Esileht Tööelu, raha ja seadused. töövestluse küsimused

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: töövestluse küsimused

Postitas:

Olen päris palju käinud töövestlustel ja ikka igasuguseid küsimusi om küsitud tööandjate poolt.
Täna siis küsiti, kellena mu mees töötab, kas ma kavatsen rasedaks jääda kohe? Mida huvitavat on teilt küsitud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 12:17; 26.05 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kes on teie lemmik helilooja? 🙂
kas olete vahest ka kuri? 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 13:59; 26.05 08:41; 26.05 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 25 aasta vanuses vastabiellununa töövestlusel käisin, uuriti miks ma abiellusin. See küsimus võttis küll pooleks sekundiks sõnatuks, aga töö ma igatahes sain :). Ei tea, vast arvasid, et äkki ootan last :).

Aga huvitavaid on kindlasti olnud kõiksugused küsimused ja vestlused hobide ja huvide teemal.

Aga see pereplaneerimise küsimus on minu meelest küll üsna tavaline. Ise olengi tegelikult elus ainult kahel ametlikul töövestlusel käinud, aga ka sõbrannadelt on seda alati uuritud. Tööandjana tahaksin samuti sellele küsimusele vastust. Oleneb muidugi töökohast, aga on ju päris suur risk võtta tööle feriilses eas noor suhtes naine, kes võib aasta pärast (mis paljude ametite puhul just selline aeg, et just on saavutatud korralik pädevus, kliendiportfell hakkav ilmet võtma vms)

Kellena mees töötab- samuti oluline küsimus. Kui peres väike(sed) laps(ed) ja mees näiteks Soomes ehitaja, siis võib eeldada, et naise kanda on kõik võsude haiguste ajal kodus olemised jne ja sellega tuleb arvestada. Eks see muidugi ennatlik järeldus võib olla, aga siis tuleb ise suu lahti teha ja teada anda, et sellisteks puhkudeks on võimalik laps vähemalt mingis osas ka vanavanemate või muude hoidjate hoolde jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see pereplaneerimise küsimus on tegelikult ebaseaduslik, st tööandja ei tohiks küsida ühtki eraelu puudutavat küsimust

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 21:11; 26.05 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]see pereplaneerimise küsimus on tegelikult ebaseaduslik, st tööandja ei tohiks küsida ühtki eraelu puudutavat küsimust[/tsitaat]

aga noh küsivad seda üsna tihti ja siis peab vastama

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 13:59; 26.05 08:41; 26.05 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no mul küsiti, et kus mu mees töötab
ütlesid, et küsivad sellepärast, et mõnel äkki mees äsja vanglast vabanenud, igatahes väga halva mulje jättis tööandja mulle

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 12:17; 26.05 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

aga noh küsivad seda üsna tihti ja siis peab vastama[/tsitaat]
ei pea

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 21:11; 26.05 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ei pea[/tsitaat]

no siis ei võetagi tööle…100%!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 13:59; 26.05 08:41; 26.05 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega ikka p**** pugema küll ei pea ja kõigele vastama. Vastad viisakalt lihtsalt, et ei soovi vastata eraelu puudtavatele küsimustele ja neil ei ole vähimatki seost pakutava ametikohaga või sinu oskustega.
Kui tööandja juba vestlusel seadust rikub ja su eraelus puurib-uurib.. mis siis veel edaspidi? Kas sa üldse tahadki sellises kohas töötada? Mina küll ei töötaks. Jätab tööandjast vestlusel juba väga halva mulje.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui 25 aasta vanuses vastabiellununa töövestlusel käisin, uuriti miks ma abiellusin. See küsimus võttis küll pooleks sekundiks sõnatuks, aga töö ma igatahes sain :). Ei tea, vast arvasid, et äkki ootan last :).

Aga huvitavaid on kindlasti olnud kõiksugused küsimused ja vestlused hobide ja huvide teemal.

Aga see pereplaneerimise küsimus on minu meelest küll üsna tavaline. Ise olengi tegelikult elus ainult kahel ametlikul töövestlusel käinud, aga ka sõbrannadelt on seda alati uuritud. Tööandjana tahaksin samuti sellele küsimusele vastust. Oleneb muidugi töökohast, aga on ju päris suur risk võtta tööle feriilses eas noor suhtes naine, kes võib aasta pärast (mis paljude ametite puhul just selline aeg, et just on saavutatud korralik pädevus, kliendiportfell hakkav ilmet võtma vms)

Kellena mees töötab- samuti oluline küsimus. Kui peres väike(sed) laps(ed) ja mees näiteks Soomes ehitaja, siis võib eeldada, et naise kanda on kõik võsude haiguste ajal kodus olemised jne ja sellega tuleb arvestada. Eks see muidugi ennatlik järeldus võib olla, aga siis tuleb ise suu lahti teha ja teada anda, et sellisteks puhkudeks on võimalik laps vähemalt mingis osas ka vanavanemate või muude hoidjate hoolde jätta. [/tsitaat] Aga kui sa vastad, et emes on ehitaja, kas siis tööandja kohe eeldab, et soomes ja kohe eeldab, et sul lapsed ja kohe eeldab, et majapidamine sinu õlul… Mu meelest on küll üsna napakas küsimus, kellena mu mees töötab.Äkki mu mees on puhas poiss, hoopis vend nt on vangis istunud või isa. siis võiks ju ka nende kohta küsida, kelle kohta töötavad ja üldse kogu suguvõsa kohta, ikkagi tähtis info. Pereplaneerimisküsimustega on ju lihtne, on ju teada, mis vastust tööandja ootab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ka minu käest mehe töökoha kohta küsitud aga tean, et seda tehakse vaid selleks, et teada saada, ega mees juhuslikult konkureerivas firmas ei tööta, see on ju normaalne, et kodus söögilauas tööltoimunust räägitakse. See tekitaks ju loomulikult konflikte. Ei pahanda ka selle peale, et küsitakse, kuidas pere planeerimisega on, kui ise töölist otsiks, siis eeldaks ka, et kohe kergemale tööle minna soovitakse. Igal tööandjal on ka õigus usaldusväärset ja lojaalset töölist valida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. töövestluse küsimused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.