Esileht Ilu Trenn ja kehakaal

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )

Teema: Trenn ja kehakaal

Postitas:
Kägu

Ma olen vist mingi eriti õnnetu isend – ma teen absoluutselt iga hommik (just käisin puhkuse reisil ja iga hommik jooksin 1h) teen 1h kardiot. ja 5x nädalas tund jõudu. Ja mul ei ole probleemi, et oleks liiga suured lihased. Et tuhar kasvaks meeletult. Tahaks küll, aga seda lihtslat ei juhtu. Mind alati paneb imestama need nõuanded,e t ärge käige trepist, sest tuharalihas kasvab meeletult. Ei kasva. Ma köin koguaeg trepist, isegi uhkusel ja isegi spa hotellis – ei kasva mingit tuharat sellest

Aga oled sa kasutanud mõne toitumisnõustaja/personaaltreeneri abi?

Võin kihla vedada, et nad soovitaksid muuta toidulauda ja lõpetada see jooksmine – vähemalt sellises mahus.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen vist mingi eriti õnnetu isend – ma teen absoluutselt iga hommik (just käisin puhkuse reisil ja iga hommik jooksin 1h) teen 1h kardiot. ja 5x nädalas tund jõudu. Ja mul ei ole probleemi, et oleks liiga suured lihased. Et tuhar kasvaks meeletult. Tahaks küll, aga seda lihtslat ei juhtu. Mind alati paneb imestama need nõuanded,e t ärge käige trepist, sest tuharalihas kasvab meeletult. Ei kasva. Ma köin koguaeg trepist, isegi uhkusel ja isegi spa hotellis – ei kasva mingit tuharat sellest

TA olen. Käin trennis koos minust 15 aastat noorema sõbrannaga. Temal kukkus kaal kohe kolinal ja trennis on väga tugev – suudab kõik asjad ära teha. Praegu näeb välja nagu kriips. Aga silmaga nähtavaid lihaseid, selliseid nagu mul, ei ole tal üldse tekkinud. Ehkki, tema hakkas trennis käima juba septembris.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen vist mingi eriti õnnetu isend – ma teen absoluutselt iga hommik (just käisin puhkuse reisil ja iga hommik jooksin 1h) teen 1h kardiot. ja 5x nädalas tund jõudu. Ja mul ei ole probleemi, et oleks liiga suured lihased. Et tuhar kasvaks meeletult. Tahaks küll, aga seda lihtslat ei juhtu. Mind alati paneb imestama need nõuanded,e t ärge käige trepist, sest tuharalihas kasvab meeletult. Ei kasva. Ma köin koguaeg trepist, isegi uhkusel ja isegi spa hotellis – ei kasva mingit tuharat sellest

Naised üldjuhul kasutavad väga väikeseid raskusi. See ei kasvata lihast.

Ka kindlalt tuleb võrgutarbimist suurendada. Min 0.8 gr kg kohta, kui mitte 1 gr kg kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valgutarbimist ikka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga päev võiks süüa ikka ühe ja sama kindla arvu kaloreid. 800 kcal süüa on ekstreemselt vähe ja aeglustab ainevahetust, mis paneb keha kaalu kinni hoidma või isegi juurde koguma kaalu. Teiseks mõjutab ju figuuri ka kehatüüp. Kõik trennid ikka ei mõju igale kehatüübile samamoodi. See, et sõbrannale mõjub, äkki on erinevad kehatüübid lihtsalt.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaal alaneb kaloridefitsiidis, mitte trennis.

Sa ainult arvad, et oled vähem sööma hakanud.

Ma pean toitumispäevikut Nutridatas. Ja seal arvutab ilusti kaloraaži kokku. Pigem söön nädala sees liiga vähe.

Palju see kaloraaž siis on sul?

Valku kui palju?

Baasainevahetus on inimestel erinev muide, see ei käi päris etteandud valemite järgi. Mõni võtab 1500 kcal juures, teisel kaal seisab.

Nädala sees ongi 1300-1500. Nädala lõpus söön tavaliselt ja kaloreid ei loe.

Vastik ongi see, et mul oleks nagu tekkinud ka sangad. Mida mul varem kindlasti ei olnud.

Kaal alaneb kaloridefitsiidis, mitte trennis.

Sa ainult arvad, et oled vähem sööma hakanud.

Ma pean toitumispäevikut Nutridatas. Ja seal arvutab ilusti kaloraaži kokku. Pigem söön nädala sees liiga vähe.

Palju see kaloraaž siis on sul?

Valku kui palju?

Baasainevahetus on inimestel erinev muide, see ei käi päris etteandud valemite järgi. Mõni võtab 1500 kcal juures, teisel kaal seisab.

Nädala sees ongi 1300-1500. Nädala lõpus söön tavaliselt ja kaloreid ei loe.

Vastik ongi see, et mul oleks nagu tekkinud ka sangad. Mida mul varem kindlasti ei olnud.

Aga see 1300- 1500 ongi norm, mitte alasöömine. Ma saaks aru, kui sööks 800 kalorit päevas

1300-1500 ongi ju norm söömine. Pole ime, et kaal ei lange. Üks 800 kcal päev nädalas ei anna tuntavat mõju, üks kilo koosneb ju ligi 4000 kcal. Selleks, et saaks alla võtta 1 kg, peaks sööma vähemalt 3500 kcal vähem. Isegi, kui süüa 1300 asemel näiteks 1000 kcal ja nii iga päev terve nädal, isegi siis ei langeks kaal 1 kg nädalas vaid pikema aja jooksul kaotaks selle 1 kg.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

üks kilo koosneb ju ligi 4000 kcal.

See on siiski 7700 kcal.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen vist mingi eriti õnnetu isend – ma teen absoluutselt iga hommik (just käisin puhkuse reisil ja iga hommik jooksin 1h) teen 1h kardiot. ja 5x nädalas tund jõudu. Ja mul ei ole probleemi, et oleks liiga suured lihased. Et tuhar kasvaks meeletult. Tahaks küll, aga seda lihtslat ei juhtu. Mind alati paneb imestama need nõuanded,e t ärge käige trepist, sest tuharalihas kasvab meeletult. Ei kasva. Ma köin koguaeg trepist, isegi uhkusel ja isegi spa hotellis – ei kasva mingit tuharat sellest

Naised üldjuhul kasutavad väga väikeseid raskusi. See ei kasvata lihast.

Ka kindlalt tuleb võrgutarbimist suurendada. Min 0.8 gr kg kohta, kui mitte 1 gr kg kohta.

See on küll tõsi, näiteks bodypumpis teeb mõni pealtnäha noor ja terve inimene kõiki harjutusi nii väikeste raskustega, et see on pigem kangiga võimlemine. Mida muidugi võib ka teha, aga eriti efektiivne see ei ole.

Üldse on see hirm suurte lihaste ees üle paisutatud. Keskmine istuva eluviisiga naine ei suuda paar korda nädalas endale mingit üüratut lihasmassi kasvatada. Soovitus mitte käia trepist (???) on juba absurd, äkki siis juba voodis lamada, et mitte ühtki lihast kogemata sihipäraselt kasutada.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

üks kilo koosneb ju ligi 4000 kcal.

See on siiski 7700 kcal.

Seda enam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

agumik ja jalad lähevad jõutrenni tehes muidugi suuremaks.

Teemaalgataja ei käi jõusaalis, teeb mingit huina muinat.

Käin ikka jõusaalis ja teen rühmatrenni kogenud treeneri käe all. Mis huina-muinast sa räägid?

Jõusaali all peetakse ikka silmas jõutrenni vastavate masinate ja raskustega, rühmatrennid on tavaliselt pigem kardiotreening.

Ma ei tea, ma nii spetsialist ei ole, et julgeks vaielda, aga meie trennis tõstame kangi, teeme harjutusi sangpommiga, hantlitega. Teises trennis on rohkem kardio harjutused. Ja, kui ma ise trenni teen, siis teen nii üht kui ka teist.

Saage aru naised, et teil MINGIGI lihas tekiks, on vaja aastaid jõusaalis rasket kangi tõsta ja valku süüa ja siis ka tuleb parima juhul mõnisada gramm lihast teile juurde. Ülejäänud jutt ongi huinamuina, sest ei tule see kaal ja suurenenud kehavormid sul kindlasti lihastest, vaid pekist.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen vist mingi eriti õnnetu isend – ma teen absoluutselt iga hommik (just käisin puhkuse reisil ja iga hommik jooksin 1h) teen 1h kardiot. ja 5x nädalas tund jõudu. Ja mul ei ole probleemi, et oleks liiga suured lihased. Et tuhar kasvaks meeletult. Tahaks küll, aga seda lihtslat ei juhtu. Mind alati paneb imestama need nõuanded,e t ärge käige trepist, sest tuharalihas kasvab meeletult. Ei kasva. Ma köin koguaeg trepist, isegi uhkusel ja isegi spa hotellis – ei kasva mingit tuharat sellest

Naised üldjuhul kasutavad väga väikeseid raskusi. See ei kasvata lihast.

Ka kindlalt tuleb võrgutarbimist suurendada. Min 0.8 gr kg kohta, kui mitte 1 gr kg kohta.

Jah, tõsi kasutavad küll. Aga ma arvan, et ma ei kuulu nende hulka. (kükk 65kg, deadlift 75kg, kunagi pumpis käisin oli kükk 30kg) pole küll mingi  powerlifter, aga ma tavatreenijate seas ei näe ka väga palju rohkem kangile ladujaid. Ma söön väga palju valku – muna, kana, kodujuust, isegi rohkem kui 1gr/kg kohta. See ei ole kuidagi uhkustamiseks, lihtsalt näitamaks, et need hullud kulturisti lihased ei tule nii lihtsalt kui kardetakse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen vist mingi eriti õnnetu isend – ma teen absoluutselt iga hommik (just käisin puhkuse reisil ja iga hommik jooksin 1h) teen 1h kardiot. ja 5x nädalas tund jõudu. Ja mul ei ole probleemi, et oleks liiga suured lihased. Et tuhar kasvaks meeletult. Tahaks küll, aga seda lihtslat ei juhtu. Mind alati paneb imestama need nõuanded,e t ärge käige trepist, sest tuharalihas kasvab meeletult. Ei kasva. Ma köin koguaeg trepist, isegi uhkusel ja isegi spa hotellis – ei kasva mingit tuharat sellest

Naised üldjuhul kasutavad väga väikeseid raskusi. See ei kasvata lihast.

Ka kindlalt tuleb võrgutarbimist suurendada. Min 0.8 gr kg kohta, kui mitte 1 gr kg kohta.

Jah, tõsi kasutavad küll. Aga ma arvan, et ma ei kuulu nende hulka. (kükk 65kg, deadlift 75kg, kunagi pumpis käisin oli kükk 30kg) pole küll mingi powerlifter, aga ma tavatreenijate seas ei näe ka väga palju rohkem kangile ladujaid. Ma söön väga palju valku – muna, kana, kodujuust, isegi rohkem kui 1gr/kg kohta. See ei ole kuidagi uhkustamiseks, lihtsalt näitamaks, et need hullud kulturisti lihased ei tule nii lihtsalt kui kardetakse.

Siis võib pakkuda, et raskus on liiga suur, tehnika läheb valeks ja kasutatakse tervet keha, et raskust tõsta ja mitte tuharat(ehk töötavad selg ja jalad). Vale tehnika on ka väga levinud viga. Ma ise alles paar nädalat tagasi jagasin ära, et üks mu õlaharjutus on hoopis seljale.

Ma just eelmine nädal nägin tüüpi, kes tegi säärt 290 kg.  No tegelt ei teinud ta säärt, vaid jõnksutas tugialust edasi-tagasi, päkkadele ei suutnud ta kordagi tõusta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma kunagi elus esimest korda trenniga alustasin (rühmatrennid 4x nädalas), siis ka imestasin, et miks kaal ei alane ja peenemaks üldse ei jää. Kuniks arutasin treeneriga ja sain aru, et kui käid trennis, siis tundub endale loogiline, et võib ka rohkem süüa ja siis polegi imestada, et söömisega kogu oma trenni täiesti ära nullid. Ja ma ka ei õginud vms. Nädala sees sõin võimalikult vähe, lõunaks üldse suppi vms, aga õhtul tükike kooki sageli ja see oligi kurjajuur. Koogi jätsin ära, siis kaal vähenes. Ja ma olin siis alles u 27-aastane.

Suur hirm lihaste ees on ka mulle hästi naljakas. Ma teen kükke 70 kg ja jõutõmme on praegu 85 kg. Pole mingeid suuri lihaseid. Võib-olla kuskil peki all midagi on 😀 Aga kuna ma keeldun nälgimast ja ei tee trenni selleks, et olla peenike või väga fit, vaid eelkõige selleks, et olla tugev ja tervislik, siis ei morjenda ka.

Jõusaali jõutrenn vs rühmatrenni lihastrenn (BodyPump jms) on kaks täiesti erinevat asja. Rühmatrennis, kus tuleb muusika rütmi oma harjutused teha, ei ole lootustki päris raskustega midagi teha. Ainult viga võid endale teha, sest tehnika läheb valeks. See kergete hantlite ja kangikestega vehkimine läheb minu arust ikkagi pigem kardiona arvesse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen vist mingi eriti õnnetu isend – ma teen absoluutselt iga hommik (just käisin puhkuse reisil ja iga hommik jooksin 1h) teen 1h kardiot. ja 5x nädalas tund jõudu. Ja mul ei ole probleemi, et oleks liiga suured lihased. Et tuhar kasvaks meeletult. Tahaks küll, aga seda lihtslat ei juhtu. Mind alati paneb imestama need nõuanded,e t ärge käige trepist, sest tuharalihas kasvab meeletult. Ei kasva. Ma köin koguaeg trepist, isegi uhkusel ja isegi spa hotellis – ei kasva mingit tuharat sellest

Naised üldjuhul kasutavad väga väikeseid raskusi. See ei kasvata lihast.

Ka kindlalt tuleb võrgutarbimist suurendada. Min 0.8 gr kg kohta, kui mitte 1 gr kg kohta.

Jah, tõsi kasutavad küll. Aga ma arvan, et ma ei kuulu nende hulka. (kükk 65kg, deadlift 75kg, kunagi pumpis käisin oli kükk 30kg) pole küll mingi powerlifter, aga ma tavatreenijate seas ei näe ka väga palju rohkem kangile ladujaid. Ma söön väga palju valku – muna, kana, kodujuust, isegi rohkem kui 1gr/kg kohta. See ei ole kuidagi uhkustamiseks, lihtsalt näitamaks, et need hullud kulturisti lihased ei tule nii lihtsalt kui kardetakse.

Siis võib pakkuda, et raskus on liiga suur, tehnika läheb valeks ja kasutatakse tervet keha, et raskust tõsta ja mitte tuharat(ehk töötavad selg ja jalad). Vale tehnika on ka väga levinud viga. Ma ise alles paar nädalat tagasi jagasin ära, et üks mu õlaharjutus on hoopis seljale.

Ma just eelmine nädal nägin tüüpi, kes tegi säärt 290 kg. No tegelt ei teinud ta säärt, vaid jõnksutas tugialust edasi-tagasi, päkkadele ei suutnud ta kordagi tõusta.

Kükk ja jõutõmme (ja muide ka rinnalt surumine!) ongi tervet keha hõlmavad harjutused… Ma ei kujuta ettegi, et ma 85 kilo maast lahti tõstaks ilma tervet keha kasutamata, kuidas see veel käima peaks?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kükiga saab küll petta,  üleval kannatab natuke  jõnksutada küll.  Jõutõmbega on raskem. Kui ikka üles ei vea siis ei vea.  Kuigi teismelisi poisikesi on valus vaadata – seljad küürus, poole pealt lasevad lahti, suured tõstevööd ümber. Tahaks öelda midagi, aga no 40 naisterahvas nende jaoks on ilmselt mingi tädi. Seega pole minu tsirkus ega minu ahvid ja jõusaali omanik/treener käib samuti koguaeg ringi, ometi peaks märkama

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

800kcal päevas  on ekstreemne näljutamine, keha on näljarežiimil ja hoiab iga hinnaga igast grammist kinni. Nii ei langegi kaal. Kui hakkad rohkem sööma, siis langeb ka kaal. Kõlab uskumatult, aga nii on.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen vist mingi eriti õnnetu isend – ma teen absoluutselt iga hommik (just käisin puhkuse reisil ja iga hommik jooksin 1h) teen 1h kardiot. ja 5x nädalas tund jõudu. Ja mul ei ole probleemi, et oleks liiga suured lihased. Et tuhar kasvaks meeletult. Tahaks küll, aga seda lihtslat ei juhtu. Mind alati paneb imestama need nõuanded,e t ärge käige trepist, sest tuharalihas kasvab meeletult. Ei kasva. Ma köin koguaeg trepist, isegi uhkusel ja isegi spa hotellis – ei kasva mingit tuharat sellest

Naised üldjuhul kasutavad väga väikeseid raskusi. See ei kasvata lihast.

Ka kindlalt tuleb võrgutarbimist suurendada. Min 0.8 gr kg kohta, kui mitte 1 gr kg kohta.

Jah, tõsi kasutavad küll. Aga ma arvan, et ma ei kuulu nende hulka. (kükk 65kg, deadlift 75kg, kunagi pumpis käisin oli kükk 30kg) pole küll mingi powerlifter, aga ma tavatreenijate seas ei näe ka väga palju rohkem kangile ladujaid. Ma söön väga palju valku – muna, kana, kodujuust, isegi rohkem kui 1gr/kg kohta. See ei ole kuidagi uhkustamiseks, lihtsalt näitamaks, et need hullud kulturisti lihased ei tule nii lihtsalt kui kardetakse.

Siis võib pakkuda, et raskus on liiga suur, tehnika läheb valeks ja kasutatakse tervet keha, et raskust tõsta ja mitte tuharat(ehk töötavad selg ja jalad). Vale tehnika on ka väga levinud viga. Ma ise alles paar nädalat tagasi jagasin ära, et üks mu õlaharjutus on hoopis seljale.

Ma just eelmine nädal nägin tüüpi, kes tegi säärt 290 kg. No tegelt ei teinud ta säärt, vaid jõnksutas tugialust edasi-tagasi, päkkadele ei suutnud ta kordagi tõusta.

Kükk ja jõutõmme (ja muide ka rinnalt surumine!) ongi tervet keha hõlmavad harjutused… Ma ei kujuta ettegi, et ma 85 kilo maast lahti tõstaks ilma tervet keha kasutamata, kuidas see veel käima peaks?

Sa tahad kanni kasvatada, paned meeletu raskuse selga ja siis imestad, miks kann ei kasva?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen vist mingi eriti õnnetu isend – ma teen absoluutselt iga hommik (just käisin puhkuse reisil ja iga hommik jooksin 1h) teen 1h kardiot. ja 5x nädalas tund jõudu. Ja mul ei ole probleemi, et oleks liiga suured lihased. Et tuhar kasvaks meeletult. Tahaks küll, aga seda lihtslat ei juhtu. Mind alati paneb imestama need nõuanded,e t ärge käige trepist, sest tuharalihas kasvab meeletult. Ei kasva. Ma köin koguaeg trepist, isegi uhkusel ja isegi spa hotellis – ei kasva mingit tuharat sellest

Naised üldjuhul kasutavad väga väikeseid raskusi. See ei kasvata lihast.

Ka kindlalt tuleb võrgutarbimist suurendada. Min 0.8 gr kg kohta, kui mitte 1 gr kg kohta.

Jah, tõsi kasutavad küll. Aga ma arvan, et ma ei kuulu nende hulka. (kükk 65kg, deadlift 75kg, kunagi pumpis käisin oli kükk 30kg) pole küll mingi powerlifter, aga ma tavatreenijate seas ei näe ka väga palju rohkem kangile ladujaid. Ma söön väga palju valku – muna, kana, kodujuust, isegi rohkem kui 1gr/kg kohta. See ei ole kuidagi uhkustamiseks, lihtsalt näitamaks, et need hullud kulturisti lihased ei tule nii lihtsalt kui kardetakse.

Siis võib pakkuda, et raskus on liiga suur, tehnika läheb valeks ja kasutatakse tervet keha, et raskust tõsta ja mitte tuharat(ehk töötavad selg ja jalad). Vale tehnika on ka väga levinud viga. Ma ise alles paar nädalat tagasi jagasin ära, et üks mu õlaharjutus on hoopis seljale.

Ma just eelmine nädal nägin tüüpi, kes tegi säärt 290 kg. No tegelt ei teinud ta säärt, vaid jõnksutas tugialust edasi-tagasi, päkkadele ei suutnud ta kordagi tõusta.

Kükk ja jõutõmme (ja muide ka rinnalt surumine!) ongi tervet keha hõlmavad harjutused… Ma ei kujuta ettegi, et ma 85 kilo maast lahti tõstaks ilma tervet keha kasutamata, kuidas see veel käima peaks?

Sa tahad kanni kasvatada, paned meeletu raskuse selga ja siis imestad, miks kann ei kasva?

Ei imesta, sest ma tean, et suured kogu keha haaravad harjutused stimuleerivad organismis kõige paremini nende hormoonide tõusu, mis lihaskasvule kaasa aitavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole nainud linna peal liigsetes lihastes naisi. Kyll aga naen kahjuks iga paev lotvu kasivarsi, punnis kohtusid ja rippuvaid tagumikke, eriti suvel. Need ongi ilmselt need suurte lihaste kartjad.

Ei taha olla irooniline, aga see “suurte lihaste” jutt on toesti naljakas. Teatud east ja kehakaalust ylespoole on regulaarne trenn ainus voimalus end enam-vahem vormis hoida, nii et asi paris kaest ara ei lahe. Lisaks soovitavad seda ka arstid, aitab paljude haiguste arahoidmisel. Trepist mitte kaia aga soovitas ilmselt selline “vaal”, kellele endale see juba ammu yle jou kaib.

Lisaks tekivad suurele enamikele naistest, eriti keskeas ja yle selle, lihased vaga aeglaselt, isegi kord nadalas jousaalis ei pruugi selleks piisata. Nii et arge tehke nalja, prouad.

Muidugi on inimesi, kellele ei sobi kehaline pingutus nt. terviseprobleemide tottu (sydamehaigus, korge vererohk). Aga ei ole vaja selleparast teistele kelbast ajada.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kõht paremini läbi käiks, söö rohkem kiudaineid ning jahutooteid vähem. Ma ise pean iga hommik helvestest(kaera/odra/ hirsi segu) putru sööma, et korrapäraselt kõht läbi käiks. Lisaks söö köögi ja puuvilju korralik kogus.

Mis rühmatrenni teed? Lihastrennid kasvatavadki lihast. Salendada aitab pulsi tõstmine ja kardio. Aga toitumisel on suurem mõju kaalule. Jooks, kiirkõnd, suusatamine, ujumine jne. Mine jaluta regulaarselt värskes õhus kiire tempoga vähemalt pool tundi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kõht paremini läbi käiks, söö rohkem kiudaineid ning jahutooteid vähem. Ma ise pean iga hommik helvestest(kaera/odra/ hirsi segu) putru sööma, et korrapäraselt kõht läbi käiks. Lisaks söö köögi ja puuvilju korralik kogus.

Toitumisest tean ma kõike! 😀 Tean, mis on kasulik, mis mitte. Nädala sees ka toitun tervislikult. Ndv võtan natukene lõdvemalt. Lihtsalt, mul on selline haigus, millega on ainevahetus ja seedimine tugevalt häirunud. Kui mul on kõht kinni, siis on kinni. Ükski keefir, kiivi, mustad ploomid jmt soovitused, mis teistel inimestel toimivad, minu puhul ei tööta. Isegi leebemad käsimüügi ravimid (Guttalax, Teholaxa, linaseemned) ei muuda midagi.

Mis rühmatrenni teed? Lihastrennid kasvatavadki lihast. Salendada aitab pulsi tõstmine ja kardio. Aga toitumisel on suurem mõju kaalule. Jooks, kiirkõnd, suusatamine, ujumine jne. Mine jaluta regulaarselt värskes õhus kiire tempoga vähemalt pool tundi.

Teen kardiot ja jõutrenni vaheldumisi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt on jah geenidega kehakuju kaasa antud. Mul nt. on loomupäraselt kumer tagumik, ilma ise midagi selleks tegemata. Pärandus isalt. Tema oli küll raskejõustiklane, profisportlane, aga eks temalgi olid looduslikud eeldused selleks alaks. Peff oli punnis temalgi. Õlavööde ka korralik. Mul samuti. Käsivarred aga saledad. Ja noh, eks ma tegelen ka ikka tervisespordiga.

Mu lähistel elab üks 20 tuuris tüdruk. Oli täielik kriips kuni 18-aastaseni! Alla 50-ne kilo. Ja hakkas tegelema jõutõstmisega, hämming kuubis! Mõne aastaga on temast vormunud täiesti teistsuguse kehaga neiuhakatis!!! Ma ei uskunud oma silmi, kui teda üle pika aja nägin. Tugevad reied, korralik tuharalihas! Trenni liikus suvel retuusides, eks need joonistavad kõik kontuurid kenasti välja…  Veits netist uurisin ka ja tegelebki jõutõstmisega. Omas kaalukategoorias on ka edukas. Siia pole viisakas nime kirjutada.

Nii muutus ka minu arusaam kehade suhtes. Saab tõesti teha n-ö sitast saia 😀 Pardon!

Kuigi kahtlustan, et tema tarbib ka mingeid valgupulbreid või muid toetavaid lisaaineid, sest see muutus on ikka müstika! Kui ise poleks oma silmaga näinud, ei usukski!

Seega võib küll naine ka lihast kasvatada kõva tahtmise korral! Usinalt trenni tehes!

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega võib küll naine ka lihast kasvatada kõva tahtmise korral! Usinalt trenni tehes!

Just nimelt kõvasti treenides, aga mitte trepist kõndides ja veidi lihaseid kasutades, nagu paljud arvavad 😀

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

50 aastat oled lodevat keha kasvatanud ja nüüd loodad, et kolme kuuga paar korda nädalas natuke liigutades saad omale tippsportlase keha.  Naiivsus kuubis.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolme kuuga ei teki sellist lihast, mis reisi nii palju suuremaks muudab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

50 aastat oled lodevat keha kasvatanud ja nüüd loodad, et kolme kuuga paar korda nädalas natuke liigutades saad omale tippsportlase keha. Naiivsus kuubis.

Ma ei ole kunagi lodev olnud. Kuigi, trennis käimisest oli mitmeaastane paus, siis liigutanud olen end alati. Ja sale olen ka alati olnud.

Tippsportlase keha ma ei soovi omale. Sellest teema ongi, et ma ei soovi omale suuri, väljajoonistuvaid lihaseid, vaid tahan olla sale ja toonuses.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See täna 1000, homme 2000 ja nädalvahetusel 2900 kalorit ei ole hea viis alla võtmiseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei soovi tippsportlase lihaseid….ma küll sooviks. Kui kenad on tippsportlastest naised. Jooksjad, suusatajad, uisutajad. Jah vaid tõstjad, maadlejad, naised, on jämedad. Aga need esimesed on kindlasti tippsportlased ja ilusad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sale ja toonuses…vaheta siis trenni. Nt mina olen käinud 10aastat klubis trennis. Jooga, balance, pilates,  papmi ja absi vahel. Mingit erilist lihast pole sellega kasvanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liikumise ja trennis käimise ainus eesmärk ei saa olla number kaalul või reie ümbermõõt. Kehaline aktiivsus annab organismile sada muud kasu, õiges koguses liikumine mõjutab kõiki organeid positiivselt.

Leia omale meeldivad liikumisviisid ja naudi liikumist, ära kaalu ja mõõda ennast iga päev.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )


Esileht Ilu Trenn ja kehakaal