Esileht Tööelu, raha ja seadused. töötuskindlustushüvitis ja töötamine

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: töötuskindlustushüvitis ja töötamine

Kas töötuskindlustushüvitise saamise ajal juhutöid võib teha? Ikka ametlikult, tööettevõtulepingu või käsunduslepinguga näiteks? 1-2päevaseid otsi?
Mul lõpeb tähtajaline leping varsti (5a kestis) ja saan aru, et sel puhul makstakse hüvitist, aga kui ma vahel mõne sellise juhupakkumise vastu võtan, kas siis hüvitis kaob?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 09:56; 23.01 12:13; 24.01 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah.
Tkh ajal oled ju registreeritud töötu. Kui enam pole, ei saa ka tkh.

Registreeritud töötu peab teavitama töötukassat kohe, kui ta asub tööle, õppima, ajateenistusse, talle määratakse ennetähtaegne vanaduspension või mõnel muul põhjusel tuleks tema töötuna arvelolek lõpetada. Teavitamata jätmine võib tuua kaasa selle, et töötukassa pakub töötule teenuseid või maksab hüvitist, millele tal enam pole õigust ning on hiljem sunnitud alusetult saadud summad (sh teenuseosutajale makstud tasu) tagasi nõudma.

Töötuna arvelolek lõpetatakse, kui töötu:
•asub tööle töölepingu, töövõtu-, käsundus- või muu teenuse osutamiseks sõlmitud võlaõigusliku lepingu alusel või avalikus teenistuses. Töötuna arvelolek lõpetatakse ka juhul, kui tööle asutakse vaid üheks päevaks ning vastav leping on sõlmitud suuliselt;

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

hmm, mis on siis legaalsed võimalused ennast sellisel puhul elatada, kui tulevik ongi tõenäoliselt ühekordsed lühikesed lepingud. nendest kindlustusperioodiks loobumine pole ka mõistlik, kaotan needki võimalused tööturul, ükski klient ei taha oma koolitust vm üritust pool aastat edasi lükata ja leiab minu asemele teise tegija :S
ja mis hea pärast ma seda töötuskindlustusmaksu siis üldse maksan? kas sellest loobuda saab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 09:56; 23.01 12:13; 24.01 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ei saa loobuda töötuskindlustusmaksest.

Tasuta töötamine ja kellegi asendamine (kui palka saab tema) pole keelatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Tasuta töötamine ja kellegi asendamine (kui palka saab tema) pole keelatud.[/tsitaat]

See on variant jah. Mitte just aus, aga perel hinge sees hoidmise nimelt vast võib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 09:56; 23.01 12:13; 24.01 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olin ise samas olukorras,sain hüvitist,aga jah nii kui leiad tööotsa pead arvelt maha võtma,ja siis saad pärast jälle tagasi minna,aga uus konsultant tuleb sulle ja kõik jätkub edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. töötuskindlustushüvitis ja töötamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.