Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Tore pere

Postitas:
Kägu

Mu peaaegu täiskasvanud laps ütles täna hommikupoolikul pärast koos ette võetud asjatoimetusi: “Mul on nii tore pere.” Te ei kujuta ette, kui hea on kõigi nende vägivallajuttude taustal selliseid sõnu kuulda suurelt ja arukalt lapselt, kes kunagi ei loobi sõnu niisama, vaid alati enne mõtleb ja siis alles ütleb. See annab kindlustunde, et ma olen õigesti elanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Harva järelikult teete midagi koos, et selline ütlemine eraldi postitust vajas.
Aga tore muidugi!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga tore muidugi!

Selles kommentaaris on ikka omajagu õelust. Kui lapsed on suured, üks praktiliselt täiskasvanu ja teine samuti seal lähedal, siis pered ei veedagi enam kuigi tihti ühiselt aega, sest lastel on oma tegemised ka, eriti napib vaba aega arukatel aktiivsetel lastel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga tore muidugi!

Selles kommentaaris on ikka omajagu õelust. Kui lapsed on suured, üks praktiliselt täiskasvanu ja teine samuti seal lähedal, siis pered ei veedagi enam kuigi tihti ühiselt aega, sest lastel on oma tegemised ka, eriti napib vaba aega arukatel aktiivsetel lastel.

Miks õelus? See on minu arvamus. Kui mulle laps või ema või abikaasa iga päev ütlevad, et armastavad mind/ olen tore/ neil om hea minuga olla, siis ma ei teeks sellest eluilmas postitust. Kui seda juhtub elus vaid korra, siis tõenäoliselt oleksin samamoodi eufoorias ja tahaks seda maailmaga jagada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga tore muidugi!

Miks õelus? See on minu arvamus. Kui mulle laps või ema või abikaasa iga päev ütlevad, et armastavad mind/ olen tore/ neil om hea minuga olla, siis ma ei teeks sellest eluilmas postitust. Kui seda juhtub elus vaid korra, siis tõenäoliselt oleksin samamoodi eufoorias ja tahaks seda maailmaga jagada.

See, et lapsed oma ema tingimusteta armastavad ja seda ka ütlevad ja välja näitavad, on elementaarne ja tavaline. Lapsed armastavad oma ema ka siis, kui seda toredat peret ei ole ehk nad armastavad ema ka siis, kui ta on joodik, pidevalt hõivatud või laste suhtes ükskõikne. Tore pere on klass kõrgem nähtus ja oluliselt kõvem hinnang, mille väljaütlemisel seda ka mõeldakse. Meie perre kuulub ka laste isa ja minu mees. Ja nüüd mõtle, kui tihti sinu lapsed on oma isale öelnud, et nad teda armastavad ehk kas see pere on ikka tegelikult ka tore.
Seda ei usu ilmselt siin mitte keegi, et nii sinu laps, ema kui abikaasa sulle iga päev ütlevad, kuidas nad sind armastavad. Seega pigem paistavad sinu kommentaarist hapud viinamarjad, kui pead siin pada ajama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen ka tore ema. Hea ema ma ilmselt ei ole, sest ma vist ei tee midagi õigesti ja teised teevad paremini. Aga mu lapsed ikkagi leiavad, et ma olen kõige parem ja meie kodu on kõige õigem. Isegi kui teistel on suurem kodu ja ema teeb paremini süüa ja isa mängib lastega palju rohkem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen ka tore ema. Hea ema ma ilmselt ei ole, sest ma vist ei tee midagi õigesti ja teised teevad paremini. Aga mu lapsed ikkagi leiavad, et ma olen kõige parem ja meie kodu on kõige õigem. Isegi kui teistel on suurem kodu ja ema teeb paremini süüa ja isa mängib lastega palju rohkem.

Lapsed armastavadki oma ema tingimusteta, põhimõtteliselt ka siis, kui ta on loll ja laisk. Aga see ei tähenda, et nad peret toredaks peavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära pane halvasti ütlejaid tähele, siis on igasugusid õelaid jooberdisi. Osa vist lakkamatult purjus ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga tore muidugi!

See, et lapsed oma ema tingimusteta armastavad ja seda ka ütlevad ja välja näitavad, on elementaarne ja tavaline. Lapsed armastavad oma ema ka siis, kui seda toredat peret ei ole ehk nad armastavad ema ka siis, kui ta on joodik, pidevalt hõivatud või laste suhtes ükskõikne. Tore pere on klass kõrgem nähtus ja oluliselt kõvem hinnang, mille väljaütlemisel seda ka mõeldakse. Meie perre kuulub ka laste isa ja minu mees. Ja nüüd mõtle, kui tihti sinu lapsed on oma isale öelnud, et nad teda armastavad ehk kas see pere on ikka tegelikult ka tore.

Seda ei usu ilmselt siin mitte keegi, et nii sinu laps, ema kui abikaasa sulle iga päev ütlevad, kuidas nad sind armastavad. Seega pigem paistavad sinu kommentaarist hapud viinamarjad, kui pead siin pada ajama.

Loomulikult me abikaasaga ütleme teineteisele IGA PÄEV, et armastame. Sinu jaoks võimatu, meie jaoks normaalne nähtus. Emaga suhtlen paar korda nädalas – jällegi ütleme, kui kallid me teineteisele oleme. Lapsi õnneks pole.

Vaidle palju tahad, ega eks näljane räägi ikka leivast. Juba see, et nui isiklikust asjast, nagu oma perest, teema tehakse, näitab, et kuskil miski kisendab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära pane halvasti ütlejaid tähele, siis on igasugusid õelaid jooberdisi. Osa vist lakkamatult purjus ka.

On jah ja moderaator on vist siit lehelt igaveseks lahkunud. Ühtegi teemat juba pikemat aega ei tōsteta ōigesse rubriiki, ōelutsejate ja solvajate postitusi ei kustutata jpm.,

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulge, on peresid, kus päevast päeva kinnitatakse, et üksteist armastatakse ja ei ole kindel, kui suur see armastus tegelikult on. On ka peresid, kus tunnetest üldse suurt ei räägita, samas hoolitakse üksteisest tõsiselt. Võib ka vastupidi olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga tore muidugi!

Ma jagan tegelikult su heameelt ja uhkust su toreda pere ja toredate laste üle, aga sellel viimasel lausel on küll väheke hooplemise maik man:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vahest tuleb mu 195 cm pikk poeg ja surub mind oma käte vahele nii, et ägisen ning ütleb – sa oled üks tore ema! Võis siis väiksem laps pikutab ja sõnab muuseas – küll on hea, et ma siia perre sündisin.
Ise mäletan, et olin kodus võrkkiiges (12-13?) mõtlesin, et küll on mul hea elu – toredad vanemad, koolis olen 4-5line, head sõbrad. Oli selline ilus suveilm ja nii mõnus olid olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulge, on peresid, kus päevast päeva kinnitatakse, et üksteist armastatakse ja ei ole kindel, kui suur see armastus tegelikult on. On ka peresid, kus tunnetest üldse suurt ei räägita, samas hoolitakse üksteisest tõsiselt. Võib ka vastupidi olla.

Täiesti nõus. See, et mu pere/lapsed on õnnelikud, on eelkõige tunnetatav ja tajutav väga väikestes asjades ja isegi lausa abstraktsetes kategooriates, mida teinekord tundub võimatugi sõnadesse panna. Mis on väline, otseselt nähtav, kuuldav, on muidugi ka oluline, aga see pole paraku alati kooskõlas selle “nähtamatu”, tegelikult palju püsivama ja olulisema küljega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõnel ikka vaja emadepäeval ka sappi pritsida.

Mul on väga hea meel, et sul on tore emadepäev!

Hommikul, kui mind äratati hoolikalt valitud lillede ja suurte kallistustega, tundsin kuidas mind armastatakse. Naljakas, kuidas emaks olemine teeb meist paremad inimesed ja kui vähe on õnneks vaja.

Ilusat emadepäeva kõigile!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vahest tuleb mu 195 cm pikk poeg ja surub mind oma käte vahele nii, et ägisen ning ütleb – sa oled üks tore ema! Võis siis väiksem laps pikutab ja sõnab muuseas – küll on hea, et ma siia perre sündisin.

Ise mäletan, et olin kodus võrkkiiges (12-13?) mõtlesin, et küll on mul hea elu – toredad vanemad, koolis olen 4-5line, head sõbrad. Oli selline ilus suveilm ja nii mõnus olid olla.

Mina olen üks õnnetu ema, ilmselt tasun mingit esivanemate karmavõlga. Minu poeg on ainult 186 cm pikk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil on ka selline pere, et kaks suurt last (praegu tüdruk 19 ja poiss 17) ütlevad harva ja tõsiselt, et nad on pere ja vanematega rahul. pisike ütleb sageli, et emme,oled armas. mina arvan raudselt enda seisukohast, et need suurte laste harvad ütlemised on eriliselt palju väärt ja kui nad sama iga päev ütleks, oleks vähem väärt, kuna siis ma ei saaks neid ütlemisi nii tõsiselt võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen üks õnnetu ema, ilmselt tasun mingit esivanemate karmavõlga. Minu poeg on ainult 186 cm pikk.[/quote]

:)) Tänan hea nalja eest!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen üks õnnetu ema, ilmselt tasun mingit esivanemate karmavõlga. Minu poeg on ainult 186 cm pikk.

😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hommikul, kui mind äratati hoolikalt valitud lillede ja suurte kallistustega, tundsin kuidas mind armastatakse.

Need olid need imearmsad lapsed!

P.S. Lilled olid ilmselt hoolikalt valitud Sõpruse puiesteelt Tallinna linna poolt istutatud lilleklumbi lillede hulgast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates on just selline harva poetatud lause tõde, siiras ja aus rahulolu. Ja sel emal on õigus lapse sellise ütlemise peale õnnelik olla, arvaku sapipritsijad mis tahes. Ilusat emadepäeva kõikidele heasüdamlikele õnnelike laste emadele!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Te ei kujuta ette, kui hea on kõigi nende vägivallajuttude taustal selliseid sõnu kuuld

Mis vägivald teil siis tavaliselt on? Hirmutav. Tõesti hea, et suur inimene pani tähele, et vägivallast vabal ajal olete päris tore pere.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu poeg on 177cm
Lähen nööri ostma

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga tore muidugi!

Ma jagan tegelikult su heameelt ja uhkust su toreda pere ja toredate laste üle, aga sellel viimasel lausel on küll väheke hooplemise maik man:)

Ei eita, et ma oma lastega aeg-ajalt hooplen, enamik emasid teeb seda, kui nad oma laste üle uhked on, sest see on otseselt vanemate hea kasvatustöö tulem. Vastupidine, kus vanematel pole millegagi hoobelda, oleks isegi kurb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Te ei kujuta ette, kui hea on kõigi nende vägivallajuttude taustal selliseid sõnu kuuld

Mis vägivald teil siis tavaliselt on? Hirmutav. Tõesti hea, et suur inimene pani tähele, et vägivallast vabal ajal olete päris tore pere.

Kahju on inimestest, kes uhkustavad funktsionaalse lugemisoskuse ja teksti mõistmise puudumise ning piiratud silmaringiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei eita, et ma oma lastega aeg-ajalt hooplen, enamik emasid teeb seda, kui nad oma laste üle uhked on, sest see on otseselt vanemate hea kasvatustöö tulem. Vastupidine, kus vanematel pole millegagi hoobelda, oleks isegi kurb.

Mina näiteks ei hoople kunagi oma laste tubliduse ja saavutustega, ehkki põhjust oleks küll ja veel. Ei pane pilte sotsmeediasse jne. Kui jutuks tuleb kellegagi, siis muidugi räägin laste tegemistest, aga mitte kunagi kiitleva hoiakuga, vaid lihtsalt positiivselt. Jälgin seda päris teadlikult, et ei hakkaks hooplema. Võite mu arvamust miinustada, kuid mul ajab see vanematepoolne kiidulaul oma laste kohta lausa südame pahaks, sest seda on lihtsalt NII palju tänapäeval. Muidu kiidan ja tunnustan oma lapsi loomulikult alati ja nad teavad, et oleme vanematena nende üle uhked.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lastel läheb ka väga hästi ja olen sinu üle rõõmus, et sul on toredad lapsed, aga see on nüüd küll vale arvamus, et kui lapsed on edukad ja tublid, siis on see tingimata vanemate teene ja kui hästi ei lähe, on vanemad süüdi. On ka ühest perest pärit lastel väga erinevad elusaatused, kuigi vanemate kasvatus on sama. Mõni on ikka väga kehv lapsevanem, sellest hoolimata on laps tubli. Ja teine näeb ülimalt palju vaeva, aga lapsel siiski läheb kehvasti. Minu arust on sinu hooplemine küll kohatu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina näiteks ei hoople kunagi oma laste tubliduse ja saavutustega, ehkki põhjust oleks küll ja veel. Ei pane pilte sotsmeediasse jne. Kui jutuks tuleb kellegagi, siis muidugi räägin laste tegemistest, aga mitte kunagi kiitleva hoiakuga, vaid lihtsalt positiivselt. Jälgin seda päris teadlikult, et ei hakkaks hooplema. Võite mu arvamust miinustada, kuid mul ajab see vanematepoolne kiidulaul oma laste kohta lausa südame pahaks, sest seda on lihtsalt NII palju tänapäeval. Muidu kiidan ja tunnustan oma lapsi loomulikult alati ja nad teavad, et oleme vanematena nende üle uhked.

Ainult et see on sinu isiklik probleem, kui sa ei tea mis põhjusel arvad, et sa ei tohi teiste kuuldes oma lastest ühtki head sõna poetada. Teised arvavad teistmoodi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lastel läheb ka väga hästi ja olen sinu üle rõõmus, et sul on toredad lapsed, aga see on nüüd küll vale arvamus, et kui lapsed on edukad ja tublid, siis on see tingimata vanemate teene ja kui hästi ei lähe, on vanemad süüdi. On ka ühest perest pärit lastel väga erinevad elusaatused, kuigi vanemate kasvatus on sama. Mõni on ikka väga kehv lapsevanem, sellest hoolimata on laps tubli. Ja teine näeb ülimalt palju vaeva, aga lapsel siiski läheb kehvasti. Minu arust on sinu hooplemine küll kohatu.

Lapsel läheb kehvasti ainult siis, kui tal puudub motivatsioon ja tahtejõud ning vanemad ongi need, kes peavad last igas mõttes motiveerima, aitama ja lakkamatut selgitustööd tegema. Tõsi, et lapsed on erinevad ja ühe lapsega tuleb kõik kergesti ja teise lapsega raskelt, aga peamine põhjus seisneb siiski vanemate töös. Kui hoolivate vanematega peres läheb lapsel kehvasti, siis on vanemad alla andnud ega pole viitsinud piisavalt lapsega tegeleda. Seega jään oma arvamuse juurde, et kui lapsel läheb kehvasti, on süüdi vanemad. Pane tähele, jutt käib lapsest, mitte täiskasvanust. See on muidugi tavaline, et ükski täiskasvanu ei taha tunnistada, et ta ei viitsinud oma lapsega piisavalt tegeleda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga tore muidugi!

Just. Igapäevane harjumuslik sõnakõlks ju ei pruugigi tähendada, et sina või su laps ka päriselt väärtustaksite oma peret. Aga kui laps pahvatab selle välja spontaanselt, siis on nendes sõnades palju rohkem väärtust, sest see näitab, et ta arutles selle üle mõttes ja ütles sedasi siiralt.

Samamoodi nagu on juhuslikul päeval lapse poolt korjatud ja kingitud võililledel rohkem väärtust kui emadepäeva hommikul kingitud “kohustluslikel” lilledel.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )