Esileht Väikelaps Totu ema küsib targalt emalt (laste riided)

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Totu ema küsib targalt emalt (laste riided)

Postitas:

Kuidas valmistute 3-4aastaste sügiseks-talveks? Kas saaksite välja tuua, millised riided ja jalanõud kindlasti olema peavad? Laps hakkab nüüd ka lasteaias käima, ilmselt peaks igast asjast lisaeksemplar olema?
Ärge unustage ka salli- ja mütsinäiteid. 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin praegu üles lugema oma 4-aastase varustust ja jätsin pooleli, sest ma olen ilmselgelt hull. Ulme kogus riideid ja asju on kogunenud. Aga ühesõnaga jah, 2 komplekti on mõistlik – kas siis ühed lasteaias ja teised kodus/linnas, või siis kui ühed pesus/märjad, siis teised seljas. Jalanõudega sama. Meil lähevad eelkõige lasteaias kasutusse softshellkombe ja topelttrikotaazhist müts, jalga kummikud. Kodus-linnas-külas Reima õhuke komplekt või vanemast vennast jäänud Lenne komplekt. Lisakummikud ja soojemad tossud on ka. Pähe jahedamaga Reima tuukrikas (k/s, meriinovillaga). Siis on veel vatiiniga Lassie Suprafill ja isegi voodriga kummiriided vanemast vennast (ei sovita, ajavad higistama). Talveks on ka üks Huppa komplekt ja Ticket to Heaven kombekas, viimane siis jääb lasteaeda. Kuoma saapad ilmselt lähevad veel eelmisest aastast ja ühed Crocs talvekad on ka varutud. Ühed siis jäävad lasteaeda ja teistega käib mujal. Soe pesu on koduõues/kelgumäel trööpamiseks, lasteaias läheb õue ilmselt tavaliste pikkade riietega, kuhu peale kombekas tõmmatakse. Kindad on sügiseks Reima softshell ja Lenne fliisvoodriga labakud ja autosõitudeks tavalised kootud õhukesed sõrmikud, talveks paksud Reimad. Aga ma ilmselt mingi eeskuju pole, mul on liiga palju asju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil siis tüdruk nov saab 4a: esmalt muidugi kuiva ilma riided ja vajadusel voodrita kilekad. Mingi aeg saab retuusid+kilekad, softshell jakk või õhukese fliisvoodriga jope. Edasi on fliisvoodriga kummipüksid, vajadusel retuusid all, sviiter+õhukese fliisvoodriga jope. Mingi nõks soojem jope on ka olemas. Ja edasi on nö õhem talvekombe, alguses paljaste säärte peale, vastavalt vajadusele puuvillased või villased/fliisist retuusid alla. Sviiter või soojem kampsun, sõltualt ilmast. Päris paksu talvekombet ei ole, tal pigem palav.

Erinevaid jopesid on palju, sest tasuta tuttavad kokku tassinud meile ????

Mütsid praegu suvemüts, siis 1kordne puuvillane või trikotaaž vmt, siis 2kordne puuvillane tuukrikas (breden) ja seejärel meriinovillane bredeni tuukrikas. Ilmselt oleks 1 päris sooja ja villast mütsi ka vaja kui -10.

Kindaid tuleb ilmselt 2 – õhukese voodriga ja talvekad. Kui muidu tal pea märg koguaeg, siis sõrmi kurdab et külmetavad.

Jalas praegu tossud, crocsid, olemas lemigo eemaldatava voodriga kummikud, voodriga siis hiljem oktoobris jne. Ka on saadud ühed k/s kõrgema säärega tossud. Ja muidugi talvesaapad.

Varukomplekt on jope+püksid, jope siis linnajopena kasutusel, kombega linnas ei käi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.08 18:00; 22.08 07:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka üle varustatud, aga nii mõnus on, kui iga ilmaga on õues hea.

Ma ei tea, mis trööbeldised mul on, aga kahe lapse peale on talvel julgelt 10 paari ilmastikukindlaid kindaid pidevas ringluses + kootud kuival hilissügisel.

Sügiseks kilejope ja -püksid, tuulekad, softshellid. Voodriga kummipüksid – kandmisaeg küll lühike, aga siiani tundunud vajalikud, sest jäises lopas on ju hädasti vaja püherdada. Sügishooajaks kombekaid pole.

Lasteaias on talvel kombekad, lähevad teise kombeka või komplektiga.

Nahktossud (topelt), k/s saapad, kummikud (topelt), voodriga kummikud, lörtsisaapad, soojad saapad.

Puuvillased mütsid, peenvillased mütsid, tuukrikad, läkiläkid (või kuidas neid nimetadagi). Kaelussallid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastupidiselt eelmistele vaatajatele olen mina minimalist. Suurema lapse lasteaia-aastaid meenutades, oli tal üks k/s komplekt ja üks talvekomplekt. Üks paar k/s varupükse oli ka vist ja kindaid kaks paari vastavalt hooajale. Öösel pesin vajadusel, hommikuks radikal kuivas ära, häda korral läks märg asi kuivatisse.

Nooremal on asju kogunenud rohkem. Ei tea, kas kliima on natukene muutunud vahepeal või ise mugavaks läinud, aga ilma nö üleminekukombeta elu enam hästi ette ei kujuta. Muu osas on seis sama, kaks komplekti talveriideid/jalatseid pean liialduseks.

Seega meie miinimum 3-aastasel lapsel: 1 k/s jope ja 2 paari pükse, 1 ülemineku kombe (õhukeseks pestud Lenne 180gr), 1 talve komplekt (Lenne 330, jopet kasutan ka eraldi linnajopena). Jalatsitest gore-tex k/s Primigi botased, voodriga Lemigo/Demar kummikud, gore-tex Viking talvesaapad. Riideid/jalanõusid on pigem vähe, aga kvaliteetseid. Pesukuivatami on suureks abiliseks, vajadusel saab seal ka gore-tex jalanõusid kuivatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tütar juba 5aastane, seega kogemusi on.
mu lapsel 1 mantel millega käib siis linnas, poes, külas.
talvekombeks on didriksoni kombe.
kivat müts, croksi talvesaapad, viking soojavoodriga kummikud. didriksoni kindad ja reimateci kindad ja popi kindad.
kõik!!!!
lasteaias kuivatuskapp. kodus öö jooksul kuivavad ka riided ära. vihmase ja märjema ilmaga panen kummipüksid kombe peale.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tütar juba 5aastane, seega kogemusi on.

mu lapsel 1 mantel millega käib siis linnas, poes, külas.

talvekombeks on didriksoni kombe.

kivat müts, croksi talvesaapad, viking soojavoodriga kummikud. didriksoni kindad ja reimateci kindad ja popi kindad.

kõik!!!!

lasteaias kuivatuskapp. kodus öö jooksul kuivavad ka riided ära. vihmase ja märjema ilmaga panen kummipüksid kombe peale.

Terve sügise käib siis talvekombega, et see kõik on? ???? ega talveriided polegi probleemiks kunagi, ikka 0-15 kraadi panevad pead kratsima

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.08 18:00; 22.08 07:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kahel lapsel mitu aastat juba selline varustus:
Soojemaks ajaks on voodrita kilejope ja -püksid. Pisut jahedamaks ilmaks softshell jope. Kui vaja jalgadele lisakihti, siis lähevad kattepüksteks juba mainitud voodrita kilekad. Samu asju kannab ka vihmase ilmaga. Veel jahedama ilmaga paneb fliisist püksid ja jaki vahekihiks. Veel jahedamaks ilmaks on üks õhema voodriga jopp, mida kasutab talvel ka autoga linnas käies. Talveks mitte väga paks talvekombe, mida kannatab juba napilt alla nulli selga panna; kui kisub väga külmaks, läheb fliisist lisakiht alla.
Kummipüksid on ka, neid kasutab lumelörtsiga talvekombe peal või väga vihmase ilmaga toariietel (vajadusel alla lisakihiks fliisist püksid). Üks kord on olnud ka fliisvoodriga kummikomplekt, millest jopet ei pannud lapsele kordagi selga ja pükse kandis ka loetud korrad ainult, rohkem sellist ei osta.
Kindad on: õhukesed kootud kindad, märjaks ilmaks kummist voodrita ja fliisvoodriga kindad (neid lasteaias mitu paari, sest isegi kuivatis ei kuiva vooder ära), õhemad k/s labakud ja paksemad Reimatec labakud talveks.
Kaela õhukesed meriinovillast buffid. Mütsid on õhem puuvillane, natuke soojem õhukese voodriga kootud müts ja suuremal talveks paksem seest tuuletõkkefliisiga kootud müts kombimeerituna fliisist buffiga, nooremal meriinovillast Kivati tuukrikas.
Jalatsid on sügiseks (kunst)nahast enam-vähem veekindlad tossud, millega kannatab ka kastemärjal murul käia, Lemigo eemaldatava voodriga kummikud, gore-tex poolsaapad ja talveks Kuomad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed olid eelmisel aastal 3a8k ja 1a5k, kui läksid lasteaeda.

Vanemal lapsel oli ks jope puuvillase voodriga, softshell fliisvoodriga ja paks talvekomplekt. Lasteaias oli tal talvekombe, mille olime kelleltki saanud. Ks püksteks olid õhukesed ilma igasuguse voodrita püksid.

Sügisel käis vastavalt ilmale puuvillase voodriga tuulekaga, hiljem softshelliga. Püksteks olid need õhukesed kilrkad. All olid algul toaretuusid, pärast dressipüksid või meriinovillased retuusid ja käis nii talvekomplektini välja. Topelt ks riideid meil polnud. Talvekombe oli olemas ja mugav küll tegelt. Kui õnnestub sel aastal normaalne kombe järelturult saada mõistliku hinnaga, siis ehk ostan. Võimalik, et ajame ühe talvekompleltiga läbi.

Mütsidest olid ühekordne puuvillane müts, kahekordne puuvillane müts ja mütssall ning meriinovoodriga mütssall. Päris talvemütsi ei olnudki, sest polnud nii külm. See paar nädalat, mis oli väga külm, oli kapuuts peas ja teise nädala olime kodus, pidasime külmapühi. 🙂

Kindad olid õhukesed venivad sõrmikud lasteaeda minekuks, labakud lasteaias. Märjemal ajal Lenne fliisvoodriga ja külmal ajal Lenne lambavillaga kindad.

Väiksemal oli mütside, kinnaste osas sama varustus, ka jopede osas. Aga et tema kilekad hakkasid märga enam mitte niihästi pidama, ostsin Lassie suprafiil kilevoodriga (ilma vatiinita) kombeka lisaks.

Talvekombeka alguses jätsin lasteaeda, aga kuna see oli ka kelleltki saanud ja hakkas juba märga läbi laskma, siis loobusin sellest. Oligi ainult üks talvekomplekt. Kui koju jõudes olid püksid porised, lasin duzziga kodus üle, hommikuks olid kuivad ja nii talv läbi. St sai ühe komplektiga edukalt hakkama. Meil autot pole, siis nn autosõidu kombet polnud vaja. Kui talveks ühed riided, siis soovitan komplekti, mitte kombet.

Jalatsid olid botased, ühed demar voodriga kummikud, Ecco ks saapad, ühed talvesaapad, algul Eccod, hiljem noname, sest kasvas jalg välja. Kevadel sooja kuiva ilmaga olid ka tennised.

Sel aastal sama varustus.
Meil aluskombedid ka ei olnud, olid vaj retuisid või dressipüksid kombeka v pükste all ning dressikas või fliisjakk. Küll aga oli päris hea asi lisakihiks meriinovillane vest, mida minu omad kandsid esimese kihina, st alussärgi asemel.

Mul sõbranna laps käis ka ühe komplektiga nii ks kui talveperioodil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kolmel lapsel, kes vahepeal ka korraga lasteaias kõik käisid, oli kasutusel üks õhukesem müts, teine paksem talvemüts(aga mitte liiga paks). Meil on liikuvad lapsed ja pigem on probleemiks palavus. Meil on kogu aasta vältel kasutusel kaks komplekti, üks on hingavad vihmapüksid ja jope, millel peaaegu eriti voodrit ei ole. Nende alla läks suvel suveriietus (kui vihma sadas) ja hilissügisel hästi soe ja paks fliis, jalas soojemal sügisel pükste all retuužid, novembris pükste all dressipüksid, kui oli vihmane ja märg. Kui algas päris talv ja miinuskraadid, siis hakkas laps kandma teist välivarustust, ehk siis talvejopet ja pükse, mis ei olnud need kõige soojemad (muidu laps ainult hädaldas, et palav ja liikuda ei jaksa). Meie mingeid külmapühi pole pidanud. -30-ga õues käies läks talveriiete alla lihtsalt soe fliis ja soojad pikad püksid, olgu siis dressid või mis iganes. Väga külma ilma puhul läks soojale mütsile veel kapuuts peale. Kevad-sügisesed ja lörtsiaegsed varukindad on ainus asi, mida meil palju läks, sest niipea, kui kusagile vesi ilmus, oli minu lastel vaja tingimata seal kättpidi sees solberdada. Lasteaialapsele sõrmikud vaid siis, kui ta neid ise kätte oskab panna.

Kuna elame maal, siis tõsi küll, sügis-kevad-suvise koduse trööpamiskomplekti soetasin taaskasutusest eraldi, sest kodus puude ja rändrahnude otsas ronides trööbati riided nii tugevalt roheliseks-pruuniks, et lihtsalt dušši all uhamisega seda puhtaks ei saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps saab varsti 7-aastaseks, läheb viimane lasteaia-aasta. Õueriietuse (ja üldse riietuse) osas oleme ka pigem minimalistlikud. Üldiselt algab sügisel ring selliselt: 1. dressid, 2. õhukese voodriga komplekt, 3. õhukese voodriga komplektile soe vahekiht alla, 4. talvekomplekt (väiksemana oli kombekas, kuskil 6-aastasena soovis laps endale kindlalt komplekti ning sellest ajast olnud olnud komplekt, kus on pikema seljaosa ja traksidega püksid ja pikem puusadeni jope). Jalanõude ring läheb selliselt: 1. nahksed tossud, 2. voodriga kummikud ilma voodrita, 3. vooder kummikule sisse, 4. talvesaapad. Mütside osas on algul nokamüts, siis puuvillane müts ning edasi juba talvemüts, kinnastest algul puuvillased sõrmikud, siis õhukesed veekindlad kindad ja lõpuks paksud. Kevadel siis lähevad need ringid siis vastupidises suunas. Juunis ja augusti lõpus-septembri alguses on vahel nii soe, et siis on juba lasteaia õueriietuseks lihtsalt t-särk ja poolpikad retuusid ning jalas crocsid.

Täiendavalt on veel nii kevadel-sügisel kui talvel mingi tagavarajope igasugu linnakäikudeks. Lasteaeda läheb-tuleb nende samade riietega, millega seal õues on, käime autoga ning erilist vahet ei ole, kas need püksid, millega õhtul tuleb, on mustaks saanud või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lasteaia lastel:
kilejope, kilepüksid
HH kummiriiete komplekt voodrita, didriksons kummiriiete komplekt voodriga
talvekombe ja/või jope+püksid
kummikud (viking)
termokummikud (dock boot)
talvesaapad (sorel, ecco)
villase voodriga kummikud (kamik)
puuvillase voodriga kilekindad,
kummikindad voodriga,
soojad talvekindad (isbjörn of sweden kõige soojemad olnud)

Ja siis lihtsalt dressid, tossud jne.

Meie pere vaieldamatud lemmikud on termokummikud ja didriksoni kummiriided voodriga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu 5-aastasel lasteaialapsel on sügistalviseks perioodiks järgmised õueriided/mütsid/jalanõud:

gore tex botased (Viking) (õhukesi kummikuid ei ole lasteaias vaja läinud) – kõige universaalsemad jalanõud üldse
Kõrgemad seest soojad saapalaadsed gore tex jalanõud (ecco)
mingi fliis (erinevad)
kahed softshell-püksid ilma voodrita (reima, isbjörn of sweden)
ilma voodrita jope (molo)
õhukese voodriga jope (reima)
kahed õhukese voodriga püksid (reima, huppa)
õhema vatiiniga mantel (reima (eelmisel aastal oli pengu in kids) viisakama riietusena)

sulemantel (reima)
talvekombe (isbjörn of sweden)
talvejope (isbjörn of sweden)
gore tex talvesapaad (ecco)
termokummikud (viking)
ühed väga soojad talvesaapad (on olnud ugg, emu või siis vildi tüüpi sisemuse ja kummist alumise osaga)

kinnastest kahed reimatec kevadkindad ja kahed reimatec talvekindad

mütsidest alguses mingi puuvillane tavaline müts, siis puuvillane tuukrimüts (breden või reima) ja siis talvetuukrimüts (molo).

pakse talvepükse ei ole vaja läinud, sest väga külma ilmaga läheb selga talvekombe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 5a poiss.

Sügis:
– õhemad mütsid (üks puuvillane, üks õhem villane)
– sall-krae (puuvillane)
– õhemad sõrmikud
– kilepüksid
– tuult ja vihma pidav õhem jope
– voodrita kummikud
– 2 paari võimalikult vettpidavaid botaseid

Vastavalt ilmale lähevad alla veel dressid/kampsun jne.

Talv:
– Villane paks tuukrimüts
– 2-3 paari veekindlaid sooje käpikuid
– Talvekombinesoon
– Talvejope (kui ei ole õueminekut, vaid pikem autosõit, sõidame poodi või teatrisse jne, et oleks lihtsam ära võtta ja selga panna, palav ei hakkaks.)
– Saapad (tavaliselt Kuomad, lollikindel suht)
– voodriga kummikud.
On ka varukomplekt üleriideid (kui ühed pesus v märjad), need tavaliselt vanemate laste vanad või siis kasutatuna ostetud (ehk kahte kallist komplekti ei muretse).

Mingit nö autosõidu või linnamineku komplekti eraldi üleriideid ei ole, ei saa väga aru selle kontseptsiooni vajalikkusest väikelaste puhul 😉

Koolilastele kombinesooni enam ei osta, siis juba püksid-jope.

Mingeid brände ei oska küll välja tuua, ei ole eriline brändipede ja kogemus vanemate laste pealt näitab, et tegelikult suuremat vahet tänapäeval ikka pole.
Üleriided-kindad katsun pigem Lenne osta, et toetada Eesti ettevõtlust 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lasteaiaelise poja ostunimekirjas:
– 5-6 t-särki lasteaias kandmiseks
– 2-3 alussärki
– 7-8 paari aluspükse
– 7-8 paari sokke
– 2 paari lühikesi pükse lasteaias kandmiseks
– 2 paari lühikesi spordipükse võimlemisse ja trenni
– 5 pikkade varrukatega pusa/kampsunit
– 2-3 paari kindaid (nii õhemaid kui paksemaid – kindad kaovad/kuluvad)
– nokamüts, õhem puuvillane müts, paksem talvemüts, tuukrimüts. NB! Ka mütsid kaovad!
– õhem jope+traksikad
– paksem talvekombe
– dressipüksid traksikatele või kombele alla panemiseks
– sandaalid rühmas olemiseks
– tossud/botased õues
– nn veekindlad lörtsisaapad (sooja voodriga, veekindla tallaga, kõrgema sääreosaga
– talvesaapad
– kummiriided: kummijakk+püksid – vihmase ilmaga tõmbab üleriietele peale
– kummikud

Lasteaias on varuriided ka – mitu paari sokke, aluspükse, t-särgid, lühikesed püksid, pusa. Kui hommikul selga pandu ära mäkerdab, vahetab riided. Meie läheme jala lasteaeda, st ei sõida auto ega ühistranspordiga, seega riided peavad vastama ilmastikule (minu poiss plätserdab kõik veelombid läbi ja ronib kõikide lumehangede otsa – lasteaeda jõudes ei tahaks kohe riideid vahetama hakata.)
Minu lapse rühmas pole kuivatuskappi ka – seega kui riided märjaks saavad, pannakse need radiaatorile kuivama. Mõnes rühmas on kuivatuskapp ja riideid kuivatatakse selles kapis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Väikelaps Totu ema küsib targalt emalt (laste riided)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.