Esileht Erivajadustega laps Töövõimereform

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Töövõimereform

Postitas:

Kõik puudega laste vanemad, kuidas töövõimereform teid ja teie last mõjutab?
Kardan, et minu laps jääb mõne aasta pärast täpselt sellesse vahemikku, et “aga ta on ju terve, tehku tööd või otsigu tööd” – ja reaalsuses ei suuda ta tööturu nõudmistele vastata. Mure tuleviku ees on suur.
https://sakala.postimees.ee/4325493/tuhanded-toovoimetud-peavad-toetuse-saamiseks-vaidlema?_ga=2.17440560.887119500.1511765114-2063508704.1510905146

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 09:40; 29.11 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 16-aastane. Kõik läks nö “hästi”. Määrati puuduv töövõime 5-ks aastaks. Ja hetkeseisuga tal see ongi, tegelen järgmised 5 aastat sellega, et ta teeks täiskasvanuna midagigi. Avatud tööturule sisenemine tundub hetkel utoopiana kuigi tal normintellekt.Ja 16-aastasena ta seda nagunii ei teeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimased aastad olin hirmul, et mis küll saab, sest igasuguseid hulle lugusid olin juba kuulnud. ka lapse viimased töövõimetuspensionid 16-18a vanuses määrati vaid 1 aasta kaupa, puuet enam mitte ning viimane määramise kohta esitasin vaide, kuna nad suutsid esimese hooga paberitesse kaasasündinud puude asemele kirjutada nagu oleks see tekkinud alles koolieas (kuigi 1.kord määrati puue juba imikuna).

töötukassaga suhtlemiseks valmistusime põhjalikult. uurisin seadusi. kontrollisin, mis lapse digiloos kirjas, mis mitte.
kuna laps pidi ka arsti vahetama (lastehaigla arstide asemele “suurte” omad), siis tahtsin, et us arst oleks põhjalik ja kompetentne. õnnestuski saada kevadel sügiseks aeg ühe üsna tuntud eriarsti juurde. tegi väga põhjalikud uuringud (kokku vist 5 uuringut 2 nädala jooksul), lasi õel kõik korrektselt ka digiloos dokumenteerida (vaja nii töötukassa kui ka tulevikus sõjaväe arstliku komisjoni jaoks).
töövõimetuse taotlemine ise läks suht kergesti: laps logis id-kaardiga töötukassasse sisse, hakkasime koos täitma, mingil hetkel viskas poisil “lollidele küsimustele” vastamine üle, siis vahetasime, mina lugesin küsimuse ette, poiss vastas, mina tegin linnukese.
igaljuhul ära me selle koos täitsime. selles kohas, kus sai panna peale eriarsti ja perearsti veel mingi täiendavat infot andva spetsialisti (sots.töötaja või muu isik) nime, kirjutas laps oma eelmise eriarsti nime ja kontaktid. juurde lisasime igaks juhuks ka koopia lapse kõige pikema haiglasoleku epikriisist.
vastus otsusega tuli lapse e-mailile 3 päeva pärast. osaline töövõime 3ks aastaks.
paar päeva hiljem ka otsus töövõimetoetuse maksmise kohta ning veel päev hiljem oli postkastis ümbrik mingi puude kaardiga.
nii et põhimõtteliselt käis kõik elektrooniliselt (kaart tuli vaid omnivaga) töötukassasse kohale polnud lapsel minna vajagi. järgmine taotlemine siis juba ülikooliajal, eks näis, kuidas see siis toimuma hakkab

isiklikult mulle tundub, et väga palju sõltub kahest aspektist:
– kas digiloos on piisavalt palju infot (mu vähihaige vanaisa oli nt juba 2 nädalat haigla intensiivravis viibinud, ilma, et digilukku üldse mingitki märget tema haiglasviibise kohta oleks tekkinud)
– kes konkreetset taotlust läbi vaatab. (tean, et paljudel, kes terveks tunnistatud, on otsuse teinud mingid väga imelikud asutused (nt mingi seksuaaltervishoiu kliinik vmt), minu lapsel vist vedas, sest tema taotlust vaadatati läbi sellises med.asutuses, mis konkreetse terviserikkega hästi kursis oli.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan! Hakkan lapse digilugu uurima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 09:40; 29.11 11:21;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Erivajadustega laps Töövõimereform

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.