s ringi ja nopi sealt sobivad pakkumised välja. Pärast plaksuta ripsmeid ja ütle, et ei osutunud valituks või ei kutusud isegi mitte vestlusele.
Ise samal ajal tegeled aktiivselt oma äri rajamisega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pole ju keeruline sellele konsultandi tädile iga kord visata laua peale nimekiri kuhu oled CV´d \”saatnud\”. Kola näiteks cvonline`s ringi ja nopi sealt sobivad pakkumised välja. Pärast plaksuta ripsmeid ja ütle, et ei osutunud valituks või ei kutusud isegi mitte vestlusele.
Ise samal ajal tegeled aktiivselt oma äri rajamisega.[/tsitaat]

Ei no milleks? Saad hüvitist omaenda makstud maksude pealt ja vabal ajal teed ettevalmistusi firma loomiseks. Nii ütledki, kui kobisevad, siis küsid, et kuidas see nende nägemuses siis peaks olema. Ausalt öeldes oleks seda nende nägemust lausa huvitav kuulda. Edu!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Isegi kui rajad oma firma, niikaua kui sa ei ole seda firmat vormistanud oma nimele – pead ikka tööd otsima, sest olen Töötukassas töötuna arvel.
Sa võid konsultandile öelda küll, et tegeled firma rajamisega, aga niikaua kui oled töötuna arvel – peaksid tööd otsima, selleks see ettevõte ongi rajatud.
Võin öelda, kui mina olin töötuna arvel – minu konsultant ikka päris mult, kuidas töö otsimisega läheb, teda absoluutselt ei huvitanud, et ma ei kavatse kellelgi heaks tööd tegema, vaid tahan luua oma ettevõtte.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina teen samamoodi.Mul lõppes LHP ja peale seda koondati.Võtsin töötuna arvele, et hakata oma ettevõtet rajama.
Häbi on tunnistada kuid valetan oma konsultandile.Ütlen, et saadan CV-d ja otsin tööd kuid tegelikult tegelen oma ettevõtte käimalükkamisel.Sain vene keele koolitused ja ka ettevõtluskoolituse.Kohe-kohe kaitsen oma äriplaani ja seejärel taotlen töötukassast ja EAS-ilt toetust.
Ütledki oma konsultandile, et saadad ja paaril vestlusel oled käinud.Too näiteks halb vene/inglise keele oskus, mis takistab tööd leidmast

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kägu 18:57-le.
Sa teed ettevalmistusi oma ettevõtte loomiseks, käid koolitustel jne.
Sinnamaani meie plaanid/tegevused kattuvad 100%.
Läbi käidud tee.
Aga mis põrgu päralt sa oma plaane konsultandi eest varjad, arusaamatu.
Ise läksin peale koondamist Eesti Töötukassasse ja rääkisin ära, et plaan teha oma firma ja soovin ka vastavat koolitust.Eeltöö oli tehtud, sain koolituse.6 kuu pärast laekus alustava ettevõtja toetus mu arvale.
Milleks selline varjamine/skeemitamine.
Ja milleks seda propageerida?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teema algataja!
Eelmine kägu ehk 20:22 le
Seda ma tahtsingi teada, et kas on võimalik töötuna ja ka hüvitist saades rõhku panna pigem oma firma rajamisele kui tööotsimisele. Ma ei sooviks ka midagi varjata jne. Kui kõik on seaduslik ja lubatakse, siis ma ausalt öeldes loobuksin ûldse nende cv de saatmise jne 🙂 Pigem paneksin rõhku pma firma rajamisele.
Praegu on muidu olukord kus olen korralikult kandideerinud ja mitmel korral on ka vestlusele kutsutud… Kuna ma ju ideaalis ei soovi kuskile palgatööle momendil minna, siis on see vestlustel käimine natuke häiriv ja aega ja närve nõudev üritus… muidugi ka kogemusi andev, aga ikkagi, see ei ole praegu minu eesmärk. Seega kas saan ausalt nii ära rääkida ja nii ongi, et kui teed oma firma siis ei pea oma cv’sid saatma jne. Või valetan, et saadan jne
Oluline on muidugi ka see, et hüvitis mulle ikka alles jääks

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja!
Eelmine kägu ehk 20:22 le
Seda ma tahtsingi teada, et kas on võimalik töötuna ja ka hüvitist saades rõhku panna pigem oma firma rajamisele kui tööotsimisele. Ma ei sooviks ka midagi varjata jne. Kui kõik on seaduslik ja lubatakse, siis ma ausalt öeldes loobuksin ûldse nende cv de saatmise jne 🙂 Pigem paneksin rõhku pma firma rajamisele.
Praegu on muidu olukord kus olen korralikult kandideerinud ja mitmel korral on ka vestlusele kutsutud… Kuna ma ju ideaalis ei soovi kuskile palgatööle momendil minna, siis on see vestlustel käimine natuke häiriv ja aega ja närve nõudev üritus… muidugi ka kogemusi andev, aga ikkagi, see ei ole praegu minu eesmärk. Seega kas saan ausalt nii ära rääkida ja nii ongi, et kui teed oma firma siis ei pea oma cv’sid saatma jne. Või valetan, et saadan jne
Oluline on muidugi ka see, et hüvitis mulle ikka alles jääks

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõltub konsultandist. Mina olin ka aus ja siis hakkas trall pihta. Iga kord tädi küsis, et noooh, millal siis ennast arvelt maha võtad. Kui ausalt sletasin mis ja kuidas, tõmbas tädi nina krimpsu. Loobusin aus olemast ja hakkasin iga kord nimekirju lauale panema, et sinna-tänna CV-d saadetud. Nii oli rahulikum.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samas on kummaline see, et ise nad korraldavad seda ettevõtluskoolitust ja toetavad inimesi firma alustamisel jne… Kus on loogika 🙂
Konsultant teab, et teen oma äri, käin koolitusel kuhu saab ju ka alles siis kui sul on äriplaan, seega näevad ju isegi, et olen tõsiselt huvitatud hoopis oma äri alustamisega… Et nagu siis saan vahep hoopis tööle, sest nii nad nõuavad, lõpetan varsti töösuhte ära kuna pean oma äriga tegelema ja siis olen ju põhim jälle töötu 🙂
Ebaloogiline

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kägu 18:57-le.
Sa teed ettevalmistusi oma ettevõtte loomiseks, käid koolitustel jne.
Sinnamaani meie plaanid/tegevused kattuvad 100%.
Läbi käidud tee.
Aga mis põrgu päralt sa oma plaane konsultandi eest varjad, arusaamatu.
Ise läksin peale koondamist Eesti Töötukassasse ja rääkisin ära, et plaan teha oma firma ja soovin ka vastavat koolitust.Eeltöö oli tehtud, sain koolituse.6 kuu pärast laekus alustava ettevõtja toetus mu arvale.
Milleks selline varjamine/skeemitamine.
Ja milleks seda propageerida?

[/tsitaat]

Mul on selline konsultant, kes ei saa aru sellest, et tegelen oma ettevõtte rajamisega.Tema arvates ei täida ma tööotsimiskava kui ise kuskile CV-sid laiali ei saada ja samal ajal aktiivselt tööd ei otsi.Ähvardas isegi lõpetada arveloleku ja hüvitise maksmise peatamise kui ei täida tööotsimiskava.Ma ei varja tema eest oma plaane vaid valetan tööotsimise kohta.Tegelikult pole ma mitte ühtegi CV-d kuskile saatnud ja tööd otsinud.Iga kuu pean seal käima ja nö lolli mängima.Sul oli arusaaja konsultant, aga minu oma raiub ühte ja sama..\”sa pead…sa pead…muidu juhtub see…\”

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu mees ka tegeleb ainult ettevõtte loomisega ja ei pea mingeid CV-sid saatma samal ajal. Oodatakse, et äriplaani valmis saaks

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ennast töötuna arvele võtad siis kirjutad avalduses alla paberile (mis on standardvorm), kus on kirjas, et otsid tööd ja oled võimalusel kohe nõus tööle asuma. Sulle koostatakse ka töötotsimiskava, mida tuleb täita. Kui ei täida, oleneb konsultandist, kas ei juhtu midagi või peatatakse töötuskindlustushüvitise maksmine, peale kolmandat korda vist töötustaatus üldse. Ei tea kuidas mujal aga Tallinnas on niipalju tööpakkumisi saadavad, et ettevõtluskoolitusele ei taha nad saata enne 4-5 kuud, enne/peale seda vaja käia veel karjäärinõustamisel, et kas oled üldse ettevõtjaks sobiv jpms. Mõnel siin vedanud, et konsultant ei küsi üldse kuhu ja millal oled kandideerinud, minul olnud kaks konsultanti ja need mõlemad tahtnud teada millal ja kuhu kandideerisin ja millise vastuse sain. Kunagi olin ise tööandja esindaja ja tean, et kui tööandja esitab oma töökuulutuse ka Töötukassas edastamiseks, siis neil pärast õigus pisteliselt ka statistikat küsida (küll mitte nimeliselt vaid parameetrite põhiliselt). Seega päris niisama kodus istuda ja koolitust oodata ikka ka ei saa.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

http://www.ohtuleht.ee/574308/ministeerium-hakkab-libatootuid-jahtima

0
0
Please wait...

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötukassas arvel, kas pean otsima aktiivselt tööd kui..,

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.