Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tõukasside taunimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )

Teema: Tõukasside taunimine

Postitas:
Kägu

https://sky.ee/justin-bieber-ostis-30-tuhande-eest-kaks-kassi-ja-peab-nuud-loomakaitsjatega-sonasoda/

Kollane uudis küll, kuid minu arust on nö point õige. Olen kogenud täpselt samasugust suhtumist, kui tahtsime tõukassi võtta. Olin juba aastaid endale just seda tõugu kassi soovinud (ei, mitte sama tõugu, mis uudises, ei maksnud 30 000), kuid siis hakkas tuttavate poolt pihta: no misasja, kasse saab tasuta ka, mida te maksate veel selle eest? Võtke parem varjupaigast jne. Panin Fb vastavasse kommuuni antud tōugu kassi otsimise kuulutuse ja enamus vastused olid ikka: aidake parem varjupaiga kasse.

Jah, ka mina ei toeta nö kasside millerdamist – neid Soov portaali 100 euroseid “paberiteta siiameid”, inimesi, kes oma kodukasse ei steriliseeri ja igal aastal poegi toodavad, kuid kui inimene tõesti hindab teatud kassitõugu ja soovib endale just seda tõugu kassi, miks on vaja hakata teda ümber veenma ja hurjutama?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Panin Fb vastavasse kommuuni antud tōugu kassi otsimise kuulutuse ja enamus vastused olid ikka: aidake parem varjupaiga kasse.

Sa panind FB tõukasside gruppi kuulutuse ja said pahandada, et just tõukassi otsid? Või mis see vastav kommuun sul on? Ehk panid suvalisse kasside gruppi? Osad neist ongi suunatud just abivajavae kasside päästmisele ja loomulikult ei tasu sealt tõukassi poegi otsida.

Tuttavate puhul ma ütleks, et vali paremini tuttavaid, kes su valikuid ei kritiseeri. Ja FB gruppi midagi postitades veendu enne, et on ikka õige grupp. Ma tõepoolest ei usu, et sa tõukasside grupis pahandada said, miks just tõukassi tahad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen üks, kes taunib lemmikloomadega äri tegemist, mis on läinud sinnamaani välja, et nad aretatakse vigaseks ja haigeks, peaasi et oleks nunnud ja saaks nende eest rohkem raha kasseerida. See on mõtleva inimese jaoks elementaarne, et sellist asja taunitakse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen üks, kes taunib elusolenditega äri tegemist, mis on läinud sinnamaani välja, et nad aretatakse vigaseks ja haigeks. See on mõtleva inimese jaoks elementaarne, et sellist asja taunitakse.

Ma olen mööndustega nõus. On tõud, kes on haiged ja väärarenguga ja on tõud, kes elavad enamasti tervelt ja kõrge vanuseni. Haigete tõugude ostmist ja nende “aretamist” ei pea eetiliseks. Ei poolda millerdamist ja kodupaljundust, kus toodetakse kassipoegi ja kutsikaid, kuna nii armas on. Ka krantside seas esineb palju haigusi ja väärarenguid. Tahad krantsi, mine vaata varjupaigast.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen üks, kes taunib elusolenditega äri tegemist, mis on läinud sinnamaani välja, et nad aretatakse vigaseks ja haigeks. See on mõtleva inimese jaoks elementaarne, et sellist asja taunitakse.

Ma olen mööndustega nõus. On tõud, kes on haiged ja väärarenguga ja on tõud, kes elavad enamasti tervelt ja kõrge vanuseni. Haigete tõugude ostmist ja nende “aretamist” ei pea eetiliseks. Ei poolda millerdamist ja kodupaljundust, kus toodetakse kassipoegi ja kutsikaid, kuna nii armas on. Ka krantside seas esineb palju haigusi ja väärarenguid. Tahad krantsi, mine vaata varjupaigast.

Aga ma siiski küsiks, milles seisneb sinu arvates tõupuhaste lemmikloomade aretamise ja paljundamise mõte?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei saa ka aru, kuidas need asjad omavahel seotud on. Tegelegu selle probleemiga, et soovimatuid kasse ei sünniks. Kas see lahendab mure, kui kõik hakkavad võtma loomi varjupaigast? Ei lahenda ju. See on juba tagajärg, et nad seal varjupaigas on. Algpõhjusega tuleb tegeleda. Inimesi peaks harima selles osas, et pole vaja looma võtta, kui ta hooletusse jäetakse ja kuskile ilma peale paljundama lastakse. Kui raha pole opiks, siis sellistele pole ka looma vaja. Tean ka inimesi, kes jaksavad vaevalt endalegi süüa osta, põhiline on see, et oleks midagi kurgust alla kallata, aga muudkui kraabivad kasse kokku. Sellistega vist tõesti pole midagi teha. Kui ühed loomad ära võetakse käest, siis tuuakse kohe järgmised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõuloomade (igasuguste) aretusel on palju varjupooli- ülearetus, haigused, sugulusaretus, millerdajad ja kassivabrikud, loomade ärakasutamine, võltsimine, pettused tõutunnistustega jms. Selle asemel et pakkuda mõnele kodutule kassile kodu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest on igasugune loomade aretamine puhas egoism. Loomade pidamine on egoism. Näete vaid oma ninaotsa ja tuunite endile vastavalt enda soovidele “õige” tõu. Miks peab inimesel üldse mingi loom kodus olema?
Sama arvan ka koertest, rottidest, hobustest ja kõikidest teistest loomadest keda inimesed on aja jooksul enda omadeks pidama hakanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga ma siiski küsiks, milles seisneb sinu arvates tõupuhaste lemmikloomade aretamise ja paljundamise mõte?

Mõte on selles, et saada endale kindlate iseloomuomaduste ja välimusega lemmik.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemasse vastates. Minul on ka tõukass. Mulle pole vajalik kassiga kaasaskäiv paber. Ma tahtsin briti lühikarvalist kassi ja võtsin sellise. Miks ma ei tohi võtta niisugust kassi, nagu mulle meeldib? Ainult selle pärast, et keegi kusagil ei ole suutnud oma looma eest hooltkanda? Ma isegi ei vaevunud väitlema teistega sel teemal, miks ma endale 400eur maksva kassi ostan.

Please wait...
Postitas:
Vinguviiul

aga miks te tahate oma näojoonte ja geenidega lapsi. võtke lastekodust kui päriselt lapsi tahate!
miks te tahate tehasegarantiiga kindlat värvi ja marki uut autot. võtke mõni plekihunnik millele veel hääl sisse läheb!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Niisama ilu pärast tõuaretus on minu meelest samuti üle piiri läinud. Just sel juhul, kui see tekitab loomale tõenäolisi terviseprobleeme.
Samas teatud põhjustel on tõuaretus jälle omal kohal. Näiteks erinevad koeratõud on aretatud erinevaid ülesandeid täitma ning siinkohal ei mängi alati rolli vaid iseloomuomadused, vaid ka välimus ja füüsilised omadused. Tõukasside puhul see võib-olla päris nii ei ole, pole hästi kursis tõukassimaailmaga. Kuid kindlasti on ka kasside puhul kindla eesmärgiga aretatud tõuge. Kasvõi seegi teadmine, kas antud kassist tuleb tõenäolisel pigem sülekiisu või hoopis hiiri jahtiv loom.
Samas ei peaks ennast halvasti tundma see, kes omale tõukassi võtab kasvõi ainult välimuse pärast, vaid hoopis see, kes oma tavalised kodukiisud steriliseerimata jätab ja siis kassipoegi juurde toodab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mõte on selles, et saada endale kindlate iseloomuomaduste ja välimusega lemmik.

Ehk inimese egoism, mille peamised põhjused on vähene haritus ja piiratus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga miks te tahate oma näojoonte ja geenidega lapsi. võtke lastekodust kui päriselt lapsi tahate!

miks te tahate tehasegarantiiga kindlat värvi ja marki uut autot. võtke mõni plekihunnik millele veel hääl sisse läheb!

Sa vist pole üldse koolis käinud. Inimesed saavad lapsi nimelt tänu instinktidele ja sugutungile. Milline instinkt sunnib kalli raha eest tõupuhast lemmiklooma ostma. Sa paistad siiralt arvavat, et lastekodulapsi jagub kõikidele, kes lapsi soovivad ja et neid saabki nii lihtsalt, et marsid aga lastekodu uksest sisse ja võtad lapse kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ahah. Teie suguvõsa aretab inimesi samamoodi nagu tõuloomi aretatakse? Paljuneda lubatakse ainult neil isenditel, kes on igatpidi õigete “tõuomadustega” ja kaasad otsitakse ainult ka nende “tõuomadustega”, st samast suguvõsast? Paljunemiseks mittesobivad isendid steriliseerite enne suguküpseks saamist? Kui nii, siis mõistan su paraalleli tõuloomade ja isiklike laste vahel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemasse vastates. Minul on ka tõukass. Mulle pole vajalik kassiga kaasaskäiv paber. Ma tahtsin briti lühikarvalist kassi ja võtsin sellise. Miks ma ei tohi võtta niisugust kassi, nagu mulle meeldib? Ainult selle pärast, et keegi kusagil ei ole suutnud oma looma eest hooltkanda? Ma isegi ei vaevunud väitlema teistega sel teemal, miks ma endale 400eur maksva kassi ostan.

Tohid ikka, aga sellisel juhul on sul natuke narr siis solvuda, kui sind piiratud silmaringiga egoistiks nimetatakse. Kas sa tunnistad, et sa oled piiratud egoist?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Niisama ilu pärast tõuaretus on minu meelest samuti üle piiri läinud. Just sel juhul, kui see tekitab loomale tõenäolisi terviseprobleeme.

Samas teatud põhjustel on tõuaretus jälle omal kohal. Näiteks erinevad koeratõud on aretatud erinevaid ülesandeid täitma ning siinkohal ei mängi alati rolli vaid iseloomuomadused, vaid ka välimus ja füüsilised omadused. Tõukasside puhul see võib-olla päris nii ei ole, pole hästi kursis tõukassimaailmaga. Kuid kindlasti on ka kasside puhul kindla eesmärgiga aretatud tõuge. Kasvõi seegi teadmine, kas antud kassist tuleb tõenäolisel pigem sülekiisu või hoopis hiiri jahtiv loom.

Samas ei peaks ennast halvasti tundma see, kes omale tõukassi võtab kasvõi ainult välimuse pärast, vaid hoopis see, kes oma tavalised kodukiisud steriliseerimata jätab ja siis kassipoegi juurde toodab.

Siin on see vahe, et kindlate ülesannete täitmiseks aretatud koeri ei aretata lemmikuteks, vaid nad ongi töökoerad.
Teiseks küsiks, kes oled sina, et sa keelad tavalistel kodukassidel paljunemise ehk tahad tavalise kodukassi kui liigi välja suretada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tohid ikka, aga sellisel juhul on sul natuke narr siis solvuda, kui sind piiratud silmaringiga egoistiks nimetatakse. Kas sa tunnistad, et sa oled piiratud egoist?

Kust loeti välja solvumine? Mul on siiralt ükskõik, mis te minust arvate. Tõukass ja tõukoer on mul ikka :).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et mitte-kassinimesed ei näegi seda samamoodi. Mina ei ole kassiinimene ja mõtlen ka, et varjupaikades on neid sadu, kui mitte tuhandeid – võta mis kuju, värvi või suurust tahad. Aga kui mõtlema hakata, siis koertega on ju täpselt sama lugu – varjupaigad on pitsudest punnis – aga tõukoera võtjat ei tule keegi sõitlema, miks siis kassidega teistpidi on? Mina olen üks neist, kes on võtnud tõukoera (ka justnimelt meelepärase välimuse ja iseloomu pärast), seega ma ei saa midagi paha öelda ka tõukasside kohta. Minumeelest on pigem koertele igasugu hädad külge aretatud, kass on ikka kass ehk suht vintske elukas, olgu tal paber tagataskus või mitte. Kes siin hurjutavad, vaadake oma tutvusringkond tõupenide suhtes üle ja pidage nende omanikele ka oma loengut.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust loeti välja solvumine? Mul on siiralt ükskõik, mis te minust arvate. Tõukass ja tõukoer on mul ikka :).

Sa ei ole piisavalt veenev, et ma usuksin, et sa pead end piiratud silmaringiga egoistiks. Aga kui tõesti pead, siis respect.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et mitte-kassinimesed ei näegi seda samamoodi. Mina ei ole kassiinimene ja mõtlen ka, et varjupaikades on neid sadu, kui mitte tuhandeid – võta mis kuju, värvi või suurust tahad. Aga kui mõtlema hakata, siis koertega on ju täpselt sama lugu – varjupaigad on pitsudest punnis – aga tõukoera võtjat ei tule keegi sõitlema, miks siis kassidega teistpidi on? Mina olen üks neist, kes on võtnud tõukoera (ka justnimelt meelepärase välimuse ja iseloomu pärast), seega ma ei saa midagi paha öelda ka tõukasside kohta. Minumeelest on pigem koertele igasugu hädad külge aretatud, kass on ikka kass ehk suht vintske elukas, olgu tal paber tagataskus või mitte. Kes siin hurjutavad, vaadake oma tutvusringkond tõupenide suhtes üle ja pidage nende omanikele ka oma loengut.

Sõideldakse tõukoerte võtjaid samamoodi, eriti neid, kes armastavad oma “lapsukestega” mööda kaubanduskeskusi ja massiüritusi traavida. “Lömmis ninaga” kassidel on sama raske hingata nagu “lömmis ninaga” koertel ja neil on samuti suured terviseprobleemid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ei ole piisavalt veenev, et ma usuksin, et sa pead end piiratud silmaringiga egoistiks. Aga kui tõesti pead, siis respect.

Erinevalt teist ei püüa ma kedagi milleski veenda. Ainult teie paistate arvavat, et kellegi avalik ahistamine foorumis on laia silmaringi tunnus. Respect!

Kogu see jutt on äärmiselt tuttav. Kohtan seda fb veganite grupis igapäevaselt. Suht immuunne juba.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin on see vahe, et kindlate ülesannete täitmiseks aretatud koeri ei aretata lemmikuteks, vaid nad ongi töökoerad.

Teiseks küsiks, kes oled sina, et sa keelad tavalistel kodukassidel paljunemise ehk tahad tavalise kodukassi kui liigi välja suretada.

Aga kujuta nüüd ette, et tõukoeri kasutataks ainult selleks tööks, milleks nad aretatud on. Neid oleks sel juhul nii vähe, et nad kõik oleks omavahel tihedas suguluses ja peagi ei jääks sellest tõust enam ühtegi normaalset isendit alles. Selle pärast ongi hea, kui tõuloomi võetakse ka lemmikuteks.
Kodukasside väljasuremist nüüd küll kartma ei pea ja kui surevadki, mis siis? Ongi normaalne, et looma võttes tema eest ka makstakse, tehakse terviseuuringud ja ollakse tänu kulutatud rahale ka looma suhtes vastutustundlikumad. Tõukasside puhul üldiselt ollakse, kuid nö tavalisi kodukasse võetakse ja jäetakse palju kergekäelisemalt. Samuti võetakse ka kodukasse tihtipeale just välimuse järgi. Kui ma nt tahan musta värvi siledakarvalist kassi, siis mille poolest erineb see tõukassi välimuse pärast võtmisest?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kujuta nüüd ette, et tõukoeri kasutataks ainult selleks tööks, milleks nad aretatud on. Neid oleks sel juhul nii vähe, et nad kõik oleks omavahel tihedas suguluses ja peagi ei jääks sellest tõust enam ühtegi normaalset isendit alles. Selle pärast ongi hea, kui tõuloomi võetakse ka lemmikuteks.

Kodukasside väljasuremist nüüd küll kartma ei pea ja kui surevadki, mis siis? Ongi normaalne, et looma võttes tema eest ka makstakse, tehakse terviseuuringud ja ollakse tänu kulutatud rahale ka looma suhtes vastutustundlikumad. Tõukasside puhul üldiselt ollakse, kuid nö tavalisi kodukasse võetakse ja jäetakse palju kergekäelisemalt. Samuti võetakse ka kodukasse tihtipeale just välimuse järgi. Kui ma nt tahan musta värvi siledakarvalist kassi, siis mille poolest erineb see tõukassi välimuse pärast võtmisest?

Täpselt samamoodi võib kõikide tõuloomade kohta ju öelda, et mis siis, kui neid enam ei aretata ja nad surevad välja. Loomulikult ei juhtu maakera eksistentsi seisukohalt mitte midagi, nagu ei juhtu mitte midagi ka olukorras, kus kodukassidel lastakse vabalt paljuneda. Või kus on vahe? Ehk miks peab paljunemist lubavaid inimesi kritiseerima?

Ja kodutu kodukassi ning tõukassi võtmise vahe on selles, et sa pakud kodu ja normaalsed elamisvõimalused ühele kassile, kel seda pole. Tõukassi ostmisega soodustad sa nende juurde tootmist, sest see on äri. Ega ma imesta, et sa seda ei taipa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Erinevalt teist ei püüa ma kedagi milleski veenda. Ainult teie paistate arvavat, et kellegi avalik ahistamine foorumis on laia silmaringi tunnus. Respect!

Kogu see jutt on äärmiselt tuttav. Kohtan seda fb veganite grupis igapäevaselt. Suht immuunne juba.

Sa poleks siin teemas sõna võtnud, kui sa poleks tundnud vajadust ennast ja teisi veenda, et sinu teguviis tõukassi võttes on OK. Ahistamisest on sul muidugi väga omapärane arusaam. Miks sa siin teemas ikka veel oled, kui sa tunned, et sind räigelt ahistatakse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa poleks siin teemas sõna võtnud, kui sa poleks tundnud vajadust ennast ja teisi veenda, et sinu teguviis tõukassi võttes on OK.

Ma arvan päriselt ka, et see ongi ok. Tahtsin teemaalgatajale öelda, et võtku oma tõukass, kui ta teda väga soovib. Teie prigisemisest hoolimata :).

Oli tore, aga rohkem ma sõna enam ei võta! Aitab sellest “veenmisest”. Saite juba kõik aru minu piiratud silmaringist ja egoismist ;).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpselt samamoodi võib kõikide tõuloomade kohta ju öelda, et mis siis, kui neid enam ei aretata ja nad surevad välja. Loomulikult ei juhtu maakera eksistentsi seisukohalt mitte midagi, nagu ei juhtu mitte midagi ka olukorras, kus kodukassidel lastakse vabalt paljuneda. Või kus on vahe? Ehk miks peab paljunemist lubavaid inimesi kritiseerima?

Ja kodutu kodukassi ning tõukassi võtmise vahe on selles, et sa pakud kodu ja normaalsed elamisvõimalused ühele kassile, kel seda pole. Tõukassi võtmisega soodustad sa nende juurde tootmist, sest see on ära. Ega ma imesta, et sa seda ei taipa.

Mine hakka vabatahtlikuks ja saa teada, miks ei peaks oma kodukasse paljundama.

Juhul, kui inimesed on nõus maksma nö kodukassi eest samuti nagu ka tõukassi eest, kõikidele kassipoegadele tehakse vaktsiinid ja terviseuuringud, siis polegi vahet. Peamine on, et pärast ei peaks keegi teine oma vaba aega ja raha sinu tekitatud kassikoloonia peale raiskama ja fakt on see, et kalli raha eest ostetud looma nii tõenäoliselt tänavale ei jäeta, kui tasuta saadud looma. Ja neid, kes võtavad nunnu looma ja soovivad temast juba paari kuu pärast vabaneda, on kahjuks liigagi palju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Millises veganite grupis igapäevaselt sellist juttu kirjutatakse? Liialdad veidi? Olen päris paljudes veganite gruppides Facebookis ja ikka väga harva tuleb juttu tõuaretusest. Teiseks tekib küsimus, et miks sa üldse seal gruppides oled kui see niivõrd hirmus on?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tõukassi võetakse samamoodi nagu tõukoeragi. Igal tõul oma iseloom ja välimus.Bittbull ja kuldne retriiver on ka ju mõlemad koerad…Kui võtta varjupaigast või tõupaberiteta isend, siis iial ei tea, kas ta on sõbralik või iseseisev, kas kräunub või on vaikne , hüppab riiulitel või elab põrandal, ajab karva palju või vähe…Õnneks saame valikuid igaüks ise teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kodutu kodukassi ning tõukassi võtmise vahe on selles, et sa pakud kodu ja normaalsed elamisvõimalused ühele kassile, kel seda pole. Tõukassi võtmisega soodustad sa nende juurde tootmist, sest see on ära. Ega ma imesta, et sa seda ei taipa.

Mine hakka vabatahtlikuks ja saa teada, miks ei peaks oma kodukasse paljundama.

Juhul, kui inimesed on nõus maksma nö kodukassi eest samuti nagu ka tõukassi eest, kõikidele kassipoegadele tehakse vaktsiinid ja terviseuuringud, siis polegi vahet. Peamine on, et pärast ei peaks keegi teine oma vaba aega ja raha sinu tekitatud kassikoloonia peale raiskama ja fakt on see, et kalli raha eest ostetud looma nii tõenäoliselt tänavale ei jäeta, kui tasuta saadud looma. Ja neid, kes võtavad nunnu looma ja soovivad temast juba paari kuu pärast vabaneda, on kahjuks liigagi palju.

Sina vist ka ei saanud aru, et jutt käib praegu kodukassi loomulikust paljunemisest vs kodukassi teadlikust väljasuretamisest? Kui sa oled vabatahtlik ja arvad, et kodukassid peaksidki välja surema, siis miks sa varjupaikades ei tee ettepanekut kõik kohe hukata?
Ülejäänud jutt oleks pädev siis, kui varjupaikades iialgi ühtki tõukassi ega -koera poleks, paraku on küll. Ehk see jutt, nagu oleks tõuloomade hankijad kuidagi vastutustundlikumad kui need, kellel on nn tänavalt võetud loomad, on totaalne jama.
Metsloomad ikka võivad paljuneda või? Või rotid ja hiired näiteks, kes elavad massiliselt just linnades?

https://tartu.postimees.ee/6737890/uhe-koera-lugu-haruldasest-toust-naitusetsempion-leidis-tee-varjupaika

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tõukasside taunimine