Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töövõimetus

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 105 )

Teema: Töövõimetus

Postitas:
Kägu

Samuti ei saa mitte kõik tööandjad seda sotsmaksu soodustust.

Miks ja millised ei saa, kui on tööl osalise töövõimetusega inimene?

Mind ka huvitab, miks ja millised ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole asendajat = asendamatu.

Ei võrdu. Asendamatu tähendab, et mina olen ainuke inimene maamuna peal, kes oskab mingit asja teha ja keegi ei saaks ka parima tahtmise juures seda ise teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükski tööandja ega pereliige ei pea sellest midagi teadma – keegi suvaline neid andmeid ei näe.

Jumal hoidku, mis nüüd siis juhtus? Lapse terviseandmeid olite nii vaprad levitama, kuidas siis enda tervisega nii kitsid olete? Äkki on teemaalgatajal mures ema, kes tööandjat informeerib.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei taha nii küll öelda, aga mis saab, kui mingi õnnetus peaks juhtuma? Ptüi, ptüi, ptüi. Asjad kuhjuvad määramata aja? Mis töö see selline on, kus asjad niimoodi kuhjuda saavad? Mul töökaaslane kukkus libedaga ja sai raske peapõrutuse, kuu oli haiglas ja veel mitu kuud haiguslehel ja nüüd võib pikalt ainult osalise ajaga tööl käia. Ühel hetkel võib tervis sellise pinge all täiesti laiali laguneda ju, kui isegi haiguslehte võtta ei saa.

Tead seda ütlust, et äraaetud hobused lastakse maha? Kui ma saaksin peapõrutuse, siis peale nelja kuud (või oli seaduse järgi kuus, ei mäleta) saaksin tõenäoliselt vallandamise teate ja võetakse uus loll minu asemele.

Ennetamaks küsimust, miks ma seda talun, siis ma teenin siin kaks korda rohkem kui mujal. Ma olen igale poole kandideerinud ja järjest konkursse kinni pannud, aga poole väiksema raha eest ma ei ole nõus töötama.

Kannatan siin seni kuni jaksan ja vahepeal panen hoolega raha kõrvale. Hetkel suudan säästa u 70% oma sissetulekust. Pensini ma ilmselgelt siin ei kavatse olla.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja palju töövõimetutest peretoetusteemadel sõna võtavad?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja palju töövõimetutest peretoetusteemadel sõna võtavad?

mis see peretoetus siia puutub?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis see peretoetus siia puutub?

Tuhat miinust sulle! Kuidas siis ei puutu, selgitame kõik välja, kes keda siginud on ja kes keda aitama, abistama ja rahastama peab.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis see peretoetus siia puutub?

Tuhat miinust sulle! Kuidas siis ei puutu, selgitame kõik välja, kes keda siginud on ja kes keda aitama, abistama ja rahastama peab.

????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis see peretoetus siia puutub?

Tuhat miinust sulle! Kuidas siis ei puutu, selgitame kõik välja, kes keda siginud on ja kes keda aitama, abistama ja rahastama peab.

äkki on veel kärgperega ka tegu ja kindlasti lapsed lähevad kohe välismaale kui kooli lõpetavad ja maksumaksjaid neid ei saa. Või on sarisigijad.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise küsin, ise vastan: ei, mulle ei maksta seda toetust, sest ma pole piisavalt vaene.

Töövõimetoetust käesoleva kuu eest ei maksta, kui teie eelneva kuu sissetulek ületab 30 kalendripäeva toetuse korral 2 028,19 eurot osalise töövõime ja 2 449,50 eurot puuduva töövõime korral.

See on sul praegu nii. Kui samamoodi jätkad siis oled varsti Seewaldis ja hüvasti töökoht.

Seewaldis käies jääb töötuks? Ma olen küll Seewaldis käinud ja töökoht jäi alles. Mis stigmadega te elate?

Eks see oleneb ikka haiguse raskusest ja tööandjast, kaua on nõus ootama inimese tervenemist. Depressioon pole gripp, mis nädalaga üle läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti ei saa mitte kõik tööandjad seda sotsmaksu soodustust.

Miks ja millised ei saa, kui on tööl osalise töövõimetusega inimene?

Mind ka huvitab, miks ja millised ei saa.

Järjekordne valeinfo nagu ka see, et puuduva töövõimega oled kohustatud tööl käima. Tehku omale asjad selgeks ja siis rääkigu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja palju töövõimetutest peretoetusteemadel sõna võtavad?

Vähenenud töövõime ei tähenda, et sigimisvõimekus vähenenud on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti ei saa mitte kõik tööandjad seda sotsmaksu soodustust.

Miks ja millised ei saa, kui on tööl osalise töövõimetusega inimene?

Mind ka huvitab, miks ja millised ei saa.

Järjekordne valeinfo nagu ka see, et puuduva töövõimega oled kohustatud tööl käima. Tehku omale asjad selgeks ja siis rääkigu.

Täpselt sama valeinfo nagu see, et kui inimese töötasu ületab piiri, et toetust ei maksta, siis ei maksta ka tööandja eest sots maksu miinimumi ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei taha nii küll öelda, aga mis saab, kui mingi õnnetus peaks juhtuma? Ptüi, ptüi, ptüi. Asjad kuhjuvad määramata aja? Mis töö see selline on, kus asjad niimoodi kuhjuda saavad? Mul töökaaslane kukkus libedaga ja sai raske peapõrutuse, kuu oli haiglas ja veel mitu kuud haiguslehel ja nüüd võib pikalt ainult osalise ajaga tööl käia. Ühel hetkel võib tervis sellise pinge all täiesti laiali laguneda ju, kui isegi haiguslehte võtta ei saa.

Tead seda ütlust, et äraaetud hobused lastakse maha? Kui ma saaksin peapõrutuse, siis peale nelja kuud (või oli seaduse järgi kuus, ei mäleta) saaksin tõenäoliselt vallandamise teate ja võetakse uus loll minu asemele.

Ennetamaks küsimust, miks ma seda talun, siis ma teenin siin kaks korda rohkem kui mujal. Ma olen igale poole kandideerinud ja järjest konkursse kinni pannud, aga poole väiksema raha eest ma ei ole nõus töötama.

Kannatan siin seni kuni jaksan ja vahepeal panen hoolega raha kõrvale. Hetkel suudan säästa u 70% oma sissetulekust. Pensini ma ilmselgelt siin ei kavatse olla.

Ma läheks ilmselt väiksema palga peale (olen seda ise teinud) ja taotleks osalise töövõime. Hetke olekord võib Su tervisele karmi põntsu panna ja tunda võid seda alles vanaduses. Kas see praegune olukord ja teenistus on seda väärt ikka?
Kuni noor ollakse, siis sellele ei mõelda, mis vanaduses saab.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see praegune olukord ja teenistus on seda väärt ikka?

Kui on valida, kas 3000 eurot või 270 eurot, siis on väärt küll. Praeguses olukorras peavad paljud inimesed oma tervist lõhkuma, sest kui sul on kodulaen ja kodu võetud arvestades teatud palgaga ja varem tulid eluasemekuludega hästi toime, siis nüüd on need 3-4 korda tõusnud ja enam ei tule toime. Ja sellises olukorras minna kuskile 270 euro peale istuma ei ole lihtsalt võimalik. Kui sul on lapsed üleval pidada, siis sa lihtsalt töötad, mitte ei mõtle, kas see sulle sobib.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see praegune olukord ja teenistus on seda väärt ikka?

Kui on valida, kas 3000 eurot või 270 eurot, siis on väärt küll. Praeguses olukorras peavad paljud inimesed oma tervist lõhkuma, sest kui sul on kodulaen ja kodu võetud arvestades teatud palgaga ja varem tulid eluasemekuludega hästi toime, siis nüüd on need 3-4 korda tõusnud ja enam ei tule toime. Ja sellises olukorras minna kuskile 270 euro peale istuma ei ole lihtsalt võimalik. Kui sul on lapsed üleval pidada, siis sa lihtsalt töötad, mitte ei mõtle, kas see sulle sobib.

Panin sulle kogemata miinuse, näpp läks vastu ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panin sulle kogemata miinuse, näpp läks vastu ????

Pole hullu, mul on suuremaidki probleeme 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina 3k teeniv inimene tegin küll töövõime hindamise taotluse ära ja saan nüüd puudetoetusena vähemalt ravimite raha tagasi. Lisaks saan ka sinisel parkimiskohal parkida, sest tekkis õigus saada invaparkimiskaart. Jama on ainult see, et mu auto auto ei taha ära mahtuda sellele kohale, no ei mahu käimisraami ja järelveetava kotiga apteeki/poodi/SPA-sse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina 3k teeniv inimene tegin küll töövõime hindamise taotluse ära ja saan nüüd puudetoetusena vähemalt ravimite raha tagasi. Lisaks saan ka sinisel parkimiskohal parkida, sest tekkis õigus saada invaparkimiskaart. Jama on ainult see, et mu auto auto ei taha ära mahtuda sellele kohale, no ei mahu käimisraami ja järelveetava kotiga apteeki/poodi/SPA-sse.

Depressiooniga saab puude?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina 3k teeniv inimene tegin küll töövõime hindamise taotluse ära ja saan nüüd puudetoetusena vähemalt ravimite raha tagasi. Lisaks saan ka sinisel parkimiskohal parkida, sest tekkis õigus saada invaparkimiskaart. Jama on ainult see, et mu auto auto ei taha ära mahtuda sellele kohale, no ei mahu käimisraami ja järelveetava kotiga apteeki/poodi/SPA-sse.

Depressiooniga saab puude?

Jah saab aga kui füüsilist puuet pole siis parkimiskaarti küll mitte.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas depressiooni diagnoosimine käib mingite objektiivsete näitajate järgi või lihtsalt patsiendi jutu põhjal? Et kui ma ei viitsi enam tööl käia, siis lähen psühhiaatri juurde ja räägin, et ei tunne enam millestki rõõmu ja magada ei saa ja üldse olen mõttetu ja võiks maha surra ja siis purtsataks nutma, et efektsem oleks. Kas selle peale saab diagnoosi ja haiguslehe ja toetuseraha ja lisapuhkepäevad või on midagi ikka veel vaja?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas depressiooni diagnoosimine käib mingite objektiivsete näitajate järgi või lihtsalt patsiendi jutu põhjal? Et kui ma ei viitsi enam tööl käia, siis lähen psühhiaatri juurde ja räägin, et ei tunne enam millestki rõõmu ja magada ei saa ja üldse olen mõttetu ja võiks maha surra ja siis purtsataks nutma, et efektsem oleks. Kas selle peale saab diagnoosi ja haiguslehe ja toetuseraha ja lisapuhkepäevad või on midagi ikka veel vaja?

Ega psühhiaatrid lollid ole, et aru ei saa, kui mulli aetakse. Ehk on jah midagi veel vaja, päriselt pead ka tõsises deprekas olema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see praegune olukord ja teenistus on seda väärt ikka?

Kui on valida, kas 3000 eurot või 270 eurot, siis on väärt küll. Praeguses olukorras peavad paljud inimesed oma tervist lõhkuma, sest kui sul on kodulaen ja kodu võetud arvestades teatud palgaga ja varem tulid eluasemekuludega hästi toime, siis nüüd on need 3-4 korda tõusnud ja enam ei tule toime. Ja sellises olukorras minna kuskile 270 euro peale istuma ei ole lihtsalt võimalik. Kui sul on lapsed üleval pidada, siis sa lihtsalt töötad, mitte ei mõtle, kas see sulle sobib.

Jutt õige, aga siis ei ole ju vaja kurtma tulla siia, kui keeruline ja raske kõik on ja eluisu on otsas ning kogu aeg nutab ja ei jaksa ning miks teised üldse taotlevad töövõimetust, aga tema näe ei taotle, nii vapper on. Puhkust võtta ei saa, haiguslehte võtta ei saa. Eriti kummaline veel ju, kuna saab 70% teenistusest kõrvale panna ehk häda ka nagu pole käes, et tingimata peab seda tööd tegema. Tehku, aga siis pole vaja kurta noh.

See 270 on sissetulekule LISAKS, mitte ei istu keegi selle eest kodus.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega psühhiaatrid lollid ole, et aru ei saa, kui mulli aetakse. Ehk on jah midagi veel vaja, päriselt pead ka tõsises deprekas olema.

No mõni oskab paremini teeselda kui teised. Kui ma lapsena ei viitsinud kooli minna, siis suutsin ennast nii üles keerata, et pisike palavik tekkis natukeseks. Kraaditi ära, lubati koju jääda ja oligi jälle korras kõik.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jutt õige, aga siis ei ole ju vaja kurtma tulla siia, kui keeruline ja raske kõik on ja eluisu on otsas ning kogu aeg nutab ja ei jaksa ning miks teised üldse taotlevad töövõimetust, aga tema näe ei taotle, nii vapper on. Puhkust võtta ei saa, haiguslehte võtta ei saa. Eriti kummaline veel ju, kuna saab 70% teenistusest kõrvale panna ehk häda ka nagu pole käes, et tingimata peab seda tööd tegema. Tehku, aga siis pole vaja kurta noh. See 270 on sissetulekule LISAKS, mitte ei istu keegi selle eest kodus.

Sulle oleks küll abi vaja. Suvalise inimese mure ajab nii kettasse, et mitu lehekülge siin tapled juba. Sa ise vist ei käi tööl?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Depressiooniga saab puude?

Jah saab aga kui füüsilist puuet pole siis parkimiskaarti küll mitte.

Mida see füüsiline puue tähendab? Et kui jalad on keha küljes siis mitte mingil juhul ei tuvastata liikumisfunktsiooni mingitki langust?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jutt õige, aga siis ei ole ju vaja kurtma tulla siia, kui keeruline ja raske kõik on ja eluisu on otsas ning kogu aeg nutab ja ei jaksa ning miks teised üldse taotlevad töövõimetust, aga tema näe ei taotle, nii vapper on. Puhkust võtta ei saa, haiguslehte võtta ei saa. Eriti kummaline veel ju, kuna saab 70% teenistusest kõrvale panna ehk häda ka nagu pole käes, et tingimata peab seda tööd tegema. Tehku, aga siis pole vaja kurta noh. See 270 on sissetulekule LISAKS, mitte ei istu keegi selle eest kodus.

Sulle oleks küll abi vaja. Suvalise inimese mure ajab nii kettasse, et mitu lehekülge siin tapled juba. Sa ise vist ei käi tööl?

Ma olen siia 3 kommentaari kirjutanud ja üks neist see, kus küsisin, millised ettevõtted ei saa seda sots maksu toetust.
Ehk siis 2 on seda taplemist, mitte mitu lehekülge. Tööpäev on minul nüüdseks läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Depressiooniga saab puude?

Jah saab aga kui füüsilist puuet pole siis parkimiskaarti küll mitte.

Mida see füüsiline puue tähendab? Et kui jalad on keha küljes siis mitte mingil juhul ei tuvastata liikumisfunktsiooni mingitki langust?

Füüsiline puue oli mainitud seoses parkimiskaardi saamisega, mis siin selgusetuks jäi?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas depressiooni diagnoosimine käib mingite objektiivsete näitajate järgi või lihtsalt patsiendi jutu põhjal? Et kui ma ei viitsi enam tööl käia, siis lähen psühhiaatri juurde ja räägin, et ei tunne enam millestki rõõmu ja magada ei saa ja üldse olen mõttetu ja võiks maha surra ja siis purtsataks nutma, et efektsem oleks. Kas selle peale saab diagnoosi ja haiguslehe ja toetuseraha ja lisapuhkepäevad või on midagi ikka veel vaja?

Kas depressiooni diagnoosimine käib mingite objektiivsete näitajate järgi või lihtsalt patsiendi jutu põhjal? Et kui ma ei viitsi enam tööl käia, siis lähen psühhiaatri juurde ja räägin, et ei tunne enam millestki rõõmu ja magada ei saa ja üldse olen mõttetu ja võiks maha surra ja siis purtsataks nutma, et efektsem oleks. Kas selle peale saab diagnoosi ja haiguslehe ja toetuseraha ja lisapuhkepäevad või on midagi ikka veel vaja?

Keegi ei määra töövõimetust ühe visiidi põhjal, tavalise haiguslehe võid küll saada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see praegune olukord ja teenistus on seda väärt ikka?

Kui on valida, kas 3000 eurot või 270 eurot, siis on väärt küll. Praeguses olukorras peavad paljud inimesed oma tervist lõhkuma, sest kui sul on kodulaen ja kodu võetud arvestades teatud palgaga ja varem tulid eluasemekuludega hästi toime, siis nüüd on need 3-4 korda tõusnud ja enam ei tule toime. Ja sellises olukorras minna kuskile 270 euro peale istuma ei ole lihtsalt võimalik. Kui sul on lapsed üleval pidada, siis sa lihtsalt töötad, mitte ei mõtle, kas see sulle sobib.

Jutt õige, aga siis ei ole ju vaja kurtma tulla siia, kui keeruline ja raske kõik on ja eluisu on otsas ning kogu aeg nutab ja ei jaksa ning miks teised üldse taotlevad töövõimetust, aga tema näe ei taotle, nii vapper on. Puhkust võtta ei saa, haiguslehte võtta ei saa. Eriti kummaline veel ju, kuna saab 70% teenistusest kõrvale panna ehk häda ka nagu pole käes, et tingimata peab seda tööd tegema. Tehku, aga siis pole vaja kurta noh.

See 270 on sissetulekule LISAKS, mitte ei istu keegi selle eest kodus.

3000-sele palgale ei saa seda lisaks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 105 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töövõimetus