Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töövõtuleping

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Töövõtuleping

Postitas:

Kes töötab töövõtulepinguga, millised plussid ja miinused. Kuidas puhkusega olete teinud? Katkestatakse leping?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 21:57; 04.12 09:38;
To report this post you need to login first.

ole tähelepanelik haigekassa kehtima hakkamisega, see toimib töölepingust erinevalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on töövõtulepingud konkreetsete tööde peale, lepingus on kirjas kas töö maht või tähtaeg.
nt X komisjoni töö juhtimine ajavahemikul X-Y. või nt õpiku mingite peatükkide loomiseks.
mõned on ka pikemad, nt aastane raamleping mingi perioodiliselt tehtava asja kohta, nt sisekoolituse läbiviimine mingis asutuses 1x kvartalis.
mingit puhkust ega puhkuseraha pole küll ette nähtud. puhkan siis kui ise tahan.

plussid:
saan ise valida tööandjaid.
saan võtta vastu vaid need tööd, mis mulle ajaliselt sobivad või lihtsalt meeldivad.

miinus:
üldjuhul makstakse tasu peale 2-3 kuulise lepingu lõppu, vaid haruharva on lepingusse sisse pandud võimalus, et tasu makstakse iga üksiku etapi lõpul vmt.
töövõtuleping ei pruugi garanteerida haiguskindlustust, seega oleks hea, kui oled lisaks ka mingil muul moel haigekassas kindlustatud (mina nt FIEna)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.11 22:57; 04.12 21:15; 05.12 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes töötab töövõtulepinguga, millised plussid ja miinused. Kuidas puhkusega olete teinud? Katkestatakse leping?

Töövõtulepinguga pole ju mingit puhkust

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 02:22; 04.12 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TVL puhul oleneb üsna palju konkreetsest tööandjast ja töö iseloomust. Kui oled inimene, kelle jaoks oluline tööaja paindlikkus, siis on see väga sobilik (nt tudengile, kellel tuleb ravikindlustus kooli kaudu). Kui teenid iga kuu üle miinimumi, siis kehtib ravikindlustus ja kui TVL kehtib kauem kui kuu aega, siis peaks olema teoreetiliselt võimalus isegi dekreeti jääda(? – parandage, kui eksin). Need on siis ideaaltingimused.
Reaalne elu on aga see, et kuna tööandja ei pea sulle garanteerima tööd, siis võib juhtuda, et sul küll leping kehtib, aga tööd ikkagi pole. Ja siis pole ka raha. Ja ka ravikindlustust…
Puhkuserahasid ei saa ka üldse. Mina olen vahepeal öelnud küll, et mingil perioodil olen nn puhkusel, st tööst eemal. Minu töö puhul on see OK, mõne muu otsa puhul võib-olla tekitaks probleeme.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 16:24; 01.12 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülikool ostab nii minult loenguid.
Allkirjastan ühekordse TVL ja pistan tunni eest paar sotti puhtana tasku. Kogu lugu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lepingu vorm sõltub töö sisust. TVLiga puhkust üldse pole, ise oled enda peremees ja puhkad siis, kui tahad (ilma puhkusetasuta).
https://www.cvkeskus.ee/career_center.php?op=view&article_id=2370
http://www.tooelu.ee/et/tootajale/toosuhted/tooleping/tooleping-ja-tunnused?utm_source=Google&utm_medium=CPC&utm_campaign=Tooleping_EST&gclid=Cj0KCQiAmITRBRCSARIsAEOZmr5sqUYGq2xyb9Z6wGzNGo0rnwGl86fW896anHp4am3XNzD64TfIpzQaAj34EALw_wcB

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 16:24. TVL puhul polegi tööandjat. On tellija, mistõttu on loogiline, et keegi tööd ei garanteeri (va see konkreetne töö, mis sult telliti).

TVL eesmärk on konkreetse töö tegemine (või tulemuse saavutamine). Näiteks, kui ma olen maaler ja mingi firma soovib, et ma nende objektil tööd teeksin, siis sõlmime töövõtulepingu, mille järgi pean konkreetsel objektil tegema maalritöid. Kui töö tehtud, siis on ka kõik. Leping selle firmaga on lõppenud. Sama firma ei pea mulle enam midagi pakkuma. Ega mulle mingit puhkuseraha maksma jne. Eks variante on erinevaid, kuid point sellest ei muutu.

Teemaalgataja, sinu küsimustest on aru saada, et sa ei saa väga hästi aru, mis TVL on. Soovitan sul googeldada ja lugeda. Ma olen näinud korduvalt, kuidas tööandjad soovivad kulude kokkuhoidmiseks sõlmida võlaõiguslikke lepinguid, kuigi töö iseloom vastab täielikult töölepingu olemusele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 16:24. TVL puhul polegi tööandjat. On tellija, mistõttu on loogiline, et keegi tööd ei garanteeri (va see konkreetne töö, mis sult telliti).

Õigus jah 🙂 Lepingu osapoolteks on tellija ja töövõtja(ehk see, kes tööd tegema hakkaks).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 16:24; 01.12 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötan tõlkijana käsunduslepinguga, mis on samamoodi võlaõiguslik leping nagu töövõtuleping. Tasu saan kord kuus vastavalt tehtud töö mahule. Töötan kodunt. Puhkust ega haiguslehti ei ole, see-eest võin vabalt saata teate, et alates ülehomsest olen kolm päeva tööpostilt eemal (eeldusel et juba kokkulepitud tööd saavad õigeks ajaks tehtud), või keset päeva lapsega teatris käia või teha tööd öösiti ja nn tööajal hoopis magada.

See muidugi tähendab seda, et pean arvestama, et nn 12. palka (ehk puhkusetasu) ei ole, igasugune puhkamine käib minu enda rahakoti pealt. Samamoodi pean hoidma mingit rahalist puhvrit, sest keegi ei garanteeri töövoogu. Ravikindlustus on olemas, kuna iga kuu makstakse minu eest piisavalt sotsiaalmaksu, aga kui mõni kuu peaks töövoog liiga väike olema, siis võib probleeme tekkida. (Vt https://www.haigekassa.ee/tooandjale/ravikindlustus-oma-tootajale)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on töövõtuleping, sisuliselt on tööd umbes nii palju, et on nagu pool töökohta.
haigekassat mul selle lepinguga ei ole, kui teeksin iga kuu kindlasti vähemalt 320 euro eest, siis tegelikult pakuti ka haigekassat, aga kuna ma olen üliõpilane ja haigekassa sealtkaudu olemas, siis ma seda praegu ei soovinud.

Puhkust töövõtulepinguga ei ole, aga oleneb töö iseloomust, seda puhkust saab ise endale suvalistel aegadel organiseerida, minul näiteks piisab sellest, et ma vahepeal ei võta vastu pakutavaid töid, ütlen ära, et näiteks kaks nädalat ma vahepeal tegelen muuga (näiteks sessi ajal). Muidugi ei ole siis ka mingit puhkusetasu. Kui lepingu lõpetad, ei ole muidugi ka mingeid koondamisrahasid.

Minul on leping aastane, mingeid mahtusid seal määratud ei ole, tööd nad garanteerima ei pea mingis miinimummahus ja mina ei pea ka mingit miinimumi tegema. Kui sobib ja tahan edasi olla, siis aasta möödudes leping pikeneb. Tööd on hästi kaootiliselt, mõnikord on üsna korralikult, teinekord pole peaaegu midagi. Päris nulliringi pole veel ette tulnud.

Põhitöökohaks selline asi ei sobi. See on ikka pigem niisugune, et teed lisatööna, õpingute kõrvalt, teedki selle arvestusega, et on umbes pool koormust vms. Minu töö plussiks on see, et ma saan tööaega ise sättida enda plaanidega, mitte ma ei pea enda plaane mingi kellegi teise poolt paikapandud graafiku järgi korraldama. Kui tööd oleks sealt võtta stabiilsemalt, et saaks ka rahavoogu kontrollida, siis ei kurdaks üldse. Suurim häda ongi see, et iial ei tea, kas sel kuul saad tööd 200 euro eest või tuleb 400 või kui tahaks teenida rohkem, et lausa iga päev teeks veidi tööd, siis seda paraku ei ole. Tööd kord on, kord ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 09:50; 04.12 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma töötan põhikohal töölepinguga ja juba maksan sotsiaalmaksu, kas siis töõvõtulepinguga tuleb maksta vaid tulumaksu? Kas tööandja võiks mulle maksta ka brutopalga,millelt maksan ise maksud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 21:57; 04.12 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma töötan põhikohal töölepinguga ja juba maksan sotsiaalmaksu, kas siis töõvõtulepinguga tuleb maksta vaid tulumaksu? Kas tööandja võiks mulle maksta ka brutopalga,millelt maksan ise maksud?

Ei, töövõtulepingu korral eraisikuga peab maksud kinni pidama väljamaksja. Sotsiaalmaks tuleb ka tasuda ikka, ükskõik, kas sa selle eest üldse ravikindlustust või pensionistaaži saad või mitte.

Ma olen ise sellises nõmedas olukorras, kus mul on võimalik teha vaid osalise ajaga tööd ja seda ka suvalistel aegadel. Heaks võimaluseks on töövõtulepingud ülikooliga loengute pidamiseks, õpiku kirjutamiseks jms, probleemiks on see, et siis muutun kergesti ravikindlustuseta asotsiaaliks. Kui mitte midagi ei tee, siis on mul lausa 3 võimalust ravikindlustuseks:
1. 3 alla 14-aastase lapse vanemana
2. Puudega pereliikme hooldajana
3. Töötava abikaasa kaudu
Lisaks saaks võtta töötuks või häda pärast osta ise HK kindlustuse. Kui on töövõtuleping, siis ei saa neistki kumbagi teha, st Haigekassa ei müü sellisel juhul kindlustust. Niipalju siis töö ja pereelu ühildamisest.

Üliõpilane ei ole ja endal ka puuet pole. Mis võimalused oleks mul veidigi tööd teha ja sellest hoolimata ravikindlustus säilitada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 11:13; 05.12 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üliõpilane ei ole ja endal ka puuet pole. Mis võimalused oleks mul veidigi tööd teha ja sellest hoolimata ravikindlustus säilitada?

seal on see miinimumsumma, mille sa siis töövõtulepinguga välja teenima pead, selleks et saada kindlustus.

2017. aastal on sotsiaalmaksu minimaalse kohustuse aluseks olev kuumäär 430 eurot, s.t sotsiaalmaksu minimaalne kohustus on tööandja jaoks 141,90 eurot kuus ja FIE jaoks 425,70 eurot kvartalis (1702,80 eurot aastas).

nii et pead siis sellise summa teenima. ja 2018 muutub see suuremaks. loe siit: https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/maksumaarad

Sotsiaalmaksu määr on 33%. Sotsiaalmaksu minimaalse kohustuse aluseks olev kuumäär on 2018. aastaö 470 eurot (2017. aastal kehtinud 430 euro asemel), s.t sotsiaalmaksu minimaalne kohustus on 155,10 eurot kuus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 09:50; 04.12 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ise sellises nõmedas olukorras, kus mul on võimalik teha vaid osalise ajaga tööd ja seda ka suvalistel aegadel. Heaks võimaluseks on töövõtulepingud ülikooliga loengute pidamiseks, õpiku kirjutamiseks jms, probleemiks on see, et siis muutun kergesti ravikindlustuseta asotsiaaliks. Kui mitte midagi ei tee, siis on mul lausa 3 võimalust ravikindlustuseks:
1. 3 alla 14-aastase lapse vanemana
2. Puudega pereliikme hooldajana
3. Töötava abikaasa kaudu
Lisaks saaks võtta töötuks või häda pärast osta ise HK kindlustuse. Kui on töövõtuleping, siis ei saa neistki kumbagi teha, st Haigekassa ei müü sellisel juhul kindlustust. Niipalju siis töö ja pereelu ühildamisest.

Üliõpilane ei ole ja endal ka puuet pole. Mis võimalused oleks mul veidigi tööd teha ja sellest hoolimata ravikindlustus säilitada?

aga sa võid ju end FIEks vormistada. siis on haiguskindlustus garanteeritud. jah FIEnduse korral sa justkui oleksid kohustatud maksma avansilist sots.maksu, AGA kui sinu eest makstakse samas kvartalis midagi ka töövõtulepingute alusel, siis selle arvelt väheneb automaatselt see summa, mida sa ise pead maksuametile avansilist sots.maksu maksma.
nt mul oli 1.poolaastal olukord, kus 1.kvartalis ei pidanud üldse midagi maksma (tõõvõtu ja käsunduslepingute pealt makstud sots.maks oli suurem FIE avansilisest kvartalimaksest) ja 2. ja 3. kvartalis pidin maksuametit toetama mitte selle rohkem kui 400€ summaga, vaid alla 10€ summaga.
Kui FIEl tekib kasum, siis eelmise aasta kasumi pealt tuleb sots.maksu maksta järgmise aasta oktoobris. aga sellest võetakse enne maha kõik tolle konkreetse aasta jooksul makstud avansilised sots.maksud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.11 22:57; 04.12 21:15; 05.12 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

FIE-ks hakkamine on mõttetuim asi..maksta pea 60% riigile maksudeks..johaidiii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 02:22; 04.12 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üliõpilane ei ole ja endal ka puuet pole. Mis võimalused oleks mul veidigi tööd teha ja sellest hoolimata ravikindlustus säilitada?

seal on see miinimumsumma, mille sa siis töövõtulepinguga välja teenima pead, selleks et saada kindlustus.

2017. aastal on sotsiaalmaksu minimaalse kohustuse aluseks olev kuumäär 430 eurot, s.t sotsiaalmaksu minimaalne kohustus on tööandja jaoks 141,90 eurot kuus ja FIE jaoks 425,70 eurot kvartalis (1702,80 eurot aastas).

nii et pead siis sellise summa teenima. ja 2018 muutub see suuremaks. loe siit: https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/maksumaarad

Sotsiaalmaksu määr on 33%. Sotsiaalmaksu minimaalse kohustuse aluseks olev kuumäär on 2018. aastaö 470 eurot (2017. aastal kehtinud 430 euro asemel), s.t sotsiaalmaksu minimaalne kohustus on 155,10 eurot kuus.

Kui ma saaks igal kuul vähemalt miinimumi teenida, siis ma võiks ju sama hästi töölepinguga töötada. Probleem ongi selles, et ma saan reaalselt väga väikese koormusega tööd teha, aga see on rangelt karistatav HK kindlustuse äravõtmisega.
Aga las siis sotsiaalkindlustusamet maksab minu eest edasi seda 141,90 kuus (järgmisest aastast siis 155,10). Mul ei ole ka mingit mõtet kogu oma sissetulekut sotsiaalmaksuks maksta. Ma saan aru, et mingit seaduslikku võimalust mul raha teenida ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 11:13; 05.12 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

FIE-ks hakkamine on mõttetuim asi..maksta pea 60% riigile maksudeks..johaidiii.

näha on, et sa ei tea FIEndusest absoluutselt mitte muhvigi 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.11 22:57; 04.12 21:15; 05.12 16:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töövõtuleping

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.