Esileht Väikelaps Trall

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Trall

Postitas:

Kas istuta ema kolme aastase juures kuni magama jääb?
Laps kardab midagi, pimedust… Täpsemalt väljendada ei oska mida nimelt. Ükskord ütles koletisi. Kardab. Olin siis tema juures mõni aeg kuni magama jääb. Üks päev hakkas lollitama ja sahmerdama ja minuga tegevusi otsima, nõudis veel unejuttu, laulu ja siis suur kisa kui ei saa. Ühesõnaga jube trall. Otsustasin et enam ei ole juures, aga iga õhtu ta palub ja anub et oleksin juures, hüüab mind korduvalt ja mõtleb erinevaid asju võlja nagu pissile minek kuigi hetk tagasi käis jne.

Mida teha. Ühest küljest istun tema juures siis otsib tegevusi lollitab, algul võib olla korralik aga pärast jälle tunneb end vabalt ning otsib tegevusi. Siis istun tuunni kaupa ja üritan teda ignoreerida ja väga väsitav on see, tunnen et istub mulle pähe. Teisalt kardan et äkki tal ongi hirm millegi ees ja ma kahjustan teda kui ei ole ta juures ja toeks.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 21:59; 26.11 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aa tal on lambod heledad oma toas ning tuba on hämar. Nüüd andsin talle veel ühe lambi väikese, lootes et siis on rahulikum ja ei ole ehk hirmus vmt. Aga see valgus hoiab teda justkui kauem üleval enne kui ära vajub magama. Hommikul ei saa ülesse.

Mida te soovitaksite/ samas olukorras teinud olete?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 21:59; 26.11 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lollitada ei lubaks aga üksi ka ei jätaks. Viska kõrvale pikali, pane silmad kinni ja teeskle magamist. Meil veerand tunnikest veel jutustab omaette, siis uinub.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 00:06; 28.11 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin kõrval. Kui hakkas lõputu lollitamine pihta, hakkasin vaikselt aega lühendama ja ütlesin, kui ta ei lõpeta, lahkun kohe. Ja nüüd ongi jäänud unejutt, musi-kalli, tuli kustu ja olen 5 minutit. Stopperiga aega ei mõõda aga enamvähen nii palju olengi. Vahel harva kauem. Hetkel on ta 4.5 aastane.
Oli meilgi mingi hetk millegi kartus. Meil oli mingi “tädi”. Aga õnneks läks kuidagi sujuvalt üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 07:38; 27.11 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teie lapsed raamatuid ja lugemist armastama hakkavad, kui õhtune lugemine käib nii, et unejutt, tuli kustu ja ema lahkub toast nii, et laps on veel ärkvel?
Kas te ise sooviksite niimoodi uinuda?

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 08:52; 28.11 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teie lapsed raamatuid ja lugemist armastama hakkavad, kui õhtune lugemine käib nii, et unejutt, tuli kustu ja ema lahkub toast nii, et laps on veel ärkvel?

Kas te ise sooviksite niimoodi uinuda?

Su mõte jääb tõesti arusaamatuks?
Lugemise armastust ergutada on tähtis, aga vahetult enne magamaminekut pole küll võtmeaeg seda teha. Sama tähtis on ka hea väljapuhkamine ja oskus (ise) magama jääda. Kui laps pidevalt “magama loetakse”, siis see küll magama jäämise õppimisele (jah, ka seda tuleb õppida) teeneid ei tee.
Teemaalgataja, arvan, et teed õigesti, et katsetate ise magama jäämist. Kui tundub, et laps pole veel valmis, võib ju ka veidi aega järgi anda, aga kindlasti tasapisi mõne aja pärast siiski jälle proovida.
Endal saab pisem uue aasta alguses 3-seks, oleme ka hakanud rääkima, et uuest aastast enam juures ei ole uinumiseni, eks näis, kuidas läheb!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 09:46; 28.11 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan tavaliselt kaissu, heidan ise kõrvale ja tihtipeale magan ise enne kui tema 😛 See kaissuvõtmine on tegelikult varjatud kinnihoidmine, sest muidu ta mängiks oma kätega, mõtleks mäne välja jne, mida vaiksemalt saab olla, seda rutem tuleb uni. ürita talle õpetada, et uni tuleb siis, kui olla liikumatult ja silmad kinni. Pissil käime pärast unejuttu nagunii, juua saab u tund enne magamaminekut. Ükski laps pole unejutu ajal magama jäänud (paar korda ehk, kui liiga väsinud juba on, aga siis lõpetame lugemise, pissile ja tuli kustu).
Kui laps on õhtul veel liiga ergas ja hommikul ei saa üles, siis tasub vaadata, kas päevakava äkki tahab ümbertegemist- ehk pole enam vaja lõunaund, ehk magab lasteaias oma une lõuna ajal liiga täis jne.
LApsed oskavad ise magama jääda, aga mulle endale meeldib nende juures olla. HArjutame nii, et kui on magamajöömine, olen natuke aega ja hoian kätt, siis ütlen, et ma lähen korra panen pesu pesema/ pesen nõud, misiganes, ole sina 10 min vaikselt, ma tulen sinu juurde kaissu tagasi. 10 min pärast käin vaatamas, teen pai. Mõnikord on jäänud üksi magama, mõnikord mängib oma näppudega terve see aeg.
Kui laps kardab midagi (ükspäev hakkas kuuene minu ühe kurva rahvalaulu peale õhtul nii nutma, et ma pidin peaaegu terve öö tema juures magama), siis ei jätaks teda üksinda, täidaks tema tahtmist, kui ta tahab juuresolemist jne. Aga see on hoopis midagi muud kui lollitamine ja tahan-pissile-tahan teise voodisse-tahan teist kaisukat-tahan juua-jamps.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 11:00; 27.11 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kolme lapsega on neid kartmise perioode ikka aeg-ajalt olnud ja tuleb neid veel kooli ajalgi ette.

Minu lahendused on sellised. Koheselt reageerid kuulamise, juures olemise, kallistuse, maheda jutuga. Edasi pakud välja, et sellele probleemile on mul vga hea lahendus, nimelt kui sa emme kampsuni või padja omale kaissu võtad, siis ei ole enam absoluudselt midagi karta. Sageli see kampsun kaisus aitab. Räägin ka, et kas ta ikka teab, kuidas issi meie maja ehitas, nii vastupidavaks, et absoluutselt mingit vajadust karta ei ole. Kui see kõik ei ole aidanud, siis olen vahel lubanud lapsel minna minu voodisse minu teki ja padja vahele magama. Kui ise magama lähen, tõstan lapse ümber tema oma voodisse. Vahel olen hetnud lapse kõrvale pikali, kuni ta magama jääb, aga püüan seda suht harva teha. Kui laps vanemaks saab, siis üliefektiivselt toimib see, kui annad oma riideeseme kaissu ja räägid otsustavalt, et kui sellest ei aita, siis tuleb lõpetada hirmsate multikate vaatamine. Igasugu virtuaalsed mängud ka ära jätta. See mõjub koheselt, keegi enam ei hädalda, et kardab, sest tahab ikka seda hirmsat sauruste filmi vms. vaadata. kui laps oli väiksem, andsin eseme kaissu , istusin-pikutasin natuke ja siis ütlesin, et ma pean korraks käima ja nõud ära panema või pesu pessu panema, käsin ära, tulin tagasi, siis tegin jälle asja ära, kuni tagasi tulles oli laps uinunud. Lõpuks ta harjus sellega ära, et mul on õhtused toimetused ja ei vajanudki seda kõrval istumist.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.11 11:01; 27.11 11:14; 27.11 11:21; 29.11 10:07; 29.11 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teie lapsed raamatuid ja lugemist armastama hakkavad, kui õhtune lugemine käib nii, et unejutt, tuli kustu ja ema lahkub toast nii, et laps on veel ärkvel?
Kas te ise sooviksite niimoodi uinuda?

Lugemist armastama hakkavad nii, et ühe aastasega vaatad pildiraamatut, röhid, haugud, piiksud ja põristad sinna juurde. Tal tekib harjumus et igal õhtul enne magamist kui pitsaama on seljas ja hambad pestud, on emal-isal aega rahulikult last süles hoida ja raamatut vaadata, päevasündmuseid arutada.

Meil on nii, et kui lapsed olid väiksemad, siis pärast unejuttu mindi jah voodisse, igale kolmest lugesin nende valitud raamatut, igaüks sai oma raamatu ajal minu süles istuda. Seejärel läksid kõik voodisse, öölamp jäi põlema, kaisukad sai kaissu võtta. Suur tuli läks kustu ja ma laulsin hämaruses veel unelaule. Laste vanemaks saades jäi seda kõike sujuvalt vähemaks ja rohkemaks läks päevasündmustest rääkimine. Ja siis teen igale veel head-ööd kallid ja siis lähen. Jah, lapsed on sellega harjunud. Ja jah, mul endal ei ole mingit probleemi sellega, et pean ise pimedas toas uinuma. Eks pisemana nad ikka proovisid mind panna enda kõrval istuma, aga üldsiselt vältisin seda, sest lõppudelõpuks peaks tunnike igas päevas jääma täiskasvanud inimesel ka rahulikult oma asjadega tegelemiseks, muidu põleb täiskasvanu varsti läbi. See et laps pimedas (mitte päris, öölamp ju põleb) ise magama jääb, on harjumuse tekitamise küsimus, harjunud asju reeglina ei kardeta ja oma hirmudest üle saamist tuleb õpetada. See on väga oluline oskus edaspidises elus. Kuidas ma lapsed ilma karjutamta nii kaugele sain, et nad ise uinusid, kirjutasin eelmises postituses juba.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.11 11:01; 27.11 11:14; 27.11 11:21; 29.11 10:07; 29.11 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei “loeta magama”. Ükski laps pole minu nähes lugemise ajal magama jäänud, nad ju kuulavad. Lugemise eesmärk on ju see, et laps kaasa mõtleks, kuulaks. Kui ta lugemise ajal magama jääb on midagi valesti tehtud, näiteks igav raamat valitud. Minu meelest on see pigem halb asi kui laps seostab raamatut millegagi, mis magama ajab. Aga lapsevanemaga koos lugemisel on see hea omadus, et kõik ringitrallitamised, ringi jooksmised-hüppamised-kilkamised-karjumised jäetakse ära ja laps rahuneb maha enne uinumist. Kui suure trallitamisega kohe pärast hambapesu lapsed voodisse kupatada, siis käib voodis mürgel veel tükk aega.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.11 11:01; 27.11 11:14; 27.11 11:21; 29.11 10:07; 29.11 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga lapsevanemaga koos lugemisel on see hea omadus, et kõik ringitrallitamised, ringi jooksmised-hüppamised-kilkamised-karjumised jäetakse ära ja laps rahuneb maha enne uinumist.

See ongi maharahunemise aeg, muidu käib õhtu läbi ja veel hambaidki pestes mingi läbu 🙂 Kui unejutu lugemise ajal vaikselt ei kuulata ja mingi jauramine hakkab, siis on kohe pissile ja magama, kui kuulata ei viitsi. 6 aasta jooksul on seda 1 kord pidanud rakendama, juba ähvardamine sellega mõjub, unejutu lugemist armastavad nad väga. Järgmisel aastal loevad juba ise, polegi enam kohustust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 11:00; 27.11 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga lapsevanemaga koos lugemisel on see hea omadus, et kõik ringitrallitamised, ringi jooksmised-hüppamised-kilkamised-karjumised jäetakse ära ja laps rahuneb maha enne uinumist.

See ongi maharahunemise aeg, muidu käib õhtu läbi ja veel hambaidki pestes mingi läbu ???? Kui unejutu lugemise ajal vaikselt ei kuulata ja mingi jauramine hakkab, siis on kohe pissile ja magama, kui kuulata ei viitsi. 6 aasta jooksul on seda 1 kord pidanud rakendama, juba ähvardamine sellega mõjub, unejutu lugemist armastavad nad väga. Järgmisel aastal loevad juba ise, polegi enam kohustust.

Meil on sama nipp, kui hambaid pesema minna ei taheta ja jaurab, et ei taha veel magama, oiisab vaid lausest “Siis täna juttu ei saa!” Ning laps on sekundiga hambaid pesemas ja kõpsti voodis peale seda.
Olen jätnud ka lugemata, kui ta ikka täitsa võimatu on ja selle jauramisega kell liiga paljuks läheb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 07:38; 27.11 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikkagi läheb tund (või rohkem) lapsel magamajäämiseks, siis prooviks ilmselt ka magamamineku aega nihutades katsetada, kas midagi muutub paremaks. Üleväsimusega või vastupidi mitte väsimusega ei suudagi võib-olla enam nii kergelt rahulikuks jääda.
Oma lapse suunasin enne magamaminekut juba rahulikumatele tegevustele ja magamaminekus olid kindlad rutiinid. Pesemas, unejutt ning peale unejuttu tuled kustu ning olin ise ilma jutustamiseta kõrval (hoidsin kätt). Kuna lapsele oluline koduloom tavaliselt sel hetkel juba magas kuskil sealsamas toas, siis viide tema magamise segamisele lõpetas ka suuremad lärmamised ja sagimised.
Kuna ilma lapsega kokkulepeta äraminek tekitas veel pikema magamajäämisprotsessi ja jonnimised kandusid edasi järgmise päeva pahuruseks, siis kõigepealt katsusin vähendada lapse magamajäämisprotsessi ja ise ära tulla enne lapse magamajäämist igausuguste kokkulepetega (oled rahulikult, ma pesen nõud, tulen jälle tagasi; olen umb 20 minutit ja siis lähen teise tuppa, laps selleks ajaks piisavalt rammestunud, et magamajäämine polnud enam probleemiks jne) ja ise ka pidasin neist lubadustest kinni.
Mul fantaaasiarikas laps ning neid hirme hämaruses helid ja teismoodi tuba oli vahepeal ka. Näitasin näitlikult sama asi valges, pimedas ning mingil hetkel asi taandus. Sinna aega jäi mälu järgi ka mingi raamatu jutt (või minu lühendatud ümberjutustus), kus ka kellelgi hirm öiste häälte tõttu. Päeval neid hääli kuuldes (veetilga kukkumine kraanist, külmkapi mootori surin) ja seostades, ei tundunudki need hääled enam järgmisel õhtul nii hirmsad ja tundmatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei “loeta magama”. Ükski laps pole minu nähes lugemise ajal magama jäänud, nad ju kuulavad. Lugemise eesmärk on ju see, et laps kaasa mõtleks, kuulaks. Kui ta lugemise ajal magama jääb on midagi valesti tehtud, näiteks igav raamat valitud. Minu meelest on see pigem halb asi kui laps seostab raamatut millegagi, mis magama ajab. Aga lapsevanemaga koos lugemisel on see hea omadus, et kõik ringitrallitamised, ringi jooksmised-hüppamised-kilkamised-karjumised jäetakse ära ja laps rahuneb maha enne uinumist. Kui suure trallitamisega kohe pärast hambapesu lapsed voodisse kupatada, siis käib voodis mürgel veel tükk aega.

Ma ei ütlegi, et laps lugemise ajal kohe magama jääb. Meil läheb magama jäämiseni umbes 30-45 minutit. Ei kujutaks ettegi, et loen ühe jutu 5-10 minutiga ette ja see olekski kogu lugemine lapsele. Võibolla muinasjuttudega saab niimoodi, aga kui on üks pikem raamat, siis ei jõua ju tegevus veel arenemagi hakata, kui ema juba tahab “oma elu elama minna”. Ma olen ise suur lugeja ja ei kujuta ette, et peaks raamatut lugema 5-10 minuti kaupa.
Millal te Harry Potterid niimoodi läbi jõuate lugeda?
Mu suurem laps käib koolis ja tänu pikkadele lugemistele on temast saanud väga hea lugeja, klassi parim (see on tagasiside õpetajalt). Lugemisoskusel põhineb kogu koolielu, sest ka matemaatikas tuleb ülesanne enne läbi lugeda, kui seda lahendama hakkad. Tehke oma lastele see teene, et lugege, lugege, lugege. Kui leiate uuringu või artikli, mis räägib sellest, et pikk lugemine oleks lapsele halb ning mõjub nende arengule pärssivalt, siis jagage seda ka minuga.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 08:52; 28.11 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu suurem laps käib koolis ja tänu pikkadele lugemistele on temast saanud väga hea lugeja, klassi parim (see on tagasiside õpetajalt). Lugemisoskusel põhineb kogu koolielu, sest ka matemaatikas tuleb ülesanne enne läbi lugeda, kui seda lahendama hakkad. Tehke oma lastele see teene, et lugege, lugege, lugege. Kui leiate uuringu või artikli, mis räägib sellest, et pikk lugemine oleks lapsele halb ning mõjub nende arengule pärssivalt, siis jagage seda ka minuga.

Huvitav, et oled kõva lugeja, aga loetule eriti pihta ei saa. Keegi (siin teemas) ei ütle, et lugeda ei viitsi või vaja poleks – lihtsalt vahetult enne magamajäämist pole pikaks lugemiseks ainus ega kõige õigem aeg! Lisaks lugemise tähtsusele võiksid tutvuda ka uuringute ja artiklitega, mis räägivad tervislikust unest ja uinumisest ning kuidas mõjuvad elamused enne magamajäämist.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 09:46; 28.11 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed kasvavad nii kiiresti ja mina küll aru ei saa, miks PEAB laps juba võimalikult vara üksinda oma toas uinuma. Ise ka ei taha üksi magada, ikka hea kui mees kaisus ja kõrval. Mina olen koos lapsega kuniks ta magama jääb, hoian käest, räägime maast ja ilmast 🙂 Sellised teemad, mis õhtul pimedas toas jutuks võtame, päevastel aruteludel miskipärast jutuks ei tule. Siis räägime kui kallid me üksteisele oleme ja mille üle kõige rōõmsamad oleme. Ühesõnaga ei oota toas kohest haudvaikust tuld kustu pannes. Lasen rääkida kōigest mis hingel ja siis vaikselt silitan teda. Laps jääb poole tunni jooksul rahulikult ja õnnelikult magama. Ta on ju alles pisike kolme aastane! Tahan et ta tunneks hoolt ja armastust enda ümber. Kes ikka nutuga magama minna tahab. Või et suure igatsusega läheduse järgi aga emme-issi ei tulegi.. Enne kui arugi saame, on lapsed juba suured ja siis igatsed seda aega, kui lapse silmis terve maailm olid ja ta sulle soojalt kaissu puges:)

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 10:09; 28.11 12:37; 28.11 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul vanim laps jäi umb al 2a voodisse minust raamatut vaatama. Voodi kohal on tal korralik lugemislamp, et ei olegi hämaras. ja siis niimoodi ta seal raamatut sirvides uinub, mõnikord raamat näe peal laiali 😀 Eks vahel ikka kutsub mind tagasi kallistama või tahab ka pissile jne, see on minuarust loomulik. Mõnikord on ehk vähem und ja raskem uinuda, hakkabki igav. Nüüd on ka noorem laps vanema eeskujul hakanud voodis raamatut sirvima, kui olen lugemise lõpetanud ja toast lahkunud.

vanema lapse jaoks on väga tähtis see raamat seal voodis. Ka lasteaias. Mõnikord ärkab keset ööd üles ja küsib oma raamatu järele (kui ta uinunud, tõstame raamatu voodi öökapile ära ja kustutame tule, sh terveks ööks jääb ikka väga väike öölamp põlema)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 11:43; 28.11 11:46; 28.11 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed kasvavad nii kiiresti ja mina küll aru ei saa, miks PEAB laps juba võimalikult vara üksinda oma toas uinuma. Ise ka ei taha üksi magada, ikka hea kui mees kaisus ja kõrval. Mina olen koos lapsega kuniks ta magama jääb, hoian käest, räägime maast ja ilmast ???? Sellised teemad, mis õhtul pimedas toas jutuks võtame, päevastel aruteludel miskipärast jutuks ei tule. Siis räägime kui kallid me üksteisele oleme ja mille üle kõige rōõmsamad oleme. Ühesõnaga ei oota toas kohest haudvaikust tuld kustu pannes. Lasen rääkida kōigest mis hingel ja siis vaikselt silitan teda. Laps jääb poole tunni jooksul rahulikult ja õnnelikult magama. Ta on ju alles pisike kolme aastane! Tahan et ta tunneks hoolt ja armastust enda ümber. Kes ikka nutuga magama minna tahab. Või et suure igatsusega läheduse järgi aga emme-issi ei tulegi.. Enne kui arugi saame, on lapsed juba suured ja siis igatsed seda aega, kui lapse silmis terve maailm olid ja ta sulle soojalt kaissu puges:)

Las ma arvan, sul on ainult üks laps või on lastel nii suured vanusevahed, et ei teki mingit teemat, miks ema üle poole tunni juba kuskil teises toas on. Mõtle nüüd oma 3-aastase kõrvale 3-kuune õde-vend ja mees kuskile lähetusse 😀

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 11:43; 28.11 11:46; 28.11 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebi on ka meil aga mees on pool tunnikest temaga, kuniks kolme aastast magama panen 🙂 Millal siis vanema lapse jaoks üldse aega leiate/võtate? Et päeval lasteaias ja õhtul ka peab üksi magama jääma? Mul laps käib vaba graafiku alusel lasteaias ja enamasti 2-3 päeva nädalas. Magama panen mina, kuna lihtsalt on selline emmekas ja ajame oma tüdrukute jutte siis. Ega see pool tunnikest või 45 minutit ju pole palju oma lapse päralt olla. Ja beebiga ka muidugi samad põhimõtted. Magab kaisus, saab tissi palju soovib jne. Pole meil kiiret selle omaette magamise ja muu “iseseisva lapse” teemaga. Vaevalt nad meil koolini kaisus olla tahavad. Igal juhul tunneme mehega tugevat sidet oma lastega ja ka omavahel. Hea on koos olla, mitte et käts ja kisa käivad kogu aeg. Ja sellest et laps manipuleerib jutust ma ka aru ei saa. Laps tahab lähedust ja soojust, sellega ei saa ju ometi ära hellitada!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 10:09; 28.11 12:37; 28.11 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebi on ka meil aga mees on pool tunnikest temaga, kuniks kolme aastast magama panen ???? Millal siis vanema lapse jaoks üldse aega leiate/võtate? Et päeval lasteaias ja õhtul ka peab üksi magama jääma? Mul laps käib vaba graafiku alusel lasteaias ja enamasti 2-3 päeva nädalas. Magama panen mina, kuna lihtsalt on selline emmekas ja ajame oma tüdrukute jutte siis. Ega see pool tunnikest või 45 minutit ju pole palju oma lapse päralt olla. Ja beebiga ka muidugi samad põhimõtted. Magab kaisus, saab tissi palju soovib jne. Pole meil kiiret selle omaette magamise ja muu “iseseisva lapse” teemaga. Vaevalt nad meil koolini kaisus olla tahavad. Igal juhul tunneme mehega tugevat sidet oma lastega ja ka omavahel. Hea on koos olla, mitte et käts ja kisa käivad kogu aeg. Ja sellest et laps manipuleerib jutust ma ka aru ei saa. Laps tahab lähedust ja soojust, sellega ei saa ju ometi ära hellitada!

no laps ei lähe ju lasteaiast koju jõudes otse voodisse, et muud aega polegi? Tore, kui elukorraldus on selline, et mees saab igal õhtul bebeiga olla. Aga paljudes peredes ei ole nii. Minul nt mees käis palju lähetuses+ kui teine laps sündis, käis ka koolis. See tähendaski, et pidin tihti üksi panema mõlemad lasped magama ja ei olnud mõeldav, et ma istun suurema lapse kõrval röökiva (just, röökiva) beebiga. Õpetasin ka beebi 3nädalaselt üksi uinuma, sest polnud mõeldav, e ma 2 h hoian teda süles kuni ta uinub (just, 2 h!) ja samal ajal jätan suurem alaps ehooletusse.

ürita nüüd natuke oma idüllist kaugemale ka vaadata. Ise siin kiitled, et millal veel oma lapsega oled kui uneajal ja samas saadad lapse lasteaeda, kui ise beebiga kodune, nii et ei paku sa midagi lähedust lapsele, hoopis saadad jalust ära. Kui nutiseadme õhtuti käest paned ja teleka ka kinni, saad palju aega lapse jaoks, mitte ainult siis, kui magamamineku aeg on 😀

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 11:43; 28.11 11:46; 28.11 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed kasvavad nii kiiresti ja mina küll aru ei saa, miks PEAB laps juba võimalikult vara üksinda oma toas uinuma. Ise ka ei taha üksi magada, ikka hea kui mees kaisus ja kõrval. Mina olen koos lapsega kuniks ta magama jääb, hoian käest, räägime maast ja ilmast ???? Sellised teemad, mis õhtul pimedas toas jutuks võtame, päevastel aruteludel miskipärast jutuks ei tule. Siis räägime kui kallid me üksteisele oleme ja mille üle kõige rōõmsamad oleme. Ühesõnaga ei oota toas kohest haudvaikust tuld kustu pannes. Lasen rääkida kōigest mis hingel ja siis vaikselt silitan teda. Laps jääb poole tunni jooksul rahulikult ja õnnelikult magama. Ta on ju alles pisike kolme aastane! Tahan et ta tunneks hoolt ja armastust enda ümber. Kes ikka nutuga magama minna tahab. Või et suure igatsusega läheduse järgi aga emme-issi ei tulegi.. Enne kui arugi saame, on lapsed juba suured ja siis igatsed seda aega, kui lapse silmis terve maailm olid ja ta sulle soojalt kaissu puges:)

Las ma arvan, sul on ainult üks laps või on lastel nii suured vanusevahed, et ei teki mingit teemat, miks ema üle poole tunni juba kuskil teises toas on. Mõtle nüüd oma 3-aastase kõrvale 3-kuune õde-vend ja mees kuskile lähetusse ????

Mul on kaks last – 3aastane ja 4kuune. Abikaasa ka. Magame kõik koos veel. Suurem abikaasa kaisus ja väiksem minu omas. Magama lähme kõik koos ja pool tundi kuni tund on meil perega raamatu vaatamise/lugemise aeg.

Mul raseduse ajal korraks tekkis mõte, et ehk paneks suurema oma voodisse, sest kippus öösiti siplema ja mu kõhule haiget tegema aga mees ütles, et ta üldse ei raatsiks veel 🙂 No, et varsti igatseme taga seda aega. Eks ta nii on ka.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 00:06; 28.11 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise me ju oma valikud teeme. Ma tõesti tunnengi, et elu on idülliline 🙂 Sekka muidugi igapäevast olme elu möllu aga siiski olen ma oma perega koos veedetud aja üle õnnelik. Nagu ka välja tõin, siis laps käib aias vaba graafiku alusel. Nii kuidas ise soovib. Enamasti laulutundide ja trenni päevadel. Meil mehega oli kindel soov, et vanem laps ei tohi tunda, et ta jalust ära saadetakse. Seega võib olla kodus kasvõi iga päev kui soovib. Ja kui soovib, läheb aeda. See et mees on ära ja muud jutud- lapse saamise üle otsustad sa ise (koos mehega). Kasvatada tuleb ju ka ise. Mitte et saad lapsed väikse vanusevahega ja siis vanem laps võtab koorma endale. Et tema nüüd see suur kolme aastane, et olgu iseseisev ja saagu hakkama. Jah ma olen õnnelik, et mees on võrdväärne partner ja olemas. Aga kui ei oleks, siis poleks mul ka kahte last temaga. On ka meil õhtuid/ öid, kus neljakesi puntras magame.. See ongi perekond ja mälestused mida oma lastele loome!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 10:09; 28.11 12:37; 28.11 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed kasvavad nii kiiresti ja mina küll aru ei saa, miks PEAB laps juba võimalikult vara üksinda oma toas uinuma. Ise ka ei taha üksi magada, ikka hea kui mees kaisus ja kõrval.

Nojah, inimesed on erinevad. Mina näiteks magamise ajal ei taha kellegi kaisus olla, siis ma välja ei puhka. Kaisus olen siis, kui olen ärkvel. Ja mulle väga meeldib üksi magada, õnneks on meil mehega nii lai voodi, et seal on küllalt ruumi eralduda.

Aga kolme lapse puhul võib see õhtuti voodi veerel istumine ju kesta näiteks 15 aastat (kuniks kõik kolm last on näiteks 5 aastased). See on ikka maru pikk aeg ja täiesti ebavajalik, piisavat hellust, kaisus hoidmist ja õrnust ja tähelepanu saab täiesti vabalt jagada lastele ka päevasel ajal ja enne magama jäämist. Eriti ebavajalik on see õhtune voodi veerel istumine siis kui ema ise tunneb end üleväsinuna, kurnatuna ja tunneb sügavat puudust oma ajast. kui seda ei ole, siis loomulikult võid kasvõi lapse kümnenda eluaastani voodiveerel istuda. Ja seda kõike ei tehta ju last nututades, nagu ma kirjeldasin, see harjutamine toimib väga hästi ka ilma nututamata ja siis ju puudub igasugune vajadus endale keelata vähest täiskasvanuaega.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.11 11:01; 27.11 11:14; 27.11 11:21; 29.11 10:07; 29.11 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ütlegi, et laps lugemise ajal kohe magama jääb. Meil läheb magama jäämiseni umbes 30-45 minutit. Ei kujutaks ettegi, et loen ühe jutu 5-10 minutiga ette ja see olekski kogu lugemine lapsele. Võibolla muinasjuttudega saab niimoodi, aga kui on üks pikem raamat, siis ei jõua ju tegevus veel arenemagi hakata, kui ema juba tahab “oma elu elama minna”. Ma olen ise suur lugeja ja ei kujuta ette, et peaks raamatut lugema 5-10 minuti kaupa.

Millal te Harry Potterid niimoodi läbi jõuate lugeda?

Meil kestab lugemine enamasti 30 minutit. Kusagile ei ole ju kirjas, et peab kümne minutiga ära lugema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.11 11:01; 27.11 11:14; 27.11 11:21; 29.11 10:07; 29.11 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli selline korda, lapsed kolisid ca 3 aastaselt oma tuppa (vanusevahe 4 aastat, kummalgi oma tuba). Õhtul peale pesu vantsis oma tuppa, mina rääkisin, lugesin ette, oli kaisus vahest, siis panin munasjuttude/lastelauludega CD mängima, öölamp põlema ning lapsed mõlemad harjusid sedasi magama jääma.
Nüüd töökaaslane räägib, et peab veel 5-aastase lapsega õhtul koos magama minema, kuna laps üksi ei uinu. Ma ei kujutaks seda ette.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 13:24; 29.11 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 2-aastase vanusevahega lapsed, praeguseks 9 ja 7.

Õhtune rutiin on meil enamvähem selline:

1) umbes 19.30 tuba korda (st lapsed korjavad oma mänguasjad ja meisterdusvahendid kokku, panevad jrgm päeva kooliasjad valmis jne)
2) nutiaeg 30 minutit
3) pesemine + magamisriided
4) unejutt emme-issi voodis minu või mehe kaisus (olenevalt sellest, kumb neile loeb, üsna 50:50 loeme)
5) u 20.45 lapsed oma vooditesse, head-und-kalli-musi-pai
6) alates 21.00 vanemate omavaheline aeg

Loemegi jutte paari peatüki kaupa, mitte üle 15 minuti, mul läheb kauem järjest lugedes hääl ära, olen õpetaja ja häälepaelad saavad päeva jooksul niigi palju vatti. Mõlemad lapsed loevad loomulikult ka ise raamatuid väga hea meelega ja ise olen ka täielik raamatukoi, seega ei pea küll kuidagi tundidepikkust õhtust kõva häälega ettelugemist raamatuarmastuse tekkimise vältimatuks ja/või ainsaks põhjustajaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin öelda, et lisaks sellele, et olen ema – olen ka inimene, naine – seega tahan õhtul aega enda jaoks – lugeda, lebotada vannis, olla mehega koos jne. Minule luges ema vähe ette, aga olen hirmus raamatukoi. 3-aastasele keegi vaevalt Kalevipoega või Harry Potterit loeb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 13:24; 29.11 19:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Väikelaps Trall

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.