Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötutoetuse määramine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Töötutoetuse määramine

Postitas:

Tere,

Olen olnud viis aastat kodune. Soovin ennast töötukassas arvele võtta, kuid ei saa aru, kas mul ka õigus töötutoetusele?

Esitasin küsimuse Töötukassale, mille vastuseks sain: töötutoetust saan juhul, kui olen enne arvelevõtmist 12 kuu jooksul töötanud 180 päeva.

Et siis ilmselt ei ole õigust toetusele jah?

 

Tänan vastajaid!

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Olen olnud viis aastat kodune. Soovin ennast töötukassas arvele võtta, kuid ei saa aru, kas mul ka õigus töötutoetusele?

Esitasin küsimuse Töötukassale, mille vastuseks sain: töötutoetust saan juhul, kui olen enne arvelevõtmist 12 kuu jooksul töötanud 180 päeva.

Et siis ilmselt ei ole õigust toetusele jah?

Tänan vastajaid!

Oled koduse eluga päris ära mandunud. Sulle ju vastati Töötukassast selges eesti keeles – no mida on siin veel üle küsida või mis võis segaseks jääda!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et tahaks veel kodus istuda, seekord tasu eest? Kas nii palju loogikat tõesti ei ole, et ise aru saada, kust sinule see töötutoetus peaks tulema? Seda maksis ju tööandja, keda sinul ei ole.
Jälle keegi, kes on ise endale kodanikupalga ja -toetused välja mõelnud ning pole rahul, et riik tema eksistentsi eest ei maksa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub sellest, mis põhjusel sa 5a kodune olid- kui näiteks 2 lapsega lhp-l, siis saad (lhp jääb selle 12k arvestusest välja). St sul oli 5a tagasi töökoht ja sealt läksid lhp-le ning töösuhe lõppes alles nüüd (mitte rohkem kui 3k tagasi st enne koju jäämist töötasid vähemalt 180p)

Samas ka  mitte ainult töötamine ei loe, on muidki asjaolusid:

Töötutoetusele on õigus, kui

…te olete töötuna arvelevõtmisele eelnenud 12 kuu jooksul olnud vähemalt 180 päeva hõivatud tööga, tööga võrdsustatud tegevusega või muu tegevusega, mille puhul ei saa eeldada, et te töötuna arvelevõtmisele eelneva aasta jooksul töötasite. 

Oluline on ka laste vanus, näiteks alla 8a lapse kasvatamine, puudega omakse hooldamine, enda haiglaravil olemine jne on tööga võrdsustatud.

 

vt, mis on veel tööga võrdsustatud tegevused

https://www.tootukassa.ee/content/toetused-ja-huvitised/too-ja-tooga-vordsustatud-tegevus

Töö või tööga võrdsustatud tegevusega hõivatust ei nõuta töötutelt, kes on töötuna arvelevõtmisele eelneval aastal vähemalt 180 päeva:

kasvatanud ühe vanemana või eestkostjana kuni 18-aastast keskmise, raske või sügava puudega last, alla 8-aastast last või 8-aastast last kuni esimese klassi lõpetamiseni;
olnud haiglaravil;
hooldanud kohaliku omavalitsuse üksusega sõlmitud kirjaliku lepingu alusel haiget, püsivalt töövõimetut, osalise või puuduva töövõimega isikut või vanurit, kes ei kuulu perekonnaliikmete hulka;
hooldanud puudega inimest ja saanud kohalikult omavalitsuselt hooldamise eest toetust;
olnud tööta püsivalt töövõimetuks tunnistamise või tuvastatud puuduva töövõime tõttu;
olnud vahi all või kandnud karistust vanglas või arestimajas.
Eeltoodud alustel on teil õigus töötutoetust  saada üks kord viie aasta jooksul

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

töökassa vastuse tõlkimine –  nt, 01.dets võtad end arvele, siis sellest kuupäevast loe tagasi aasta. see et, 2019 a 01.detsembrini. ses vahemikus peab olema pool aastat staazi.

arvele võttes saad kuu pärast haigekasssa, koolitusi, tööpakkumisi. kah kasulikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötutoetuse määramine