Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötuskindlustusstaaž ja töötuskindlustushüvitise saamise pikkus

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Töötuskindlustusstaaž ja töötuskindlustushüvitise saamise pikkus

Postitas:

Minu staažiks otsusel on 9 kuud- staaži märgitud 9 aastat ja 1 kuu.
Kas see staaž on üleüldine- st sinna kuuluvad ka eelnevad tööandjad, või ainult see viimane (olen töötanud seal aastast 2007 ja olnud vahepeal rasedus- sünnituspuhkusel/ lapsehoolduspuhkusel, mis staaži arvestamisest välja jäävad)? Või kuuluvad staaži arvestamise sisse ka varasemad töökohad? Saan aru, et neil on olemas EMTA andmed alates aastast 2008, aga minul on ka varasemad töökogemused, mis on tõendatavad tööraamatu/ töölepingutega. Kas need lähevad ka arvesse staaži arvestamisel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.09 11:55; 22.09 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, ka varasemad töökohad lähevad TKH määramisel arvesse, kui vahepeal pole töötu olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.tootukassa.ee/content/toetused-ja-huvitised/tootuskindlustushuvitis
Siit eri jaotusi lahti klikates peaksid saama kõik vastused.

Kuidas saab olla, et EMTA andmed on ainult aastast 2008? Varem töötasid siis mustalt või miks varasema perioodi kohta seal andmed puuduvad?

Loe ka seadust:
https://www.riigiteataja.ee/akt/13114750?leiaKehtiv
§ 7 Töötuskindlustusstaaž

Kui oled saanud ka varem TKhüvitist, siis selle hetkega staaž nulliti.
Jah, RSP ja LHP aeg ei lähe arvesse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.09 13:26; 22.09 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.tootukassa.ee/content/toetused-ja-huvitised/tootuskindlustushuvitis

Siit eri jaotusi lahti klikates peaksid saama kõik vastused.

Kuidas saab olla, et EMTA andmed on ainult aastast 2008? Varem töötasid siis mustalt või miks varasema perioodi kohta seal andmed puuduvad?

Loe ka seadust:

https://www.riigiteataja.ee/akt/13114750?leiaKehtiv

§ 7 Töötuskindlustusstaaž

Kui oled saanud ka varem TKhüvitist, siis selle hetkega staaž nulliti.

Jah, RSP ja LHP aeg ei lähe arvesse.

Ei leia töötukassa lehelt kõiki vastuseid. Näited staaži kohta on kõik lühiajaliste töösuhete kohta.

Sain aru, et 2008 kadusid kasutamisest tööraamatud ja tuli kasutusse EMTA register, kust töötukassa oma andmed saab. Mina olen töötanud ka varem (2001-2004) ja need andmed on tööraamatus. Seega on küsitav, kust sai töötukassa andmed minu staaži arvestamiseks ilma, et oleks uurinud varasema töökogemuse kohta?

jah, ka varasemad töökohad lähevad TKH määramisel arvesse, kui vahepeal pole töötu olnud.

Ma pole kunagi varem töötu olnud. Küll aga on töötamises olnud pausid seoses õpingutega, aga see kõik ka enne 2008. aastat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.09 11:55; 22.09 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära sa jumala eest töötukassast küsi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain aru, et 2008 kadusid kasutamisest tööraamatud ja tuli kasutusse EMTA register, kust töötukassa oma andmed saab

MTA-l on kõigi töötamiste (isikustatud maksude) andmed alates aastast 1999.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.09 13:26; 22.09 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu staažiks otsusel on 9 kuud- staaži märgitud 9 aastat ja 1 kuu.

Kas töötuskindlustushüvitise periood on 9kuud ja staaž 9a ja 1kuu? Sel juhul periood vastab staažile. Nagu eelkirjutaja mainis, on EMTA-l olemas isikustatud maksuandmed aastast 1999. Töötuskindlustusmaksu hakati koguma alates jaanuar 2002. Töötuskindlustusstaažina lähevad arvesse kõik kuud, mille eest on töötuskindlustushüvitise makset makstud. Seega, kui käisid õpingute või LHP ajal tööl, siis need perioodid on sees. Kui ei käinud, siis on need kuud väljas. Kui sul on ühes kuus mitu tööandjat palka maksnud, siis see läheb ikka ühe kuuna arvesse, lihtsalt summa on suurem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötuskindlustusstaaž ja töötuskindlustushüvitise saamise pikkus