Esileht Koolilaps TPL-kehalise kasvatuse ja huviringide kohta küsin

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: TPL-kehalise kasvatuse ja huviringide kohta küsin

Postitas:
Kägu

tunnen huvi , kas neil on olemas oma võimla ja kus toimuvad talvel tunnid, kas suusatamine nt on talvel või ei. Kas ka ujumise tunnid programmis?
Millised huviringid neil on, kas vaid rahvatants ja koorilaul? kas ka tehnikahuvilisele midagi?
aitähh vastajatele

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: TPL-kehalise kasvatuse ja huviringide kohta küsin

koolil oma võimlat ei ole, 2 ja 3. veerandil lapsed viiakse bussidega politseimaja lähedal asuvasse võimlasse ja tuuakse kooli tagasi. 1. ja 4 veerandil on kõik kehalise tunnid õues ehk hirvepargis. suusatamas ei käida. 3. klasside kohustuslik ujumine on korraldatud (sel aastal TIK-s). huviringidest on kindlasti rahvatants ja keraamika, rohkemat ise ei tea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

TPL-i \”rahvatantsust\” lähemalt: http://www.tpl.edu.ee/joomla/index.php/leesikad
Tore koht on.

Enda imestuseks ma ei leidunud kodukalt teiste huvitegevuste tabelit, vanasti oli küll olemas. Olid veel vähemalt mingid nuputamis- ja matemaatikaringid.
Suuremad poisid teevad enamasti mingil ajal bändi ja selle tehnilist poolt kool teatud määral toetab, märgata on ka filmi- ja videohuvi kasvu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu poiss käib praegu koorilaulus ja animatsiooniringis, vahva on. Varasemalt on käinud ka males. Seal on kindlasti veel keraamika ja nupula (vist oli selline nimi)ja väga heal tasemel rahvatants.
Kehalises viiakse jah bussiga talvel võimlasse ja tagasi, aga vähemalt mingil ajal on plaanis võimla ehitamine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu meelest on seal ka staadion olemas, vähemalt viimati, kui sinna kanti juhtusin siis oli. Täiesti kummaline, et isegi algklasside kehalise tundi pole seal võimalik pidada.
Liikluskoormus ka Hariduse tänaval palju väiksem kui näiteks Estonia pst.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust on see mingi haige kool, kus kasvatatakse füüsiliselt alaarenenud humanitaare. Enamus neist lõpetab niikuinii maksumaksja ülalpidamisel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tase!

Please wait...
Postitas:
Kägu

See \”bussitamine\” tundub mulle kui lapsevanemale eriliselt ebamugav, kuid lastele meeldib – riided selga ja koolimajast välja. Vaheldus õppetööle 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]tase![/tsitaat]

loodetavasti sa pidasid silmas eelmist kommentaari? mitte üldist teemat?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen mõelnud, et kuidas linnas lapsed õpivad suusatama ja ujuma? või kuidas toimuvad spordipäevad, kui staadioni pole? Cooperi test, krossijooks? Rahvastepalli, kossu, võrgu võistlused koolis? Kas kesklinna koolide lapsed sellega iga nädal ei tegelegi? Ei ole pahatahtlik küsija, aga kas tõesti on võimalik pidada kooli ilma võimlata?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma olen mõelnud, et kuidas linnas lapsed õpivad suusatama ja ujuma? või kuidas toimuvad spordipäevad, kui staadioni pole? Cooperi test, krossijooks? Rahvastepalli, kossu, võrgu võistlused koolis? Kas kesklinna koolide lapsed sellega iga nädal ei tegelegi? Ei ole pahatahtlik küsija, aga kas tõesti on võimalik pidada kooli ilma võimlata? [/tsitaat]

no näed ju, et on võimalik. ikka ei usu või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka ei usu, et nii on võimalik. Terves kehas terve vaim, onju? Ka kehalises on ju ainekava ette antud, kas seda siis ei täidetagi? Või kas vanemad ei väärtusta tugeva keeleõppega võrdselt tugevaid kehalise tunde?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ikka ei usu, et nii on võimalik. Terves kehas terve vaim, onju? Ka kehalises on ju ainekava ette antud, kas seda siis ei täidetagi? Või kas vanemad ei väärtusta tugeva keeleõppega võrdselt tugevaid kehalise tunde?[/tsitaat]

Kui minu laps tuli kesklinnakooli üle (mitte küll TPL-i), siis öeldi kohe sisseastumisel, et kooli sporditingimused on keskpärased ja nad soovitavad osaleda mõne spordiklubi treeningutel. Äärmiselt positiivne on see, et kool toetab igati spordivõistlustel ja treeninglaagrites osalemist.

Varasemalt käis laps koolis, kus olid väga head sporditingimused, kuid kõik muu lonkas kahte jalga. Ja kuna spordiklubisid on vähemalt Tallinnas küll piisavalt, siis uhke võimla olemasolu ei olnud meie jaoks primaarne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajana võin siiski vastata ise mõnele küsimusele, nt kuidas linnalaps õpib suusatama ja ujuma. Minu laps oskas uisutada 4-aastaselt. Suusatama viieselt-ja korralikult (sõitsime ise autoga nõmme spordikeskusesse ja hakkasin õpetama-pole ju raketiteadus). Ujumises on ta käinud 4 eluaastast alates- vajaduse tingis meil lapse tervis. Kõik on võimalik. Ma ei saa siiani aru, miks lapsevanemad endid kohustusest lapsega tegeleda vabastavad. On ju loomulik, et selliseid asju õpetavad lapsevanemad juba enne kooliiga. Samuti nagu lugemise ja kirjutamise mingilgi tasemel oskus peaks pärinema kodust, st.esmatutvus ei peaks algama koolis.mõelge selle üle natuke. Mind huvitas teema sellepärast, et ükski hoone ei tundunud väljast vaadatuna võimla moodi. Mu mees on käinud ka kesklinna koolis ja hirvepargis kehalises kasvatuses-jäi ellu ja armastab siiani sporti. Kooli panen lapse millegi muu pärast:-)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Urgitseksin veel-kas teate kedagi nendest koolidest, kes Tartu Maratonil kaasa teevad või mõnel kergejõustiku alal tippu jõudnud? Meie perel alles kooli valik ees ja kuna ise olen maakas, siis varem polnud kuulnud, et mõnes koolis polegi võimlat, maneezi ja staadionit ning oma suusaradu. Kas Hirvepargis on tehtud siis palliplatsid ja kaugushüppekastid ning palliviske alad? Kas nendes koolides (tali)spordipäevad on ning rahvastepalli võistlused?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hirvepargi sportimiskoht peaks olema see siin:
http://wikimapia.org/5486047/et/Toompea-staadion
aga tore, kui seda kinnitaks mõni prantsuse lütseumiga seotud inimene. Mina pakun lihtsalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

http://www.tallinnapostimees.ee/118340/reaalkool-sai-seletamatu-staadionikeelu/
Leidsin ka kinnituse ,,,,

Please wait...
Postitas:
Kägu

http://www.tallinnapostimees.ee/118340/reaalkool-sai-seletamatu-staadionikeelu/
Leidsin ka kinnituse ,,,,

Please wait...
Postitas:
Kägu

Osaliselt toimuvadki tunnid koolistaadionil, enamasti siiski Shnelli tiigi juures asuval täiesti korralikul staadionil. Pole probleemi. Suusatama õppis minu laps juba enne kooli, käime perega koos palju suusatamas, samamoodi uisutamas. Ise töötan ka koolis ja meil on probleem, et klassis on u 5 lapsel olemas suusad, ei saa suusatunde läbi viia. Kõike kooli kaela ei ole ka mõistlik ajada. Kohustuslikud ujumistunnid toimusid TIK ujulas, midagi ära ei jäänud, lisaks käib laps eraldi ka ujumistrennis. Esimeses klassis neid sprodisaali ei veetud, tunnid toimusid kooli aulas. Ka minul toimusid algklassides tunnid kooli aulas, käisin Nõmmel tavalises koolis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eespool oli küsimus, kas keegi kesklinna koolide lastest on käinud Tartu Maratonil? Minu laps on osa võtnud Tartu Maratoni pikast distantsist 3 korda ja tean ta klassivendi ja sõpru kes on sama teinud. Suusatamisoskus ei ole tal tulnud koolist. Päris väiksena õpetasin teda ise ja hiljem on trennis seda õppinud. Minu laps on terve oma kooliaja käinud kesklinnas koolis. Hetkel käsil siis11.klass.Mõlemas koolis, millega seni kokkupuuteid on olnud, on sportimistingimused kesised. Puudub kogemus TPL-iga.Tean seda, et osad koolid käivad Hirvepargis ja osad Shnelli staadionil oma õuetunde tegemas. Suusatunnid toimuvad kas Nõmme või Pirita suusakeskuses, aga mitte algklassides vaid alates keskastmest.
Minu tähelepanek on veel, et Tallinna kesklinna koolid on spordivõistlustel edukad, kuigi neil pole äärelinna koolidega võrdväärseid tingimusi http://www.tallinn.ee/est/haridus/Koolinoorte-spordimangude-tulemused

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arusaadav, ajakski kopsu üle maksa, kui valitud koolidele eraldatakse keskmisest rohkem raha keeletundideks ja samas oleks ka ideaalsed sportimistingimused. Tore, et sellest siin juttu tehti, minul aitab see teha otsust. Tütarlapsel ma ehk lepiksin veel, et sporditegemine piirdub ujumise ja aeroobikas keksimisega, aga poisslapsel eeldan tugevaid kehalise tunde, et temast sirguks ikkagi mehine mees, kes hiljem ka sõjaväes hakkama saab ja nt Estoloppeti sarjas kaasa teeb. Lapsel lasteaias on suusatunnid, ei raatsiks neist kuidagi loobuda. Samas on hea siit lugeda, et eliitkooli vanemad tegelevad oma lastega rohkem ja pingutavad, et teha tasa seda, mis kooliprogrammis puudu jääb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Urgitseksin veel-kas teate kedagi nendest koolidest, kes Tartu Maratonil kaasa teevad? [/tsitaat]

Tean, minu poeg näiteks (ja tema isa, aga viimane pole TPL-ist:P). Mõned poja sõbrad ka. Tütar pole käinud ja ei lähe ka, tal teised huvid, liikumisvajaduse rahuldab tantsides, mida teeb kõrgel tasemel.

Võimla jm puudumine ei vabasta loomulikult keha ainekava täitmisest ja sellega ei ole TPL-il probleeme olnud ka. Kui oled ainekavaga lähemalt tuttav, siis tead, et seal on ka päris palju mängumaad.

Otseselt sinu nimetatud võistlusi ma ei tea, aga spordipäevad on neil küll ja mingi kooliolümpia oli ka hiljuti. See viimane on vist mingi traditsiooniline, olümpiaideaale tutvustav, vaimu ja keha ühtsusele rõhuv asi, paljudes koolides tehakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Osaliselt toimuvadki tunnid koolistaadionil, enamasti siiski Shnelli tiigi juures asuval täiesti korralikul staadionil. Pole probleemi. [/tsitaat]

\”Kooli staadionil\” ei toimu küll siiski midagi. Seal on autoparkla 🙂
Aga kuuldavasti on orienteerumist tehtud ka vanalinnas näiteks. Mis on minu meelest väga vahva loominguline lähenemine.

Please wait...
Postitas:
Hilfe

[tsitaat]Arusaadav, ajakski kopsu üle maksa, kui valitud koolidele eraldatakse keskmisest rohkem raha keeletundideks ja samas oleks ka ideaalsed sportimistingimused. Tore, et sellest siin juttu tehti, minul aitab see teha otsust. Tütarlapsel ma ehk lepiksin veel, et sporditegemine piirdub ujumise ja aeroobikas keksimisega, aga poisslapsel eeldan tugevaid kehalise tunde, et temast sirguks ikkagi mehine mees, kes hiljem ka sõjaväes hakkama saab ja nt Estoloppeti sarjas kaasa teeb. Lapsel lasteaias on suusatunnid, ei raatsiks neist kuidagi loobuda. Samas on hea siit lugeda, et eliitkooli vanemad tegelevad oma lastega rohkem ja pingutavad, et teha tasa seda, mis kooliprogrammis puudu jääb. [/tsitaat]Tegelikult ongi nii, et spordiga on kombeks tegeleda treeningutel ja/või perekeskselt PÄRAST koolitunde.Ma ei tea ühtegi last oma poja klassis, kes spordiga EI tegeleks. Loota kehalise kasvatuse tundidele poisi mehelikuks kasvamisel on äärmiselt lühinägelik ja paljud siinsed käod kuuldavasti piirduvadki kooliprogrammiga. TPL-i põhikooli sporditulemused Tallinna linnas on märkimisväärsed. Kui meenutada oma kooliaega, kes ma küll Nõmmel koolis käisin ja ümbrus STAADIONI ümber kena oli, eelistan ma vaba loodust ja seda Schnelli tiigi ümbrus pakub. Aga eks iga ühele oma, mõnele meeldib ringiratast, ikka ringiratast … .

Please wait...
Postitas:
Kägu

Välitunnid toimuvad nii Hirvepargis kui Shnelli staadionil (kus on olemas korralikud jooksurajad ja palliplatsid).
Sisetunnid esimesel klassil toimuvad kooli aulas, edaspidi jah viib punane buss neid Saku tn spordihalli.
Meie klass on mõned korrad käinud Harju tn uisutamas.

Kooli Spodihall peaks tulevikus kerkima sinna staadioni asukohale. Detailplaneering ja projekt on olemas, selle leiab ka kooli kodulehelt () avada pealehelt rubriik ÜLEKOOLILISED TESTID
b) vajutada hiirega pealkirjale ARHITEKTUURIPÄRLID
c) oodata allalaadimist circa 3 minutit
c) Ilmunud materjali tektsis minna leheküljele 30 (lausa lõppu)
d) vajutada hiirega vastavale pildile
e) suurendada pildi nurkadest võimla maketti.)

Aga millal ehituseni jõutakse – seda peab ilmselt Hundisilma peremehelt küsima.

Mina endise maalapsena võin ütelda, et ainus, millest linnalastel puudus jääb, on suusatamine – nagu meil, kilomeetrite kaupa mägedel ja orgudes. Teemaks tõstes on esimene probleem kohe suusavarustus, milleks väidetavalt inimestel raha pole.

Muidu nendel kesklinna spordivõistlustel saavutab TPL alat vähemalt mõne auhinnalise koha. Rahvastepallis ja pendelteatejooksus on nad ikka esirinnas.
Laulukoorid ja rahvatants on koolis olemas, laulupididel käivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma olen mõelnud, et kuidas linnas lapsed õpivad suusatama ja ujuma? või kuidas toimuvad spordipäevad, kui staadioni pole? Cooperi test, krossijooks? Rahvastepalli, kossu, võrgu võistlused koolis? Kas kesklinna koolide lapsed sellega iga nädal ei tegelegi? Ei ole pahatahtlik küsija, aga kas tõesti on võimalik pidada kooli ilma võimlata? [/tsitaat]
Kuidas maalapsed ujuma õpivad? Kas maal on igal koolil tõesti oma ujula?
Kohustuslik ujumine on kolmada klassi programmis, kui koolil ujulat pole, siis minnakse kuhugi mujale ujulasse. Võimla on siiski enamikes koolides olemas. Ja ega need 2 kehalise tundi nädalas kedagi spordiarmastajaks nüüd tee, see töö tuleb ikka kodus vanematel teha.
Lähen nüüd lastega suusatama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On ikka päris suur vahe maakoolide ja linnakoolide kehalises kasvatuses, midagi pole parata, kõike head ei saa, linnas ruumi vähem ja liikuma peavad siin oma lapsed panema ikka vanemad, koolile pole mõtet lootma jääda.

Ja see, et suuski linnalastel pole, on vanemate probleem. Samas polnud ka minu maakooli lastel kõigil suuski. Need, kel polnud, pandi jooksma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõni aeg tagasi jäi siin silma kirjutis, kus kehalise kasvatuse tunnid tänapäeval ei erine meie lapsepõlve aegsetest üldse. Ikka aga hindelised pallivisked, kaugushüpped, jooksud.
Mina käisin Tallinna koolis kus oli staadion, võimla oli ka, aga koolis kehalise tund oli ikka täiesti mõtetu. Esimesed 5 minutit oli rivistus ja soojendusjooks. Ülejäänud aja konutasid kusagil staadioni ääres ja ootasid millal on sinu kord palli visata või 60 meetrit joosta. Said hinde kätte ja konutasid edasi, kuniks tunni lõpus pidi tegema taas väikese jooksuringi.
Ennast liigutama pidi siis ja peab arvatavasti ka nüüd peale kooli. Selles osas on kesklinna lastel päris head võimalused. Erinevaid trenne on peale kooli laialt valida.
Ma tõesti ei usu, et tavakoolis (st mitte spordikoolis või -klassis) on selline kehaline, milles osalemine tagaks valmisoleku maratonil osalemiseks.

Vastuseks teemaalgatajale. Esimeses klassis on kehaline II j III veerandil kooli aulas. I ja IV käivad vanalinnas ja Schnelli staadionil. Alates teisest klassist bussiga võimlas II ja III veerandil. Vahel on käinud ka Harju tänaval uisuplatsil. Lisaks kehalisele peab end veidi liigutama peotantsu tunnis.
Algklassidel on olnud spordipäevad kevadeti nii loomaaias kui Scnelli staadionil. http://zope.eenet.ee/tpl/uudised/arhiiv/oluempiapaeev-sai-laebi
Vanal TPLi kodulehel on erinevat infot üleval ka huviringide kohta.

Please wait...
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Esileht Koolilaps TPL-kehalise kasvatuse ja huviringide kohta küsin

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.