Esileht Ilu ja tervis Trenni autoga

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Trenni autoga

Postitas:
Kägu

Minu spordiklubi asub mu elukohast 4 km kaugusel. Ma kõnniks sinna 40minutit. Tagasi ka. Seega mu trenn päevas võtaks aega u 3 tundi. Minek, trenn ise, dušš ja kuivatamine, tulek.  Autoga saaks kiiremini. Autosse saaks märja peaga ka minna.  Aga autoga trenni…räägitakse ju autoga liiklemise kahjulikkusest keskkonnale ja kasust tervisele.  Kumba te teeks, kas sõidaksite trenni või jätaks trenni klubis ära ja pigem jookseks ümber oma kvartali?

+3
-26
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sellist asja ei suuda ka otsustada, pead ikka eriline kana olema.

+24
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei olegi 4 km, on 3km. Seega 20 min võidaks. Seega läheks u 2,5 tundi kokku. Kana jah. Kuidas te suhtute autoga liikumise vähendamisse oma mugavuse arvelt? Ma tunnen end nagu süüdi. See on ju väike sutsakas ka jala käimiseks. Samas läheb selleks ikka palju aega.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei olegi 4 km, on 3km. Seega 20 min võidaks. Seega läheks u 2,5 tundi kokku. Kana jah. Kuidas te suhtute autoga liikumise vähendamisse oma mugavuse arvelt? Ma tunnen end nagu süüdi. See on ju väike sutsakas ka jala käimiseks. Samas läheb selleks ikka palju aega.

Kui mul on aeg tähtis, siis lähen autoga ja süüdi ennast ei tunne absoluutselt. Kui on ilus ilm, siis lippan trenni, saab veel rohkem liikuda. Ja kui aega ega tahtmist pole selleks, siis lähen autoga. Teen täpselt nii, nagu parajasti tahan ja mingit nõuannet küll sellises asjas ei vaja. Täiesti kama kaks, mida keegi arvab.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Spordiklubi 2km eemal, kõnnin 30min ühte otsa, kui aega on. Kui aega ei ole sõidan autoga, üldse ei tunne ennast süüdi.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sinna spordiklubisse ühistranspordiga ei saaks? Saab trennis mõistliku ajaga käidud ja süütunne olemata. Miinuskraadidega märja peaga isiklikult õue ei roniks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jookse või mine rattaga, saad kiiremini

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ratas, elektritõuks – võimalusi on veel ju. Rattaga kojusõit on veel trenn otsa – pesed kodus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja pigem jookseks ümber oma kvartali?

Kindel valik-tavaline tööpäeva järgne trenn jm juurdekuuluv on tavaliselt tunniga tehtud. Ümber kvartali ei pea meil kuskil jooksma, selliseid suurlinnu kus jooksmiseks mõistlikumat kohta poleks võimalik leida,  meil ei ole.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jookseks trenni, saaks soojenduse enne tehtud. Tagasi võimaluse korral ühistranspordiga.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Spordiklubides treenivadki ainult kanad, kes autoga kohale sõidavad. Väntavad masinaid ja tossutavad autoga koju tagasi. Vabal ajal luulutavad rohepöördest ja jalgrattateedest.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

on 3km

No aga jookse trenni! Saad 20 min kohale, võidad ajas ja vormis! 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleks mul ka sinu probleemid….

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kumba te teeks, kas sõidaksite trenni või jätaks trenni klubis ära ja pigem jookseks ümber oma kvartali?

Minu jaoks ei ole tiir ümber kvartali ja jõusaal eriti võrreldavad asjad. Kui sinu trenn on lindi peal loivamine, siis jah, selle teeks kodu kõrval ära.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleks mul ka sinu probleemid….

Oh sa vaeseke. Pai sulle. Küll hakkama saad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trenn käib sellise igapäevase logistika alla. Sama võiks ju poes käimise kohta küsida või lasteaias käimise kohta küsida. Kas käite autoga, bussiga, trammiga või jala. Igaüks korraldab oma igapäevast logistikat nii, nagu talle mugavam on ja nii nagu võimalused lubavad.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lähen trenni 2km jala, ilmselt läheks ka 3km, päevas tahaks üldiselt 6-8km kõndida ja siis sobib hästi see sutsakas kiirkõndi. Kõnnin ka nö sita ilmaga, sest värsket õhku, tunnen ma, on väga vaja.
Usun, et sõidaks ka rattaga, aga elan üsna mägises piirkonnas ja siin on minu jaoks rattaga liiga raske. No ja mul pole vastavat ratast ka 🙂

Kui läheksin autoga, siis tunneks vb pigem ennast napakalt mitte nii väga looduse seisukohalt, aga miks sõita treppi kohta, kus teen trenni, et oma füüsist, tervist jne parandada. See ei ole minu meelest loogiline.

Aga olen ka sellist tüüpi, kes kõnnib pigem igale poole jala, isegi kui keegi autoga peale võtaks. Mõistan, et paljudel vb pole aega ja keskkond ei soosi jala käimist. Siinkohal on mul vedanud, sest ei pea otsima tikutule valguses kergliiklusteed, vaid linnatänavad on rahulikud ja ka meeldivad silmadele.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb, mis trenn on. Kui käid jõusaalis jooksmas, siis muidugi jookse parem metsa vahel. Kui käid mõnes rühmatrennis, siis tee täpselt nii, nagu hing ihkab. Kui trenn on niigi intensiivne, siis pole põhjust põdeda, et autoga käid. Minu jaoks on argument ka see, et pärast peaks märja peaga muidu õue minema – ma jääks kohe haigeks kui märjalt õue läheks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks asja – esiteks trenn ei ole minu jaoks kuidagi võrreldav jala käimisega ja teiseks peab trenn mulle meeldiv olema. Meeldiv on trenn siis, kui ma saan sinna mugavalt ja mugavalt tagasi ka. Pikemalt jala käin ma nendel päevadel, kui trennis ei käi.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Spordiklubi 2km eemal, kõnnin 30min ühte otsa, kui aega on. Kui aega ei ole sõidan autoga, üldse ei tunne ennast süüdi.

Hm, see peab ikka väga turist võõras linnas tempo olema. Mul on bussipeatus 1,2km. See võtab olenevalt päevast aega 12-13 min.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Spordiklubi 2km eemal, kõnnin 30min ühte otsa, kui aega on. Kui aega ei ole sõidan autoga, üldse ei tunne ennast süüdi.

Hm, see peab ikka väga turist võõras linnas tempo olema. Mul on bussipeatus 1,2km. See võtab olenevalt päevast aega 12-13 min.

Jep, keskmine jalakäia kiirus on u 7km/h. Aeglaselt u 5.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jep, keskmine jalakäia kiirus on u 7km/h. Aeglaselt u 5.

Ei ole see keskmine midagi. See on kiire kõnd, noorele või sportlikus vormis inimesele kohane. Tavaline kõnd on 5-6 km/h, aeglane 4 km/h. Kui 2 km jaoks läheb 30 minutit, siis peab olema tegu inimesega, kellel on kas mingi jalahäda või muu terviseprobleem.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jep, keskmine jalakäia kiirus on u 7km/h. Aeglaselt u 5.

Ei ole see keskmine midagi. See on kiire kõnd, noorele või sportlikus vormis inimesele kohane. Tavaline kõnd on 5-6 km/h, aeglane 4 km/h. Kui 2 km jaoks läheb 30 minutit, siis peab olema tegu inimesega, kellel on kas mingi jalahäda või muu terviseprobleem.

Inimene, kes käib trennis ja räägib jooksmisest ümber kvartali ikka läheb sinna sportlikusse kategooriasse.  Tervest inimesest rääkides siis 5 km/h on jalutamine, mitte kõndimine. St vabalt kuskil pargis või koeraga, inimene, kes kõnnib kuskile eesmärgi päraselt naljalt 5 km/h ei longi. Jätame siis teemas siiski erandid, lapsed, vanurid jmt välja. Vaid tavaline terve inimene.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen see, kes turistikõnnist rääkisin. Mul pole küll kõige täpsem mõõtja, aga minu tavakõnd, kui on aja peale vaja minna, on ca 5,5km/h. 7 oleks natuke kreisi. Ehk nagu venitaks välja, aga oleks pisut napakas-maniakaalne vaatepilt, kui ma hullult pingutaks, et võimalikult kiiresti kõndida.

Aga 2km ja 30 minutit: see on ju igav.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see, kes ütleb, et 5 oleks pargis jalutamine. Ma ei tea nagu… liialdab ehk?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene, kes käib trennis ja räägib jooksmisest ümber kvartali ikka läheb sinna sportlikusse kategooriasse. Tervest inimesest rääkides siis 5 km/h on jalutamine, mitte kõndimine. St vabalt kuskil pargis või koeraga, inimene, kes kõnnib kuskile eesmärgi päraselt naljalt 5 km/h ei longi. Jätame siis teemas siiski erandid, lapsed, vanurid jmt välja. Vaid tavaline terve inimene.

Mine tee korra uued mõõtmised, sul on midagi segi. 7 km/h on ikka väga kiire vehkimine. Isegi jõusaalis lindil kõndides on see natuke liiga kiire, 6.5 on veel ok. Päris tänaval ja tavarõivastes on 7 km/h ikka päris kiire. Muide, jooksevad ka 90-aastased ning ülekaalulised.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu spordiklubi asub mu elukohast 4 km kaugusel. Ma kõnniks sinna 40minutit. Tagasi ka. Seega mu trenn päevas võtaks aega u 3 tundi. Minek, trenn ise, dušš ja kuivatamine, tulek. Autoga saaks kiiremini. Autosse saaks märja peaga ka minna. Aga autoga trenni…räägitakse ju autoga liiklemise kahjulikkusest keskkonnale ja kasust tervisele. Kumba te teeks, kas sõidaksite trenni või jätaks trenni klubis ära ja pigem jookseks ümber oma kvartali?

Kas sa käid seal spordiklubis ainult jooksmas?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga 2km ja 30 minutit: see on ju igav.

Ok, järgmine kord kõnnin võtan stopperiga aega. 30min on kuskil esikus riidessepanemise algusest spordiklubi riietusruumi jõudmiseni. Mul lühikesed jalad, 5km/h on täitsa ok kõnnitempo, 7km/h on juba taastusjooks. Ei ole mingi liikumispuudega, pühapäeval plaan aasta esimene poolmaraton joosta. Kahjuks teepeal ka mitu valgusfoori, mis oma aja võtavad.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jookseks trenni, saaks soojenduse enne tehtud.

Trennikott õla peal loperdamas?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jep, keskmine jalakäia kiirus on u 7km/h. Aeglaselt u 5.

Ei ole see keskmine midagi. See on kiire kõnd, noorele või sportlikus vormis inimesele kohane. Tavaline kõnd on 5-6 km/h, aeglane 4 km/h. Kui 2 km jaoks läheb 30 minutit, siis peab olema tegu inimesega, kellel on kas mingi jalahäda või muu terviseprobleem.

Inimene, kes käib trennis ja räägib jooksmisest ümber kvartali ikka läheb sinna sportlikusse kategooriasse. Tervest inimesest rääkides siis 5 km/h on jalutamine, mitte kõndimine. St vabalt kuskil pargis või koeraga, inimene, kes kõnnib kuskile eesmärgi päraselt naljalt 5 km/h ei longi. Jätame siis teemas siiski erandid, lapsed, vanurid jmt välja. Vaid tavaline terve inimene.

Sul on tõesti midagi sassis. Ma olen elu aeg olnud üsna kiire kõnnakuga. Lisaks olen üle keskmise pikk naine ja samm on ka pikk. Mul ongi kombeks liikuda üsna kiirelt. Nii linnas kuskile minnes kui ka koeraga jalutades, kuna koeral on gaas üsna põhjas. Ilmselt enamus inimestest kõnnin kiiremini. Aga vaadates nutikella siis mu kiirus jääb keskmiselt kindlalt alla 6km/h. Ja ratta spidomeeter on tõesti näidanud üle 6km/h ka kui temokamalt ratas käe kõrval läinud. Aga 7km/h on juba ebareaalne. See oleks selline kerge sörk või väga kiirkõnd. 5km/h on täiesti normaalne ja tavaline terve inimese kõnnitempo. 7km/h tõenäoliselt pole enam kõndimine vaid spetsiaalne kiirkõnd või kerge sörk.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Ilu ja tervis Trenni autoga