Esileht Tööelu, raha ja seadused. Topelt kodulaen

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Topelt kodulaen

Postitas:

Uurin siit, et kuidas Teil kogemus. Kui on olemas kodulaen, mis on endise elukaaslasega koos võetud. Kas on mõnes pangas mingi võimalus, et saab ka teise kodulaenu lisaks võtta? Kirjutasin ka panka, aga neil võtab see vastamine ju aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ikka laenu suurusest ja sinu finantsvõimekusest oleneb, kas saab või ei saa. Paljudel rikkuritel on palju laene.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2a tagasi mina ei saanud. Väideti, et kodu on üks ning teine laen oleks investeerimislsenu ja suurema intressiga.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegu on eks-elukaaslasega ühise laenuga, siis ürita sellest lahti saada. Oleneb muidugi, kellele selle laenuga ostetud kodu jäi. Oled seal kaastaotleja ja kui elamine on eksile jäänud ja tema enam ükshetk laenu ei maksa, siis hakatakse seda sinu käest nõudma. Kui praeu on eksiga suhted korras, siis aja rahateema kohe korda! Vabaned vanast laenust ja saad omale uue laenu võtta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 22:44; 19.11 10:25; 21.11 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2a tagasi mina ei saanud. Väideti, et kodu on üks ning teine laen oleks investeerimislsenu ja suurema intressiga.

Kui vanasse korterisse jäi ekselukaaslane ja sina soovid osta uue kodu, siis peaks ikka kodulaenu saama. Maksevõime loomulikult peab mõlema laenu tasumist võimaldama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 23:30; 19.11 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on olnud kaks kodulaenu, ühe puhul olin ise põhitaotleja ja teise puhul kaastaotleja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin sarnases olukorras. Ühiselt võetud laenu maksis nii enne kui pärast lahutust täies osas eks. Mina uut laenu ei saanud.
Sõltub muidugi Sinu sissetulekust, ülalpeetavate arvust jne.
Pank arvutab nii, et pead vajadusel olema võimeline ühiselt võetud laenu kuumakset täies osas maksma (mitte ainult oma osa).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see sõltub paljudest asjaoludest. Kui sinu maksevõime on piisav (sõltumata sellest, kas sa täna reaalselt maksad omalt kontolt seda esimest laenu või mitte, sisi seda arvestatakse ikka), sisi võib mängida rolli ka see, kas tahad laenu samast pangast või teisest pangast ning kinnisvarade väärtus.

Näiteks kui su maksevõime on piisav ja kinnisvara on panga hinnangul piisavalt hea asukohas, väärtus piisav jne, et peavad võimalikuks vajadusel selle kiiret realiseerimist, võib ju õnnestuda.

Samuti võiks pakkuda skeemi, kui võtad laenu samast pangast kus seni, et ka sead uue laenu tagamiseks 2 hüpoteeki – ühe siis juba sellele olemasolevale kinnisvarale. Nii et pank saab makseraskuste korral valida, kumba ta realiseerib (eeldab muidugi teise omaniku nõusolekut ja teine pank ei pruugi olla huvitatud sellest, sest 2. järjekoha hüpoteeki on vähemtõenäoline realiseerida).

Palju sõltubki panga paindlikkusest, kui standardiseeritud ühel või teisel pangal need asjad on või kas nad on valmsi ise pakkuma välja alternatiivseid lahendusi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kogemus Swediga ja LHVga. LHV reklaamib kui väga individuaalselt lähenevat panka, aga kahjuks see nii pole. Ei vaevuta ka seal lähemalt süüvimata või lisaselgitusi kuulama. Laenu ei saanud. Swediga rääkides tekkis meil lausa diskussioon. Mulle jäi igati mulje, et üksikvanemana oleks laenu saanud, kuna teine vanem maksab siis alimente ja see loetakse ka sissetulekuks. Kuna elame õnnelikus abielus, siis aga ei saa – ühised lapsed loetakse ainult laenutaotleja ainuomandisse, samuti ühiselt võetud vanem laen, mille makseid teeb tegelikult ainult abikaasa, arvestatakse täie rauaga minu kaela. Kahe lapsega ja kahe laenuga aga nende numbrid polnud enam piisavad. Ei loe üldse, et abikaasa vabandege väga, on ju ka olemas ja kogu eluolu ikka kahepeale kanda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 22:44; 19.11 10:25; 21.11 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsam on koos endise elukaaslasega panka minna ja leping ümber vormistada – las tema maksab seda praegust kodulaenu edasi.
Või müüte selle kinnisvara hoopis maha ja maksate laenu tagasi.
Samas kui sul on nii hea sissetulek, et vajadusel suudad ise mõlemad laenud ära maksta ja need maksed kokku ei moodusta üldse suurt osa su sissetulekust (vaid ainult viiendiku), siis uue laenu saamiseks see praegune laen küll takistuseks pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ostad teise kinnisvara oma pereliikmetele kasutamiseks, siis saad teise kodulaenu. Näiteks kui laps käib teises linnas koolis ja ostad sinna korteri, et lapsel oleks kus elada, siis vastab kodulaenu tingimustele. Eks sa võid ju pangas öelda, et praeguse kodulaenuga ostetud korteris elab lisaks su eelmisele elukaaslasele ka su laps. Siis ei tohiks probleeme olla.

Aga… kui võtad teise kodulaenu, pead arvestama märkimisväärselt suurema omaosalusega. SEB oli mulle igati nõus teist kodulaenu andma, aga sealjuures oli teise kinnisvara soetamiseks soovitud omaosalus 40%. Oleks olnud 20%, oleks see raha mul olemas olnud ja olekski selle teise laenuga korteri soetanud. Aga kuna pool oli puudu, siis mõtlen ja kogun nüüd 🙂

Muide, selle esimese laenu makse arvestavad nad ilmselt täies mahus sinu kanda olevana, seega su sissetulekutest peab saama teenindada mõlemat laenu ja pole vahet, et tegelikult võibolla maksab eks seda esimest laenu täiesti üksinda.

Õiget nõu annavad need, kes soovitavad vara ja kohustused kenasti enne ära jagada, esimene laen eksile täies mahus üle anda ja alles siis hakata oma kinnisvara soetamist plaanima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimene laen eksile täies mahus üle anda ja alles siis hakata oma kinnisvara soetamist plaanima.

Eksmees peaks siis panka minema uurima, kas tema palk kannatab üksi seda laenukohustust. osadel meestel ümbrikupalk või muud liisingud kaelas ja võibolla ei annagi välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 23:30; 19.11 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimene laen eksile täies mahus üle anda ja alles siis hakata oma kinnisvara soetamist plaanima.

Eksmees peaks siis panka minema uurima, kas tema palk kannatab üksi seda laenukohustust. osadel meestel ümbrikupalk või muud liisingud kaelas ja võibolla ei annagi välja.

Seda võib juhtuda küll, aga siis tuleks olemasolev kodu maha müüa. Teemaalgataja ei peaks kannatama seepärast ning oma kodu loomise mõtetest loobuma.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 22:44; 19.11 10:25; 21.11 12:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Topelt kodulaen