Esileht Hobinurk Trenažöörid ja kulutatud kalorid

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Trenažöörid ja kulutatud kalorid

Postitas:

Ostsin eelmine aasta trenažööri, kus väntad ja samal ajal käed ka liiguvad (crosstrainer) ja ämmal on tavaline velotrenažöör, kõige odavam Hansapostist tellitud.
Kui ma teen oma rattal 15 minutit sõitu 20km/h, olen väsinud ja selg on märg, siis näitab, et kulutasin umbes 55 kalorit, aga ämma omaga, mis ei võta higistamagi, siis näitab üle 100 kalori. Kus on loogika?
Kui näen rohkem vaeva, liiguvad käed ja jalad ja higistan, siis kulutan vähem kaloreid, kui ainult vändates?
Teab keegi neist aparaatidest rohkem ehk ja seletaks mulle, miks nii?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 22:31; 26.02 20:26; 29.02 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul aastaid vana korralik Kettler (ainult vändatav) ja ca 10-15 minutiga saab ca 100 kcalorit paraja tempoga, nii et lõpuks nahk märg. Nii et pigem Sinu aparaat ehk ei näita õigesti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

15 min 55 kCal tähendab, et sa kulutaks 200 kCal tunnis. Seda on liiga vähe. Seega sinu aparaat valetab.

Kui tahad oma energiakulu umbes hinnata, mõõda oma umbkaudset pulssi (mingid andurit pole vaja, võid lihtsalt keset trenni lõua alt v randmest mõõta), leia netist valem ja arvuta ise. Need energiakulu “mõõtmised” on niikuinii 20% siia-sinna, täpsust ei saa sa ühegi meetodiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No enda omaga võtab hingeldama ja selja märjaks, aga näitab liiga vähe kulutatud kaloreid, ämma aparaadiga näitab, et kaloreid on kõvasti rohkem kulutatud, aga ise küll mingit koormust ei tunne.
Peab mingi äppi vaatama, ehk on midagi, mis täpsemat infot annab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 22:31; 26.02 20:26; 29.02 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hingeldama ei tohi hakata …ajad pulsi üles ja kalorid ei põle,treenid südant . sellepärast on vähe . hoia pulss 130,140 juures . mul arcticus reedel näitas tunniga 300 kalorit aparaat . aga enamus ma neid cal peale ei panegi ….ei huvita . teen tund kindlasti korraga ühte aparaati ja hoian pulssi . kõige kindlam oleks pulsik kell ja vöö. siis usaldaks numbreid. tervitades

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hingeldama ei tohi hakata …ajad pulsi üles ja kalorid ei põle,treenid südant . sellepärast on vähe . hoia pulss 130,140 juures . mul arcticus reedel näitas tunniga 300 kalorit aparaat . aga enamus ma neid cal peale ei panegi ….ei huvita . teen tund kindlasti korraga ühte aparaati ja hoian pulssi . kõige kindlam oleks pulsik kell ja vöö. siis usaldaks numbreid. tervitades

Pulsikell on täitsa olemas ja üle 138 pole see kunagi olnud, muidu mul madalapoolne vererõhk kah, 90/60 kanti. Võtab hingeldama, aga tunnen ka koormust, ehk siis lihased saavad vatti küll 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 22:31; 26.02 20:26; 29.02 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin eelmine aasta trenažööri, kus väntad ja samal ajal käed ka liiguvad (crosstrainer) ja ämmal on tavaline velotrenažöör, kõige odavam Hansapostist tellitud.
Kui ma teen oma rattal 15 minutit sõitu 20km/h, olen väsinud ja selg on märg, siis näitab, et kulutasin umbes 55 kalorit, aga ämma omaga, mis ei võta higistamagi, siis näitab üle 100 kalori. Kus on loogika?
Kui näen rohkem vaeva, liiguvad käed ja jalad ja higistan, siis kulutan vähem kaloreid, kui ainult vändates?
Teab keegi neist aparaatidest rohkem ehk ja seletaks mulle, miks nii?!

Õigesti näitab. Saage aru et inimene on ehitatud väga ökonoomselt. Mida rohkem treenite seda vähem keha kulutab selleks energiat. Kui teha trenni hästi aktiivselt siis keha põletab seda toitu mida te sõite. Kui teete rahulikult aga pika pika kestvusega, siis hakkab ta rasva põletama. Keha ei suuda väga kiiresti rasva tehniliselt põletada. Ta põletab hoopis glükoosivarud läbi ja te olete surm väsinud, jõuetud ja pekk on alles. 20% suudab kehaline tegevus rasva põletada. Kui oleks vastupidi, siis inimene sureks väga ruttu nälga. Aga tegelikult võib inimene lausa kuude viisi väga vähese toiduga elus püsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin eelmine aasta trenažööri, kus väntad ja samal ajal käed ka liiguvad (crosstrainer) ja ämmal on tavaline velotrenažöör, kõige odavam Hansapostist tellitud.

Loomulikult crosstrainer põletab rohkem kaloreid kui velo. Selle ja muude harjutuste puhul on ka netis vastavad tabelid olemas.
Tuntud spordiarst Rein Jalak ütles: “Rohkem võiks tähelepanu pöörata ka spordiklubide treeningseadmetele. Eriti soovitan crosstrainer’it (elliptiline trenažöör – toim.). Esiteks põletab see uskumatult hästi kaloreid – keskmiselt 90 kilo kaaluval mehel ca 855 kcal tunnis, koormab suurt hulka lihaseid ja erinevalt näiteks stepperist on soovitatav ka ülekaalulistele.”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa alla võtta tahad, siis unusta trenažööri kaloritabloo ja jälgi toitumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on olnud kodus 3 erinevat crosstrainerit ja kaloreid on need kõik erinevalt arvutanud. Kõige optimistlikum oli kõige odavam ja kõige kiiremini katki läinud trenažöör 😀

Praegu on meil Kettleri oma ja see näitab, et u 20 minutiga (tavaliselt läbin selle ajaga 4 km nr 3 seadistuse peal) kulutan u 300-350 kcal. Ise arvan, et tegelik kalorikulu on ilmselt väiksem, sest kõige esimene trenažöör, mis meil oli (firmat ei mäleta, suht vana mudel, saime tuttavalt prooviks) näitas nende läbitud kilomeetrite peale kalorikuluks u 200 kalorit.

Aga nii või naa, need kalorid on nii suhtelised, lihtsalt silm on harjunud ka tablood jälgida. Pigem olen endale võtnud teatud aja, mis korraga treenin, nii et tavaliselt teen u 30-45 min (oleneb, kui palju lapsed asu annavad). Füüsiline vorm on küll paremaks muutunud, kaalulangus pole mul eesmärk, kuna olen normaalkaalus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega see kalorite mõõtmine pole mingi täppisteadus ühelgi juhul. Treeningseadmed üldiselt proovivad arvestada seda vastavalt sellele, kui suurt jõudu mingi aja jooksul rakendatakse, aga inimesed on erinevad ja mõni vehib trenni tehes rohkem tühja kui teine, seetõttu kulutatakse energiat erinevalt.
Erinev on ka treenituse tase, seega jah – pulsikella näit, mis arvestab reaalset treeningupulssi, on selle võrra täpsem .

Crosstrainer on jah, hea treeningvahend, kuna käed saavad ka koormust, aga tema miinuseks on jälle see, et sellel trenni tehes võib “ära uinuda” ja treeningu intensiivsus langeb. Jooksulindiga on natuke konkreetsemalt intensiivsus paigas – määrad tempo ja siis lihtsalt pead nii kiiresti lippama, vahepeal “viilida” ei saa. Kaloreid võib ta küll 855 kcal tunnis kulutada, aga ma ei kujuta ette, et viitsiksin iga päev tund aega ühe koha peal selleks sõtkuda. Õues jooksmine või jalgrattaga sõitmine võib olla vähem efektiivsem aga ei ole hoopiski nii nüri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Hobinurk Trenažöörid ja kulutatud kalorid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.