Esileht Ilu ja tervis Tramadol ja keh enesetunne

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Teema: Tramadol ja keh enesetunne

Postitas:
Kägu

Tere!

Käisin täna hambaarsti juures, kus mul tõmmati hammas välja. Kodus hakkas see nii valutama, et otsustasin valuvaigistit võtta ja ainus valuvaigisti mis mul oli, oli mu mehe tramadol. Infolehelt lugesin, et neid võib võtta kuni kolm tk. Esimene ei toiminud korralikult ja võtsin teise umbes tunni pärast. Aga haav ikka valutas, ning tunni pärast võtsin kolmanda.
Ma arvasin, et see on nagu tavaline valuvaigisti, sellepärast ma nii julgelt võtsingi. Ja ma loll ei mõelnud ka selle peale, et arst tegi mulle ka kolm tuimestavat süsti. Jah, ma tean – olen täielik idioot.
Ühesõnaga, nüüd on mul viimased kolm tundi olnud eriti halb olla – süda on paha, kõndides on peapööritus, vahepeal tuleb ka külm higi otsaette.
Kuidas ma saaksin endal olukorda veidi paremaks teha? Joon küll vett, et pisut maksa aidata, aga on veel midagi, mis na saaksin teha?

Kiirabi ma kutsuma ei hakka, see mürgistus ei ole nii suur, et ma tarbetult neid kutsuma hakkaks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis doos tramadol? Tramadol ongi selline vastik opioid, mis mõnel võib iiveldust ja oksendamist ja halba enesetunnet tekitada.

kiirabi sind ära ei viiks 🙂

joo palju vett ja proovi magama minna.

kiirabitöötaja.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis doos tramadol? Tramadol ongi selline vastik opioid, mis mõnel võib iiveldust ja oksendamist ja halba enesetunnet tekitada.

kiirabi sind ära ei viiks ????

joo palju vett ja proovi magama minna.

kiirabitöötaja.

Aitäh vastuse eest!

See tramadol on mul 50mg. Kogus ilmselt nii suur ei ole, et peaksin hirmu tundma. Aga enesetunne on ikka tõesti väga ebameeldiv ja peale vee joomise ma vist suurt midagi ei saagi teha, eks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

50mg Tramadoli tõesti ei tohiks korraga nii palju võtta, see on kiiretoimeline ja kui esimene ei mõjunud, siis järelikult konkreetne valuvaigisti ei aita selle valu korral.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

50mg pole hullu, korraga võib võtta 100mg ja MAXIMAALNE doos on 400mg ööpäevas.

 

ja eelmisele – tramadool ei ole kiiretoimeline, vastupidi. Imendub aeglaselt ja sellepärast on ka toime pikemaaegsem 🙂

 

tramadool 50mg + 1g paratsetamooli korraga on hea kombo, järgmine kord võid vajadusel nii proovida.

ja peale vee joomise ja puhkamise tõesti midagi teha ei anna.

kuidas täna enesetunne?

ikka see sama tüütu kiirabitöötaja :p

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

50mg pole hullu, korraga võib võtta 100mg ja MAXIMAALNE doos on 400mg ööpäevas.

ja eelmisele – tramadool ei ole kiiretoimeline, vastupidi. Imendub aeglaselt ja sellepärast on ka toime pikemaaegsem ????

tramadool 50mg + 1g paratsetamooli korraga on hea kombo, järgmine kord võid vajadusel nii proovida.

ja peale vee joomise ja puhkamise tõesti midagi teha ei anna.

kuidas täna enesetunne?

ikka see sama tüütu kiirabitöötaja :p

Ma ilmselt mitte kunagi enam seda valuvaigistit ei võta. ????

Kui ma täna hommikul ärkasin, siis tundus, et päris hea on olla. Olin valmis juba trenni minema, aga õnneks enne seda sain aru, et täitsa hea siiski ei ole. Päev läbi olen voodis pikali olnud – energiat üldse pole ja süda on ka paha. Ikka kaua võtab see taastumine. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teinekord võib iivelduse vastu Cerucali ka võtta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

50mg pole hullu, korraga võib võtta 100mg ja MAXIMAALNE doos on 400mg ööpäevas.

ja eelmisele – tramadool ei ole kiiretoimeline, vastupidi. Imendub aeglaselt ja sellepärast on ka toime pikemaaegsem ????

tramadool 50mg + 1g paratsetamooli korraga on hea kombo, järgmine kord võid vajadusel nii proovida.

ja peale vee joomise ja puhkamise tõesti midagi teha ei anna.

kuidas täna enesetunne?

ikka see sama tüütu kiirabitöötaja :p

Jään siiski eelneva juurde, et alles alates 100mg tabletist on tramadol pikatoimeline (retard) ning 50mg tablett on kiiretoimeline.

Arst

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

50mg pole hullu, korraga võib võtta 100mg ja MAXIMAALNE doos on 400mg ööpäevas.

ja eelmisele – tramadool ei ole kiiretoimeline, vastupidi. Imendub aeglaselt ja sellepärast on ka toime pikemaaegsem ????

tramadool 50mg + 1g paratsetamooli korraga on hea kombo, järgmine kord võid vajadusel nii proovida.

ja peale vee joomise ja puhkamise tõesti midagi teha ei anna.

kuidas täna enesetunne?

ikka see sama tüütu kiirabitöötaja :p

Ma ilmselt mitte kunagi enam seda valuvaigistit ei võta. ????

Kui ma täna hommikul ärkasin, siis tundus, et päris hea on olla. Olin valmis juba trenni minema, aga õnneks enne seda sain aru, et täitsa hea siiski ei ole. Päev läbi olen voodis pikali olnud – energiat üldse pole ja süda on ka paha. Ikka kaua võtab see taastumine. ????

Sul on ikka halb olla? Nii kaua? Äkki on asi muus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on ikka halb olla? Nii kaua? Äkki on asi muus?

Jah, mul on siiani halb olla. Ma olengi täna ainult pikali olnud. Ilmselt see üldse ei sobinud mulle. Ilmselt homme juba parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

otsustasin valuvaigistit võtta ja ainus valuvaigisti mis mul oli, oli mu mehe tramadol. Infolehelt lugesin, et neid võib võtta kuni kolm tk. Esimene ei toiminud korralikult ja võtsin teise umbes tunni pärast. Aga haav ikka valutas, ning tunni pärast võtsin kolmanda.

Ma ei ole küll ei arst ega kiirabitöötaja, aga mu mõistus ei võta, kuidas täiskasvanud inimene:

1. Läheb hammast välja tõmbama ega muretse endale koju pärastiseks ühtegi valuvaigistit.

2. Võtab mingit suvalist rohtu, ilma et loeks enne korralikult infolehe läbi (mitu mg võib ööpäevas võtta, mitu tundi peab kahe annuse vahe olema, millised on kõrvalnähud jmt).

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

otsustasin valuvaigistit võtta ja ainus valuvaigisti mis mul oli, oli mu mehe tramadol. Infolehelt lugesin, et neid võib võtta kuni kolm tk. Esimene ei toiminud korralikult ja võtsin teise umbes tunni pärast. Aga haav ikka valutas, ning tunni pärast võtsin kolmanda.

Ma ei ole küll ei arst ega kiirabitöötaja, aga mu mõistus ei võta, kuidas täiskasvanud inimene:

1. Läheb hammast välja tõmbama ega muretse endale koju pärastiseks ühtegi valuvaigistit.

2. Võtab mingit suvalist rohtu, ilma et loeks enne korralikult infolehe läbi (mitu mg võib ööpäevas võtta, mitu tundi peab kahe annuse vahe olema, millised on kõrvalnähud jmt).

Mul on alati valuvaigistid kodus, aga kodus selgus, et kõigil teistel on sees see verevedeldaja. Lisaks, ma ei arvanud, et see mul niimoodi valutama hakkab.
Ma lugesin infolehte – seal oli kirjas, et ebapiisava toime korral võib annust 30-60 minuti jooksul korrata.
Ja seal oli kirjas, et ööpäevane toimeaine annus ei tohi ületada 400 mg tramadooli. Ja mul ei ületanudki – ma võtsin 150 mg kokku.

Ma lihtsalt ei osanud oodata, et see mulle nii mõjub, sest mul polnud sellega kogemust. Ma lihtsalt võtsin valuvaigistit.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt võtsin valuvaigistit.

Tramadol ei ole ju lihtsalt valuvaigisti, see on narkootilise toimega retsteptiravim. Mis kirjutati välja su mehele, mitte sinule. Teise inimese retseptiravimeid ei võeta. Mitte kunagi.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pealegi sa ajad pada. Esimeses postituses kirjutasid, et ainus valuvaigisti, mis kodus on, on Tramadol. Nüüd aga väidad, et teisi ikka on ka, lihtsalt neid ei tahtnud võtta.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt võtsin valuvaigistit.

Tramadol ei ole ju lihtsalt valuvaigisti, see on narkootilise toimega retsteptiravim. Mis kirjutati välja su mehele, mitte sinule. Teise inimese retseptiravimeid ei võeta. Mitte kunagi.

Ahh, mis sa võtad ta kallal, ta sai ise ka oma veast aru.

Tramadol ON valuvaigisti ja 50 mg ei ole nüüd eriti karm.

Hambavalu ja peavalu on nii kohutavad asjad, et on täiesti loogiline, et ta võttis kangemat valuvaigistit. Seda enam, et tal puudus valuvaigisti, mida ta sel hetkel võtta üldse võis.

Kui mul oleks selline olukord, kus mul hammas väga valutab, siis ma ilmselt võtaks ka mehe valuvaigistit.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pealegi sa ajad pada. Esimeses postituses kirjutasid, et ainus valuvaigisti, mis kodus on, on Tramadol. Nüüd aga väidad, et teisi ikka on ka, lihtsalt neid ei tahtnud võtta.

Sa ei saanud aru? Ainus kodus olev valuvaigisti oli tramadol, mida ta sai võtta. Tahtmisest pole siin midagi kirjas.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei saanud aru? Ainus kodus olev valuvaigisti oli tramadol, mida ta sai võtta. Tahtmisest pole siin midagi kirjas.

Teemaalgataja kirjutas: Mul on alati valuvaigistid kodus, aga kodus selgus, et kõigil teistel on sees see verevedeldaja. Lisaks, ma ei arvanud, et see mul niimoodi valutama hakkab.

Jätkuvalt ei saa aru. Kui teemaalgatajal on mingi probleem, mis ei võimalda tavalisi valuvaigisteid (nt ibuprofeeni) võtta, siis räägitakse sellest oma hambaarstile, kes kirjutab selleks puhuks välja mingi teise ravimi. Ükski hambaarst ei eelda, et pärast hamba väljatõmbamist ei hakka valutama ega vaja valuravi.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei saanud aru? Ainus kodus olev valuvaigisti oli tramadol, mida ta sai võtta. Tahtmisest pole siin midagi kirjas.

Teemaalgataja kirjutas: Mul on alati valuvaigistid kodus, aga kodus selgus, et kõigil teistel on sees see verevedeldaja. Lisaks, ma ei arvanud, et see mul niimoodi valutama hakkab.

Jätkuvalt ei saa aru. Kui teemaalgatajal on mingi probleem, mis ei võimalda tavalisi valuvaigisteid (nt ibuprofeeni) võtta, siis räägitakse sellest oma hambaarstile, kes kirjutab selleks puhuks välja mingi teise ravimi. Ükski hambaarst ei eelda, et pärast hamba väljatõmbamist ei hakka valutama ega vaja valuravi.

Kuule loll, asi ei ole ju selles kas ta kannatab neid valuvaigisteid või mitte.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule loll, asi ei ole ju selles kas ta kannatab neid valuvaigisteid või mitte.

Kuidas ei ole? Kui ta teab, et tal tõmmatakse hammas välja ja teab, et kodus ei ole sobivaid valuvaigisteid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule loll, asi ei ole ju selles kas ta kannatab neid valuvaigisteid või mitte.

Kuidas ei ole? Kui ta teab, et tal tõmmatakse hammas välja ja teab, et kodus ei ole sobivaid valuvaigisteid.

Äkki ta ei teadnud, et need ei sobi? Minul on ka nii juhtunud.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hambavalu ja peavalu on nii kohutavad asjad, et on täiesti loogiline, et ta võttis kangemat valuvaigistit. Seda enam, et tal puudus valuvaigisti, mida ta sel hetkel võtta üldse võis. Kui mul oleks selline olukord, kus mul hammas väga valutab, siis ma ilmselt võtaks ka mehe valuvaigistit.

Normaalne inimene läheks apteeki ja ostaks endale sobiva valuvaigisti, mitte ei hakkaks suvalisi retseptiravimeid sööma, lootuses, et ehk sobib ja aitab.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hambavalu ja peavalu on nii kohutavad asjad, et on täiesti loogiline, et ta võttis kangemat valuvaigistit. Seda enam, et tal puudus valuvaigisti, mida ta sel hetkel võtta üldse võis. Kui mul oleks selline olukord, kus mul hammas väga valutab, siis ma ilmselt võtaks ka mehe valuvaigistit.

Normaalne inimene läheks apteeki ja ostaks endale sobiva valuvaigisti, mitte ei hakkaks suvalisi retseptiravimeid sööma, lootuses, et ehk sobib ja aitab.

See polnud ju suvaline retseptiravim – see oli valuvaigisti. Ta ei võtnud rahustit valuvaigisti asemel, lootuses, et see aitab.

Äkki apteek oli ta kodust kaugel, polnud võimalust enam minna.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki ta ei teadnud, et need ei sobi? Minul on ka nii juhtunud.

Et ostad koju valuvaigistit ja kui vaja läheb, siis avastad, et ups, need ei sobi? Uskumatu.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See polnud ju suvaline retseptiravim – see oli valuvaigisti. Ta ei võtnud rahustit valuvaigisti asemel, lootuses, et see aitab. Äkki apteek oli ta kodust kaugel, polnud võimalust enam minna.

Retseptiravim ongi sellepärast retseptiravim, et see ei sobi igaühele. Arst kirjutab sulle retsepti, kui leiab, et sobib. Ja nagu näha, teemaalgatajale ei sobinudki.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki ta ei teadnud, et need ei sobi? Minul on ka nii juhtunud.

Et ostad koju valuvaigistit ja kui vaja läheb, siis avastad, et ups, need ei sobi? Uskumatu.

jah, kus kurat ma oleksin pidanud teadma, et näiteks ibuprofeen ei sobi? Ma ei tea kuidas sinuga on, aga mina ei oma selliseid teadmisi.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See polnud ju suvaline retseptiravim – see oli valuvaigisti. Ta ei võtnud rahustit valuvaigisti asemel, lootuses, et see aitab. Äkki apteek oli ta kodust kaugel, polnud võimalust enam minna.

Retseptiravim ongi sellepärast retseptiravim, et see ei sobi igaühele. Arst kirjutab sulle retsepti, kui leiab, et sobib. Ja nagu näha, teemaalgatajale ei sobinudki.

Kas sa teed nalja või? 😀 Ma olen saanud mitmeid kordi ravimeid, mis mulle ei sobi. Ega arst ka mingi hiromant ei ole.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki ta ei teadnud, et need ei sobi? Minul on ka nii juhtunud.

Et ostad koju valuvaigistit ja kui vaja läheb, siis avastad, et ups, need ei sobi? Uskumatu.

Jah, nii võib tõesti juhtuda, kui neil vahet ei tee. Mina ka näiteks ei tee, ma pole ka suur valuvaigistite tarvitaja.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, nii võib tõesti juhtuda, kui neil vahet ei tee.

Mis mõttes, ei tee vahet? Kui sa tead – nagu teemaalgataja -, et sulle ei sobi verd vedeldavad valuvaigistid, siis sa ei osta neid endale koju. Info selle kohta on ju infolehel kirjas – nagu ka teemaalgataja tagantjärele kodus teada sai.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, nii võib tõesti juhtuda, kui neil vahet ei tee.

Mis mõttes, ei tee vahet? Kui sa tead – nagu teemaalgataja -, et sulle ei sobi verd vedeldavad valuvaigistid, siis sa ei osta neid endale koju. Info selle kohta on ju infolehel kirjas – nagu ka teemaalgataja tagantjärele kodus teada sai.

See ei ole absoluutselt seotud sellega, kas konkreetselt see inimene talub seda valuvaigistit või ei. Seda muide mainiti ka eelnevalt.

Verd vedeldavaid valuvaigisteid ei tohi võtta, siis kui  hammas ära tõmmatakse. Miks? Sest muidu ei jää veri kinni. Aga paljud valuvaigistid sisaldavad seda – näiteks ibukas.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, nii võib tõesti juhtuda, kui neil vahet ei tee.

Mis mõttes, ei tee vahet? Kui sa tead – nagu teemaalgataja -, et sulle ei sobi verd vedeldavad valuvaigistid, siis sa ei osta neid endale koju. Info selle kohta on ju infolehel kirjas – nagu ka teemaalgataja tagantjärele kodus teada sai.

Ohh jah, mis siin sulle seletada, sa ikka ei saa aru.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )


Esileht Ilu ja tervis Tramadol ja keh enesetunne