Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töövõimetus

Näitan 15 postitust - vahemik 91 kuni 105 (kokku 105 )

Teema: Töövõimetus

Postitas:
Kägu

Depressiooniga saab puude?

Jah saab aga kui füüsilist puuet pole siis parkimiskaarti küll mitte.

Mida see füüsiline puue tähendab? Et kui jalad on keha küljes siis mitte mingil juhul ei tuvastata liikumisfunktsiooni mingitki langust?

Füüsiline puue oli mainitud seoses parkimiskaardi saamisega, mis siin selgusetuks jäi?

Aga Te ei oska ka seletada, millise füüsilise puude korral siis ekspert otsustab, et on liikumispuude kõrvalekalle? Kas Te olete üks nendest paljudest, kel röntgen-nägemine ja on kohe selge, et puujalga pole, on enda jalg, mis kalpsate siin parklas nii rõõmsalt?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA küsis depressiooni kohta, käod kaklevad puujala üle ????

Suht sama asi ju.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötukassa kodulehelt: Tööandjal tuleb esitada töötukassale taotlus ning sotsiaalmaksu soodustuse saamiseks peavad olema täidetud järgmised tingimused:

  • tööandja on äriühing, mittetulundusühing, sihtasutus või füüsilisest isikust ettevõtja;
  • töötajal on vähenenud töövõime (töötajale on määratud osaline või puuduv töövõime või vähemalt 40-protsendiline püsiv töövõimetus);
  • töötaja töötab tööandja juures töölepingu alusel (töövõtu-, käsundus- või muu võlaõigusliku lepingu alusel tasu saava vähenenud töövõimega isiku eest riik sotsiaalmaksu ei maksa).

St nt valla hooldekodu ei saa ja erahooldekodu saab. Või töölepinguga tööampsaja eest saab, aga käsunduslepinguga ei saaks jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töövõimetoetuse saamise eelduseks ongi see, et on olemas töökoht.

Mingiks hulluks keegi ei tembelda ja kuskilt seda keegi teada ei saa kui ise ei ütle.

Toetus ongi selleks, et inimene end ravida saaks, omale teraapiat ja ravimeid võimaldada.

Ise saan ka raske depressiooni ja ärevushäire pärast, kodulaenu muideks sain ka, kuigi mainisin ka pangale seda, et saan töövõimetoetust. Et ärge kujutage mingit jama omale ette justkui tegemist oleks hullupaberiga.

Kui olete nõus lisarahast ära ütlema ja nt erinevatest soodustustest, mis osalise töövõimega kaasnevad siis palun väga, mina nt pole piisavalt rikas ja võtan vastu seda millele mul on õigus.

Parandan!

Töövõimetoetuse saamiseks ei pea olema töökohta. Osalise töövõimetoetuse korral on terve rida kriteeriume, millest ÜKS peab olema täidetud ja tööleping on vaid üks paljudest kriteeriumitest. Samamoodi piisab, kui oled töötuna arvel, kasvatad alla 3-aastast last jne.

Puuduva töövõime korral pole üldse mingeid tingimusi.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti on see 500/270€ niisugune pisku? Minu jaoks on see 500€ nagu issanda õnnistus ja annab mulle kindlustunde, sest minu töövõime on sisuliselt puuduv ja iga hetk võin lihtsalt kokku variseda emotsionaalselt ja ongi selle töökohaga jälle lõpp. Aga see 500 eurot jääb mulle alles ju ja see on märkimisväärne summa.

Kelle jaoks on, kelle jaoks mitte. 500 eurot ei kata mu eluasemekulusidki ära, muust rääkimata. Igal juhul tuleb tööl käia või kui üldse enam ei jaksa, siis ära surra.

Töövõimetoetus ongi palgale lisaks, ilma töökohata ei saagi seda.

Ei vasta tõele.

Töötukassa lehel tingimused lihtsalt ja arusaadavalt kirjas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötukassa kodulehelt: Tööandjal tuleb esitada töötukassale taotlus ning sotsiaalmaksu soodustuse saamiseks peavad olema täidetud järgmised tingimused:

  • tööandja on äriühing, mittetulundusühing, sihtasutus või füüsilisest isikust ettevõtja;
  • töötajal on vähenenud töövõime (töötajale on määratud osaline või puuduv töövõime või vähemalt 40-protsendiline püsiv töövõimetus);
  • töötaja töötab tööandja juures töölepingu alusel (töövõtu-, käsundus- või muu võlaõigusliku lepingu alusel tasu saava vähenenud töövõimega isiku eest riik sotsiaalmaksu ei maksa).

St nt valla hooldekodu ei saa ja erahooldekodu saab. Või töölepinguga tööampsaja eest saab, aga käsunduslepinguga ei saaks jne.

Valla hooldekodud on enamasti sihtasutused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti ei saa mitte kõik tööandjad seda sotsmaksu soodustust.

Miks ja millised ei saa, kui on tööl osalise töövõimetusega inimene?

Mind ka huvitab, miks ja millised ei saa.

Aitäh, kes vastas, et millised saavad sotsmaksu soodustust, ülejäänud, kes nimekirjast väljas, järelikult ei saa. Miks ei saa, seda mina ei tea.

Panen lingi 35-päevase puhkuse kohta.

https://www.rmp.ee/toooigus/too-ja-puhkeaeg/osaline-toovoime-ja-puhkus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötukassa kodulehelt: Tööandjal tuleb esitada töötukassale taotlus ning sotsiaalmaksu soodustuse saamiseks peavad olema täidetud järgmised tingimused:

  • tööandja on äriühing, mittetulundusühing, sihtasutus või füüsilisest isikust ettevõtja;
  • töötajal on vähenenud töövõime (töötajale on määratud osaline või puuduv töövõime või vähemalt 40-protsendiline püsiv töövõimetus);
  • töötaja töötab tööandja juures töölepingu alusel (töövõtu-, käsundus- või muu võlaõigusliku lepingu alusel tasu saava vähenenud töövõimega isiku eest riik sotsiaalmaksu ei maksa).

St nt valla hooldekodu ei saa ja erahooldekodu saab. Või töölepinguga tööampsaja eest saab, aga käsunduslepinguga ei saaks jne.

Valla hooldekodud on enamasti sihtasutused.

Samuti ei saa mitte kõik tööandjad seda sotsmaksu soodustust.

Miks ja millised ei saa, kui on tööl osalise töövõimetusega inimene?

Mind ka huvitab, miks ja millised ei saa.

Aitäh, kes vastas, et millised saavad sotsmaksu soodustust, ülejäänud, kes nimekirjast väljas, järelikult ei saa. Miks ei saa, seda mina ei tea.

Panen lingi 35-päevase puhkuse kohta.

https://www.rmp.ee/toooigus/too-ja-puhkeaeg/osaline-toovoime-ja-puhkus

Mina tahan jälle teada, milliseid äriühinguid või ettevõtlusvorme meil veel olemas on mida selles nimekirjas pole. Täiesti selgusetu on, et mis siis välja jäävad ikkagi.
MTÜ, TÜ, UÜ, SA, AS, OÜ, FIE kõik on välja toodud ju.
Keegi ei saa seaduslikult töötajat palgata, kui ei ole äriühing. Mustalt töötajate ja eraisikule töö tegijate ning VÕS lepingu järgi töötajate eest muidugi ei saa mingit toetust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need välja toodud ongi ju äriseadustiku järgsed äriühingute liigid. Välja jäävad ministeeriumid,  riigiasutused, vallad ja KOV allasutused, mida pole äriühinguna vormistatud.  Nt lasteaiad ja koolid. Samas on minu maakonnas eralasteaedu ja – koole, mille ettevõtlusvorm annab õiguse sotsiaalmaksu soodustust kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need välja toodud ongi ju äriseadustiku järgsed äriühingute liigid. Välja jäävad ministeeriumid, riigiasutused, vallad ja KOV allasutused, mida pole äriühinguna vormistatud. Nt lasteaiad ja koolid. Samas on minu maakonnas eralasteaedu ja – koole, mille ettevõtlusvorm annab õiguse sotsiaalmaksu soodustust kasutada.

No just! Peale seda, kui see nimekiri siia kopiti jutuga, et ainult need saavad, ma küsisingi, et kes siis ei saa. Asi ongi selles, et kõik ettevõtlusvormid saavad (sh seal postituses näiteks toodud valla hooldekodud).
Keegi veel tänas info eest, et järelikult teised jäävad välja keda seal pole. Missugused siis?
Riigieelarvelised asutused saavad muidugi, mis sellest, et lõppkokkuvõtteks tuleb kogu nende asutuste poolt makstav sots maks ikka ühest ja samast riigi rahakotist ????
Eralasteaiad ja -koolid on tavalised äriühingud.
Ihhii, kuhu see teema välja viis. Puujalgade ja äriühinguteni ????. Huvitav, kas TA üldse sai oma küsimusele vastuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peale seda, kui see nimekiri siia kopiti jutuga, et ainult need saavad, ma küsisingi, et kes siis ei saa.

Siit ilmselt vastust ei tule. Mina töötan ministeeriumi poolt hallatavas riigiasutuses (ei ole riigiametnik) ja sinna alla ei kuulu. Pöördu oma küsimusega Töötukassasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ihhii, kuhu see teema välja viis. Puujalgade ja äriühinguteni ????. Huvitav, kas TA üldse sai oma küsimusele vastuse.

Kes seda enam mäletab, mida TA üldse küsis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need välja toodud ongi ju äriseadustiku järgsed äriühingute liigid. Välja jäävad ministeeriumid, riigiasutused, vallad ja KOV allasutused, mida pole äriühinguna vormistatud. Nt lasteaiad ja koolid. Samas on minu maakonnas eralasteaedu ja – koole, mille ettevõtlusvorm annab õiguse sotsiaalmaksu soodustust kasutada.

No just! Peale seda, kui see nimekiri siia kopiti jutuga, et ainult need saavad, ma küsisingi, et kes siis ei saa. Asi ongi selles, et kõik ettevõtlusvormid saavad (sh seal postituses näiteks toodud valla hooldekodud).

Keegi veel tänas info eest, et järelikult teised jäävad välja keda seal pole. Missugused siis?

Riigieelarvelised asutused saavad muidugi, mis sellest, et lõppkokkuvõtteks tuleb kogu nende asutuste poolt makstav sots maks ikka ühest ja samast riigi rahakotist ????

Eralasteaiad ja -koolid on tavalised äriühingud.

Ihhii, kuhu see teema välja viis. Puujalgade ja äriühinguteni ????. Huvitav, kas TA üldse sai oma küsimusele vastuse.

riigiasutused ja KOV asutused ei saa sots maksu toetust, kui puuduva või osalise töövõimega töötaja tööle võtavad.

teemaalgataja küsimusele vastuseks – minul on diagnoositud raske depressioon ning ärevushäired ja kahel korral sellega määratud puuduv töövõime.

käin tööl, palk on üle eesti keskmise, aga see on kohutavalt raske. olen väga heast tööst loobunud, kuna psüühika ei pea lihtsalt pingele vastu. palju aitab see, et on võimalus teha kaugtööd ehk töötada siis, kui enesetunne on parem. kedagi ei huvita, kui oled päev otsa öösärgis ning juuksed kammimata, sest sa lihtsalt ei suuda voodist välja tulla. kui suudad tähtajaks töö ära teha, siis õnnestub oma olukorda tööandja eest varjata.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga kahtlen, et seal teraapias räägitakse midagi mida ma juba ei tea. Ma olen läbipõlenud, mul on puhkust vaja, mul on vaja kedagi, kellele saaks toetuda, mul on rohkem magada vaja….

Mis on kõik väga tore, aga ei muuda fakti, et ma pean tööl edasi käima, mul ei ole asendajat, st puhkuselt tulles olen veel suurema hunniku ees, ma ei saa magada, sest peas tuhat mõtet pidevalt kerib, ma ei leia omale kaaslast, sest esiteks pole mul aega, et teda otsida ja teiseks, kes sellist sassis inimest tahaks endal kõrvale üldse.

Ja 270 eurot tõesti ei muudaks mu elu isegi kui selle maast korjata saaks.

Vau, siis pole sul küll vähematki häda, kui nii laia lehte jaksad mängida.

Minule oleks 270.- eurot terve kuu söögiraha ja väga suur lisa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga kahtlen, et seal teraapias räägitakse midagi mida ma juba ei tea. Ma olen läbipõlenud, mul on puhkust vaja, mul on vaja kedagi, kellele saaks toetuda, mul on rohkem magada vaja….

Mis on kõik väga tore, aga ei muuda fakti, et ma pean tööl edasi käima, mul ei ole asendajat, st puhkuselt tulles olen veel suurema hunniku ees, ma ei saa magada, sest peas tuhat mõtet pidevalt kerib, ma ei leia omale kaaslast, sest esiteks pole mul aega, et teda otsida ja teiseks, kes sellist sassis inimest tahaks endal kõrvale üldse.

Ja 270 eurot tõesti ei muudaks mu elu isegi kui selle maast korjata saaks.

Vau, siis pole sul küll vähematki häda, kui nii laia lehte jaksad mängida.

Minule oleks 270.- eurot terve kuu söögiraha ja väga suur lisa.

Vaestel ongi selle koha pealt lihtsam elu: väga vahet pole, kas käid näruse palga eest tööl või istud näruse toetuse eest kodus. Elukvaliteet sellest ei muutu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 91 kuni 105 (kokku 105 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töövõimetus