Esileht Tööelu, raha ja seadused. töövõimetus ja vanaduspension

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: töövõimetus ja vanaduspension

Postitas:

kui inimesel on vähem kui 15 aastat tööstaazi, sest ta on suurem osa elust olnud töövõimetu ja puudega, kas ta hakkab siis ainult rahvapensioni saama pensionieas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kui üldse staaži pole, aga tal on. Tuleb nats suurem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib juhtuda, et ei saa rahvapensionigi…no temal ehk mitte, kui on Eestis elanud aga neid on, kes ei saa.

Rahvapensioni on õigus saada neil pensioniealistel inimestel, kel ei ole vanaduspensioni saamiseks piisavat (15 aastat) tööstaaži. Rahvapensioni saamise tingimuseks on, et inimene on Eestis elanud vähemalt 5 aastat vahetult enne pensioni taotlemist.

Vanaduspensioni ei saa ilmselt.

Õigus vanaduspensionile on isikul, kes on saanud 63-aastaseks ning kellel on vähemalt 15 aastat Eestis omandatud pensionistaaži.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka selline eksemplar. Staaži tuleb ca 5 aastat. Sinna juurde vist veel ka ülikooliaeg? Kuigi need ajad kattuvad. Ülejäänud elu töövõimetu ja vabakutseline tõlkija, FIEna olen küll sotsmaksu maksnud, aga alla igasuguse miinimumi, st ainult ettevõtlustulu pealt, mis on imeväike. Raamatuid tõlgitakse ka reeglina litsentsilepingutega, millelt läheb ainult tulumaks maha.

Ma igaks juhuks ei arvesta muu kui rahvapensioniga. 20 aastat muidugi veel aega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. töövõimetus ja vanaduspension