Esileht Väikelaps Tõukeka otsingul

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Tõukeka otsingul

Postitas:

Ehk natuke vara ja poes tõukekaid veel vähe, aga teen juba eeltööd. Otsin poisile, kohe saab 5 ja pikkust u 110cm. Ratas peaks olema alla klapitatav, et saaks autosse panna ja heal juhul võiks sellega ikka 3 aastat sõita saada. Rohkem vist pole võimalik. Lenks vist võiks ka reguleeritav olla. Kas peaks vaatama 2- või 3-rattalisi? Milliseid soovitate? No ja hind võiks ka soodne olla, aga vaatan kõik soovitused ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.04 16:57; 02.04 11:02; 03.04 13:49; 05.04 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis ime ta siis peab olema? Mina ostsin kaks suve tagasi Selverist oma toona 2(!)-aastasele mingi Stiga ratta, toona maksis soodukaga 16 €. Selline peaks olema: https://www.google.ee/search?q=stiga+kick+scooter+challenger&client=ms-android-samsung&source=android-browser&dcr=0&prmd=ivmn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj1rdeOoJnaAhXxhaYKHRXXDb8Q_AUICSgB&biw=360&bih=512#imgrc=EhrRcAYpYXKlMM:&isa=y

Idee poolest muidugi oleks ta pidanud suuremale lapsele olema, aga tegelikult sai lenksu fikseerida ametlikust madalaimast asendist veel madalamale ja mul on tüdruk hästi pikk ka (praegu äsja 4-aastaseks saanuna 117 cm), nii et sai kohe esimesel suvel sõita. Ja eelmisel aastal 3-aastasena, kui ta oli suvel 108 cm, sai lenksu juba ilusti “ametlikku” madalaimasse asendisse fikseerida ning oli paras.

Minu meelest nt seesama ratas vastab kõigile Su nõuetele, aga miks ainult kolm aastat sõita saab? Minu viidatud ratas peaks kannatama ametlikult kuni 50 kg. Pooltel hoovi lastel on samasugune, sh teismelistel. Ja mõnd lapseanematki on nähtud nendega hoovi peal tiire tegemas. 🙂 Ma ei tea muidugi, kui mitu aastat ta lihtsalt kvaliteedi mõttes seda loopimist vadtu peab, mis lapsed oma tõukekatega teevad, aga seni pole küll midagi ette heita. 🙂

Ma kujutasin ette, et umbes sarnaste parameetritega rattaid on poed täis …

Kui plaan on, et 5-aastane tahab mitu aastat sõita, siis kolmerattalist ma isegi ei kaaluks. Oma kahesega ma kunagi jah mõtlesin sellele variandile, aga ikkagi otsustasin, et parem oleks tal varakult tasakaaluhoidmist harjutada — ja saigi ilusti hakkama. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 17:44; 02.04 12:27; 09.04 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On küll tegelikult vahe. Kui osta mitmeks aastaks, siis piisavalt kvaliteetne, halva tõuksiga on suht piin sõita (nt plastmassrattad vmt, see on õudne)

Meil Hudora (http://www.rademar.ee/toode/toukeratas-hudora-big-wheel-180/), suurte ratastega, ma olen sellega 100% rahul. Põhimõtteliselt on eluaegne, meil on hetkel peres üks, sai ostetud 7a vanusele tütrele (sõitma õppimiseks läks natuke vaeva, aga ta ongi mul natuke aeglane õppija selliste asjadega). Me mehega mõlemad ka aeg ajalt kasutame suvel linnas sõitmiseks.
Nüüd 4a (ka 110cm pikk) poiss ka katsetab sellega maja ümber ja saab hakkama küll. Ma korra mõtlesin talle neid kolmerattalisi, aga pole tõesti vist mõtet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin selle viidatud Stiga ratta kohta, et kas ratta pööramine paremale-vasakule toimub samamoodi nagu tavaliselt jalgrattal või peab hoopis kallutama. Olen neid kallutamise omi näinud, need küll mugavad ei tundunud. Muidu see Stiga paistab täitsa ok ja kui veel nii kaua sõita saab, siis igati tore. Oskad ka öelda, palju rattal endal u kaalu on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.04 16:57; 02.04 11:02; 03.04 13:49; 05.04 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kindlasti kaherattaline. minu eelmisel suvel viieseks saanud laps arvas sügisel, et kolme rattaga on ikka titadel.

meil on olemas hudora ja micro sprite. teine on palju parem, väga vaikne ja sujuv, soovitaksin seda. hudora ka normaalne muidu, aga koliseb pisut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<b lockquote class=”d4pbbc-quote”>

Küsin selle viidatud Stiga ratta kohta, et kas ratta pööramine paremale-vasakule toimub samamoodi nagu tavaliselt jalgrattal või peab hoopis kallutama. Olen neid kallutamise omi näinud, need küll mugavad ei tundunud. Muidu see Stiga paistab täitsa ok ja kui veel nii kaua sõita saab, siis igati tore. Oskad ka öelda, palju rattal endal u kaalu on?

Tead, peab tunnistama, et ma pole kahe suve jooksul kordagi mõelnud seda keeramise asja — nii enesestmõistetavaks olen pidanud, et kõik rattad keeravad lenksust. 😀 No lenks on tal pööratav küll ja esiratas muidugi ka, aga ega ma täpse töömehhanismi peale nüüd mürki võtta ei julge. Lapsel pole ratta juhtimisega igatahes probleemi tekkinud. 🙂 Meil on rattad praegu alles talveks keldrisse kokkupakitud ka, et pole nii kerge vaatama minna. Kaalu ma ei oskagi täpselt öelda, eks ta paar kilo ikka kaalub, metallist jurakas ju. Samas nt eelmisel suvel teeületuseks aastane laps sülle haarata ja suurema lapse kokkupandud tõukekat teise käe otsas hoida polnud mingi probleem, laps oli kindlalt kõvasti raskem. 🙂

Kui ma guugeldan, siis selle ratta reklaam algab igal pool sõnadega ‘light weight”, aga konkreetne kaamunumber esmapilgul silma ei jäänud. Enamik osi vist on alumiiniumist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 17:44; 02.04 12:27; 09.04 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsel mingi rattaga sõitmise kogemus on?
See, et oleks kallutamisega pööratav, on oluline nendele lastele, kes ei jaga veel matsu, et kui lenksu ja esiratta risti keerad, siis käid siruli (ehk siis päris pisikestele). Kui see lenksu asi juba lapsel selge, siis on see tavaline süsteem parem. Aga 5-aastane peaks sellest juba ka ise aru saama, kui natuke seletada. Kui ta eelnevalt kolmerattalise tõuksiga sõitnud pole, siis algul ta nagunii väga kiirelt ei liigu. Eks kiiruse kasvades õpib ka paremini juhtima.

Oluline oleks vaadata seda, et rattad poleks plastmassist ja et see keskosa, millele toetub jalg, poleks maast liiga kõrgel. Mida madalamal see on, seda lihtsam on lapsel sõita.

Mis ratta eluikka puutub, siis üle paari aasta poisid nende kokkupakitavatega sõita ei taha. Kui vähegi on mõni trikipark läheduses, siis varem või hiljem hakatakse trikiratast tahtma, aga need ei tohi ohutuse pärast olla kokkupakitavad, vaid peavad ühes kokkukeevitatud tükis olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 13:39; 04.04 08:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsel mingi rattaga sõitmise kogemus on?
See, et oleks kallutamisega pööratav, on oluline nendele lastele, kes ei jaga veel matsu, et kui lenksu ja esiratta risti keerad, siis käid siruli (ehk siis päris pisikestele). Kui see lenksu asi juba lapsel selge, siis on see tavaline süsteem parem. Aga 5-aastane peaks sellest juba ka ise aru saama, kui natuke seletada. Kui ta eelnevalt kolmerattalise tõuksiga sõitnud pole, siis algul ta nagunii väga kiirelt ei liigu. Eks kiiruse kasvades õpib ka paremini juhtima.

Oluline oleks vaadata seda, et rattad poleks plastmassist ja et see keskosa, millele toetub jalg, poleks maast liiga kõrgel. Mida madalamal see on, seda lihtsam on lapsel sõita.

Mis ratta eluikka puutub, siis üle paari aasta poisid nende kokkupakitavatega sõita ei taha. Kui vähegi on mõni trikipark läheduses, siis varem või hiljem hakatakse trikiratast tahtma, aga need ei tohi ohutuse pärast olla kokkupakitavad, vaid peavad ühes kokkukeevitatud tükis olema.

Me ostsime neljasele suht suurte ratastega Hudora ning kuigi nüüd juba koolilapsena on trikkitõuks ka olemas, siis mõlemad on väga vajalikud. Trikikaga niisama sõita pole mõnus. Kui kooli või sõbra juurde läheb, siis võtab ikka Hudora

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on siiani sõitnud jooksurattaga ja sellega saab kenasti hakkama. Sellepärast tahakski tõukekat, mida ei pea kallutama, et pöörata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.04 16:57; 02.04 11:02; 03.04 13:49; 05.04 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot kui erinevad arvamused. Imestan, et suurte ratastega Hudorat kiidetakse. Meil on see ja hullemat kilisevat-kolisevat ratast pole näinud. Suurem laps eelistab trikitõuksiga ka koolis käia, Hudorat ei taha. Noorem on sõitnud Maxi microga, millest vend välja kasvas ja see on kestnud kaks last ilma ainsagi probleemita. Nüüd ilmselt vaatame nooremale ka uue ratta ja ilmselt Micro valikust, et kvaliteedis kindel olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsel mingi rattaga sõitmise kogemus on?
See, et oleks kallutamisega pööratav, on oluline nendele lastele, kes ei jaga veel matsu, et kui lenksu ja esiratta risti keerad, siis käid siruli (ehk siis päris pisikestele). Kui see lenksu asi juba lapsel selge, siis on see tavaline süsteem parem. Aga 5-aastane peaks sellest juba ka ise aru saama, kui natuke seletada. Kui ta eelnevalt kolmerattalise tõuksiga sõitnud pole, siis algul ta nagunii väga kiirelt ei liigu. Eks kiiruse kasvades õpib ka paremini juhtima.

Oluline oleks vaadata seda, et rattad poleks plastmassist ja et see keskosa, millele toetub jalg, poleks maast liiga kõrgel. Mida madalamal see on, seda lihtsam on lapsel sõita.

Mis ratta eluikka puutub, siis üle paari aasta poisid nende kokkupakitavatega sõita ei taha. Kui vähegi on mõni trikipark läheduses, siis varem või hiljem hakatakse trikiratast tahtma, aga need ei tohi ohutuse pärast olla kokkupakitavad, vaid peavad ühes kokkukeevitatud tükis olema.

Me ostsime neljasele suht suurte ratastega Hudora ning kuigi nüüd juba koolilapsena on trikkitõuks ka olemas, siis mõlemad on väga vajalikud. Trikikaga niisama sõita pole mõnus. Kui kooli või sõbra juurde läheb, siis võtab ikka Hudora

Eks see ilmselt sõltub tõuksist ja ka teest, mida mööda sõita vaja on. Kui asfalt kuiv, siis lähevad lapsed trikirõuksidega kooli ja peale kooli käiakse koos sõpradega enamasti rulapargist läbi. Ega niisamagi sõitma minnes kumbki vana tõuksi üles ei otsi (kuigi täiesti töökorras, vahel käin ise sellega sõitmas, et poistele järgi jõuda), sest ikka vahel võib juhtuda, et tekib tunne natuke trikitada, saab kasvõi teed ületades kõrgemast äärekivist alla hüpata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 13:39; 04.04 08:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tüdrukul micro, ainuke viga, et pole allaklapitav. Kaherattaline (3selt hakkas sõitma ja sõidab veel 8lt ka, vahest sõidan ise ka :D) Väga hea kvaliteediga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 21:47; 06.04 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Missugune Micro mudel teil on, neid on erinevaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.04 16:57; 02.04 11:02; 03.04 13:49; 05.04 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 aastane sõitad täiesti tavalise tõuksiga.
Mini Micro sobib muidugi ka sulle endale hästi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Missugune Micro mudel teil on, neid on erinevaid.

Kusjuures ma eksisin, see käib ikka lihtsalt kokku ka. Kuna ma kokkupanemise funktsiooni pole kasutanud, siis oli juba täiesti ununenud. Ja jalg on ka. Vajadust välja vahetada ei näe siiani- kandevõime on 100kg.
http://www.micro.ee/et/a/sprite-special-edition-purple-stripe

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 21:47; 06.04 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin selle viidatud Stiga ratta kohta, et kas ratta pööramine paremale-vasakule toimub samamoodi nagu tavaliselt jalgrattal või peab hoopis kallutama. Olen neid kallutamise omi näinud, need küll mugavad ei tundunud. Muidu see Stiga paistab täitsa ok ja kui veel nii kaua sõita saab, siis igati tore. Oskad ka öelda, palju rattal endal u kaalu on?

Meie pere avas nüüd eile rattahooaja ja ühtlasi siis vaatasin, et ikka ootuspäraselt muidugi Stiga rattal käib ka keeramine ikka normaalselt lenksust. 🙂 Aga seepeale just täna märkasin, et samad rattad on Selveris uuesti müüki tulnud, aga sedakorda hooaja alguse puhul hinnaga 44 €. :S Tore on, et me omal ajal sooduka peale sattusime.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 17:44; 02.04 12:27; 09.04 15:28;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps Tõukeka otsingul

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.