Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töövestlusele tulijad – ega te randa ei tulnud, pange normaalselt riidesse

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Töövestlusele tulijad – ega te randa ei tulnud, pange normaalselt riidesse

Postitas:

Olen personalijuht ühes firmas, mis värbab personali kohvikutesse.

Tüdrukud tulevad töövestlusele kas avara dekolteega ja miniseelikus, mis katab vaevu tagumiku või dressides ja tossudes. Noormehed shortsides ja tossudes.

Paraku ei jäta see teist kõige paremat muljet just. Ei oota, et tullakse ülikonnas/valge pluusi ja musta seelikuga, aga viisaka igapäevariietuse võiks ometi omale selga panna.

+24
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 11:50; 09.09 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin töövestlusel samades riietes nagu tööl. Ma arvan,e t nii on kõige õigem – tööandja saab aimu, kes ma olen, milline ma olen, sh milline näen töökohal välja – see hõlmab ka seda, et ei pinguta riietusega üle.

Ilmselt need kandidaadid siis käivadki tööl ka selliste riietustega. Sõltub ju, millisesse kohvikusse sa palgad – ehk on kohvikul selline maine, et naistöötajad peavad kõik überseksikad olema? Kui nagunii on vormiriietus ette nähtud, siis ma ei pööraks üldse tähelepanu nende riietusele vestlusel, vaid nende käitumisele. Ma täitsa saan aru, miks tüdrukud nii end riietavad, kui tulevad ettekandja vestlusele. No ja poisid shortsides – just on suvi möödumas, palavad ilmad, ilsmelt kandideerijad sul valdavalt vanuses 18-20? noored ju

Inimesed ei tea enam isegi seda, kudias pulma riietuda – ja ma ei räägi verinoortest vaid ligi-30stest, viimases pulmas oli mitu naist valges kleidis, üks mees oligi shortsides ja t-särgis… :O

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, vahel otsitaksegi ettekandjaks siresäärset tütarlast kena näolapiga, kes oleks nõus miniseelikut kandma. Pooltes söögikohtades ongi vormiriietus selline.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen personalijuht ühes firmas, mis värbab personali kohvikutesse.

Tüdrukud tulevad töövestlusele kas avara dekolteega ja miniseelikus, mis katab vaevu tagumiku või dressides ja tossudes. Noormehed shortsides ja tossudes.

Paraku ei jäta see teist kõige paremat muljet just. Ei oota, et tullakse ülikonnas/valge pluusi ja musta seelikuga, aga viisaka igapäevariietuse võiks ometi omale selga panna.

Kas sa tahaks, et töövestlusel oleks inimene korralik ja pärast käigu riides nagu meeldib? Hetkel on ju sul tohutult vedanud, saad valida nende korralikult riietatud inimeste hulgast, kes tulevad vestlusele. Sa võtad ju ometi pikaks ajaks inimese tööle, kõige parem kui sa näeks kohe, millise inimesega tegemist on, mis on talle loomulik ja milline mitte. Sa oled ju oma ametikohal mitte riietuse hindamiseks, vaid sobiva inimese väljavalimiseks. Miks sa tahad, et sinu muljet hakatakse petma ?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen inimene, kes küll (enam) ei värba, aga kelle juures käivad müügiinimesed, tarnijad, aga ka soliidsete ettevõtete äripartnerid, edasimüüjad, reklaami- ja PRinimesed jt.

Siin suvel kuumade ilmadega oli ikka vapustavaid kostüüme näha. Naised veel kuidagi – superminis olid paljud, aga vähemalt see kleidike oli siis kena. LÕPMATU hulk rannapükstes mehi – põlvini, lille- või ruudumustriga, taga ühe taskuga, veidi pleekinud, küljetaskud veninud. Halvemal juhul oli selle peal lühikeste varrukatega triiksärk ja LIPS ning jalas varbavaheplätud.

Ja näe, teised mehed suutsid tulla küll ka põlvpükstes, aga soliidsest materjalist, peaaegu et viikidega, peal sobiv särk ja jalas sobivad jalatsid.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen personalijuht ühes firmas, mis värbab personali kohvikutesse.

Tüdrukud tulevad töövestlusele kas avara dekolteega ja miniseelikus, mis katab vaevu tagumiku või dressides ja tossudes. Noormehed shortsides ja tossudes.

Paraku ei jäta see teist kõige paremat muljet just. Ei oota, et tullakse ülikonnas/valge pluusi ja musta seelikuga, aga viisaka igapäevariietuse võiks ometi omale selga panna.

Kas sa tahaks, et töövestlusel oleks inimene korralik ja pärast käigu riides nagu meeldib? Hetkel on ju sul tohutult vedanud, saad valida nende korralikult riietatud inimeste hulgast, kes tulevad vestlusele. Sa võtad ju ometi pikaks ajaks inimese tööle, kõige parem kui sa näeks kohe, millise inimesega tegemist on, mis on talle loomulik ja milline mitte. Sa oled ju oma ametikohal mitte riietuse hindamiseks, vaid sobiva inimese väljavalimiseks. Miks sa tahad, et sinu muljet hakatakse petma ?

Leian, et kui inimene tuleb töövestlusele viisakates riietes, siis on tunduvalt suurem tõenäosus, et inimene ka muul ajal riietub korralikult st teab, kuhu miski sobib. Eks leidub ka neid, kes töövestlusel pingutavad ja pärast tulevad tööle ikka ööklubisse sobilikus riietuses, aga siiski tunduvalt vähem.

Meil kannavad töötajad oma riideid (ettekirjutatud värvitoonides ja seeliku pikkus ning dekoltee avarus pole otseselt sentimeetritega paika pandud, eeldan, et inimesed saavad isegi aru, milliste riietega on sobilik tööl käia, üldiselt 20+ vanuses inimesed teavad, aga just viimase aja noored ei tea) ja supermodelli välimust ei otsi, pigem inimese sobivust (isikuomadused, eelnev töökogemus) ametikohale. Tõsi, väga tugevas ülekaalus inimesele eelistan teist kandidaati, aga seda mitte selle tõttu, et tema välimus oleks leti taga probleem, vaid elu on näidanud, et neile pole 12h liikuv ja peamiselt püstijalu teenindajatöö füüsiliselt sobiv.

Teema ongi rohkem sellel eesmärgil, et vanemad ehk natuke vaataksid ja suunaksid juba oma teismeeas lapsi, et milline riietus sobib kooli, teatrisse jne milline mitte. Siis ei pane nad ka täiskasvanuna ämbrisse.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 11:50; 09.09 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erinevates kohtades on erinevad normid. Järelikult need noored naised tulevad kohtadest kus see rõivastus on okei.
Ma vahetasin kevadel tööd ja olen suvi läbi imestanud kuidas uues kohas inimesed tööl käivad. Varem polnud ma ausalt kohanud et mehed lühikestes pükstes ja naised rannakleidis tööl käiks. Aga terve ettevõtte käib nii ja siin on see normaalne. Hoopis mina olen nüüd imelik kes kontoris ilma sukata säärt ei taha näidata ja põlveni seelikut kannan.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoopis mina olen nüüd imelik kes kontoris ilma sukata säärt ei taha näidata ja põlveni seelikut kannan.

Imelik jah.
Tennistes ja lõhkistes pükstes on ka suht ok käia, kui just klienditeenindaja pole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed on suht vabalt käituma hakanud. Vahet pole, kas noored või vanad. Olen ise tööintervjuul käinud, kus üks omanikest viis intervjuud läbi lühikeste pükste ja
varbavaheplätudega. Jäi ka imelik mulje, nagu segaksin tema rannapäeva. Samuti e-sigaretti on tööintervjuul kontoris tõmmatud. Ja ma kandideerisin töökogemust ja majandusharidust nõudvale ametikohale, kus ei saakski näha verinoort tööotsinguid alles alustavat kandidaati. Uskumatu, aga igasuguseid asju näeb tänapäeval.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed on suht vabalt käituma hakanud. Vahet pole, kas noored või vanad. Olen ise tööintervjuul käinud, kus üks omanikest viis intervjuud läbi lühikeste pükste ja

varbavaheplätudega. Jäi ka imelik mulje, nagu segaksin tema rannapäeva. Samuti e-sigaretti on tööintervjuul kontoris tõmmatud. Ja ma kandideerisin töökogemust ja majandusharidust nõudvale ametikohale, kus ei saakski näha verinoort tööotsinguid alles alustavat kandidaati. Uskumatu, aga igasuguseid asju näeb tänapäeval.

Minu arvamusel on see ennastäis ebaviisakus ja lugupidamatus talle võõra inimese suhtes. Umbes nii, et ma ei vaevugi sinu tühipalja nimel ennast korralikult riietuma ja käituma.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka olen personalitöötaja olnud ja mina olen küll rõõmus, kui inimesed tulevad nii, nagu nad tulevad, st. nii, nagu nad tööl hakkavad käima. Hulga aega säästab, kui tuleb kandidaat ikka nabapluusis ja miniseelikus, siis ma ei hakka pikalt jututama, saan järgmise kandidaadi juurde asuda. On hulgaliselt ametikohti, kuhu üle keha tätoveeritud, nõelad ninas ja nabapluusides neiud sobivad, aga meile ei sobinud ja aitäh neile, et nad kohe mõista andsid, kes nad on.
Üle oma varju ei hüppa keegi, kuid ühe töövestluse pingutab ehk viisakat kõnekeelt rääkida küll, mis raiskaks veelgi aega (kutsutakse äkki veel järelvoorugi aega raiskama).

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Swedis näiteks on ju kampaania loosungiks “Tule nagu oled” ????

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puudulik lastetuba. Kui ikka kodus keegi neid asju ei õpeta, siis kust see teadmine peaks tulema.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kohvikud riietavad oma ettekandjad nagunii ümber, ei hakka keegi ju nendes riietes tööl käima, millega töövestlusele tuldi (seda enam, et personaliotsingu firmasse).
Õppinud personalitöötaja võiks ju riietuse taga inimest näha, see väline kest on ju vaid hetkeks.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kohvikud riietavad oma ettekandjad nagunii ümber, ei hakka keegi ju nendes riietes tööl käima, millega töövestlusele tuldi (seda enam, et personaliotsingu firmasse).

Õppinud personalitöötaja võiks ju riietuse taga inimest näha, see väline kest on ju vaid hetkeks.

Väline kest iseloomustab inimest päris hästi.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 19:40; 12.09 07:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väline kest iseloomustab inimest päris hästi.

No ja mida või keda sa sinna ettekandja töö peale siis ootaksid? Krunniga kontorikostüümis tädi? See oleks ka ju puhta mööda.

Kui on peenem koht, siis on nagunii ettekandjatel eraldi koolitus ja ka vormiriietus. Siis kui on vaja mingit eriti väljapeetud tüüpi, ongi ju hea, kui vestlusel kohe saab kunstripsmetega minibeibed välja praakida. Kui koht nii peen ei ole, siis aga niisugused mini kandma nõustuvad ettekandjad on pigem boonus kui miinus.

Personali värbaja peaks värbamisel eelkõige siiski lähtuma kliendi vajadustest, mitte isiklikust antipaatiast näiteks miniseeliku või ninaneedi vastu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väline kest iseloomustab inimest päris hästi.

No ja mida või keda sa sinna ettekandja töö peale siis ootaksid? Krunniga kontorikostüümis tädi? See oleks ka ju puhta mööda.

Kui on peenem koht, siis on nagunii ettekandjatel eraldi koolitus ja ka vormiriietus. Siis kui on vaja mingit eriti väljapeetud tüüpi, ongi ju hea, kui vestlusel kohe saab kunstripsmetega minibeibed välja praakida. Kui koht nii peen ei ole, siis aga niisugused mini kandma nõustuvad ettekandjad on pigem boonus kui miinus.

Personali värbaja peaks värbamisel eelkõige siiski lähtuma kliendi vajadustest, mitte isiklikust antipaatiast näiteks miniseeliku või ninaneedi vastu.

Nagu ikka, on siin kombeks liialdamine. Ongi ainult kaks võimalust – krunn kontorikostüümiga ja litsivälimus või plätud ujumispükstega? Ja mida sa tädi all silmas pead? Vanust? Kas on mingi põhjus, miks näiteks 50-60-aastane ei või ettekandjana töötada?

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 19:40; 12.09 07:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka olen personalitöötaja olnud ja mina olen küll rõõmus, kui inimesed tulevad nii, nagu nad tulevad, st. nii, nagu nad tööl hakkavad käima. Hulga aega säästab, kui tuleb kandidaat ikka nabapluusis ja miniseelikus, siis ma ei hakka pikalt jututama, saan järgmise kandidaadi juurde asuda. On hulgaliselt ametikohti, kuhu üle keha tätoveeritud, nõelad ninas ja nabapluusides neiud sobivad, aga meile ei sobinud ja aitäh neile, et nad kohe mõista andsid, kes nad on.

Üle oma varju ei hüppa keegi, kuid ühe töövestluse pingutab ehk viisakat kõnekeelt rääkida küll, mis raiskaks veelgi aega (kutsutakse äkki veel järelvoorugi aega raiskama).

Väga mööda võid panna nii. Ma olen naine ja üleni tätoveeritud st. vabad on vaid käelabad, ka kael on tätoveeritud. Pikkade varrukatega ja kõrge kaelusega pluus, pikad püksid- nii olen läinud vestlusele. Üks kord kandsin kaela paljastavat pluusi – probleemi polnud, sain koha.
Viimasesse kohta kandideerisin nagu ülalpool kirjeldasin, kaetult. Ometi käin nüüd tööl põlvini seelikus ja kolmveerand varrukatega. Imestage või minestage- kellegi pildid vms.ei ole tööandja ja kolleegide asi. Mulle äkki ei meeldi sinu tselluliit ja veenilaiendid, aga ma ei arva, et sind peaks nende tõttu vallandama. Tööd teen hästi, isegi väga hästi, “vaatamata” oma piltidele.
Kui sa nõuad töösoovijalt enda paljastamist, siis ületad oma volituste piire.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töövestlusele tulijad – ega te randa ei tulnud, pange normaalselt riidesse