Esileht Ajaviite- ja muud jutud Traditsioonid ja reeglid, mida te lapsena ei mõistnud

Näitan 8 postitust - vahemik 121 kuni 128 (kokku 128 )

Teema: Traditsioonid ja reeglid, mida te lapsena ei mõistnud

Postitas:
Kägu

Mu mehel on siiani ilmselt siis vanematekodust kaasa saadud kiiksud – laupäevane koristamine, sussid, koduriided, uute riiete mittekandmine, toidu (isegi hommikupudru) pidev soojendamine ja mitte ära viskamine, vana ja kuivanud leiva söömine😀 Meie peres ei ole selliseid kombeid olnud ja need tunduvad mulle nii veidrad ja naljakad. Samas tänu neile veidratele kommetele on ilmselt mu mehest kasvanud korraarmastusega ja säästliku eluviisiga inimene, kes hoiab kodu korras ja oskab hästi majandada. Mina olen tema kõrval ikka paras bohheem, kes tolmurulle taga ei aja, vanad asjad viskan minema, söön ja kannan seljas seda, mis meeldib mitte seda mis peab jne.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin räägitakse, et ei triigita tänapäeval, sest riided peale pesu sirged. Minu ema triikis kõike ja rääkis sinna juurde, et ega ainult siledaks saamise eesmärgil riideid ei triigita. Triikimine hävitab ka pisikud ja talvel on nii mõnus peale triikimist soe riie selga panna (muidugi kõike ei pane kohe selga, aga mõnikord oli vaja kohe mingit riideeset, siis see oli boonuseks, et oli soe).
Triigin ise ka kõike, olen nii harjunud ja teisiti oleks nagu riietel midagi puudu. Pere on mul väike, mees ja üks laps, seetõttu jõuan ka seda teha.Võib-olla suure perega oleks keerulisem, aga arvan ikka, et leiaks selle aja triikimiseks. Mul võivad enne tolmurullid riiulitel olla, aga triigitud peab saama.

+6
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuivatist tulevad riided ka ju kuumana. Miks neid üle triikida? Kui triikimine kui tegevuis meeldib, siis on muidugi iseasi. A näiteks mu ämm triigib absoluutselt kõike ja muudkui hädaldab, kui kiire ja raske elu tal on.

Minule lapsena nädalavahetused väga meeldisid. Laupäeva hommikul koristasime terve perega, peale seda läksime alati linna ja seejärel oli selline vaikne pärastlõuna – lesimine, lugemine jne. Pühapäeva hommikul olid alati pannkoogid ja pühapäeva pärastlõunal pidulikum lõuna. 1. septembril käisime alati kohvikus söömas ja nääride ajal alati linnas vanaema juures, ööl vastu 1. maid käisime alati maal tuld tegemas.
Kahjuks pole ma ise oma peres suutnud mitte ühtegi traditsiooni luua – teema seda, mis parasjagu pähe tuleb. Lapsed on juba suured, nüüd on juba kahju sellest, lastel endal ka.
Ühtegi ebameeldivat traditsiooni ma kodust ei mäleta. Häiris see, et olin alati poisipeaga. Samas täiskasvanuna sain aru, et lisaks tollastele moevooludele olid mul juba lapsena pikemaks soenguks liiga hõredad juuksed. Külas olles ei saanud susside sundimisest aru. Mul pole vist elu jooksul ühtegi paari susse olnud. Kodus olen tavaliselt paljajalu.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Triikimine hävitab ka pisikud

Mis müstilised pisikud teil kodus levivad?

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

60 kraadiga pesemine hävitab kõik “pisikud” nagunii ja kuum kuivati veel otsa.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tolmulesta hävitamiseks tuleb pesta tund aega vähemalt 60 kraadiga.

No selle tolmulesta saad sa sinna kohe esimese diivani, tugitooli, voodi või vaiba pealt. Mantli ja jope küljest. Õhust. Igalt poolt!

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koduriided on minu jaoks hügieeni küsimus, kuidagi ebameeldiv on samade riietega kodus diivanil vedeleda, millega päeval avalikes kohtades on viibitud. Ja lisaks muidugi mugavus. Minu jaoks on elementaarne, et koju jõudes nn õueriided koduste vastu vahetan.

Laste puhul soovin, et kooliriideid nt toiduga öra ei määritaks, sest igaks päevaks ei jaksa uut puhast komplekti orgunnida. See pole nagu traditsiooni küsimus, vaid lihtsalt praktiline vajadus.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mina ka triigin, aga siis kui aega või kohe vaja on, mulle kohe meeldib, kui triigitud riie on seljas või külje all

0
0
Please wait...

Näitan 8 postitust - vahemik 121 kuni 128 (kokku 128 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Traditsioonid ja reeglid, mida te lapsena ei mõistnud