Esileht Pereelu ja suhted Torm on tulekul (15 cm lund)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Torm on tulekul (15 cm lund)

Postitas:
Kägu

Täna saabub Eestisse järjekordne maru, lund sajab maha 15 cm. Kuidas teie peresuhted peavad vastu kliimast tingitud katsumustele? Kas pere hoiab kokku raskes olukorras või tekivad tülid, et kelle autoga tuuakse koju lapsed, kes varub perele toidu, kes puhastab hoovi lumevallidest jms?

+2
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lumelabidad on maal. Ei teagi, mis saab. Loodame, et lumi on siin, et jääda, aga pidev puhastamine tore pole.

0
0
Please wait...
Postitas:

Trennis ei viitsi käia. Ajakulu, kütuse kulu.  Aga lumi, see on kohe kui uksest välja astud. Lükka ja tõsta. Trenn tuleb koju kätte.

+6
-1
Please wait...
Postitas:

15 cm lund?! OMG. Midagi erakordset jälle. Homme vb 50 000 majapidamist elektrita jne.

0
0
Please wait...
Postitas:

15 cm lund, mis kuradi lumevallid?

+10
0
Please wait...
Postitas:

Täna saabub Eestisse järjekordne maru, lund sajab maha 15 cm. Kuidas teie peresuhted peavad vastu kliimast tingitud katsumustele? Kas pere hoiab kokku raskes olukorras või tekivad tülid, et kelle autoga tuuakse koju lapsed, kes varub perele toidu, kes puhastab hoovi lumevallidest jms?

Kuidas lumeteema pereeluga haakub? Samamoodi võiksid teha teema suvel: “Ilmateade lubab homseks 25 kraadi sooja. Kuidas teie peresuhted sellele vastu peavad? Kes võtab kõige õhema teki, kas te omavahel selle pärast kaklema ei lähe? Kuidas lahendate olukorra, kui pool perekonda tahab minna randa aga ülejäänud toas olla?

+8
-3
Please wait...
Postitas:

Ma ei saa väga hästi aru, kas tegemist on iroonia või lumehelbelisuse (no pun intented) uue tasemega.

+8
-1
Please wait...
Postitas:

Ma ei saa väga hästi aru, kas tegemist on iroonia või lumehelbelisuse (no pun intented) uue tasemega.

Samad mõtted. Otsisime lastega kuuri alt lumelabidad välja, et hommikul oleks hea võtta, ja tassisime tuppa puukasti küttehalge täis. Kamin praksub, vanem laps küpsetab kamina ülaosa ahjus saiakesi, noorem mürab issiga – ei tea, mis peresuhteid me nüüd klaarima peaks hakkama? Elame ometi Põhjamaal ja talv tuleb igal aastal 🙂

+5
-4
Please wait...
Postitas:

Kuidas lumeteema pereeluga haakub? Samamoodi võiksid teha teema suvel: “Ilmateade lubab homseks 25 kraadi sooja. Kuidas teie peresuhted sellele vastu peavad? Kes võtab kõige õhema teki, kas te omavahel selle pärast kaklema ei lähe? Kuidas lahendate olukorra, kui pool perekonda tahab minna randa aga ülejäänud toas olla?

mis rubriiki sina siis selle teema paneks? Tervis?

+1
-2
Please wait...
Postitas:

Ilu rubriiki paneks muidugi. Värske õhk teeb palged klaariks.

+6
0
Please wait...
Postitas:

Kuidas teie peresuhted peavad vastu kliimast tingitud katsumustele?

Meie peresuhteid kliima õnneks ei mõjuta. Lumelabida ja muu hooajalise panin auto pagasisse mina. Kummivahetuse töökotta sõitis mees. Hetkel sajab lörtsi. Eelistaks lund mis maha pidama jääb, aga seda ilmselt siin ei tule. Igatsen valge lumevaibaga, mõõdukalt krõbedat talve.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas pere hoiab kokku raskes olukorras või tekivad tülid, et kelle autoga tuuakse koju lapsed, kes varub perele toidu, kes puhastab hoovi lumevallidest jms?

Esimest korda su elus tuleb lumi maha? mida absurdsed küsimused…

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimest korda su elus tuleb lumi maha? mida absurdsed küsimused…

Et ei tohi küsida, arutada?
Mina küll tahan teada.

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Et ei tohi küsida, arutada? Mina küll tahan teada.

Täpselt! Just kodused tööd-tegemised põhjustavad paljudes peredes pingeid.

Näiteks täna sajab jälle lund. Kes see ikka soovib lumelabidaga rahmeldada. Pole tegemist piisavalt väärika tööga mehe jaoks. Kuna on laupäev, siis naine koristab, peseb pesu, triigib, teeb süüa jms. Kui nüüd mees survestab naist lund koristama, siis ongi tüli majas.

0
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole tegemist piisavalt väärika tööga mehe jaoks. Kuna on laupäev, siis naine koristab, peseb pesu, triigib, teeb süüa jms. Kui nüüd mees survestab naist lund koristama, siis ongi tüli majas.

Mida tölli… kas lumelükkamine polegi “meestetöö”? Niigi on tänapäeva majapidamistes meestetööd peaaegu olematud, nüüd ei saa üks lödinäpp isegi 15cm lund lükatud. Ma ei suudaks sellist meest armastadagi, kes nii nõrguke ja hädine titt on.

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Näiteks täna sajab jälle lund. Kes see ikka soovib lumelabidaga rahmeldada. Pole tegemist piisavalt väärika tööga mehe jaoks. Kuna on laupäev, siis naine koristab, peseb pesu, triigib, teeb süüa jms. Kui nüüd mees survestab naist lund koristama, siis ongi tüli majas.

Sellisega küll ei elaks, kes vedeleb diivanil ja ootab, et naine teeb süüa, koristab, triigib ja siis peab veel lund ka minema lükkama. Parem üksi siis ju elada, kui mingit tölli teenindada.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellisega küll ei elaks, kes vedeleb diivanil ja ootab, et naine teeb süüa, koristab, triigib ja siis peab veel lund ka minema lükkama. Parem üksi siis ju elada, kui mingit tölli teenindada.

Kui sul on maja, siis jagub töid ka mehele. Praeguse pakasega tuleb hoida küttesüsteem toimimises. Sellega naine juba hakkama ei saa, kui pole tegemist lihtsa puuahjuga. Igasugune tehnika vajab külma ilmaga erihoolt.

0
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sul on maja, siis jagub töid ka mehele. Praeguse pakasega tuleb hoida küttesüsteem toimimises. Sellega naine juba hakkama ei saa, kui pole tegemist lihtsa puuahjuga. Igasugune tehnika vajab külma ilmaga erihoolt.

Mis süsteemiga või üldse töödega mees igapäevaselt mitu tundi peab tegelema, tahaks teada? Söögitegemine ja majapidamistööd võtavad igapäevaselt mitu tundi. Saan aru, et üritad trollida, aga sellist diivanikaunistust koju ei soovi enam ükski naine. Elan oma majas, mingeid igapäevaseid traditsioonilisi meestetöid siin pole.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on maja ja oma gaasikatel. Mingit meest selleks küll vaja pole, et see töökorras hoida. Töötaja paneb kütteperioodi alguses sisse ja perioodi lõpus välja, kogu ooper. Hooldus gaasiettevõttest.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Töötaja paneb kütteperioodi alguses sisse ja perioodi lõpus välja, kogu ooper.

Mul pole isegi töötajat selleks tarvis. Ise vajutan nuppu, kohe nii tubli olen.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul pole isegi töötajat selleks tarvis. Ise vajutan nuppu, kohe nii tubli olen.

Ja paned sammud ja kõik paika? Max veetemperatuuri, ajalise ajastamise? Mul on selle katla taga 1400 m2 pinda, las proff tegeleb.

0
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja paned sammud ja kõik paika? Max veetemperatuuri, ajalise ajastamise? Mul on selle katla taga 1400 m2 pinda, las proff tegeleb.

Milleks maksta nn proffile, kui iga mees saab hakkama? Elad rahahunniku otsas, et loobid raha paremale ja vasakule? Jõukur?

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

See proff on sulle vist tiba udu ajanud, et asi on nii meeletult keeruline, et ta peab selleks pool päeva tööd tegema. Aga miks mitte, kõik vajavad tööd ja kui sulle meeldib maksta, mis selles siis halba.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Milleks maksta nn proffile, kui iga mees saab hakkama? Elad rahahunniku otsas, et loobid raha paremale ja vasakule? Jõukur?

Selle paarkümmend eurot sügisel ja paarkümmend kevadel ikka leian 😀

Äkki peaks mehel laskma vannituba kah plaatida, tuleb odavam? No ei-igaüks tehku ikka seda, mida õppinud ja milles hea.

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

See proff on sulle vist tiba udu ajanud, et asi on nii meeletult keeruline, et ta peab selleks pool päeva tööd tegema. Aga miks mitte, kõik vajavad tööd ja kui sulle meeldib maksta, mis selles siis halba.

Kus poolest päevast juttu oli? Tund max.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki peaks mehel laskma vannituba kah plaatida, tuleb odavam? No ei-igaüks tehku ikka seda, mida õppinud ja milles hea.

Täpselt nii ongi, et mees peab saama hakkama vannitoa plaatimisega. Kui pole võimeline õppima, siis mees pole tasemel ja ma saadaks ta minema.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpselt nii ongi, et mees peab saama hakkama vannitoa plaatimisega. Kui pole võimeline õppima, siis mees pole tasemel ja ma saadaks ta minema.

Kui elad kuskil karupees, siis jah. Mina oma maja kallale mitetproffe ei lase. Peaks ikka peast soe olema, kui iseõppinud plaatija endale midagi tegema lasta.

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Praeguse pakasega tuleb hoida küttesüsteem toimimises. Sellega naine juba hakkama ei saa, kui pole tegemist lihtsa puuahjuga. Igasugune tehnika vajab külma ilmaga erihoolt.

Enne küttehooaega on katlad, korstnad ja muud töömeeste poolt hooldatud, mida tänapäevase katla juures on teha peale nupukeeramise? Ära aja lolli juttu, naised teavad kateldest samapalju kui mõnigi mees, kes arvab, et katla juures olemiseks on tilli vaja. Või puhastad-reguleerid päris ise nt õlikatla pihusteid? Ära tule seletama, eks. Lihtsa puuahjuga oskab ka iga ahjuga majapidamises elav naine hakkama saada.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Iga päev plaadite ja panete ahju tööle?

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Iga päev plaadite ja panete ahju tööle?

Troll siin ütles jah, et mees peab iga päev katelt jälgima, sellepärast muuks aega pole ja seetõttu on mehe olemasolu majapidamises hädavajalik. Ja selle eest tuleb teda toita, katta, riided triikida, tema järelt koristada, lumine tee puhtaks lükata jne. Muidu härra ei saa ju autoga väljagi.

+2
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Esileht Pereelu ja suhted Torm on tulekul (15 cm lund)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.