Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töövõimetoetus lapsehoolduspuhkuse ajal.

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Töövõimetoetus lapsehoolduspuhkuse ajal.

Postitas:
Kägu

Kui ma olen nüüdsest lapsehoolduspuhkusel, enne seda käisin tööl ja sain osalist töôvõimetoetust, siis kas mul on õigus saada ka seda siis, kui ma olen lapsega kodune ja tööl ei käi? Jaanuaris hakkab töövõime korduvhindamise tähtaeg saabuma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alla 3a lapse kasvatamine on võrdselt töötamisega põhjus, mis õigustab selle toetuse saamist!
Töövõimetoetuse saamise tingimused
https://www.tootukassa.ee/content/toovoimereform/toovoimetoetuse-saamise-tingimused
Kui teie töövõime on hinnatud osaliseks, peate töövõimetoetuse saamiseks täitma vähemalt ühte järgnevalt loetletud tingimust ehk te peate:

töötama (töötamiseks loetakse muuhulgas ka füüsilisest isikust ettevõtjaid, juriidilise isiku juhtimis- või kontrollorgani liikmeks olemist (näiteks olete OÜ Mesikäpp juhatuse liige) ning ettevõtluskonto omamist);
otsima tööd ehk olema registreeritud töötu ja täitma aktiivsusnõudeid;
õppima – omandama põhi-, kesk-, kutse- või kõrgharidust;
kasvatama vähemalt ühte alla kolmeaastast last;
hooldama abivajavat raske või sügava puudega pereliiget (pereliikmeks loetakse lapsi, vanemaid ja abikaasat) või puudega inimest;
saama loomeliidult määratud loometoetust;
olema paigutatud nõusolekuta hoolekandeasutusse saama ööpäevaringset erihooldusteenust;
viibima ambulatoorsel või statsionaarsel ravil (s.h võõrutusravil) või kandma seaduses sätestatud asenduskaristust või mõjutusvahendit;
viibima aja-, asendus- või reservteenistuses.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no krt võtaks. kas kõik on Eestis puudega, lapepuhkusel või muud moodi saamatud. Kõik küsimused tulevad siina suunda, kuidas ei peaks tööd tegema

Please wait...
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töövõimetoetus lapsehoolduspuhkuse ajal.