Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötuna arvele võtmine

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Töötuna arvele võtmine

Postitas:
Kägu

Peale lapsehoolduspuhkuse lõppemist vanale kohale minna ei plaani. Kas on mõistlik kohe peale emapalga lõppemist lahkumisavaldus esitada ja töötuna arvele võtta või peaks kuni lasteaia koha saamiseni olema vanas kohas nimekirjas ning peale seda lihtsalt uue töö vaatama?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Sa plaanid reaalselt tööle minna? Millal? Kui end töötuna arvele võtad, siis see tähendab, et peaksid olema valmis ikkagi tööle asuma, kui sobiv pakkumine tuleb.
Millal on lootust lasteaiakoht saada? Ja mida loodad Töötukassalt saada? Koolitusi?

Kui oled LHP-l, siis on kehtiv haigekassa kindlustus olemas, töötuna on ka. Kuna Sa lahkud töölt omal soovil, siis mingeid töötuskindlustushüvitisi nagunii ei saa (selle saamiseks peaks Sind koondatama või peaks tähtajaline tööleping lõppema ja tähtajalise töölepingu lõppedes ei tohi olla muid kehtivaid töösuhteid). LHP-l olek ei takista uue töö otsimist ega koguni mujal töötamist. Mina näiteks töötasin lausa kahes kohas samal ajal, kui kolmandast olin lapsehoolduspuhkusel (väga erinevad tööd, ei tahtnud kodust kaugele tööle käia, kodust sain töötada küll). Kui tahad töötuna arvele võtta mingite kindlate koolituste pärast, siis ilmselt tasub end töötuna arvele võtta, kui oled kindel, et saad koolitustele. Muul juhul… mina LHP ja töösuhte lõpetamisega ei kiirustaks, otsiksin vaikselt sobivat tööd ja samal ajal ootaksin lasteaiakohta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge, tänud vastamast. Huvitaks võimalusel koolitused. Loodan, et laps saab sügisest lasteaeda, eks selgub aprillis. Aga pigem seni ikkagi jääks vana koha nimekirja. Siiani olen tööampse teinud, aga kodukandis ei ole võimalusi palju ning Tallinnasse ei ole mõtet enam sõita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui end töötuna arvele võtad, siis see tähendab, et peaksid olema valmis ikkagi tööle asuma, kui sobiv pakkumine tuleb.

Seda lauset olen ma ennegi siin perekoolis näinud ja ma ei saa aru, mis müstiline pakkumine peaks tulema, mille peab vastu võtma. Töötukassa lehel on tööpakkumised, kuhu pead täpselt samamoodi kandideerima nagu mujalgi. See, et sulle  mingitel alustel sobivaid pakkumisi mailile saadetakse, see on selleks, et sa saaksid sinna kandideerida, mitte, et need on sulle, et sa sinna tööle asuksid.

Koolitusi pole ka väga lihtne saada, need peavad väga põhjendatud olema ning vajadusi aitab selgitada karjäärinõustaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitaks võimalusel koolitused.

Selleks, et töötukassa kaudu koolitusi saada, ei pea olema töötu. nende kaudu saavad koolitusi ka töötajad ja need, kes plaanivad ennast edasi arendada. jää edasi lapsehoolduspuhkusele, aga võta ühendust koolituste asjus töötukassaga.
kui sind äkki huvitavad it koolitused, siis on lausa mingi eraldi EL rahade eest projekt noorte mammade (lapsepuhkuselt välja tulevate) it-valdkonda tööle aitamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda lauset olen ma ennegi siin perekoolis näinud ja ma ei saa aru, mis müstiline pakkumine peaks tulema, mille peab vastu võtma. Töötukassa lehel on tööpakkumised, kuhu pead täpselt samamoodi kandideerima nagu mujalgi. See, et sulle mingitel alustel sobivaid pakkumisi mailile saadetakse, see on selleks, et sa saaksid sinna kandideerida, mitte, et need on sulle, et sa sinna tööle asuksid.

Ma seda mõtlesingi, et inimene on valmis kandideerima ja et peale kandideerimist tehakse pakkumine tööle asuda. Lihttööde puhul näiteks on suht kindel, et korralikule inimesele tehakse pakkumine ja lihttöid on Töötukassa lehel ju omajagu. Teemaalgataja muidugi ei pea kandideerima töökohtadele, mis pole tema eriala või varasemate töökogemustega kooskõlas või mis lihtsalt ei sobi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest sa siis elada kavatsed? Teiste raha eest?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest sa siis elada kavatsed? Teiste raha eest?

Säästudest äkki?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui sind äkki huvitavad it koolitused, siis on lausa mingi eraldi EL rahade eest projekt noorte mammade (lapsepuhkuselt välja tulevate) it-valdkonda tööle aitamiseks.

Palun ära tule IT valdkonda. Meil niigi kõik tähtajad põlevad ja tööd rohkem kui ära teha jõuab. Kui nüüd peaks hakkama veel haige titega kodus passivat TA-d ka asendama, siis maiteanoh …

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun ära tule IT valdkonda. Meil niigi kõik tähtajad põlevad ja tööd rohkem kui ära teha jõuab. Kui nüüd peaks hakkama veel haige titega kodus passivat TA-d ka asendama, siis maiteanoh …

ITs ju väidetavalt koondatakse. Varsti tuleb teile helgeid päid peale. Lisaks õppima minnakse ITd massiliselt, arsti saab näiteks väidetavalt palju raskemini sisse tänapäeval kui mõned aastad tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Säästudest äkki?

Töötukassasse plaanib ähkida. Töö olemas, aga ei viitsi tööd teha nohh.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötuna arvele võtmine