Esileht Hobinurk Treeningud kui hobi ja elustiil

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Treeningud kui hobi ja elustiil

Postitas:
Kägu

Tere,

tunnen huvi paljud meist siin regulaarselt trenni teevad ja kellele on trenn kui elustiil? Mis trenni teete ja kuskohas?
Mina käin regulaarselt jõusaalis ja BodyPumpis (MyFitness) – 2x nädalas. Talvel murdmaasuusatamas (samuti paar x nädalas) ja suvel jooksutiirudel. Minu põhiliseks hobiks ongi treeningud, kindel osa minu päevast. Trenn ja liikumine annavad mulle energia ja positiivsuse, puhastavad mõtteid. Lisaks loen palju spordialast kirjandust ja jälgin spordimaailmas toimuvat.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

teen trenni 6x nädalas, seega jah, see on elustiil ja hobi.

talveperioodil rühmatreeningud: BodyPump, BodyCombat, BodyAttack, jõusaal. suvel pikamaajooks.

lisaks tegelen tantsimisega (proovid+esinemised).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Käin paar korda nädala õhtuti sörkimas, sest seda saab teha kohe majast välja astudes. Mõnikord käin ujumas, ja vähemasti korra-kaks nädalas üritan ka bodybalance-sse end venitama jõuda.
Olen 44 aastat vana ja trenni olen terve elu teinud, nüüd rohkem juba sellepärast, et mitte saada istuvast tööst kutsehaigust. Vastavalt sellele valin ka kas ujumise (parandab õlalihaseid) või üldvenituse.
Samas minuga samavana naiskolleeg pole täiskasvanuna trenni teinud, on piitspeenike, hea rühi ja kauni välimusega. Seega pole ma väga kindel, kas treenimist on mõtet väga ülistada kui sporti, see vist tõesti nagu elustiil, kellele meeldib, kellele mitte.
Jooksjatele küsimus – kui palju jooksete korraga?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

jooksen vastavalt treeningplaanile. võistlusdistants on 10 km ja treeningud eesmärgiga 10km aega parandada. pikad jooksud on siis sinna 10 km kanti, muud jooksud kas intervallid, tempojooksud vms.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rahvatants ja umbes 3 korda nädalas kiirkõnd nii 4-5 km.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

jooksen vastavalt treeningplaanile. võistlusdistants on 10 km ja treeningud eesmärgiga 10km aega parandada. pikad jooksud on siis sinna 10 km kanti, muud jooksud kas intervallid, tempojooksud vms.

Oo. Kuhu kanti 10 km siis tuleb süstemaatilise trenniga?

Ma teen mitmeid väli-spordi-alasid natukene. Jooksen, sõidan ratast, suusatan, orienteerun. Lemmikud on pikad orienteerumised – rogainid, xdream. Spetsialiseerumata ja vanuses üle 40 väga tulemussporti ei tee, niisama enda lõbuks. Kohe lähengi, võtan ratta ja veeren veidi ringi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Oo. Kuhu kanti 10 km siis tuleb süstemaatilise trenniga?

süstemaatilise trenniga tuleb see, et ma üleüldse suudan joosta 10 km.

jooksmine on mu jaoks kõige kohutavamalt raskem asi üleüldse. loomulikult ja naturaalselt ei tule mul siin midagi, kõik on ränkraske töö.

võib tunduda arulage, et ma seda üldse teen, aga see ongi põhjus. lihtsad asjad ei ole minu jaoks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuskil spordisaalis ei käi, ei meeldi teiste nähes trenni teha ja ei meeldi ka rühmatreeningud (kunagi käisin jõusaalis ja ujumas). Kodus on elliptiline trenažöör, teen peaaegu iga päev sellega 30-40 min, kuidas kunagi. Elustiiliks ma seda ei nimeta, olen suht laisk inimene ja sport pole mulle kunagi meeldinud. Teen trenni, et olla terve ja vormis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suusatan. Aastaringselt – suvel rullsuusk ja talvel murdmaa.
Lisaks toetavad trennid – jõutrenn, intervalltreening

Sellele, kes küsis spetstrenni mõju kohta jooksu ajale. Mina või öelda, et mõju on. Võtsin eelmisel aastal eesmärgiks joosta ära sügisene SEB jooksumaraton. Sellega seoses keskendusin natuke rohkem jooksmisele (alates aprillist). Ilma spets jooksutrennita oli minu 10 km aeg 56-57 min. Kui olin ca 2 kuud jooksutrenni teinud (paar korda nädalas), sain 10 km ajaks 52 min ja natuke hiljem poolmaratoni ajaks 1:57 (aasta enne seda joostud poolmaraton oli 2:05). Pole just mingid kõrged tulemused, kuid muutus siiski oli.
Maratoni jooksin ka ära – 4:17

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Spets jooksutrenni mõju võib jälgida Leivo blogist.
Üld-vastupidavus-alade mees võtab (võttis) kätte ja hakkab jooksma.
http://leivo.ekstreem.ee/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Hobinurk Treeningud kui hobi ja elustiil

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.