Esileht Pereelu ja suhted Tõrvandi titemammad

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Tõrvandi titemammad

Postitas:
Kägu

Tere, otsin jalutuskaaslast Tõrvandis või Ülenurmel, kellega vankriga jalutama minna.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Äkki siis väikelapse alla postitada või tahad koos peredega lausa minna?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis paneb üht noort naist end ja samasuguseid titemammadeks kutsuma, kui ta saaks lihtsalt öelda, et “noored emad”. Või beebieas laste emad.

+11
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

küsi siit https://www.facebook.com/groups/kambja.ylenurme.kuulutaja/

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis paneb üht noort naist end ja samasuguseid titemammadeks kutsuma, kui ta saaks lihtsalt öelda, et “noored emad”. Või beebieas laste emad.

Imesta edasi…

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Einoh, mis ma ikka imestan, Kui inimene tahab noorena mamma olla ja ise ennast eelistab nii kutsuda, selle esemel, et olla naine ja ema, andku tuld. Kui ta oma last kutsub titeks, selle asemel, et öelda laps või beebi, taevas temaga.

+7
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Titt on iga kell asjalikum sõna kui beebi.

+11
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Einoh, mis ma ikka imestan, Kui inimene tahab noorena mamma olla ja ise ennast eelistab nii kutsuda, selle esemel, et olla naine ja ema, andku tuld. Kui ta oma last kutsub titeks, selle asemel, et öelda laps või beebi, taevas temaga.

+1, ei saa aru, kust selline enda alavääristamine tuleb. Kui seda, kuidas teised sind kutsuvad, alati kontrollida ei saa, siis enda suuvärki ikka saab. Teema pealkirjale klõpsates arvasin, et siin saavad Tõrvandi emad sõimata millegi eest, aga hoopis keegi ise kutsub end nii. Loodetavasti ei hakka last juba maast madalast õpetama, et ta on üks väärtusetu s*tt nagu ta ema.

+8
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

+1, ei saa aru, kust selline enda alavääristamine tuleb.
/—/üks väärtusetu s*tt nagu ta ema.

Ma ka ei kasuta seda väljendit, aga kust küll nii sügav veendumus, et sõna “mamma” alavääristav peaks olema? Ja taeva päralt, lausa “väärtusetu s*tt”?
Võite ju teha näo, et teie elus polnud mitte iialgi lühikest aega, kus beebi oli kõige tähtsam, aga see pole ju tõsi? “Titemamma” aeg on selle perioodi veidi eneseirooniline hüüdnimi. Kellele see väljend istub, kellele mitte, aga ei saa aru, mis alaväärsust te sinna külge poogite?

+12
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

+1, ei saa aru, kust selline enda alavääristamine tuleb.

/—/üks väärtusetu s*tt nagu ta ema.

Ma ka ei kasuta seda väljendit, aga kust küll nii sügav veendumus, et sõna “mamma” alavääristav peaks olema? Ja taeva päralt, lausa “väärtusetu s*tt”?

Võite ju teha näo, et teie elus polnud mitte iialgi lühikest aega, kus beebi oli kõige tähtsam, aga see pole ju tõsi? “Titemamma” aeg on selle perioodi veidi eneseirooniline hüüdnimi. Kellele see väljend istub, kellele mitte, aga ei saa aru, mis alaväärsust te sinna külge poogite?

Niimoodi võiks eneseirooniaks nimetada ükskõik, millist enda maha tegemist. Ja kui päevad läbi teed selliseid “iroonilisi nalju” enda kohta, siis varem või hiljem hakkavad teised ka mõtlema, et ju ta üks mamma ole. Töö kontekstis eriti kohutav – kes tahaks endale mammat äripartneriks? Eriti kummaline, kui 20ndates või 30ndates naised ennast nii kutsuvad – terve elu veel ees, aga juba mamma? Olete kuulnud, et mehed end nii alandavad? Nad on isad, lapse juuresolekul issid, aga mitte ei nimeta end 80-aastaste hüüdnimedega, kui suhtlevad teiste täiskasvanutega.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Niimoodi võiks eneseirooniaks nimetada ükskõik, millist enda maha tegemist. Ja kui päevad läbi teed selliseid “iroonilisi nalju” enda kohta, siis varem või hiljem hakkavad teised ka mõtlema, et ju ta üks mamma ole. Töö kontekstis eriti kohutav – kes tahaks endale mammat äripartneriks? Eriti kummaline, kui 20ndates või 30ndates naised ennast nii kutsuvad – terve elu veel ees, aga juba mamma? Olete kuulnud, et mehed end nii alandavad? Nad on isad, lapse juuresolekul issid, aga mitte ei nimeta end 80-aastaste hüüdnimedega, kui suhtlevad teiste täiskasvanutega.

Teemaalgataja otsib ilmselgelt väikelapsega kodusolevat ema, mitte äripartnerit.
Sul on jah mingi teema selle ühe sõnaga ja lisaks alaväärsustundega vist.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

+1, ei saa aru, kust selline enda alavääristamine tuleb. Kui seda, kuidas teised sind kutsuvad, alati kontrollida ei saa, siis enda suuvärki ikka saab. Teema pealkirjale klõpsates arvasin, et siin saavad Tõrvandi emad sõimata millegi eest, aga hoopis keegi ise kutsub end nii. Loodetavasti ei hakka last juba maast madalast õpetama, et ta on üks väärtusetu s*tt nagu ta ema.

⬆️ Ebastabiilne alaväärsuskompleksides inimene on oma arvamuse öelnud.

Mamma on rääkinud.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja otsib ilmselgelt väikelapsega kodusolevat ema, mitte äripartnerit.

Sul on jah mingi teema selle ühe sõnaga ja lisaks alaväärsustundega vist.

Ma ütlesin, et kui naised ennast nii nimetavad, siis pole ka ime, et neid tõsiselt võtta ei saa. Kes võtaks ühte mammat tõsiselt? Inimest, kes nimetab ennast mammaks, saabki ju parimal juhul kutsuda kaasa käruga ümber maja tiire tegema, mitte päriselt elus tõsiselt võtta. Kes tahaks endale mammat töökaaslast? Aga abikaasat? Kujutad ette, et sa oled mees ja su naine nimetab ennast mammaks, kui endast teistele täiskasvanutele räägib? Lihtsalt kahju näha, kuidas ühed naised endale ise auku kaevavad samal ajal kui teised naised poevad nahast välja, et edendada ettevõtluskultuuri, inversteerimisoskust, (suurte organisatsioonide) juhtimisostust jne naiste seas. Täiesti tühi töö, kui naised ise end mitte kellekski peavad. Lisaks on see 100% naiste pärusmaa, ükski mees ei ütleks mitte kunagi enda kohta nii, mistõttu pole ka ime, et enamasti on mehed positsioonidel, mis eeldavad autoriteeti. Loodan, et teemaalgataja leiab endale mõne ema, kellel on sama vana laps, kes ei arva endast nii halvasti ja aitab teemaalgatajal ka enda enesehinnangut parandada.

+4
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et meil no elus erinevad rollid… titemamma oma lapsele, naine oma abikaasale, tööl kolleg-ülemus-alluv, reede õhtul sõbranna kui välja lähed…

Mu abikaasa on mu lapsele issi. Tööl ei lase ta end selle pärast issiks ju kutsuda.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindel, et ta on paremat väärt?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui oleks ise samas eluetapis, siis eelistaks jalutuskaaslasena iga kell “titemammat” “tibuemmele”…

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inimest, kes nimetab ennast mammaks, saabki ju parimal juhul kutsuda kaasa käruga ümber maja tiire tegema

Sul on mingi probleem tekstist arusaamisega, isegi nii lühikesest kui teemaalgatus?
Just seda tahtiski teemaalgataja teha. Kas sa arvad, et ta nimetab ennast samamoodi oma cv pealkirjas?

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ütlesin, et kui naised ennast nii nimetavad, siis pole ka ime, et neid tõsiselt võtta ei saa. Kes võtaks ühte mammat tõsiselt? Inimest, kes nimetab ennast mammaks, saabki ju parimal juhul kutsuda kaasa käruga ümber maja tiire tegema, mitte päriselt elus tõsiselt võtta. Kes tahaks endale mammat töökaaslast? Aga abikaasat? Kujutad ette, et sa oled mees ja su naine nimetab ennast mammaks, kui endast teistele täiskasvanutele räägib? Lihtsalt kahju näha, kuidas ühed naised endale ise auku kaevavad samal ajal kui teised naised poevad nahast välja, et Täiesti tühi töö, kui naised ise end mitte kellekski peavad. Lisaks on see 100% naiste pärusmaa, ükski mees ei ütleks mitte kunagi enda kohta nii, mistõttu pole ka ime, et enamasti on mehed positsioonidel, mis eeldavad autoriteeti. Loodan, et teemaalgataja leiab endale mõne ema, kellel on sama vana laps, kes ei arva endast nii halvasti ja aitab teemaalgatajal ka enda enesehinnangut parandada.

Mina olen jälle siin Perekoolis tähele pannud, et on olemas selline naisetüüp nagu “tõsiseltvõetavuskrambis naine”!

Eelnev kommentaar on ehe näide sellest, et on naisi, kes on pidevast tööl-kodus-puhkehetkel “tõsiseltvõetav ja võrdne” olemise püüdest nii krampi läinud, et ei saagi sellest krambist enam vabaks. Huumorimeel ja vabamalt võtmise võime on täiesti kaduma läinud! Tühipaljast sõnakesest “mamma”, mida keegi teine naine enda ja teiste imikuid kasvatavate emade kohta kasutab, võib tõsiseltvõetavuskrambis naine juba sellise hüsteeria üles keerutada, et vähe pole…

samal ajal kui teised naised poevad nahast välja

Jah, sellised tõsiseltvõetavuskrambis naised poevad justnimelt kasvõi nahast välja, et meeleheitlikult midagi tõestada. Kas üle ei pinguta niimoodi?

Ma arvan, et meil no elus erinevad rollid… titemamma oma lapsele, naine oma abikaasale, tööl kolleeg-ülemus-alluv, reede õhtul sõbranna kui välja lähed…

No vot, 12.33 käol on minumeelest mõistlik kommentaar. Loomulikult võib olla üks inimene mitmetes rollides. Normaalne.

Aga mida need tõsiseltvõetavuskrambis naised siis nii kohutavalt kardavad? Et mõni naine ei oska adekvaatselt rolle vahetada? Et näit. äripartnerile helistades ei tutvusta ennast: “Tere, olen Merle Kask, firma Aquaflex juhatuse liige. Ma sooviks teiega kohtuda… asjus”, vaid ütlevad äripartnerile hoopis (nännutava häälega, nagu topiks imikule putru suhu): “Tere, olen titemamma Merle Aquaflexist! Oleks nii nunnu teiega kohtuda…. asjus!” – mille peale nemad saavad siis juukseid katkuda ja oiata: “No näete – eks ma öelnud! Kuidas meie püha üritus siis edeneda saab, kui naised ise esitlevad ennast mammadena?!? Oehhhh!!!!”

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimasele kommenteerijale 👍. Lausa itsitasin tõsiseltvõetava haiguse üle. Teemaalgataja otsis kõigest kaaslaseid, kellega jalutada. Ja siis sai daamidelt vastu päid ja jalgu.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu esimese kommentaari mõte oli see, et tutvuda, rääkida ja koos jalutada tahaks ju ikka mõne meeldiva ja huvitava inimesega, eks. Kui inimene kirjeldab end kui “titemamma”, siis ma saan aru, et tema identifitseerib ennast kui tite mammat ja seega kui minda identifitseerin ennast kui noort naist lapsega, siis mul kaob ju igasugune huvi temaga tutvuda. Jalutame ja räägime ninapumpadest, löövetest ja rinnaga toitmise probleemides. Iga päev? Tund ja rohkem?

Vat kui keegi kirjutaks, et olen noor naine 6-kuuse lapsega, kes otsib jalutuskaaslast, et end perevälise eluga paremini kursis hoida ning elu ja maalmasju arutada, oleksin omal ajal olnud kohe käpp.

Nojah, muidugi ma tunnistan,et suur enamus beebide emadest tahavadki rääkida ainult, ainult, ainult ja ainult oma lapsest. Võibolla ka natuke oma mehest, aga mitte mingil juhul kuulatud kuuldemängust või podcastist või nähtud filmist vms.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No vot, 12.33 käol on minumeelest mõistlik kommentaar. Loomulikult võib olla üks inimene mitmetes rollides. Normaalne.

Siin üks ei saanud sellest lihtsalt aru.

Loomulikult võib naine olla magamistoas l..ts, seltskonnas daam ja köögis kokk.
Lisaks matkal sõber ja kui käruga ümber maja jooksma läheb, siis võib ka vabalt 2h järjest lausa titemamma olla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vau, vau, aastatega on see perekool ikka kõvasti muutunud, mäletan, et 2006.aastal veel nii imelikke vestlusi polnud, olen vahepeal eemal olnud, suured lapsed teised teemad, jalutuskaaslase leidsin, enda enesehinnanguga ka kõik korras, huumorit leidsin postitustest parasjagu, tasuta pealekauba, peaks tihedamini postitama, saab naerda, naer ju terviseks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sel juhul läks valesse rubriiki.

0
0
Please wait...

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Esileht Pereelu ja suhted Tõrvandi titemammad