Esileht Väikelaps Tort

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Tort

Postitas:

Mõtlesin et jagan enda avastust, kui keegi mõtleb, et mida panna lapsele sünnipäevalauale, siis naistepäeval sain suure üllatuse osaliseks, kui abikaasa tõi mulle ja meie tütrele Pere Jänku Jussi tordi. See oli väga maitsev, mõnus mahe jogurtitort marjadega,milles puuduvad säilitusained. Ühesõnaga, minu tütar, kes muidu torte ei söö sõi seda väga suure isuga. Kuna teine laps on alles 10 kuune, siis arvan, et aastase lapse sünnipäevalauale julgeksin seda Jänku jussi torti panna küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Säilitusaine vaba kõlab tobedalt. Värvainete poolest kah asovärve enam nagunii eriti ei kasutata, see aga ei tähenda, et kõik muud värvid kohe head oleks. Fanta ja Draakoni kommid ka näiteks ei sisalda asovärve…
See sinine Juss seal peal küll nüüd looduslik ei ole ju…ja misasi üldse on naturaalne maitse ja marjadega rikastamine. Uhh, mind kohe ärritavad need igasugused \”X-vabad\” tooted, millel koostist välja ei tooda. Tasuks end harida, enne kui arvata, et kõik mis on asovaba, on kohe naturaalne ja sobib aastasele suhu pista.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga nõus eelmise kirjutajaga. pean ennast üsna teadlikuks tarbijaks (mis ei tähenda seda, et ma ainult ökotaks;) ja mind ka ärritab selline yldsõnaline tootekirjeldus, kunagi saatsin mingile tootjale (äkki oligi Pere) isegi kirja sooviga täpsustada koostist – selgus, et koorekreem on tegelikult mingi taimsete rasvade segu – no tänan ei, mis sest, et ta on ilma säilitusaineta.

mina seisin 8. märtsil 20 min selveri tordileti ääres ja lappasin torte, et leida selline, mis poleks mingite vahukreemide jms saastaga valmistatud – ja tulin ilma tordita tulema – pole olemas – vertigo koogid olid veel siis tulemata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei osta ühtegi tordilist poest, sest tavapoed ei suuda naturaalseid asju müüa. Hinna poolest.

Kui ise ei tee, otsige ülesse sellised pisitööstused, kes teevad Päris Munades, Päris Võis, Päris Koorest jne jne.

Ma ei suuda poetorte süüa:)

JänkuJuss on selle tordi peal küll jube monstrum. Palun väga vabandust, aga ei suudaks osta, veelvähem süüa:)
http://www.pereleib.ee/cgi-bin/form.cgi/169est

Pere konserni juhivad ülbikud, nende asju ei osta juba sellepärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 17:44; 11.03 17:47; 11.03 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perel on isegi suhteliselt okeid asjad , kohati. Pagaripoiste asjad on muide jubedat keemiat täis. Eriti, kui uurida Lote torti näiteks. Europagar on suhteliselt puhas ja astri pagar on ka täiesti okei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Europagar on puhas?
Just tahtsin neid ära mainida, et jubedad asjad, kunagi töö juures sünnipäevadele osad ostsid, sest…on odavad. Õudus kuubis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 17:44; 11.03 17:47; 11.03 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No suht puhtaid asju pakutakse Tallinnas ikka ka – lisaks Vertigole näiteks Bonaparte, Pagariliisu ja Elsebeth. Ka Olümpiast saab veel naturaalset kaupa … eks nad tsipa kallimad on, aga eelistan iga kell näiteks Pagaripoiste toodangule, mis on keemiast nii läbi imbunud, et asja ennast nagu enam polegi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jube ikka kui õelad inimesed olemas on. Aga eks need inimesed, kes hoiavad jubedalt, et laps ei saaks ühte ja teist asja, kavatsete kogu elu oma lapsi nende halbade asjade eest hoida või? Kogu elu nagunii lapsi hoida ei saa…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kavatsen küll oma elu lõpuni hoida oma peret nende \”halbade asjade\” eest, mis minu võimuses on hoida, elementaarne ju 🙂 ja nad ei arva, et ma jube õel olen 😀

[small]janza1 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jube ikka kui õelad inimesed olemas on. Aga eks need inimesed, kes hoiavad jubedalt, et laps ei saaks ühte ja teist asja, kavatsete kogu elu oma lapsi nende halbade asjade eest hoida või? Kogu elu nagunii lapsi hoida ei saa…
[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle ajaga, mis poes õhtul tordisabas seismisele kuluks (või siis valimisele) purustage hommikul mõned küpsised, segage võiga ja kallake peale jogurti, marjade ja ¸elatiinisegu. Õhtuks on täiesti naturaalne ja maitsev tort olemas. See peaks jõukohane olema ka neile, kes ennast köögis just väga mugavalt muidu ei tunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes pole tulnudki selle peale et tort poest osta, olen alati ise teinud ja kõik söövad ja kiidavad.
Jääb ära enamuse vingumine et mis seal sees ikka on ja mis värvained, säilitusained (julmad naised olete, milleks sõimata inimest kohe lolliks ja rumalaks kui ta leidis tordi, mis talle meeldib ja mida lapsed söövad).
Samuti on asi ise tehes odavam.

Poetortidest ma ei ütle ära kui tort on hea, ja kui aus olla, siis ma ei vaatagi millest ta koosneb, niikuinii on enamus toiduained tervisele kahjulikud jne. Pole veel kuulnud et keegi oleks ühest koogitükist, milles on säilitusaineid või valesid rasvu, ära surnud 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]janza1 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jube ikka kui õelad inimesed olemas on. Aga eks need inimesed, kes hoiavad jubedalt, et laps ei saaks ühte ja teist asja, kavatsete kogu elu oma lapsi nende halbade asjade eest hoida või? Kogu elu nagunii lapsi hoida ei saa…
[/tsitaat]

Palun väga vabandust, aga ma ei arva et ma õel oleksin. Ma ausõna vaatan, mida suhu pistan ja veelgi hoolikamalt jälgin laste puhul, mida nad söövad. Ma ei pea ka seda õeluseks.

Üks asi on see, et ma vaatan, mida valmis asjad sisaldavad, aga teine asi on maitses. Lihtsalt maitses. Ilmselt mu maitsemeel on niivõrd rikkumata, et ma tajun ära igasuguste kõrvalmaitsete olemasolu ja ma ei suuda neid süüa. Ma ei suuda süüa toiduvärvidega värvitud rohelist \”muru\”, sest see ei tundu mulle õigena.

Jah, ma eelistan tordid teha nn kodukanamunadest, kasutan 82% võid, kasutan päris vahukoort, koduaia maasikamoosi või musikaid/pohlasid. Martsipani kasutan, kuid ka seda saab värvida ja tuunida tavaliste nn söödavate toiduainetega. Piparkoogid on kaunistatud, kuid sageli valge glasuuriga.

Kuidas laste allergiaga? Tänan, küsimast väga hästi! Tean ka seda, et vahel ei aita isegi korralike toiduainete söömine, vaid ka kõik muud pisiasjad tekitavad allergiaid. Ma ausõna loodan, et teadlikkus jõuab järjest rohkemate vanemateni. Tean, et ma ei suuda oma lapsi elu lõpuni hoida eemal koletoiduainetest, aga ma siiralt loodan, et suudan oma lastesse süstida teadlikkust ning nad eelistavad iga kell puhtaid maitseid.

Teemalagatajat lolliks pole sõimanud, küll aga avaldas tema arvamust, et suurem osa siin on õelad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 17:44; 11.03 17:47; 11.03 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teate, olen ise pagar, töötan rimis, torte valmistan ühesõnaga. kallid lapsevanemad, ma ei taha öelda, et poetordid on kahjulikud, aga tehke ikka kooke-torte põnnidele ise. esimine erinevus tuleb juba biskviitpõhjade näol. mida rohkem kreemi poole, seda rohkem lisaained pannakse. ega need ained kahjulikud tervisele ei ole, samas tervislikud ka mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Selle ajaga, mis poes õhtul tordisabas seismisele kuluks (või siis valimisele) purustage hommikul mõned küpsised, segage võiga ja kallake peale jogurti, marjade ja ¸elatiinisegu. Õhtuks on täiesti naturaalne ja maitsev tort olemas. See peaks jõukohane olema ka neile, kes ennast köögis just väga mugavalt muidu ei tunne.[/tsitaat]

Mitte, et mõte oleks halb… Aga kui küpsiste koostist vaadata, siis sama hästi võib osta poest biskviitpõhja. Parem muidugi kui põhi või küpsised ise teha.

Algataja vastus tekitab minus hämmeldust. Kas tõesti inimesed, kes temaga ei nõustu, on kõik õelad? Huvitav suhtumine.

Tegin laupäevaks tordi. Reede õhtul mikserdasin 4 muna ja 2dl suhkurt vahule. Lisasin 1dl jahu, 1dl tärklist ja 1tl küpsetuspulbrit. Küpsetasin 40min 175C juures, lahtikäivas koogivormis. Jätsin jahtuma hommikuni. Aega kulus ettevalmistusele nii 15min.

Laupäeva hommikul poolitasin põhja, segasin 1 torukohupiima ja väikse karbi külmutatud-sulatatud maasikaid. Lisasin paisutatud-sulatatud zelatiini (1.5-2spl) ja panin põhjade vahele (veidi immutasin piimaga ka). Et segu ära ei voolaks, siis samasse lahtikäivasse vormi sai pandud. Kui ära oli tardunud (vahetult enne serveerimist pärastlõunal), siis katsin vahukoorega ja kaunistasin ¨okolaadiga. Oligi valmis.

Põhja ettevalmistustööd võtavad nii vähe, et seda saab ka hommikul enne tööd teha, kui 15-20min varem tõusta. Siis saab õhtul tordi kokku panna ja järgmisel päeval on ainult kaunistamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midaiganes…ausalt.
Ma ei näe küll midagi halba selles kui laps oma sünnipäeval tüki kooki sööb..Palju see aastane ikka jõuab kooki süüa? Sööbki ühe keemiat täis tüki ja siis olen kohe halb ema? No vaevalt!
Teen ka enamasti kooke ise, aga vahel ostan poest ja eri sünnipäevadel saab ka poetorte vahel…no üldse kohe ei muretse kui laps neid sööb…igapäev ju ei söö!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katariina333 kirjutas:[/small]
[tsitaat]väga nõus eelmise kirjutajaga. pean ennast üsna teadlikuks tarbijaks (mis ei tähenda seda, et ma ainult ökotaks;) ja mind ka ärritab selline yldsõnaline tootekirjeldus, kunagi saatsin mingile tootjale (äkki oligi Pere) isegi kirja sooviga täpsustada koostist – selgus, et koorekreem on tegelikult mingi taimsete rasvade segu – no tänan ei, mis sest, et ta on ilma säilitusaineta.

mina seisin 8. märtsil 20 min selveri tordileti ääres ja lappasin torte, et leida selline, mis poleks mingite vahukreemide jms saastaga valmistatud – ja tulin ilma tordita tulema – pole olemas – vertigo koogid olid veel siis tulemata.[/tsitaat]

tuhat korda nõus! aegajalt on mind tabanud tordiisu ja alati tulen ilma tordita poest. või-õli-tärklise-kohupiimasarnast massi saia peale määrituna on mul raske kohupiimatordi pähe osta. veel vähem mingit koledat sinist kolli olen nõus ostma – see, et see jurakas ei sisalda säilitusaineid, ei tähenda et see ei sisalda e-aineid… aga mis peamine – see juss on kole ja maitselt vastik.
Kui torti tahad, tuleb panustada kvaliteettegijale või see ise teha..
(teen ise biskviittaigna, immutan selle vahtrasiirupijoogiga ja määrin kihtide vahele kohupiima, see ON kohupiimatort).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps Tort

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.