Esileht Lapse ootamine Trenn raseduse alguses

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Trenn raseduse alguses

Postitas:
Kägu

Tere

Tekkis küsimus trenni kohta. Kas intentsiivne trenn on kolmel esimesel kuul okei?

 

A.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Intensiivne on küll üsna lai mõiste, aga üldiselt ma arvan et peaks oma enesetunnet jälgima ja selle järgi talitama. Enamasti esineb esimesel trimestril kurnatus/väsimus ja tihti ka puhituselaadne tunne, mistõttu paljud lihtsalt ei taha ega jaksagi eriti trenni teha. Neid märke tasub tähele panna ja kehale siis puhkust andma, mitte end trenni sundima. Mina näiteks märkasin, et ka jõusaalis ajasid harjutused pulsi palju kõrgemaks kui tavaliselt, seega väga intensiivsemasse trenni üldse ei kippunudki. Ja mingid hüpped jm kiiremad liigutused olid natuke ebamugavad ja eelistasin rohkem kontrollitumaid liigutusi nende asemel.

Kui sina aga tunned et jaksad ja tahad ja intensiivne trenn sobib sulle ka esimesel trimestril, siis minu arvates on okei jätkata. No rühmatrennide puhul võiks vast treenerit teavitada, et ta liigselt ei survestaks- kui mingi harjutus ikka ei tundu õige siis ära tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks üldine põhimõte on, et kui oled harjunud mingit trenni enne rasedust tegema, siis võid sellega jätkata (enesetunnet jälgides), aga uute aladega ei tasuks alustada. No, et kui pole ikka jooskma harjunud, siis nüüd pole kindlasti õige aeg otsustada või nii.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna ma olen alati olnud aktiivne trennitegija, siis rasedaks jäädes mõtlesin ka, et mina küll diivanile vedelema ei jää, vaid jätkan trenni tegemist, et ikka terve ja aktiivne püsida. Esimesed 6-7 rasedusnädalat tegingi veel trenni, veidi küll leebemal kujul kui varem, et mitte asjatuid riske võtta. Aga siis tabas mind täielik väsimus ja kurnatus ja pidevalt sees keeras ja iiveldus oli peal ning isegi diivanilt üles tõusmine oli täielik väljakutse. Ainuke mida hetkel iga päev teen (ja mis tegelikult nõuab ka suhteliselt tugevat tahtejõudu) on jalutamine 8000 sammu päevas.

Hetkel olen 12 nädalat rase ja loodan, et kui teise trimestri jõuan, siis saan mingil kujul trenni siiski uuesti tegema hakata. Samas hoolimata aktiivsuse langusest pole ma üldse kaalu juurde võtnud vaid kaal püsib sama mis enne rasedust (BMI 20,7).

Kui suudad, võid trenni teha aga igasugu hüpped, põrutused on välistatud. Samuti ei tohi rasedad lasta pulssi kõrgemale kui 140 lööki minutis, seega väga intensiivne trenn pole kindlasti lubatud. Treenida tuleb siiski mõõdukalt. Kuigi öeldakse, et kuula keha, siis mulle ütles arst, et trenn võib jätta ekslikult mulje, et see on hea kuna trenni tehes hakkab veri kiiremini voolama ja keha toodab endorfiine, mis ajutiselt tekitabki väga hea tunde. Aga tegelikult võid selle varjus endale hoopis liiga teha. Kui tunned ebamugavustunnet trenni ajal või selle järel kõhus, siis tuleb lõpetada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Välistaksin ka hüpped ja põrutused, sest minul oli peale üht HIIT trenni 10. nädalal tugev veritsus. Õnneks ei olnud katkemine. Aga 20. nädala UHs selgus, et platsenta on väga madalal ja sellest arvatavasti veritsus oligi. Nii et võtaksin rahulikult 🙂 Kunagi ei tea.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Lapse ootamine Trenn raseduse alguses