Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töövestlusel pigem ausus ?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: Töövestlusel pigem ausus ?

Postitas:
Kägu

Nimelt peaksin olema rase, testi pean tegema 7aprill hommikul, kas seda võimalikku rasedust olen kohustatud mainima või ei pea töövestlusel seda rääkima…kuidas üldse sws olukorras toimida on õigem…

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tahad hirmsasti aus olla, siis teata sellel ajal, kui sulle tuleb kõne, et oled osutunud väljavalituks. Siis on lootus, et sind peetakse piisavalt heaks kandidaatiks ja tehakse vaatamata olukorrale ikkagi pakkumine. Kui juba vestlusel selle teemaks võtad, siis on järgmistesse voorudesse mittepääsemine suht garanteeritud ja sul polegi võimalust, et ennast tõestada.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda st nii kaheldavat  imeväikest rasedust ei maini ma isegi oma vanematele ega sõbrannadele, ammugi ei räägiks sellest avalikult võhivõõrastele.

Olen üsna mitme lapse ema aga julgelt lapseootusest olen rääkinud alles siis, kui raseduse püsimajäämine on 90% kindel, mitte enne. Kujuta ette, et räägid kõigile ja siis juhtub paratamatult midagi…mis nüüd-hakkad informeerima, et ärge oodake, last ei sünni?

Sinu tulevikuplaanide kohta võib tulevane tööandja muidugi küsida aga terviseseisundi, raseduse jms kohta mitte. Ei saa võtta lubadust, et peret ei loo või lapsi ei saa, ei tohi sekkuda eraellu. Ja ka siis, kui sa täna pole rase või pole plaanis lapsi, see ei anna mingit garantiid, et aasta või kuu hiljem plaanid või olukord ei muutu.

 

+32
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sain päev varem teada oma esimesest rasedusest. Olin ka kahtlev, et mida öelda. Töökoht oleks olnud väga hea. Nagu aru sain, oleks mind ka tööle võetud, sest ma kandideerisin ühele kohale, aga pakuti hoopis teist kohta ja veel paremat. Mina olin aus ja loomulikult meil vestlusel pikemat juttu polnud. Mulle öeldi, et kuna väljaõpe on pikk, siis pole mind mõtet lühikeseks ajaks välja õpetada. Oldi väga viisakad. Soovitati kindlasti uuesti kandideerida nende firmasse, kui laps suurem. Sellest on 15 aastat möödas ja ma siiani mõtlen, et mis oleks olnud, kui… Väga kahju oli. Sinna minu karjäär ka jäi. Nüüd olen 4 lapse ema, enamus ajast kodune olnud ja teen lihttööd. Minu jaoks on ausus väga tähtis. Abikaasa alati ütleb, et aususega ei jõua mitte kuhugi. Ju siis nii pidi minema. Oleks karjääri teinud, poleks mul tõenäoliselt ka nelja last.

+13
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuigi artikkel on paar aastat vana, siis midagi muutunud ei ole: https://naistekas.delfi.ee/artikkel/85013457/jurist-selgitab-tooandja-ei-tohi-toovestlusel-kusida-infot-pereplaneerimise-ja-lapsesaamise-kavatsuste-kohta

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänud. Tegin üleeile testi oli õrn triip, seega tõenäosus et ikka olen rase, lihtsalt ennast närvi ei aja ja nagu arst ütles et 7 aprillil test teha ja siis tuleb kinnitus.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänud. Tegin üleeile testi oli õrn triip, seega tõenäosus et ikka olen rase, lihtsalt ennast närvi ei aja ja nagu arst ütles et 7 aprillil test teha ja siis tuleb kinnitus.

Ja seda tahad öelda töövestlusel? Tule taevas appi!

+25
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga õelad naised koos….lihtsalt küsisin nõu, et mis mõtekam oleks ja kuidas toimida, et pärast probleeme ei tule, et varjasin vms…. aga nagu naised ikka, mürki vaja pritsida….Suured tänud !!!!

Nb, ei plaaninud seda töövestlusel öelda muide !!!

+4
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle koha pealt küll ei ole ausus vajalik. Isegi kui osutud väljavalituks on sul vähemalt 7 kuud aega tööd teha ja end tõestada. Ma ei räägiks ka enne katseaja lõppu, sest sellisel juhul võid ilma jääda ka sünnitushüvitisest või mis iganes uus nimetus sellel on. Leitakse võimalus sul minna lasta.

Siin üka kunagi plätrsus, et ebaaus on kõigi suhtes uuel töötajal jääda vanemapuhkusele, sest siis jälle vaja uus inimene leida ja nii see see töötaja võib istuda kodus mitme lapsega järjest. Töökoha peab ka säilitama. Mina paneks esikohale pere ja siis alles töö. Karjääri saab hiljem ka teha. Võimalusel hoiaks enda teada vähemalt katseaja lõpuni.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kullake, Sa veel isegi ei ole rase, mida Sul öelda on?

Olen rasedana tööd vahetanud ja pole midagi öelnud.  Esiteks tahtsin tööd saada, teiseks –  võibolla ma ei sobi sinna ja pean peale katseaega lahkuma, võibolla ei meeldi töö mulle ja soovin ise lahkuda.  kolmandaks, võibolla juhtub rasedusega midagi.

Enne 20. nädala looteanatoomiat ei peaks professionaalses keskkonnas rasedust mainima. Peale seda on veel ligi 4 kuud aega leida tööle asendaja ja ta välja koolitada. Kõvasti rohkem kui lahkumisavaldust sisse andes.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga õelad naised koos….lihtsalt küsisin nõu, et mis mõtekam oleks ja kuidas toimida, et pärast probleeme ei tule, et varjasin vms…. aga nagu naised ikka, mürki vaja pritsida….Suured tänud !!!!

Nb, ei plaaninud seda töövestlusel öelda muide !!!

Miks sa peaks seda ütlema? Kas see teeb sind kandideerimisel paremaks või halvemaks?
Kui sa arvad, et rase olles ei peaks kandideerima, siis lihtsalt loobu vestlusest. See on sinu otsus, mitte tööandja oma, kuidas on õige käituda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga õelad naised koos….lihtsalt küsisin nõu, et mis mõtekam oleks ja kuidas toimida, et pärast probleeme ei tule, et varjasin vms…. aga nagu naised ikka, mürki vaja pritsida….Suured tänud !!!!

Ei pritsita ju mürki, lihtsalt su küsimus kõlab kuidagi väga lapsikult.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga õelad naised koos….lihtsalt küsisin nõu, et mis mõtekam oleks ja kuidas toimida, et pärast probleeme ei tule, et varjasin vms…. aga nagu naised ikka, mürki vaja pritsida….Suured tänud !!!!

Kus sa küll mürki nägid? Täiesti adekvaatsed vastused ju. Keegi ei lähe oletatavast rasedusest tööandjale rääkima, üldse mitte kellelegi. Oma abikaasaga arutatakse nii isiklikke asju. Kui 20. nädala uuring tehtud, siis tuleks kõne alla jutt sel teemal võõramate inimestega.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain nii aru, et küsimus seisnes pigem mures, et võib tööandjaöe koti pähe tõmmata, aga ei taha teha seda. Püsimajäämisest jahumine on madal.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus on lapsik? Mismoodi? Minu meelest, vastupidi, on küsimus vägagi täiskasvanulik. Loomulikult ei peaks nii väiksest rasedusest rääkima oma tööandjale, kuid tulevasele tööandjale ma mainiksin küll, kasvõi hüpoteetiliselt.

Ma sain ise pos rasedustesti vahetult pärast seda, kui olin tööandja kulul maailma teises otsas koolitusel ära käinud… Ei mõtelnud kuigi pikalt selle peale, kas öelda enne lepingu sõlmimist või mitte, õnneks oli tööandja väga mõistlik ja soovis õnne, aga no see polnud ka Eesti firma… Lõppkokkuvõttes jõudsin veel rohkem kui pool aastat töötada ja jätkasin osaajaga ka beebi kõrvalt.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult ei peaks nii väiksest rasedusest rääkima oma tööandjale, kuid tulevasele tööandjale ma mainiksin küll, kasvõi hüpoteetiliselt.

Hüpoteetiliselt võib iga fertiilses eas naine rasedaks jääda, seda teavad kõik tööandjad nagunii. Iga naine võib järgmisel päeval peale TL sõlmimist oma testil näha kaht triipu. Peaks siis alati tööandjale teada andma, et plaanin lapsi (järgmise lapse) saada küll, isegi mitu veel, eile just üritasin viljastuda? Võibolla nädala pärast on test positiivne. Lähed kohe kuulutama tööandjale, kui plaanid rasestuda või loobud üldse uue töö otsimisest sel ajal? Äkki juhtubki kohe…

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei mainiks kindlasti. Nr. 1 on pere ja sissetulek, alles siis tuleb võõraste tööandjate heaolu eest muretsemine. Ei mainiks ka siis kui küsitaks. Tööandja laseb rasedad naised silmagi pilgutamata lahti, kuna igaüks on enda heaolu eest väljas. Ole sina ka. Muidu kaugele ei jõua paraku.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult ei peaks nii väiksest rasedusest rääkima oma tööandjale, kuid tulevasele tööandjale ma mainiksin küll, kasvõi hüpoteetiliselt.

Hüpoteetiliselt võib iga fertiilses eas naine rasedaks jääda, seda teavad kõik tööandjad nagunii. Iga naine võib järgmisel päeval peale TL sõlmimist oma testil näha kaht triipu. Peaks siis alati tööandjale teada andma, et plaanin lapsi (järgmise lapse) saada küll, isegi mitu veel, eile just üritasin viljastuda? Võibolla nädala pärast on test positiivne. Lähed kohe kuulutama tööandjale, kui plaanid rasestuda või loobud üldse uue töö otsimisest sel ajal? Äkki juhtubki kohe…

Rasedaks saab jääda ka planeerimatult – fertiilses eas naine ärgu parem üldse tööl käigu.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehed võivad ka VHle jääda. Nad on surmani viljakad ka.

Mitte ükski hereroseksuaalne mees ei tohi ka tööl käia. Töö on keskealiste ja vanemaealiste naiste jaoks ainult.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult ei peaks nii väiksest rasedusest rääkima oma tööandjale, kuid tulevasele tööandjale ma mainiksin küll, kasvõi hüpoteetiliselt.

Hüpoteetiliselt võib iga fertiilses eas naine rasedaks jääda, seda teavad kõik tööandjad nagunii. Iga naine võib järgmisel päeval peale TL sõlmimist oma testil näha kaht triipu. Peaks siis alati tööandjale teada andma, et plaanin lapsi (järgmise lapse) saada küll, isegi mitu veel, eile just üritasin viljastuda? Võibolla nädala pärast on test positiivne. Lähed kohe kuulutama tööandjale, kui plaanid rasestuda või loobud üldse uue töö otsimisest sel ajal? Äkki juhtubki kohe…

Rasedaks saab jääda ka planeerimatult – fertiilses eas naine ärgu parem üldse tööl käigu.

Peab siis rasedana töövestlusele minema?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle öeldi, et kuna väljaõpe on pikk, siis pole mind mõtet lühikeseks ajaks välja õpetada. Oldi väga viisakad. Soovitati kindlasti uuesti kandideerida nende firmasse, kui laps suurem. Sellest on 15 aastat möödas ja ma siiani mõtlen, et mis oleks olnud, kui… Väga kahju oli. Sinna minu karjäär ka jäi. Nüüd olen 4 lapse ema, enamus ajast kodune olnud ja teen lihttööd.

Üldse ei saa aru, kuidas need 2 asja seotud on. Sa pole karjääriinimene lihtsalt-ei läinud sa teisegi töökohta ju tagasi. Õnneks nägid nad seda ette. Veider süüdistada oma pekkikeeratud tööelus suvalist olukorda minevikust. Ülikooli ikka lõpetasid või jälle on keegi teine süüdi?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine rahulikult vestlusele ja kui valituks osutuks, siis võta töökoht vastu. Saad jääda vanemapuhkusele ning peale VH lõppu edasised otsused teha. Kasvõi uus töökoht otsida. Need, kes siin jahuvad pikast väljaõppest või muust asjast, siis oma elu ka vaja elada. Tööandja peab arvestama ka sellega, et töötajad loovad perekondi. Meestöötaja võib ka lapsepuhkusele minna, tema saab peatsest uuest ilmakodanikust sünnini saladuses hoida. Ütlebki 30 päeva ette, et lähebki…

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, kellele ei meeldi või kellele meeldib…tänane test osutuski positiivseks, eile sai juba proovipäev tööl kokku lepitud ja nagu targad nõu annavad ei iitsata enne kui välja paistma hakkab kõhuke….Tuleb jõulubeebi ????

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehed võivad ka VHle jääda. Nad on surmani viljakad ka.

Mitte ükski hereroseksuaalne mees ei tohi ka tööl käia. Töö on keskealiste ja vanemaealiste naiste jaoks ainult.

Kustmaalt see keskealine algab? Mul kolleeg oli 47, kui beebiga koju jäi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuigi artikkel on paar aastat vana, siis midagi muutunud ei ole: https://naistekas.delfi.ee/artikkel/85013457/jurist-selgitab-tooandja-ei-tohi-toovestlusel-kusida-infot-pereplaneerimise-ja-lapsesaamise-kavatsuste-kohta

Seadus ei luba nõuda selliseid andmeid, st. kui tööandja küsib, siis on töötajal õigus keelduda sellistele küsimustele vastata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kustmaalt see keskealine algab? Mul kolleeg oli 47, kui beebiga koju jäi.

Kelle beebiga? Naised selles eas teatavastu loomulikul teel ei rasestu.

0
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kustmaalt see keskealine algab? Mul kolleeg oli 47, kui beebiga koju jäi.

Kelle beebiga? Naised selles eas teatavastu loomulikul teel ei rasestu.

Mees ilmselt jäi

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kustmaalt see keskealine algab? Mul kolleeg oli 47, kui beebiga koju jäi.

Kelle beebiga? Naised selles eas teatavastu loomulikul teel ei rasestu.

Iseenda beebiga. Ja loomulikul teel ei rasestu ka paljud 25-aastased. Mine loe IVF teemat.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iseenda beebiga. Ja loomulikul teel ei rasestu ka paljud 25-aastased. Mine loe IVF teemat.

Mis siis? 47 on lihtsalt vana ning seepärast ei rasestu lapse saamiseks, 25 mitte.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, kellele ei meeldi või kellele meeldib…tänane test osutuski positiivseks, eile sai juba proovipäev tööl kokku lepitud ja nagu targad nõu annavad ei iitsata enne kui välja paistma hakkab kõhuke….Tuleb jõulubeebi ????

Mõistlik vemp tööandjale!

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töövestlusel pigem ausus ?