Esileht Tööelu, raha ja seadused. töövõimetus

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: töövõimetus

Postitas:

Mul selline küsimus, et kui soovin võtta ennem dekreeti töövõimetuslehte ja kui juhuslikult minu firmal oleks pakkuda kergemat tööd väiksema tasuga, kas haigekassa maksab kinni selle vahe mis on lepingu järgselt põhipalgaks määratletud? Küsin kuna minu palgast 90% moodustab just tulemus. Või see vahe võetakse 2011 keskmise järgi? Suur tänu, kui keegi aidata oskab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.06 19:05; 10.06 21:12; 10.06 22:13; 11.06 00:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kergema töö leht väljastatakse juhul, kui raseda töötingimused/tervislik seisund seda nõuavad.

Kui tööandjal on kergemat tööd pakkuda, viiakse üle kergemale tööle. Haigekassa hüvitab tekkiva palgavahe eelmise kalendriaasta keskmise alusel.

Kui tööandjal kergemat tööd pakkuda pole, oled kodus töövõimetuslehel – Haigekassa maksab hüvitist 70% eelmise kalendriaasta keskmisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aitäh vastuse eest. küsik veel, et kui tööandja pakub poole kohaga tööd, siis kas pean tööandjalt vastava paberi küsima ja selle haigekassale esitama? ja kui on ka poolekohaga tulemuspalk, siis kuidas seda haigekassale igakuiselt esitada, kas tööandja ise esitab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.06 19:05; 10.06 21:12; 10.06 22:13; 11.06 00:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoolimata sellest, kas kergem töö leitakse või ei, saad iga 30p järel haiguslehe, viid tööandjale, tema Haigekassasse.

Kuna tööandja kirjutab sellele lehele makstud palga nr siis sealt saabki Haigekassa teada, kas see on väiksem sinu eelmise aasta keskmisest st kas ja kui palju ta peab juurde maksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kergema töö alla kuulub ka töötamine samal ametikohal 0,5 kohaga? ja kas see vahe mille haigekassa kinni maksab läheb ka minu järgmise aasta vanemahüvitise arvestusse? Toon näite, et minu eelmise aasta keskmine töötasu oli 1250.- kergemale tööle viies väheneb see poole võrra või rohkemgi veel, haigekassa maksab vahe ja palk ja emapalk tulevad ikka 1250? tänud abi ja vastuste eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.06 19:05; 10.06 21:12; 10.06 22:13; 11.06 00:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kergema töö hulka kuulub tõesti ka töötamine vähendatud koormusega, näiteks 0,5 koormusega: tavaolukorras töötab ju inimene 8t päevas, mis võib olla koormav…0,5 koormusega 4t päevas ei pruugi üle jõu olla.

Jah, sel juhul läheb aasta keskmise arvestusse VH jaoks nii tööandja makstav kui ka Haigekassa juurde makstav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

südamlikud tänud Teile Kohalik ja Zensus abistava informatsiooni eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.06 19:05; 10.06 21:12; 10.06 22:13; 11.06 00:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. töövõimetus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.