Esileht Hobinurk Tõukassi võtmine

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Tõukassi võtmine

Postitas:

Soovin osta ühte tõukassi ja kirjutasin müüjale oma soovist. Ta vastas kõikidele mu küsimustele ja palus omalt poolt, et ma endast lähemalt räägiks. Mis info teda huvitada võiks, mille järgi ta saab otsustada, kas müüa mulle kass või mitte? Kodu suurus, pereliikmete arv, teised koduloomad? Või miks just see tõug?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti kõike sinu mainitut.
Nt kas peres on lapsi, kui vanad, kas on varasem loomapidamise kogemus, kas kass jääks tubaseks, mis on teie rutiin (kas kass päeval 8 tundi üksi), kui tihti reisite või muidu kodust ära käite ja kes siis kassi valvaks jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, eelnev Kägu ütles kõik vajaliku ära. Kasvataja tahab teada, milline saab olema tema kasvandiku elu sinu juures.

Kui ma oma teist kassi võtsin, siis kasvataja korraldas mulle ikka korraliku “bikiinivooru” 🙂 Ja kiidan täiesti heaks sellise asja, sest see näitab sulle ka ära selle, et tegemist on hooliva kasvatajaga, mitte mingi raha pärast loomapaljundajaga.

Ah jaa, see võib teda ka huvitada, kas oled huvitatud kassinäitustel käimisest. Mõned kasvatajad annavadki eriti heade tõuomadustega loomi vaid neile, kes on huvitatud ka nende näitamisest. Kasvandike head tulemused näitustel reklaamivad kasvandust kõige paremini.

Ja näitustest, kui neist seni mõelnud ei ole, soovitan täiesti mõelda. Väga tore hobi, kohtub omasugustega, saab sügavamaid teadmisi kassitõugude kohta, lähendab ka looma ja omanikku omavahel. Ma korra käisin mõttega, et proovin ära ja vaatan, mis seal toimub… ja nüüd käin vähemalt kuus korra ja eri riikides 🙂 Ah jaa, kui esimest korda näitusele lähed, küsi kasvatajalt endale “tugiisik”, ehk las ühendab sind mõne oma tuttava või kasvandiku omanikuga kokku, kes samal näitusel on. Siis on keegi, kes seletab kuidas ja mida teha ja aitab sisse elada. Üksi on natuke eksinud tunne seal.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 19:42; 08.11 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen alati mõelnud, et rääkida võib ju igast asju, aga kas jutt ka tõele vastab. Ses suhtes ei näe pointi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 20:21; 08.11 20:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen alati mõelnud, et rääkida võib ju igast asju, aga kas jutt ka tõele vastab. Ses suhtes ei näe pointi.

Kas sa tahad öelda, et sina kasvatajana annad enda hoolealuste järglased suvalistele soovijatele ilma, et nendega isegi räägiks sellest, millistes tingimustes need järglased kasvama hakkavad?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 19:42; 08.11 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen alati mõelnud, et rääkida võib ju igast asju, aga kas jutt ka tõele vastab. Ses suhtes ei näe pointi.

Kas sa tahad öelda, et sina kasvatajana annad enda hoolealuste järglased suvalistele soovijatele ilma, et nendega isegi räägiks sellest, millistes tingimustes need järglased kasvama hakkavad?

Ei taha. Ma ei kasvata kasse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 20:21; 08.11 20:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole tõukassi võtnud, kuid soovisin võtta ühte kassi turvakodust. Mulle saadeti päris palju küsimusi ja suurem osa küsimustest seostus sellega, kuidas ma kassi toidaksin. Näiteks küsiti, kui palju annaksin kassile krõbinaid ja kui palju “märgtoitu”, mis firma tooteid ma ostaksin, kust saaks kass vett. Küsiti ka seda, mida ma kavatsen kassi jaoks osta (toidunõud, liiv jne). Veel küsiti, kus elan (maja või korter), kas kassist saaks toakass või mitte ning kui ei, siis kuidas kavatsen hoolitseda tema turvalisuse eest.

Mul oli siis juba üks kass, seega polnud raske vastata, osad küsimused tundusid isegi imelikud. Näiteks küsimus, kust saab kass vett? Minu hinnangul on elementaarne, et kassil on vesi alati olemas. Aga eks nad püüavadki oma küsimustega välja sõeluda inimesed, kes on oma otsuses kindlad ja veidigi looma võtmisega kaasnevatele kohustustele mõelnud (või kui pole, siis mõtlevad jooksvalt piisavalt, et elementaarsetele küsimustele vastata). Nüüd, mitu aastat hiljem, on üks mu sõbranna taolises ühingus vabatahtlik ja ta ütles, et nad küsivad ka erinevaid asju, aga enamus nende küsimustele ei vasta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vaja õuekassi, kes maja ümbert hiiri püüaks. Ma ei julge sellist kuskilt otsidagi. Sõna “õu” võtab mult vist kõik võimalused kassi leida. Mis siis, et tegelikkuses hakkaks kass elama soojas, hea ligipääsuga kuuris, toidukauss oleks alati täis ja sõbralik vanainimene iga päev paitamas.
Turvalisus on muidugi omaette teema. Ka toakass võib õue lipsata ja auto alla jääda. Õnnetuste eest pole keegi kaitstud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vaja õuekassi, kes maja ümbert hiiri püüaks. Ma ei julge sellist kuskilt otsidagi. Sõna “õu” võtab mult vist kõik võimalused kassi leida. Mis siis, et tegelikkuses hakkaks kass elama soojas, hea ligipääsuga kuuris, toidukauss oleks alati täis ja sõbralik vanainimene iga päev paitamas.

Turvalisus on muidugi omaette teema. Ka toakass võib õue lipsata ja auto alla jääda. Õnnetuste eest pole keegi kaitstud.

Hea hiirepüüdja peaks saama mõnest talust, kus on emane hiiremurdja koduses majapidamises. Kus kass saab teha endale loomupärast “tööd”, nagu aegade jooksul kujunenud on.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vaja õuekassi, kes maja ümbert hiiri püüaks. Ma ei julge sellist kuskilt otsidagi. Sõna “õu” võtab mult vist kõik võimalused kassi leida. Mis siis, et tegelikkuses hakkaks kass elama soojas, hea ligipääsuga kuuris, toidukauss oleks alati täis ja sõbralik vanainimene iga päev paitamas.

Turvalisus on muidugi omaette teema. Ka toakass võib õue lipsata ja auto alla jääda. Õnnetuste eest pole keegi kaitstud.

Õuekass jääb ikka suurema tõenäosusega auto alla kui toakass. Aga jah, varjupaigad koristavad neid kassilaipu kogu aeg ära, ei nemad taha seda veel rohkem teha seega sealt sa küll kassi ei saa.

Teemaalgatajale, võid veel mainida, kas su elukoht on sinu oma või üürid ning kui üürid, siis mida teed, kui pead välja kolima aga uue üürikodu omanik kasse ei luba.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole tõukassi võtnud, kuid soovisin võtta ühte kassi turvakodust. Mulle saadeti päris palju küsimusi ja suurem osa küsimustest seostus sellega, kuidas ma kassi toidaksin. Näiteks küsiti, kui palju annaksin kassile krõbinaid ja kui palju “märgtoitu”, mis firma tooteid ma ostaksin, kust saaks kass vett. Küsiti ka seda, mida ma kavatsen kassi jaoks osta (toidunõud, liiv jne). Veel küsiti, kus elan (maja või korter), kas kassist saaks toakass või mitte ning kui ei, siis kuidas kavatsen hoolitseda tema turvalisuse eest.

Mul oli siis juba üks kass, seega polnud raske vastata, osad küsimused tundusid isegi imelikud. Näiteks küsimus, kust saab kass vett? Minu hinnangul on elementaarne, et kassil on vesi alati olemas. Aga eks nad püüavadki oma küsimustega välja sõeluda inimesed, kes on oma otsuses kindlad ja veidigi looma võtmisega kaasnevatele kohustustele mõelnud (või kui pole, siis mõtlevad jooksvalt piisavalt, et elementaarsetele küsimustele vastata). Nüüd, mitu aastat hiljem, on üks mu sõbranna taolises ühingus vabatahtlik ja ta ütles, et nad küsivad ka erinevaid asju, aga enamus nende küsimustele ei vasta.

Olen mitmes sellises ühingus vabatahtlik ning need küsimused on suhteliselt samad kõigil MTÜ-del juba aastaid olnud. Toidu kohta on paar üksikut vaid, ilmselt jäid need teile mingil põhjusel kõige eredamalt meelde. Uurime lisaks eelnevate koduloomade, pere elukorralduse jnejne kohta. Kui vastused tekitavad kahtlusi ja harimine tulemust ei anna, siis suure tõenäosusega looma ka ei saa.

Kasvandust ei reklaami kõige paremini see, et kasvandikel näitustel hästi läheb. Kui just ilmset praaki ei tooda, on igal isendil võimalik tiitleid koju tuua. Kui mitte ühe kohtuniku alt, siis teise ikka. Lisaks ei ütle näitused mitte midagi looma tervise ja/või iseloomu kohta. Parim reklaam kasvatajale on läbitud terviseuuringud (veidi rohkem kui peaks) ja ainult hea iseloomuga kasvandikud. Küll ja veel on nii koerte- kui kassimaailmas neid, kes ainult hea välimiku nimel aretavad, aga loomad kannatavad terve elu suurte valude käes või on kohutava temperamendiga. Terveid tõugusid nii ära rikutud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.11 12:38; 16.11 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vaja õuekassi, kes maja ümbert hiiri püüaks. Ma ei julge sellist kuskilt otsidagi. Sõna “õu” võtab mult vist kõik võimalused kassi leida. Mis siis, et tegelikkuses hakkaks kass elama soojas, hea ligipääsuga kuuris, toidukauss oleks alati täis ja sõbralik vanainimene iga päev paitamas.

Turvalisus on muidugi omaette teema. Ka toakass võib õue lipsata ja auto alla jääda. Õnnetuste eest pole keegi kaitstud.

Kui sa elad päris maal, mitte külas, kust autod päevas mitu korda mööda sõidavad, siis antakse sulle hea meelega kass. Kui ei, siis võtad sa looma ju ainult kasutamiseks ja tead, et paned ta elu ohtu. Loomulikult ei anna keegi paariks aastaks kassi kasutada, et ta siis kusagil rataste all hukka saaks.
Hiiri-rotte püüab iga kass. See on instinkt ja selleks ei pea ema talus hiirepüüdja olema.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.11 12:38; 16.11 12:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Hobinurk Tõukassi võtmine