Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tornaadode teke

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Tornaadode teke

Postitas:
Kägu

Huvitav, kirjutatakse, et täna on oht tornaadode tekkeks, aga võiks ju lisada, mis siis tegema peab, kui tornaado läheneb sinu suunas? Eestlastel puudub ju igasugune ettekujutus tornaadode olemusest. Istun autosse, siis piisab? Või siis lendan koos autoga? Kas kivimajja minekust piisab? Või peab kaevuma keldrisse? Aga kui oled keset põldu, mis siis teha?
Googeldada loomulikult oskan, aga ilmselt pole meie tornaadod samas mõõdus kui Ameerika lagendike omad, seega pole netist saadav info meie oludesse tõenäoliselt sobiv. Või on?
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/tana-on-oht-tornaadode-tekkeks?id=87106897

+1
-2
Please wait...

Postitas:
kitah

aga ilmselt pole meie tornaadod samas mõõdus kui Ameerika lagendike omad, seega pole netist saadav info meie oludesse tõenäoliselt sobiv.

vastasid ise oma küsimusele 🙂
aga no lagedale katsu jah mitte jääda. meie majad on ilmselt ka tugevamini ehitatud kui merkade kergkilpidest hooned, niiet seda, et sa koos mõne vana talu või ka nõukaaegse eramuga lendu paned, pole ilmselt karta 🙂

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

No Lätis oli sel aastal, maja sai ikka korralikult räsida.
Läti tornaado

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No vaevalt siin midagi suurt oodata on. Hetkel ilm ilus, õrn tuuleke.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No vaevalt siin midagi suurt oodata on. Hetkel ilm ilus, õrn tuuleke.

Raplamaal oli. Kellelgi katusest tükid läinud ja kellelgi aknad jne. Puud keskelt pooleks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Otsi varju. Eestis esinevate tornaadodega vaevalt autoga ringi lendama hakkad, nii et auto sobib. Ka majadel kisuvad need eelkõige kergemaid või kehvasti paigaldatud katuseid ära, nii et majas sees võid end turvaliselt tunda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav, kirjutatakse, et täna on oht tornaadode tekkeks, aga võiks ju lisada, mis siis tegema peab, kui tornaado läheneb sinu suunas? Eestlastel puudub ju igasugune ettekujutus tornaadode olemusest. Istun autosse, siis piisab? Või siis lendan koos autoga? Kas kivimajja minekust piisab? Või peab kaevuma keldrisse? Aga kui oled keset põldu, mis siis teha?

Googeldada loomulikult oskan, aga ilmselt pole meie tornaadod samas mõõdus kui Ameerika lagendike omad, seega pole netist saadav info meie oludesse tõenäoliselt sobiv. Või on?

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/tana-on-oht-tornaadode-tekkeks?id=87106897

Ma ei ole nagu midagi lugenud, aga ma vist leiaks mingi lohu moodi koha läheduses ja peidaks näo ja käed kätega ja oleks kägaras maas, selg ülespoole. Otsis looduslikku kaitset, et see miski vuhiseks ülepea. Äkki mõni suurem kivi läheduses. kraav…kui majad on läheduses siis valik kivist maja. Kui sisse ei saaks, siis läheks varju. Kui kodus juhtuks olema ja mingi suurema madin tulemas, siis kõik elektriga seonduva lülitaks välja ja tõmbaks pistukust välja.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõhuli maha ja hoiad põõsast kinni!
Minu vanaema rääkis, et meil olevat maal heinakuhja tervena ca 30 meetrit edasi tõstnud. Meie Põlvamaa külakeses ei olevat kunagi rahet sadanud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ega selline meilgi võimatu ole jube! ei ole ämmerikamaa

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina olen lapsena Võrumaal kogenud. Päris õudne oli. Aga tuli kohe ka meelde koolis loodusõpetuse tunnis räägitu ja nii toimisin – pikali lohukohta, nägu varju. Selline tunne oli, et tõmbab maa küljest lihtsalt lahti. Kui koolis räägiti, et kätega tuleb pead kaitsta siis mina hoidsin jõuga puujuurikast kahe käega kinni. Lähedalt võttis terve metsa maha, suured puud murdusid nagu kõrred.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Autosse minek pole ju ka teab mis turvaline valik… Tornaado Rakveres.
Aga ilmselt kui autos olla, siis võimalikult maadligi.

0
0
Please wait...

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tornaadode teke