Esileht Koolilaps tpl tulemused kodukal

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: tpl tulemused kodukal

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]TPL on ju puhtalt prantsuse keele fännidele. Imelik, et lapsevanemad nii selgrootud on ja ei tea, millist kooli tahavad ja siis kablutavad kõik koolid läbi.Pigem tundub, et peaasi, et laps saaks eliitkooli, rohkem edasi ei mõelda. See on aga väga väär mõtlemine-vaene laps saab selle kannatuse osaliseks. Vanem vaid kaudselt ja siis on kurb, et lapsel millekski muuks kui tuupimiseks ei jäägi aega.Ja 10-aastaselt sööb antidepressante. Kevadeti on lastehaiglad täis eliitkoolide lapsi, kellel pole tervis vastu pidanud koolistressile. Inimesed mõelge enne väga põhjalikult läbi, kui te lapsele kooli valite![/tsitaat]

Kui kibestunud peab olema inimene, kes räägib sellest, kuidas haiglad on täis eliitkoolide lapsi. See on kõige labasem vale ja põlgus perede vastu, kes viitsivad pingutada ja kellel seetõttu läheb elus keskmisest inimesest paremini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 16:45; 20.02 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ausalt öeldes olin kurb, kuna minu laps TPL nimekirjas polnud, nüüd aga mõtlen tõesti, et väga keeruline on nende vanemate olukord, kes siiski valiksid esimesena mõne teise kooli ja ootavad tulemusi.tean eelmisest aastast juhtumit, kus vanemale helistati ja küsiti, et kas tulete. vanem ütles, et soovib oodata, et mis tulemused teistest koolidest… ja see sai saatuslikuks. ei teise kooli ei saanud ja TPL-s oli ei aidanud enam pärast mitte miski. läks kodulähedasse. nii, et mõelge väga täpselt järgi, mis te TPL-s vastate. see jutt, mida öelda, kui TPL on teine valik, aga esimese valiku tulemust ei tea… vot see on tõesti keeruline. ausalt öeldes ma isegi rahul, et meid TPL-s polnud. TPL oleks meil kolmas valik.[/tsitaat]
Ja selle vaese lapse elu on nüüd määratud, pidi kodulähedasse kooli minema, ega tast nüüd peale säästumarketi kassapidaja midagi muud ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole määratud, aga lapsevanem käis veel mitu korda pärast TPL-s rääkimas, aga ei midagi. eks tal ikka oli kahju, et laps sai suure konkursiga kooli sisse (varus vist oli küll), aga pärast pidi tavakooliga leppima.kas endal ei jääks kripeldama? mis sinna katsetele siis ikka minnakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 16:42; 20.02 21:04; 20.02 21:17; 20.02 21:53;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sigadus on see, et siin väikses riigis ei suuda 5 kooli kokku leppida 1)katsete toimumise aja osas-kas tõesti pidid 5 kooli tegema katsed ühel nädalavahetusel??? [/tsitaat]

Ohmuke, nad just NIMELT leppisid kokku, et teevad ühel ajal. Et lapsi EI solgutataks. Et vanemad mõtleksid varem. Aga näe mõnele ikka ei jõua kohale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 23:21; 20.02 23:26; 21.02 19:06;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Seega ma ei pea valeks, et uuritakse pisut ka vanemate ja perekonna tausta.[/tsitaat]

TPL-i õpetajate eest uuribki selle tausta ära
a) kooli maine – iga beib ei too oma last sinna (nagu ühest teisest teemast siin lugeda võisime)
ja
b) seesama teatamiskohustus enne 1. märtsi: kindla sõna enne teiste tulemuste selgumist ütleb see vanem, kes täpselt teab, kuhu kooli ta oma lapse tahab panna.

Ja muuseas, tegelikult oli küll TPL-is vestlus ka. Paljudega vesteldi kohe päris pikalt ja põhjalikult (vanematega siiski mitte, aga lastega), aga kuuldavasti ei kulutatud aega nendega vestlemisele, kellel õed-vennad koolis ees või vanemad koolis tööl vms, sest need pered on ju nagunii koolile teada.
Nii et selles mõttes ei saa kuidagi öelda, et neil oleks lihtsam olnud valikut teha. Ikka lihtsalt tahtmises kinni see asi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 23:21; 20.02 23:26; 21.02 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Teie peate kannatama mitte nende lapsevanemate pärast, kes loodavad kuhugi mujale sisse saada, vaid rohkem oma lapse rumaluse pärast.[/tsitaat]
Varus olevad lapsed ei ole kindlasti rumalad. Samuti mitte need, kes sisse ei saanud ja isegi varus ei ole. Kui minu laps on mahtunud esineljakümnesse, siis on ta kahtlemata tubli. Nagu öeldud ka varu kohta kooli kodulehel , siis oli ta väga tubli, milles mina üldse ei kahtle.
Meil käib vanem laps juba lütseumis, kodu on lütseumi lähedal, 6.aastasele lapsele prantsuse keel meeldib ja oskab selles päris palju sõnu, mida meelsasti kasutab, laulab prantsuskeelseid laule, mida vanem laps on koolis õppinud- meil on vaja sinna kooli saada. Lihtsalt nii.

Aga sul on mingi probleem, miks on vaja teistele ära panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 16:24; 20.02 19:16; 21.02 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ohmuke, nad just NIMELT leppisid kokku, et teevad ühel ajal. Et lapsi EI solgutataks. Et vanemad mõtleksid varem. Aga näe mõnele ikka ei jõua kohale.[/tsitaat]

Just. Loomulikult eelistavad koolid õpilasi/peresid, kes just nimelt sellesse kooli oma lapse tahab panna. Mitte neid, kes igale poole proovivad ja lähevad sinna, kus \”näkkab\”. Nii peab ju vähem lapsi katsetama ka. Nende sadade lastega peavad ju õpetajad oma puhkepäeval katsetama!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oleme ka varus- huvitav, kuidas toimub teatamine varus olevale lapse vanematele, et kohta pakutakse. kas helistatakse või saadetakse meil… või peaks ise kirjutama ja ütlema, et olen/ei ole huvitatud, kui koht tekib. [/tsitaat]
Mida rohkem ise huvi yles näitad, eda suurem lootus on. Mõni kool näiteks paneb varunimekirja lapsed tähestiku järgi mitte punktide järgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.02 19:04; 20.02 19:06; 20.02 20:20; 21.02 08:45; 21.02 09:07; 21.02 12:13; 21.02 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

TPL-i õpetajate eest uuribki selle tausta ära
a) kooli maine – iga beib ei too oma last sinna (nagu ühest teisest teemast siin lugeda võisime)
ja
b) seesama teatamiskohustus enne 1. märtsi: kindla sõna enne teiste tulemuste selgumist ütleb see vanem, kes täpselt teab, kuhu kooli ta oma lapse tahab panna.

Ja muuseas, tegelikult oli küll TPL-is vestlus ka. Paljudega vesteldi kohe päris pikalt ja põhjalikult (vanematega siiski mitte, aga lastega), aga kuuldavasti ei kulutatud aega nendega vestlemisele, kellel õed-vennad koolis ees või vanemad koolis tööl vms, sest need pered on ju nagunii koolile teada.
Nii et selles mõttes ei saa kuidagi öelda, et neil oleks lihtsam olnud valikut teha. Ikka lihtsalt tahtmises kinni see asi.[/tsitaat]
Kõigis kesklinna katsetega koolides on teatamiskohustus enne 1. märtsi!

Samas on siin hulganisti teemasid, kus tehakse maha, et valituteks osutuvad enamasti nn tuntud inimeste lapsed või sii õed/vennad. Seega ühest küljest on see justkui aktspteeritav, et vastuvõetavate laste vanemad on koolile nii kui nii teada nagu sa mainid, teisest küljest on siin hulgaliselt neid, kes väidavad, et tegemist pole sellisel juhul nö \”ausa konkurentsiga\”.

Samas keeruline öelda, mis on siis teglikult õige … Enamasti siiski on laps tõepoolest kõige rohkem oma perekonna nägu ning vestlus vanematega või siis vanemate taust on enamasti suuremad lapse edukuse ennustajad kui lapse katsete tulemused mingil suvalisel päeval, arvan ma. Ma ei pea silmas seda, et lapsevanem peaks olema rikas või kuulus, kuid haritud, intelligentsete vanemate, kes oma lastele ka aega pyhendavad, lapsed on enamasti edukamad ning ka nende laste väärtushinnangud on rohkem paigas hiljem (a la beibe või mittebeibe, alfaisane või mitte jne 😉

Ja kes on öelnud, et 1. klssi lapsi peaks eelkõige etteytluse kirjutamise oskuse järgi valima, et tekiks nö aus konkurents? Ma siiski ei pea valeks, et hinnatakseka vanemate tausta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.02 19:04; 20.02 19:06; 20.02 20:20; 21.02 08:45; 21.02 09:07; 21.02 12:13; 21.02 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kõigis kesklinna katsetega koolides on teatamiskohustus enne 1. märtsi!

Samas on siin hulganisti teemasid, kus tehakse maha, et valituteks osutuvad enamasti nn tuntud inimeste lapsed või sii õed/vennad. Seega ühest küljest on see justkui aktspteeritav, et vastuvõetavate laste vanemad on koolile nii kui nii teada nagu sa mainid, teisest küljest on siin hulgaliselt neid, kes väidavad, et tegemist pole sellisel juhul nö \”ausa konkurentsiga\”.

Samas keeruline öelda, mis on siis teglikult õige … Enamasti siiski on laps tõepoolest kõige rohkem oma perekonna nägu ning vestlus vanematega või siis vanemate taust on enamasti suuremad lapse edukuse ennustajad kui lapse katsete tulemused mingil suvalisel päeval, arvan ma. Ma ei pea silmas seda, et lapsevanem peaks olema rikas või kuulus, kuid haritud, intelligentsete vanemate, kes oma lastele ka aega pyhendavad, lapsed on enamasti edukamad ning ka nende laste väärtushinnangud on rohkem paigas hiljem (a la beibe või mittebeibe, alfaisane või mitte jne 😉

Ja kes on öelnud, et 1. klssi lapsi peaks eelkõige etteytluse kirjutamise oskuse järgi valima, et tekiks nö aus konkurents? Ma siiski ei pea valeks, et hinnatakseka vanemate tausta.[/tsitaat]

Meie noorem poeg ei läinud samasse kooli, kus vanem vend käib. Leian, et lapsel on õigus olla \”tema ise\”, mitte kogu kooliaeg suurema venna väike vend.
Olen ise käinud koolis (suures linnakoolis), kus juba enne mind olid õppinud mu ema, isa ja veel pool suguvõsa. Lisaks käis seal ka minu paar aastat noorem õde. Peale selle, et õpetajad meid õega pidevalt segamini ajasid, saime päris tihti kuulda ka juttu, et mis juttu sa ajad, et sa füüsikat ei oska, kõik te peres on seda osanud (eks ma tegelikult ka harju keskmisest rohkem teadsin).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 16:48; 21.02 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kõigis kesklinna katsetega koolides on teatamiskohustus enne 1. märtsi!

[/tsitaat]

Palun seleta täpsemalt, kelle teatamiskohustus kellele. Kas kool lapsevanematele? Kool HA-le? Või lapsevanemate jah koolile?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 19:41; 21.02 10:01; 21.02 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas nii ei saa, et kohast loobuja annab oma koha konkreetsele lapsele, kes varus on? [/tsitaat]
See oleks teiste varus olijate suhtes vist veits ebaõiglane. Kool võtab ikka oma pingerea alusel

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 19:41; 21.02 10:01; 21.02 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas nii ei saa, et kohast loobuja annab oma koha konkreetsele lapsele, kes varus on? [/tsitaat]
No ega lapsevanem ei vali koolile õpilasi, seda teeb ikka kool 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.02 19:04; 20.02 19:06; 20.02 20:20; 21.02 08:45; 21.02 09:07; 21.02 12:13; 21.02 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab nii, et sisse saanud lapse vanem võiks oksjoni avada nendele, kes varus on – kes rohkem maksab, saab koha omale:))

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas nii ei saa, et kohast loobuja annab oma koha konkreetsele lapsele, kes varus on? [/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 16:21; 21.02 13:44;
To report this post you need to login first.

[small]marii123 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vabandust,G5-mis koolid need on?[/tsitaat]

TPL
TIK
Reaal
GAG
21.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 23:21; 20.02 23:26; 21.02 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas teised koolid panevad ka kodukale või saadetakse meil?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 18:28; 21.02 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas teised koolid panevad ka kodukale või saadetakse meil?[/tsitaat]
Mitmed koolid kasutavad isikukoodi systeemi. Koli kodulehele ilmub link, kust saad vaadata oma lapse katsete tulemusi sisestades isikukoodi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 20.02 19:04; 20.02 19:06; 20.02 20:20; 21.02 08:45; 21.02 09:07; 21.02 12:13; 21.02 21:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )


Esileht Koolilaps tpl tulemused kodukal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.