Esileht Tööelu, raha ja seadused. töötuks võtmise koha pealt paar küsimust

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: töötuks võtmise koha pealt paar küsimust

Postitas:

Kuna kuu lõpus saab läbi LHP ja lapsel pole aiakohta, siis ei saa ma minna tööle ja ka tervislikel põhjustel ei saaks oma vana tööd edasi teha. hetkel näen lahendust sügiseni (laps siis saab aeda)olla töötu (kui just tõesti ei leia miskit õhtust või osalise ajaga tööd mida teha saaks) ja sügisel siis tööle minna (kui leiab midagi). Niisama kodus olla ei saaks just haigekassa pärast, pole lapse isaga abielus ja seega mul poleks kindlustust.

Uurisin töötukassa lehte aga kas nüüd jäi kahe silma vahele või ei osanud otsida, aga paar küsimust jäid vastuseta. Äkki targemad aitavad.

sain aru et saan vaid töötukassa toetust kuna lahkun omal soovil, kuid kaua seda saab?

kui haigekassa kindlustus hakkab kehtima kuu aja pärast kas siis niikaua mul seda pole?

kas tõesti on nii et kui leiavad mulle sobiva töö pean tingimata vastu võtma?

kui teen töö juures lahkumisavalduse kas siis kohe sama päev võib minna töötukassasse või peaks miski vahe olema?

millega peaksin veel arvestama ja millest teadlik olema?

aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 15:06; 06.03 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps saab 3a vanaks, tuleb sul naasta tööle
või
(kui sinu tervis ei võimalda seal enam töötada) võtta haigusleht.
Kui oled pikalt haiguslehel, on võimalus seejärel lõpetada tööleping pikaajalise haiguse tõttu-see annab õiguse töötuskindlustushüvitisele.

Jah, võid ka ise lahkuda kuid siis töötuskindlustushüvitist ei saa, ainult töötutoetust( 65,41/kuus).

Lahkumisavalduse tööle pead esitama VÄHEMALT 30p ette.
Viimasel tööpäeval st päeval kui tööleping lõpetatakse ja saad kätte vastavad paberid, võid kohe Töötukassasse minna.

Saad TÖÖTUTOETUST 270 päeva e 9 kuud.

Haigekassakindlustus e katke, kuna pärast töölepingu lõppu kestab see veel KAKS KUUD
ja
sa ju võtad töötuna arvele kohe pärast lepingu lõppemist, seega kindlustus töötuna, riigi poolt, tekib 5 p jooksul.

Kui leitakse töö, mis sobib, siis:

kui KOLMANDAT KORDA mõjuva põhjuseta keeldud, lõpetatakse sinu töötuna arvelolek.

Kui töötu rikub mõjuva põhjuseta tööotsimiskavas kokku lepitud tingimusi või keeldub sobivast tööst, siis peatatakse töötutoetuse maksmine 10 päevaks. Sellisel juhul vähendatakse töötutoetuse maksmise perioodi 10 päeva võrra.

Töötuna arvel olles oled kohustatud:

*osalema individuaalse tööotsimiskava koostamisel ja seda täitma;
*tulema isiklikult määratud ajal ja korras vähemalt kord 30 päeva jooksul töötukassasse vastuvõtule;
*vastu võtma sobiva töö ja kohe tööle asuma;
*otsima tööd iseseisvalt ja teavitama töötukassat tööotsimise protsessist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud vastamast!

Olen juba tööandjalt uurinud kas oleks osalist või kergemat tööd ja tean et pole, seega sai meili teel põhimõtteliselt minu lahkumine kokku lepitud. Pean vaid vormistama minema. Jäin omadega suht viimasele hetkele (no lihtsalt olen selline lootusetu asjade edasi lükkaja) ja tegelikult avaldus saab tehtud vähem kui 30p enne lahkumiskuupäeva, aga vaevalt nad selle vastu oleks.

Seda varianti ei teadnud et annaks jääda haiguslehele, aga samas ise tunneks end kuidagi ebamugavalt, et oled üle 3a eemal olnud (jäin juba enne dekreeti koju-haiguslehele) ja nüüd viia haigusleht ja edasi istuda kodus. siis oleks ka varem arstiga asja pidanud ajama (kuu lõpus küll minek arstile ja vast saaks ka haiguslehe). samas on see juhtkond mulle seal täiesti võõras (on vahetunud inimesed) ja tõesti kuidagi imelik teha nii.

et parem siis käin ükspäev viin avalduse ja siis töötukassasse. ega sellest ole midagi et kuupäev satub puhkepäevale? mul laps saab 3seks 30ndal, mis tähendaks siis et 31st peaks olema tööl. või võin teha avalduse ka varasemale kuupäevale?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 15:06; 06.03 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka võib lahkuda ka varem,näiteks 30.
või kas või 26., sinu valik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 17:09; 07.03 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

soovitaks siiski haiguslehele jääda, ja mis vahet seal on, mis ülemused arvavad. rahaliselt juba kaotad.
teine asi on töötukassa. sellega pead arvestama, et nende jaoks oled pikaajaline töötu ja kui veel tervis kah ei luba kõike teha, võid suht halva suhtumise otsa kukkuda. kindlasti soovitavad üldse mitte arvele võtta ;).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist asja ei saa reaalselt olla, et pakutakse tööd ja sina ei võta seda vastu. Rõõmsalt võtad. Ja kui töö tegelikult üldse ei meeldi, siis jätad vestlusel piisavalt halva mulje, et tööandja lihtsalt ei taha sind palgata isegi siis, kui oled ainus kandidaat. Töötukassa ju ei paku mitte ühtki töökohta. Nad lihtsalt vahendavad pakkumisi ja mõnel pool nõutakse iga kord aruannet, kuhu kandideerinud oled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtaks ka sinise lehe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see peab küll huvitav haigus olema, millele pooleks aastaks haigusleht antakse. samas ei takistaks see haigus mõnda muud tööd tegemast?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks huvitav?

Mõni näide

Töötan näiteks külmhoones aga mul ilmnevad kas liigeseprobleemid(reumaatilised)-seega seal enam töötada ei saa, kuskil mujal laos või toiduainetööstuses või raamatupidajana vms saan
või
kopsukahjustus…

Töötan õpetajana, kaotan hääle häälepaelte kahjustuse tõttu, seega õpetada ei saa, arhivaarina töötada või masinkudujana vms aga saan

jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 17:09; 07.03 21:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. töötuks võtmise koha pealt paar küsimust

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.