Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töövõime hindamine (varasema otsuse ümbervaatamine) praegusel hetkel

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Töövõime hindamine (varasema otsuse ümbervaatamine) praegusel hetkel

Postitas:

Tere
Palun kogemusi, et kas keegi on koroona ajal pidanud töötukassas oma töövõimet uuesti hindama. Kas süsteem praegu toimib, kui inimene on kõikide vajalike eriarstide juures käinud, digiloos on andmed olemas jne? Et kui periood lõpeb, siis saab teha uue taotluse, kas sellega praegu üldse tegeldakse?
Ma ei ole tõesti Töötukassasse helistanud, et küsida, mõtlesin, et ehk kellegi siin on värske kogemus. Kui infot ei saa, siis järgmisel nädalal muidugi helistan ja uurin.
Tänan, kui keegi oskab vastata.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See süsteem on ju kogu aeg töötanud ainult digitaalelt. Töötab ka praegu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 16:11; 30.03 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötukassa kodulehelt ID-kaardi või mobiili-IDga sisse logides saad ise ära täita. Kui seda võimalust pole, siis helista büroosse. Eriolukorras võetakse ka telefonitsi või saadetakse raamat koju täitmiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum küll, kas tõesti veebilehitsejas avaneb ainult perekooli foorum ja ei midagi muud? Juba ammu ju teavitati, et antud perioodil lõppevad töövõime otsused on automaatselt pikendatud 6 kuud!!!
Töötul on eriti hea elu: ei pea isegi kord kuus kohale minema enam.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See süsteem on ju kogu aeg töötanud ainult digitaalelt. Töötab ka praegu.

Ainult digitaalselt? Möödunud aasta juunis polnud ma võimeline ise täitma, helistasin, panin aja ja läksin kohale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 21:53; 30.03 08:04; 30.03 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult digitaalselt? Möödunud aasta juunis polnud ma võimeline ise täitma, helistasin, panin aja ja läksin kohale.

ma ei tea küll kedagi, kes oleks koos töötukassa ametnikuga seda täitnud, ikka on täidetud kodus ise, või on keegi sugulastest aidanud täita (nt mu abikaasa aitas oma eakal emal pärast tolle rasket avariid puude pabereid täita, ise olen iga 3a tagant aidanud täita oma alaealisel lapsel, kes kaasasündinud puudega).
seal on lausa eraldi koht digiallkirjastamiseks, kui taotleja ise ei digiallkirjasta (on liiga raskesti haige või alaealine vmt), vaid tema esindaja.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 22:50; 29.03 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis need teevad kes ei pääse arstile? Kuidas pikendan…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis need teevad kes ei pääse arstile? Kuidas pikendan…

kirjutad vastavasse lahtrisse, et eriarsti aeg xxx kuupäevale edasi lükatud seoses eriolukorra kehtestamisega.
ma olen paaril korral lapse pabereid täites kirjutanud, et “järgmine arsti aeg xxx ja ravi pooleli”, sest need paberite läbivaatajad näevad digiloost vaid kinni pandud ehk lõpetatud epikriise. ja tookord ütles sotsiaalkindlustusameti klienditel. et sel juhul avaldus küll fikseeritakse, aga ekspertarstile ei saadeta enne, kui planeeritud arsti kuupäev juba möödas.

toetust hakkad hiljem saama ju tagasiulatuvalt avalduse esitamie kuupäevast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 22:50; 29.03 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult digitaalselt? Möödunud aasta juunis polnud ma võimeline ise täitma, helistasin, panin aja ja läksin kohale.

ma ei tea küll kedagi, kes oleks koos töötukassa ametnikuga seda täitnud, ikka on täidetud kodus ise, või on keegi sugulastest aidanud täita (nt mu abikaasa aitas oma eakal emal pärast tolle rasket avariid puude pabereid täita, ise olen iga 3a tagant aidanud täita oma alaealisel lapsel, kes kaasasündinud puudega).

seal on lausa eraldi koht digiallkirjastamiseks, kui taotleja ise ei digiallkirjasta (on liiga raskesti haige või alaealine vmt), vaid tema esindaja.

Näed, su maailm avardus! Ma suhtlen paljude omasugustega, päris mitmed käivad kohapeal. Ise tegin ka varem kodus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 21:53; 30.03 08:04; 30.03 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See süsteem on ju kogu aeg töötanud ainult digitaalelt. Töötab ka praegu.

Mina pidasin silmas, et puude töövõime HINDAMINE on kogu aeg olnud digitaalne. Teemaalgatuses ei küsitud poole sõnagagi taotluse esitamise kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 16:11; 30.03 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See süsteem on ju kogu aeg töötanud ainult digitaalelt. Töötab ka praegu.

Mina pidasin silmas, et puude töövõime HINDAMINE on kogu aeg olnud digitaalne. Teemaalgatuses ei küsitud poole sõnagagi taotluse esitamise kohta.

Jah, vabandan, muidugi, sul on õigus!
Temaalgataja, sa esita ära ja jää ootama. Mis peaks olema sinu jaoks muutunud, kui sul on kõik vajalikud tingimused täidetud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 21:53; 30.03 08:04; 30.03 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina helistasin töötukassasse ja nende vastus oli see: ära tuleb täita taotlus ikka õigel ajal, nagu oleks pidanud ennegi. Kes arstide juurde ei pääsenud, neil hinnatakse varasema info järgi digiloos. Nad on arvestanud, et arstide ajad on ära tühistatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puude pikendamise kohta on siin:
https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2020/03/19/puuete-tahtaegu-pikendatakse-automaatselt?utm_medium=article&fbclid=IwAR1Bw3TRwWdeWKWiWS8gQAPAgWyuQn6MDha28CvXDvsEh4SnHtYlNVNNiP0

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 18:09; 01.04 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töövõimet hinnatakse endist viisi, automaatne pikendamine kehtib üksnes puude puhul.Taotluse tóövõime hindamiseks saad esitada e-töötukassas või helistades tellid endale raamatu koju täitmiseks. Arstide lahtris märgid visiidi aja, kui see on tühistatud, siis nii ka kirjutad. Töötukassa teeb ise päringu sinu terviseandmete kohta. Kui oled korduvhindaja, palun esita taotlus ettenähtud korduvhindamise perioodi sees. Töötan TK-s.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 22:55; 02.04 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töövõimet hinnatakse endist viisi, automaatne pikendamine kehtib üksnes puude puhul.Taotluse tóövõime hindamiseks saad esitada e-töötukassas või helistades tellid endale raamatu koju täitmiseks. Arstide lahtris märgid visiidi aja, kui see on tühistatud, siis nii ka kirjutad. Töötukassa teeb ise päringu sinu terviseandmete kohta. Kui oled korduvhindaja, palun esita taotlus ettenähtud korduvhindamise perioodi sees. Töötan TK-s.

Puude puhul just, paningi lingi selleks, et paljudel töövõimetutel on puue ka ja siis teavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 18:09; 01.04 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uus info 02.04.20- Valitsus kiitis heaks sotsiaalministri ettepaneku pikendada osalise või puuduva töövõime, püsiva töövõimetuse ja puude kestust ning vastavate toetuste maksmist kuue kuu võrra seoses tervishoiuasutustes vastuvõttude vähendamisega eriolukorra tõttu. Muudatus puudutab inimesi, kelle töövõime, püsiva töövõimetuse või puude otsus lõpeb ajavahemikul eriolukorra kehtestamisest kuni 2020. aasta augusti lõpuni.
Seega nüüd pikendatakse automaatselt nii töövõimet kui puuet 6 kuu võrra.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 22:55; 02.04 12:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töövõime hindamine (varasema otsuse ümbervaatamine) praegusel hetkel