Esileht Kodunurk Trenniriietel igikestev higihais

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Trenniriietel igikestev higihais

Postitas:

Googeldasin ka vanu teemasid.. Olen proovinud äädikaga – ei aidanud. Olen proovinud soodaga – tiba võib-olla läks paremaks, aga mitte märkimisväärelt ja varsti oli probleem tagasi. Hetkel tegin ROHKE soodaga (soodavees leotasin, terve paki panin ära) ja panin masinasse lausa 60 kraadiga (pole midagi kaotada, sest nende haisupommidega ka trennis käia ei saa). Seejärel panin veel 40kraadise pesu otsa ning plaan on veel vähemalt üks pesu ilma vahendita teha, et loputada kõik korralikult välja. Kas on olemas veel mõni nipp? Sest kui see ka ei aita, siis peab lihtsalt riided minema vist viskama, sest enne trenni käin igakord pesus ära, kasutan deodoranti ja nii kui trenni lähen, nahk ning riided soojaks ja niiskeks muutuvad, lööb vana higihaisu jälle üles. Tavaliste riietega seda probleemi pole, st pole mingi meeletu higistaja. Kuna käin rühmatrennis, siis ei saa sellist haisemist endale lubada. Mõnikord tahaks ka enne rühmatrenni natuke trenni teha jõusaalis ning siis rühmatrenni alguseks on hais juba üleval… Ja oletame, kui miski ei aita ning pean uued riided ostma – kuidas neid siis hooldada, et varsti sama seis ei oleks? Kas spets sordireiiete pesugeel hoiaks selle ära? Praegu pesen Miniriski või Mulieresiga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Spordiriiete pesugeel peaks ära võtma küll. Vähemalt mul sellist probleemi riietele ei teki (pesen spordiriiete pesugeeliga).
Teine variant on proovida Arieliga, see peaks küll kõikmõeldava mustuse ja haisu maha pesema.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu kogemuse järgi ei aitagi midagi, peale äraviskamise.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kannan tavalist puuvillaste t-särki. Proovi.
Sünteetikay ei kanna, seega paraku ei oska soovitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi viinas leotada – siin peaks lihtsalt tapma kõik need haisu tekitavad bakterid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine variant on proovida Arieliga, see peaks küll kõikmõeldava mustuse ja haisu maha pesema.

Nad tänapäeval ju surevad pärast selle Arieli “haisu” tõttu maha.
Ja otseloomulikult peseb kõik maha, mingi trennihigi on miinimum.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äädikas on sinu sõber selles olukorras. Vala julgelt pesumasina loputusvahendi sahtel äädikat täis. Masinast välja tulles on äädikahaisu kõvasti, aga äädikas aurustub ja kuivanud pesul teda enam tunda ei ole. Aga bakterid, mis sul seda haisu tekitavad neis kiududes, viskavad sussid püsti selle äädika-protseduuri peale.

Nõudepesulappe soovitatakse ka mikrolaineahjus kuumutada, et haisu tekitavatest bakteritest lahti saada. Spordiriiete puhul ilmselt töötaks samuti, aga ma ise väga ei tahaks pesu ahju toppida 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahulikum sportlane võiks trenniriideid vahetada iga kahe aasta tagant, sage trenniskäija aga igal aastal. Ega sitast saia ei tee.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma alustaksin ka küsimusest, et kui kaua (ja kui intensiivselt) sa neid asju kasutanud oled? ma olin sunnitud ühe muidu täiesti korraliku rinnahoidja sellise haisu tõttu ära viskama ja läbikulunud sokid hakaksid samamoodi higihaisu eritama. no ei ole need asjad igavesed, ei ole. need kaks eset olidki need, mida iga kord trennis käies kasutasin, muid varieerisin ja need ei saanud niisugust vatti. kusjuures pesust tulles olid täiesti lõhnatud ja selga pannes samuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa iga kord peale trenni pesed ja ikka haisevad, siis ma viskaks ka ära. Arieli ära küll kasuta, seda haisu on riietest umbes sama raske välja pesta kui tõrksat higihaisu. Minu kogemuse järgi kiiresti kuivavad asjad ei võta eriti haisu ka külge, mehe jooksupluus on küll kergelt lõhnav ka peale pesu, tavaoludes ta ka ei higista, samas kuivab tema pluus kauem kui enamus spordiriideid. Rinnahoidja võib ebameeldivalt lõhnama hakata ka kui on selline paksemat materjalist ja külmal ajal toas kuivatad, pikk kuivamisperiood mitte õues kipub ka mõningatele materjalidele ebameeldiva lõhna juurde jätma. Ja see lõhn lööb alati välja kui ese veidigi niiskust saab.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui trenniriided trenni järgi haisema hakkavad, siis tähendab see vaid üht – on aeg uued osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk Trenniriietel igikestev higihais