Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötuna arvel ja siis rasedaks

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Töötuna arvel ja siis rasedaks

Postitas:

Minu mure seisneb selles, et septembris lahkusin eelmisest töökohast ja pidin saama kohe teise koha, kahjuks läks aga nii, et uus koht siiski nii lihtsalt ei tulnud ja nüüd pidin ennast töötuna arvele võtma. Asja teeb aga keeruliseks see, et nädal tagasi sain teada, et olen lõpuks lapse ootel (üritame juba kaks aastat ja olin lootuse kaotanud ning ei osanud seda tegelikult oodata) Olen lapse üle väga väga õnnelik aga ei oska nüüd edasi toimetada. Olen töötuna arvel kas töötukassas peaksin oma seisundist rääkima? Kuidas peaksin endale töö leidma, kui olen rase ja kas pean tööandjat oma seisundist kohe teavitama? Kas on üldse võimalik, et leian töö? Ilma rahata aga pole ka võimalik elada ja töötukassast saadav raha ei maksa ära poolt üüristki 🙁
Kogu olukord on minu jaoks väga keeruline. Lõpuks olen lapse ootel, keda nii kaua oleme oodanud aga samas olen töötu ja ei tea, kuidas peaksin hakkama saama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa mingit raha ikka saad Töötukasast? No hüvitist näiteks? Töö otsimine, leidmine ja töötamine on individuaalne… Igal rasedal omamoodi.. Võta mingeid koolitusi selleks ajaks, kui ootad last. Saan aru, et probleem on rahas, millest elatuda. Kui õnnestub sul veel ennem tööle saada, siis kasuta juhust. See pole küll aus tööandja suhtes, aga sa pole ka kohustatud oma seisundist tööandjat teavitama…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedus ei puutu kuidagi sinu tööotsingutesse.
Samuti ei pea sa seda infot konsultandiga jagama kui ei soovi.

Kui soovid leida tööd, võtad end Töötukassas töötuna arvele ja täidad tööotsimiskava (saadad CV-sid, käid vestlustel, osaled koolitustel jne), saad töötutoetust ning riigi poolt ravikindlustuse.

Töötuna arvel olek on vajalik ka selleks, et sul oleks õigus toimetulekutoetusele (makstakse ära üür, küte, vesi, elekter, gaas jne) ning elamiseks peab seejärel üksikul inimesel jääma 76,70/kuus.
Pöördud KOV sotsosakonda igal kuul, teed avalduse.

Edu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötuna arvel ja siis rasedaks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.