Esileht Ajaviite- ja muud jutud Trennides enese vigastamine ja traumad

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Trennides enese vigastamine ja traumad

Postitas:
Kägu

Tänases Päevalehes on artikkel, kuidas vale treenimismeetod põhjustas lapsele eluaegse terviseprobleemi. Olen ise tihti mõelnud ja käies igasugu trennides, juba vanema ja elukogenud treenijana ma ei tee kunagi päris kõike kaasa, mis mulle ohtlik tundub, et kas me oskame ennast ja oma lapsi hoida, et sportimine ei teeks kasu asemel kahju? Igasugu bodypumpid, jõusaalid, iluvõimlemised, ashtanga ja bikram joogad võivad tõsiseid kahjustusi põhjustada, näiteks viimasest võib saada südamerabanduse.
Muidugi juhtub seda harva, sest sellistes moetrennides käivad eelkõige noored ja terved inimesed, aga igal juhul võiks sellel teemal ka arutleda ja neid mõtlema panna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma muuseas olen viimasel ajal päris palju sellele mõelnud, nimelt on mul trennist läbi nii puusa- põlve kui õlaliigesed. Sain sellest liiga hilja aru, et teen osasid harjutusi valesti ja ega kõik MyFitnessi treenerid ei õpeta kuidas harjutusi õigesti teha.
Nüüd olen muutunud väga ettevaatlikuks ja hoidun treeneritest kes vaid harjutusi ette näitavad ja midagi ei selgita.
Olen 45-aastane naine, 30 aastat erinevaid spordialasid harrastanud ning traumasid ei ole olnud. Vaid viimased 3 kuud on liigestega jama ja tean ka millistest harjutustest asi lappesse läks. MyFitness peab oma treeneritelt ikka nõudma ka seda, et nad kontrolliks ja vajadusel korrigeeriks rühmatrennis osalejate (valesid) asendeid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ise olen käinud väga vähest aega paari noore treeneri juures. Kui küsisin kuidas peab toimuma ühe või teise harjutuse juures ka õige hingamine, ei osatud midagi vastata. Siis sattusin korraks vanema meestreeneri juurde ja tema kohendas kohe liigutused õigeks, katsus korraks abaluul üht punkti ja juba peale esimest treeningut oli hoopis teine olemine, nagu oleks pingest vabanenud. Ühe vanema naiska juurde ma keeldusin kategooriliselt minemast, sest tema näol oli vist tegemist mingi kibestunud fuuriaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käin rühmatrennis, enne seda vaatasin youtubest korduvalt, kuidas selliseid harjutusi tehakse, milline peab olema kehaasend, jalgade (põlvede) hoidmiseks, milline peab olema käte ja õlgade asend, et liiga ei teeks randmetele ja seljale. Püüan end hoida. Samas näiteks trennis kui keegi valesti teeb, juhitakse sellele delikaatselt tähelepanu ja mõni kohe ei saa üldse aru, mismoodi õigesti on. Viimane kord BP trennis üks tüdruk tõmbas kangi, endal selg täiesti lookas kõveras. Treener juhtis korduvalt tähelepanu, korraks nagu vaatas ja muutis asendit ja siis jälle vajus kõveraks. No milleks krabada omale suuri raskusi, kui keha nendega toime ei tule… :/

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina hakkasin peale aastaid pausi järsku kõvasti andma ja no muidugi, läksin gruppi, kus enamus liikmeid olid väga heas sportlikus vormis. Tulemuseks ülekoormus ja aasta+ pausi. Treenerid ei oska arvestada eri tasemega inimestega ja eks ise ei taha ju ka viimane hädapätakas olla 🙁 Nüüd olen targem, vaatan passi ja üldist vormi. Klubisse ei julgegi enam minna. BP valed võtted on ka kogetud — osad treenerid suruvadki, et pange rohkem raskusi peale — see on täiega jama, sest kui ikka keha sellega toime ei tule, siis on kahju tehtud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võimlemises on alati väga palju vigastusi olnud. Sealhulgas ka palju eluajaks halvatuks jäämisi (selgroo vigastamise tõttu). Võrreldes iluvõimlemisega on raskeid vigastusi eriti palju sportvõimlemises (riistvõimlemises). Kõige rohkem juhtub seda naiste rööbaspuudel. Teisel kohal on naiste poom. Aga kuna nii on olnud juba palju aastakümneid, siis peetakse seda loomulikuks kaasnevaks nähtuseks. Muidugi ka akrobaatika, mis on põhimõtteliselt sportvõimlemise alaliik, aga seal oleneb konkreetsetest trikkidest. Iluvõimlemises seevastu on vigastused kerged tulema mitte niivõrd võistlustel, vaid eelkõige treeningutes venitusprotseduuride ajal. Kõige otsesemalt öeldes, liigesed ja kõõlused lihtsalt füüsiliselt rebestatakse katki treeneri poolt jõuga venitades. Ka selgroogu tagurpidi painutades võib ühel hetkel toimuda minek üle kriitilise siduvuspiiri.

Oskab ehk keegi öelda, miks on üldse võimlemises loodud ebainimlikud kohustuslikud harjutused, justnimelt nagu näiteks see selja/selgroo tagurpidi painutamine. Inimkeha ei ole ju loodud sedapidiseks suureks paindeks. Või siis miks on vaja venitada jalad spagaati, veelgi enam, ülespagaati (üle 180 kraadi)? Ka see ei ole loomulik kehaliigeste ettenähtud liikumisulatus. Miks on võimlemisvõistlustel punktide saamiseks vajalik demonstreerida keha mitteloomulikke moonutatud ja väljavigastatud liigeste asendeid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

see on hea teema ja seda peaks lausa uurima. meil siin terve tantsukool püsti pandud, kus noor gümnasist treener on. lapsevanemad ilmselt usaldavad. aga kuulsus loeb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käin rühmatrennis, enne seda vaatasin youtubest korduvalt, kuidas selliseid harjutusi tehakse, milline peab olema kehaasend, jalgade (põlvede) hoidmiseks, milline peab olema käte ja õlgade asend, et liiga ei teeks randmetele ja seljale.

Miks arvad, et youtubes on õigesti tegemise videod või tegid ehk mingid valikud pakutavast?
Näiteks on youtube täis jooga-asendeid, mis on kas täiesti valesti tehtud või muidu ohtlikud järele tegemiseks, näiteks peapealseisud jne. Samuti venitamine. Liigesed ei ole kõigil ühesugused, limapaunad jt asjad on erinevad, püsimine asendis ja venimine toodavad juurde seda, et toimub ebastandardse liigese kiirem kulumine. See, et igaüks ei saa spagaati, on pigem organismi kaitsevõime, et liiges ei veniks välja. Hüpermobiilsed ehk liiga painduvad inimesed, kas lambist spagaati ja jala kaela taha panevad, on palju suuremas vigastuste ohus tegelikult, kui need, kelle sidekude nii elastne pole.
Lapsed ja noored saavad tavaliselt veel kõike teha, aga kui nad valesti harjutavad, kulutavad nad ennast lihtsalt ära. Mingiks eluetapiks on lihased välja veninud ja enam tagasi kokku ei lähe. Siis algavad seljavalud jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks ta ongi väga keeruline asi. Aga mingi südamerabanduse vastu treener midagi väga palju teha ju ei saa, sest tema peale vaadates ei näe, kui terve su süda on, kui palju sa treeninud oled jne. Tänapäeval õnneks on igasuguseid spordiarste, nõustajaid, koormus- ja vereteste, soovi korral koostatakse treeninkavasid jne jne. Aga ikka ise jah peab enda eest seisma ja ennast jälgima. Kohus võib ju kellegi teise süüdi tunnistada, aga ega see terveks ei tee.
Mõnes klubis juba küsivad sisse astudes allkirja, et nemad ei vastuta kui vigastuse v surma saad.
Ise käin tai poksis, olen teadlik, et ajupõrutused on kumuleeruvad ja ei tee tugevamaks vaid nõrgemaks. Aga arvan siiski, et kasu on suurem kui kahju. Oma last ei paneks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

alles oli siin arutlus, et mis mõttega tehakse trenni, kui jõuharjutuse juures pannaks pulga otsa kilosed raskused. Või mis mõte on kõndida jooksulindil. või mis mõttega minna trenni, kui pooli harjutusi kaasa ei tee. Ma kindlalt ei leia seda teemat enam üles, aga tundsin end puudutana, sest trennis keegi mõtleb must nii- tuleb trenni ja tõstab sisuliselt vaid pulka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps käis aastake balletis, siis kurtis, et valus ja enam ei taha. OK, läks mujale. Ma ei tulnud selle pealegi, et kontrollida lastega tegeleva noore tüdruku pädevust. Artiklit lugedes rõõmustasin, et minu lapsega on kõik korras. Samas, ukse taga lapsi oodates üks ema rääkis, et käis ka tema lapsena balletis ja treener keeras tema selja paigast ära – diski dislokatsioon ja eluaegsed seljavalud. Ma imestasin väga, et ta oma lapsega sinnasamma tagasi tuli, kus teda ennast vigaseks tehti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tegelikult väga vähe on kontrolli selle asja üle küll, eriti oluline laste trennides, sest vanem ju seal ise kaasas ei käi ja laps ei oska ise piisavalt ohte hinnata ja tihti usaldab treenerit pimesi. praegu ei ole ju tegelikult mingit kontrolli asja üle, igaüks, kes tahab võib õpetada, mida tahab ja tihti ei teagi, kes üldse lapsele trenni annab, lepingu sõlmid ühega, trenni annab teine ja kui see haige, siis juba kolmas
üks osa kooli kehalisest kasvatusest peaks olema üldine teooria kuidas ja kui palju tuleks ja tohiks treenida

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks arvad, et youtubes on õigesti tegemise videod või tegid ehk mingid valikud pakutavast?

Aga sellepärast, et vaadata tuleb õigeid videosid, mitte mingit suvaliste poolt tehtud “homemade” tutoriale.
Les Millsil on väga konkreetselt enda kanal, mida saab vaadata ja kus näidatakse õigeid asju. See, kui keegi oma rumalusest mingi suvalise koduvideo vaatamiseks võtab, noh eks omad vitsad peksavad.
Ja ma olen 100% seda meelt, et käia tuleb sellise treeneri juures, kellel on pädevus olemas. Googelda kasvõi treeneri nime enne, uuri natuke, kellega tegu on. Kui on vähegi tegija, siis on üldiselt info ka tegevus litsentsi olemasolu või mõnda seltsi kuulumise kohta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see on hea teema ja seda peaks lausa uurima. meil siin terve tantsukool püsti pandud, kus noor gümnasist treener on. lapsevanemad ilmselt usaldavad. aga kuulsus loeb.

noorel gümnasistil võib vabalt abitreeneri kutsetunnistus sahtlis olla. tean mitmeid, kellel on.

omaette teema on see, et tants (va tantsusport) ei käi spordi alla ja seal ei ole kutsetunnistus paraku nõutav.

minu laste tantsukoolis on õnneks kõik, keda tean, ülikoolis koreograafia lõpetanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma muuseas olen viimasel ajal päris palju sellele mõelnud, nimelt on mul trennist läbi nii puusa- põlve kui õlaliigesed. Sain sellest liiga hilja aru, et teen osasid harjutusi valesti ja ega kõik MyFitnessi treenerid ei õpeta kuidas harjutusi õigesti teha.
Nüüd olen muutunud väga ettevaatlikuks ja hoidun treeneritest kes vaid harjutusi ette näitavad ja midagi ei selgita.
Olen 45-aastane naine, 30 aastat erinevaid spordialasid harrastanud ning traumasid ei ole olnud.

Muide, vanus mängib ka olulist osa ja seda ignoreerida pole mõistlik.
Kui vanalt õige baleriinid pensionile saadetaksegi? Mõelge – miks.

Tavainimese trenn võiks olla ikkagi selline, mis on säästev ja tervislik. Koguaeg midagi saada, saavutada – see on teekond kannatustesse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hea näide ebakompetentsest treenerist on MyFitnessis K.M. Nisu, kes naerab kõigi kuuldes mikrofoni algaja üle, kui ta liiga kerge raskuse võtab. Samamoodi õiendab inimesega trenni jooksul, kui ta ei jaksa (sa ei arene kuhugi jne). Kas tema vastutab, kui mina end vigastan või ülekoormuse saan? Loomulikult mitte!
Kõik see omal nahal kogetud ja seepärast lõpetasin ka selles klubis lepingu. Äârmiselt ebameeldiv treener.

Please wait...
Postitas:
Kägu

10-aastaste plikade treeningut 3-5 tundi nädalas ja elukutselise baleriini aastatepikkuseid treeninguid ja etendusi 40-50 tundi nädalas pole mõtet kõrvutada, mis sa arvad, miks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

10-aastaste plikade treeningut 3-5 tundi nädalas ja elukutselise baleriini aastatepikkuseid treeninguid ja etendusi 40-50 tundi nädalas pole mõtet kõrvutada, mis sa arvad, miks?

Baleriinidega on tegelikult ka see aspekt, et balletis on harjutud nägema nooruslikke ja siledaid iludusi. Kui Luikede järve hakkaks tantsima 50…75 aastaste kollektiiv, ja isegi kui nad suudaksid (mõni suudab küll veel), siis ikkagi ei läheks see etendus müügiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kōige olulisem on soojendus alguses ja venitus lõpus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kōige olulisem on soojendus alguses ja venitus lõpus.

ee kuidas neist kumbki aitaks selle vastu kui treener su luu katki surub?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Treeneritel on kutsestandardite süsteem. Eok lehel on kõik Eestis litsenseeritud treenerid üleval. Vaadake, kas teie treener on seal ja mitmenda taseme kutsetunnistust ta omab. Abitreener ei tohiks üksinda treeningut juhendada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eok lehel on kõik Eestis litsenseeritud treenerid üleval.

See ei puuduta tantsutreenereid, pilatese juehndajaid ega joogaõpetajaid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen 45-aastane naine, 30 aastat erinevaid spordialasid harrastanud ning traumasid ei ole olnud. Vaid viimased 3 kuud on liigestega jama ja tean ka millistest harjutustest asi lappesse läks. MyFitness peab oma treeneritelt ikka nõudma ka seda, et nad kontrolliks ja vajadusel korrigeeriks rühmatrennis osalejate (valesid) asendeid.

Kas sellist vōimalust ei ole kaalunud, et nüüd 30 a pärast on lihtsalt keha juba nii ületreenitud, et sellezt ka neec vigastused?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti ei peaks inimene treenima ühtemoodi nii 25 kui 50 aastaselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

MyFitness on röögatult kallis, arvestades Eesti elatustaset ja (ka treenerite!) madalaid palkasid – võrdluseks, Londoni kesklinnas saab väga viisakas klubis treenida ca 40 euro eest (täispakett). Lisaks on MyFitnessis ka suur klientuur – ükskõik, millal minna, alati on kõvasti rahvast.Pluss kõik lisatasulised asjad – üritused, letimüük, solaariumid jms. Sellise käibe ja liikmemaksu suuruse juures mina kliendina ootaksin küll pädevaid treenereid.

Ma olin ise aastaid MyFitness klient, kuid nüüd, kus pärast kolimist on kodu lähedal olemas ca 20-eurose tasuga klubi (täispakett, sh rühmatrennid), enam küll ei raatsiks MyFitnessisse minna. Eriti arvestades, et seal pole pädevamad treenerid midagi, kui minu nüüdses koduklubis. Ikka sama jutt, et põlved 90 kraadi kükke tehes ja pane aga veel raskust juurde. Vsjo.

Please wait...
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Trennides enese vigastamine ja traumad