Esileht Koolilaps Trennis käivad lapsed

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Trennis käivad lapsed

Postitas:

Olen hämmingus treeneri käitumisest. Laps käib aastaid laskesuusatrennis ja osalenud ka üle-eestilistel võistlustel. Esimene võistlustel ei ole, kuid naudib väga trennis käimist. Viimasel ajal kuulen lapselt tihti, et treener on pahane, kui ta trenni ei lähe (puudub kuus 1-2 korda). Pole puudunud kordagi ilma põhjuset. Tihti on väga palju õppida ja seega laps eelistab õppimist trennile. Laps õpib 8. klassis. Varasematel aastatel sellist probleemi treeneriga pole olnud. Kas treeneril on põhjust lapsega iga kord pahandada

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle küsimuse võiks ju treenerile esitada.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sageli need trennid toimuvad? Kui kord nädalas, siis on 2 korda kuus puudumine juba pooltest trennidest.

Oleneb ka, kuidas see treener pahane on. On ju suur vahe, kas lihtsalt toriseb või karjub ja paneb karistuseks midagi tegema, sest nii jube pahane on.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomuilult ollakse pahane, kui trenne jäetakse vahele. Asja mõte ongi järjepidevas treenimises.

+7
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 23:12; 24.01 16:53; 24.01 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomuilult ollakse pahane, kui trenne jäetakse vahele. Asja mõte ongi järjepidevas treenimises.

Tegelikult on asi hoopis selles, et treener tahab võitude aupaistel särada ja pigistab lastest üha rohkem välja. Teda ei huvita, et koolitöö jääb unarusse, tal on peamine, et saaks võita ja sellepärast tuleb palju treenida.
Ma kirjutan nii seetõttu, et minu last käidi pikkuse pärast nuruma klubidesse ja kui ta valis ühe välja, siis selgus, et see mis enne räägiti, oli väga erinev mida lubati. Ei õppimisele, vabale ajale, rääkimata reisimisest ja muust, mis käib normaalse teismelise elu juurde. Reaalsuses lasti lastel üksteist sõimata, peksta ja kõike teha, vahet polnud niikaua kuni võidad. Kõik inimlik kaob.

+10
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on asi hoopis selles, et treener tahab võitude aupaistel särada ja pigistab lastest üha rohkem välja. Teda ei huvita, et koolitöö jääb unarusse, tal on peamine, et saaks võita ja sellepärast tuleb palju treenida.

Krt, mis õigusega sa oma kaheldava väärtusega kogemuse pealt selliselt kõigi treenerite kohta järeldusi teed? Mis võidud? Treener kasvatab lapsest inimest, kisub teda emme soojade tekkide vahelt välja, õpetab kohusetunnet ja töö tegemist. Pealegi ei lange “võitude aupaistest” treeneritele eriti midagi.
Kui su laps on tõsiselt mingile harrastusele käe andnud, siis ei käi enam trennis siis, kui mõnus on ja emmele ka sobib, vaid käib siis, kui on trenn. Iga kord. Haigus on vabandus, mõni suur erandlik probleem on vabandus, aga reis, õppimine (?) ja vaba aeg ei ole vabandused. Üks treener ütleb igale puudujale väga tabavalt: “Jah, muidugi võid puududa. Trennis käimine on vabatahtlik – käid või ei käi”. Sellist varianti, et käid, aga vahepeal puudud, kui telekast hea film tuleb, ei ole.

See jutt käib ka teemaalgataja kohta. Jutt, et laps õppida ei jõua, ei kõlba kuhugi. See, kui on kiire, õpetabki lastele aja kokkuhoidu ja keskendumist. Teadagi, kuidas nad muidu õpivad – telo on kogu aeg kõrval ja igale piiksule reageeritakse, vastatakse, vaadatakse. Kui aga on nuut seljas ja kiire taga, siis pannakse telefon kotti ja tehakse mõne minutiga ülesanne ära. Mul on kaks last, üks neist gümnasist ja teine põhikooli lõpus – ma tean küll seda õppimise asja.

+8
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 00:51; 23.01 12:40; 23.01 19:36; 24.01 12:32; 24.01 21:12; 25.01 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb treenerist ja trennist. Kui on rühmatrenn ja on varem öeldud, et ei puuduta, siis on ju selge, et on põhjust kuri olemiseks. Küsimus on muidugi, nagu ka eespool mainiti, tõesti selles, et kuidas see kuri olek siis on.
Treeneritel ja treeneritel on ka vahe. Minu lapsed käivad individuaalspordiala trennis ja kui ikka megapalju õppida on, siis jätavadki vahele ja õpivad kodus. Algklassides jätsid mõnikord lihtsalt väsimuse pärast vahele. Kui ikka hommikul oli laps kooli minnes selline udune ja oleks pidanud ülipika päeva tegema ja siis trenni ja alles siis koju õppima siis reedeti ei läinud kohale. Teine sama ala treener samas räägib, et eraelu ja kool pole tähtis. Minu laste treener küsib, et miks ei tulnud aga ma kuri olekut küll ei tea. No ei jõua igale poole. Trennis peaks käima 4 korda nädalas, lisaks nädalavahetuste võistlused. Hulluks ka päris minna ei tasu.
Samas kui soovid last kindlasti olümpiale tulevikus saata, siis peaks olema teine suhtumine.
Mina olen siiani arvanud, et trenn liigutamise ja rõõmu pärast. Tulemus on äge kui see on hea aga tervet elu ma sinna ümber ehitanud ei ole.
Nii et ma alustaksin sellest, et miks laps käib trennis ja kuidas pere ise sellesse suhtub.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppimine on minu arust küll väga adekvaatne põhjus trennist puudumiseks, sama moodi see, kui laps on kurnatud. 8. klassis on juba päris palju tegemist – kohustuslik kirjandus, loovtöö, keemia, füüsika ja vene keel on päris rasked. Oma 8. klassi lapse pealt vaatan, et seda niisama telefonis töllitamise aega õppimise ja huvitegevuse vahelt nii hirmus palju ei olegi. Lisaks pidev õpetajate poolne surve, et juba järgmine aasta olete ise põhikooli lõpuklassis, see mõjub kõik.

Teise nurga alt jälle – treener ehk ootab liiga palju – võibolla ta loodab lapsest rohkemat, kui lapsel võimeid/tahtmist on ja sellest pahameel. Aga võibolla on lihtsalt treeneril endal eraelus probleeme, see teeb ka pahuraks.
Nii, et räägi treeneriga.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil koosolekutel pole see teema üles kerkinud, mis ootused on treeneril ja mis võimalused lapsel. Laskesuusatamine on minu mõistes siiski individuaalne ala ja ehk ei pea ilmtingimata iga lapsega püüdlema kõrge tasemeni. Eriti, kui laps ise teeks trenni pigem oma hobina, mitte tippsportlaseks saamise nimel. Meil on juttu olnud ja treener pidas lastel kooli ja õpinguid väga tähtsaks ning aksepteeris ka, et kooli tõttu vahel lapsed trenni ei jõudnud (loomulikult infovahetus pidi ka olema). Kuulsin, et oma laps oli peale puudumist(aga ta puudus ikkagi üldmõistes vähe ja alati oli tõesti näha, et muud varianti ei ole) pigem veel tublim, püüdlikum, seega puudumised treeneril pinnuks silmas ei olnud, kuigi tegu meeskonnaalaga.
Meil näiteks eelmisel aastal laps ei jõudnud paar kuud (õnneks siis jälle muudeti tunniplaani) ühel päeval nädalas trenni, sest koolitundide lõppedes ühistranspordiga trenni ajaks enam kohale ei saanudki . Meil üldiselt oma õppimiste pärast trenni minemata pole jäänud (õpibki võimalusel ka ette), aga meil on tohutult rühmatöid koduste töödena ja väga lühikese etteteatamisega (nädal, vähem kui nädal), et selle koduse töö ära tegemiseks peab tihti keegi ka trenniaja ohverdama (käivad erinevates ning erinevatel päevadel, kellaaegadel).

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed käivad trennis mitte selleks, et tippsportlaseks saada, vaid selleks, et tervislikult elada. Vahel tähendab tervislik eluviis seda, et jätad trenni minemata ja õpid hoopis oma kodused ülesanded ära, et saada korralik pikk ööuni. Siin ei ole mingit pistmist emme põllepaelte küljes olemisega vaid prioriteetidega. Esimene prioriteet on koolilapsel tervis, seega normaalse pikkusega ööuni, teine prioriteet on kool, õppetöö peab olema tehtud, alles seejärel igasugu muud hobid, olgu need trennid vms. Lapsed liiguvad meil igapäevaselt niikuinii jala koolist trenni, trennist bussijaama, bussilt koju, see teeb mitu km. päevas. Seega füüsiliselt kängu nad ilma trennita ei jää. Nädalavahetusel perega niikuinii ka liigume. Trenn ei ole meie pere lastel esmane prioriteet (kuigi tõsi, nad on spordis suht head, aga nad on edukad ka matemaatikas ja muudes ainetes, seeg miks peaks eelistama just sporti). Olen oma lastele selgeks teinud, et minu arvamus selles osas maksab rohkem kui treeneri oma, las treener pahandab, teie teate, millest selline otsus, lõpuks on tegu teie eluga, mitte treeneri omaga. Treener püüab endale võistlejaid ja tippsaavutustega tegijaid kasvatada, arusaadav. Aga tippspoortlaseks saab siis, kui sport ongi prioriteet nr. 1. Treeneril paraku ei jää midagi üle kui et aktsepteerida meie pere valikuid. Kui laps oleks oma spordiala osas nii fanaatiline, et ta sellise prioriteetide asetuse peale tõesti õnnetu oleks, siis olgu, hakaku tippsportlaseks (kuigi see on tervistkahjustav ja pereelu keeruliseks muutev eluviis), muidu aga mitte.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 11:33; 23.01 19:09; 24.01 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on asi hoopis selles, et treener tahab võitude aupaistel särada ja pigistab lastest üha rohkem välja. Teda ei huvita, et koolitöö jääb unarusse, tal on peamine, et saaks võita ja sellepärast tuleb palju treenida.

Krt, mis õigusega sa oma kaheldava väärtusega kogemuse pealt selliselt kõigi treenerite kohta järeldusi teed? Mis võidud? Treener kasvatab lapsest inimest, kisub teda emme soojade tekkide vahelt välja, õpetab kohusetunnet ja töö tegemist. Pealegi ei lange “võitude aupaistest” treeneritele eriti midagi.

Kui su laps on tõsiselt mingile harrastusele käe andnud, siis ei käi enam trennis siis, kui mõnus on ja emmele ka sobib, vaid käib siis, kui on trenn. Iga kord. Haigus on vabandus, mõni suur erandlik probleem on vabandus, aga reis, õppimine (?) ja vaba aeg ei ole vabandused. Üks treener ütleb igale puudujale väga tabavalt: “Jah, muidugi võid puududa. Trennis käimine on vabatahtlik – käid või ei käi”. Sellist varianti, et käid, aga vahepeal puudud, kui telekast hea film tuleb, ei ole.

See jutt käib ka teemaalgataja kohta. Jutt, et laps õppida ei jõua, ei kõlba kuhugi. See, kui on kiire, õpetabki lastele aja kokkuhoidu ja keskendumist. Teadagi, kuidas nad muidu õpivad – telo on kogu aeg kõrval ja igale piiksule reageeritakse, vastatakse, vaadatakse. Kui aga on nuut seljas ja kiire taga, siis pannakse telefon kotti ja tehakse mõne minutiga ülesanne ära. Mul on kaks last, üks neist gümnasist ja teine põhikooli lõpus – ma tean küll seda õppimise asja.

Mingi närvihaige treener kommenteerima sattunud?

Ilmselt, kui treenerid nii närvilised on, sisi tulekski eristada trennid tippsportlastele ja hobitrennid. Kui lapsel on hobi, siis see ei tähenda, et ta peab 100% ainult sellesse ühte hobisse panustama. Tal võib olla mitmeid huvisid.

Kui trennis tohivad käia ainult need, kes 100% ainult trennile pühenduvad ja kõik muu elu soiku jätavad, siis ei oleks treeneritel enam tööd.

Enamuses lastel on trenn ikkagi hobi, mitte eesmärk omaette. Ja mis kasu on sellest, kui trenn tõsta esiplaanile, aga Eesti tingimustes tippsportlaseks saada on ebatõenäoline – mida siis teed 23-aastaselt, kui jah, tulid küll juuniorite meistriks, aga täiskasvanute seas oled 60.ndal kohal? See on ju sportlaste reaalsus.

Iga inimene paneb ise oma prioriteedid paika, treener ei määra kellegi isiklikke prioriteete. Treener võib seada tingimuse, et tema trennis tohivad käia ainult need ja need – aga küll peagi selline treener ka ümber mõtleb, kui oma rahakotti vaatama hakkab.

PS: kas ma täiskasvanuna tohin hobitrennist puududa, kui lapsel on lasteaias pidu? või on ka trenn tähtsam, kui pere ja kõik muu?

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tegelikult on asi hoopis selles, et treener tahab võitude aupaistel särada ja pigistab lastest üha rohkem välja. Teda ei huvita, et koolitöö jääb unarusse, tal on peamine, et saaks võita ja sellepärast tuleb palju treenida.

Krt, mis õigusega sa oma kaheldava väärtusega kogemuse pealt selliselt kõigi treenerite kohta järeldusi teed? Mis võidud? Treener kasvatab lapsest inimest, kisub teda emme soojade tekkide vahelt välja, õpetab kohusetunnet ja töö tegemist. Pealegi ei lange “võitude aupaistest” treeneritele eriti midagi.

Kui su laps on tõsiselt mingile harrastusele käe andnud, siis ei käi enam trennis siis, kui mõnus on ja emmele ka sobib, vaid käib siis, kui on trenn. Iga kord. Haigus on vabandus, mõni suur erandlik probleem on vabandus, aga reis, õppimine (?) ja vaba aeg ei ole vabandused. Üks treener ütleb igale puudujale väga tabavalt: “Jah, muidugi võid puududa. Trennis käimine on vabatahtlik – käid või ei käi”. Sellist varianti, et käid, aga vahepeal puudud, kui telekast hea film tuleb, ei ole.

See jutt käib ka teemaalgataja kohta. Jutt, et laps õppida ei jõua, ei kõlba kuhugi. See, kui on kiire, õpetabki lastele aja kokkuhoidu ja keskendumist. Teadagi, kuidas nad muidu õpivad – telo on kogu aeg kõrval ja igale piiksule reageeritakse, vastatakse, vaadatakse. Kui aga on nuut seljas ja kiire taga, siis pannakse telefon kotti ja tehakse mõne minutiga ülesanne ära. Mul on kaks last, üks neist gümnasist ja teine põhikooli lõpus – ma tean küll seda õppimise asja.

Jama jutt! Trenni ei pea tegema oluliste asjade arvelt. Seni, kuni pere ise maksab oma lapse trenni eest, pole ühelgi treeneril kobiseda, kui palju laps trennist puududa võib! Minu laps käib trennis lõbu ja enese liigutamise pärast, mitte selleks, et treenerile kuulsust tuua. Kui vaja, puudub ka, see pole treeneri asi!

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 11:48; 24.01 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jama jutt! Trenni ei pea tegema oluliste asjade arvelt. Seni, kuni pere ise maksab oma lapse trenni eest, pole ühelgi treeneril kobiseda, kui palju laps trennist puududa võib!

Õige! Kuni sa oled maksumaksja, seni pole õpetajal kobiseda, palju su laps puudub või õpib. Ja ühelgi arstil pole kobiseda, kui sa nõuad üha uusi ja uusi protseduure, et siiski veenduda, ega sul pole seda haigust, millest sa just lehest lugesid. Just täpselt, sul on sinu õigused!!! Nõua neid!!!

Kui trennis tohivad käia ainult need, kes 100% ainult trennile pühenduvad ja kõik muu elu soiku jätavad, siis ei oleks treeneritel enam tööd.

Seda ma ei väitnud. 2-3 korda nädalas a 1-1,5 tundi trennis käimist on “oma elu 100% trennile pühendamine”????
100% protsenti pühendud selle aja, mis on trenniks kokku lepitud. Selles oli mõte.
Sellega olen ma nõus, et võiks siis olla eraldi trennid neile, kes käivad siis, kui viitsimist on – ja neile, kes käivad, sest huvitab sport. Ja esimeste trennid oleks kolm korda kallimad.

PS: kas ma täiskasvanuna tohin hobitrennist puududa, kui lapsel on lasteaias pidu? või on ka trenn tähtsam, kui pere ja kõik muu?

Kui sa käid rühmatrennis, kus õpitakse mingit konkreetsete rollidega kava (tantsijad, võimlejad) või mängitakse grupimänge (korvpall, võrkpall, jalgpall), siis loomulikult oled sinagi kohustatud trennis käima, sest sinu puudumine pidurdab ka teiste võimalust normaalselt trenni teha. Kui käid lihtsalt jumppamas, siis käid sa samasse kategooriasse, kuhu need 3-kordset hinda maksvad lapsed minue eelmises lõigus – ja siis tee, mis tahad.

Mingi närvihaige treener kommenteerima sattunud?

Ei ole treener ja ei ole närvihaige, kuid elus liiga palju näinud seda suhtumist, mis siin teemaski – sihuke poolik natuke-tegemine on masendav.

+2
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 00:51; 23.01 12:40; 23.01 19:36; 24.01 12:32; 24.01 21:12; 25.01 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen hämmingus treeneri käitumisest. Laps käib aastaid laskesuusatrennis ja osalenud ka üle-eestilistel võistlustel. Esimene võistlustel ei ole, kuid naudib väga trennis käimist. Viimasel ajal kuulen lapselt tihti, et treener on pahane, kui ta trenni ei lähe (puudub kuus 1-2 korda). Pole puudunud kordagi ilma põhjuset. Tihti on väga palju õppida ja seega laps eelistab õppimist trennile. Laps õpib 8. klassis. Varasematel aastatel sellist probleemi treeneriga pole olnud. Kas treeneril on põhjust lapsega iga kord pahandada

Kuna laskesuusatamine on siiski üsna vähese harrastajaskonnaga sprodiala (kui võrrelde nt. jalgpalliga), siis on ilmselt üsna lihtne tuvastada treeneri isik. Teemaalgataja, kuidas sa tunneksid end kui leiaksid perekoolist teema, mida teadjad võivad sinuga seostada?
Teine küsimus on, et kui laps puudub trennist 1-2 korda kuus, siis kuidas sa saad lapselt tihti kuulda, et treener on sellepärast pahane? Eriti kui arvestada seda, et alles oli koolivaheaeg.
Treeneril on kindlasti treeningplaan, mille ta on koostanud vastavalt treeningkordade arvule. Ega laskesuusatamise trenn ju ainult suusatamist ja laskmist tähenda. Samamoodi nagu jalgpallitrenn ei tähenda jalgpalli mängimist. Kui nüüd lapsel on koormus koolis tõusnud ja ta ei jaksa enam nii palju trennis käia, siis peab seda treeneriga arutama. Üks 14-15-aastane võiks sellega muidugi juba ise hakkama saada, aga kuna ta ilmselt ei saa, siis siin nüüd ongi lapsevanema asi lapsele appi minna ja treeneriga rääkida. Klubide huvides on, et neil võimalikult palju lapsi trennides käiks (sest pearaha) ja küllap on treener ka nõus et laps teeb endisest vähem trenni või läheb laskesuusatamiselt lihtsalt harrastajana suusatamisele. Aga võtmesõna on siin suhtlus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui su laps on tõsiselt mingile harrastusele käe andnud, siis ei käi enam trennis siis, kui mõnus on ja emmele ka sobib, vaid käib siis, kui on trenn. Iga kord. Haigus on vabandus, mõni suur erandlik probleem on vabandus, aga reis, õppimine (?) ja vaba aeg ei ole vabandused. Üks treener ütleb igale puudujale väga tabavalt: “Jah, muidugi võid puududa. Trennis käimine on vabatahtlik – käid või ei käi”. Sellist varianti, et käid, aga vahepeal puudud, kui telekast hea film tuleb, ei ole.

See jutt käib ka teemaalgataja kohta. Jutt, et laps õppida ei jõua, ei kõlba kuhugi. See, kui on kiire, õpetabki lastele aja kokkuhoidu ja keskendumist. Teadagi, kuidas nad muidu õpivad – telo on kogu aeg kõrval ja igale piiksule reageeritakse, vastatakse, vaadatakse. Kui aga on nuut seljas ja kiire taga, siis pannakse telefon kotti ja tehakse mõne minutiga ülesanne ära. Mul on kaks last, üks neist gümnasist ja teine põhikooli lõpus – ma tean küll seda õppimise asja.

Aga millest treener järeldab, et laps on trennile käe andnud, mitte ei tee trenni võimalusel lihtsalt tervise tarvis ja hobi korras sest vanemad ütlevad, et natuke peab end liigutama? Enamasti treener ei küsi, miks trenni sai tuldud.

Reisi pärast jah laps puudub, sest laps on alaealine ja ei saa nädal aega kodus veel omapead hakkama ja mina lapsevanemana keeldun sellest, et lapse hobid kogu ülejäänud pere käike ja otsustusi mõjutavad. Meil teistel peres muuseas on ka hobid ja jätame vahel oma hobisid ka ära lapse trenni pärast (tuleme näiteks kusagilt poole pealt ära, et last võistlustele sõidutada), mõni teine kord on aga vastupidi. Laps on alaealine ja peab ülejäänud pere plaanidega oma tegevusi sobitama paraku.

Õppimisega on nii, et kõigi laste puhul see tsiteeritud keskendumise jutt ei kehti samuti. Mina olen aeglane ja põhjalik tegutseja ja samasugune on näiteks minu vanem laps. Ta on perfektsionist, teeb kõike väga hästi, hinded on kõik viied, käib olümpiaadidel, treener tahab, et käiks ka võistlustel. Siis tuleb õhtul hilise bussiga linnast maale ja hakkab õppima ja õpib väga tihti kella 11-12-ni õhtul. Ta lihtsalt ei suuda kiiremini õppida ja ei suuda ka asju teha üle jala ja halvasti, kiiruga või üldse tegemata jätta. Ma pean lihtsalt käskude ja keeldudega tal vahel keelama trenni mineku, vahel ka õppetööde korralikult tegemise, et ta enda tervist täiesti ära ei tapaks selle kaua õhtul õppimisega.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 11:33; 23.01 19:09; 24.01 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pean lihtsalt käskude ja keeldudega tal vahel keelama trenni mineku, vahel ka õppetööde korralikult tegemise, et ta enda tervist täiesti ära ei tapaks selle kaua õhtul õppimisega.

Veider valik – miks sa teda hoopis magama ei sunni minema? Mulle väga tuttav teema, minulgi on üks perfektsionist

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 00:51; 23.01 12:40; 23.01 19:36; 24.01 12:32; 24.01 21:12; 25.01 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on klassiüritustelt lapsed kõrvale jäänud, sest treener ei luba puududa. Olulised õppeäigud, olümpiaadid, jõulupeod – ei saa tulla, sest trenn on.
Aga kui olen ise treeneritele kirjutanud ja väga konkreetselt olukorda selgitanud on nad üldjuhul lubanud.

Ühe eespool oleva postituse vastuseks tahaks öelda, et trenni ja kooliskäimise võrdlus ei päde, sest põhiharidus on siiski kohustuslik, trenn mitte.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Õige! Kuni sa oled maksumaksja, seni pole õpetajal kobiseda, palju su laps puudub või õpib. Ja ühelgi arstil pole kobiseda, kui sa nõuad üha uusi ja uusi protseduure, et siiski veenduda, ega sul pole seda haigust, millest sa just lehest lugesid. Just täpselt, sul on sinu õigused!!! Nõua neid!!!

Su irooniline võrdlus ei päde absoluutselt. Eestis on koolikohustus, trennikohustust seevastu ei ole. No ja see arstinäide on üleüldse täielik “aiaauk”, mis ei haaku teemaga kuidagi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 11:48; 24.01 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis on koolikohustus, trennikohustust seevastu ei ole.

Ma juba kirjutasin sellest – trennis käimine on tõepoolest vabatahtlik, kas käid või ei käi. Kui oled otsustanud käia, siis KÄID. Ja kui enam ei viitsi, siis EI KÄI. Lihtne ju. Treener pole mingi klienditeenindaja, et lõbustab su lapsi siis, kui sina või su laps suvatsevad kohale tulla. Tal on programm, ta üritab sul lapsele midagi õpetada, aga see on võimatu, kui laps pidevalt puudub.

Mina ütleks, et see on just treeneri kvaliteedi mõõdupuu, kas ta puudumiste peale pahandab. Kui pahandab, tähendab, et on hingega asja küljes, õpetab lapsi, mitte ei korja lihtsalt raha kokku. Mis oleks lihtsam, kui lihtsalt raha vastu võtta ja tore kui siis laps trennis ei käi, ei peagi selle raha eest midagi tegema!

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 00:51; 23.01 12:40; 23.01 19:36; 24.01 12:32; 24.01 21:12; 25.01 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole küll otseselt vastus teemaalgatusele kuid minu meelest on hea lahendus eraldi võistlus- ning hobigrupid. Minu lastel on mõlemal selline valikuvariant (erinevad spordialad). Võistlusgruppi pääsemiseks on teatud tingimused ning kui sa seal oled, siis põhjuseta ei tohi trennist ega võistlustelt puududa. Samas on reis, klassiekskursioon, haigus vms põhjus alati piisav olnud. “Palju õppida” isiklikult minu jaoks on natuke otsitud vabandus. Aega tuleb planeerida- ette teadaolevad asjad nädalavahetusel ära teha, midagi võimalusel enne trenni ja ülejäänu hiljem.
Ja paralleelselt siis on hobigrupid nendele, kes tahavad end liigutada kuid pole võistlusspordist huvitatud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei õppimisele, vabale ajale, rääkimata reisimisest ja muust, mis käib normaalse teismelise elu juurde. Reaalsuses lasti lastel üksteist sõimata, peksta ja kõike teha, vahet polnud niikaua kuni võidad. Kõik inimlik kaob.

Venemaal elate?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma juba kirjutasin sellest – trennis käimine on tõepoolest vabatahtlik, kas käid või ei käi. Kui oled otsustanud käia, siis KÄID. Ja kui enam ei viitsi, siis EI KÄI. Lihtne ju.

Ei ole lihtne. Lihtne oleks siis, kui oleks võimalik trennide vahel valida, kas laps käib trennis kaks korda nädalas või neli korda nädalas. Väiksemates linnades aga seda valikut vähemalt ei ole, meil näiteks treener nõuab, et kui seda liiki trennis käia tahad, siis saab käia ainult kas neli päeva nädalas või üldse mitte. Oleks tegu meeskonnaalaga, siis saan aru, et kõik peavad täiskoormusel tegutsema.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 11:33; 23.01 19:09; 24.01 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomuilult ollakse pahane, kui trenne jäetakse vahele. Asja mõte ongi järjepidevas treenimises.

Tegelikult on asi hoopis selles, et treener tahab võitude aupaistel särada ja pigistab lastest üha rohkem välja. Teda ei huvita, et koolitöö jääb unarusse, tal on peamine, et saaks võita ja sellepärast tuleb palju treenida.

Ma kirjutan nii seetõttu, et minu last käidi pikkuse pärast nuruma klubidesse ja kui ta valis ühe välja, siis selgus, et see mis enne räägiti, oli väga erinev mida lubati. Ei õppimisele, vabale ajale, rääkimata reisimisest ja muust, mis käib normaalse teismelise elu juurde. Reaalsuses lasti lastel üksteist sõimata, peksta ja kõike teha, vahet polnud niikaua kuni võidad. Kõik inimlik kaob.

Huvitav, mis spordiala see on, kus lapsed üksteist peksavad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 23:12; 24.01 16:53; 24.01 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mis spordiala see on, kus lapsed üksteist peksavad?

Poks? Karate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 00:51; 23.01 12:40; 23.01 19:36; 24.01 12:32; 24.01 21:12; 25.01 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mis spordiala see on, kus lapsed üksteist peksavad?

Poks? Karate?

Pikkuse pärast küll sinna lapsi välja ei valita.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 23:12; 24.01 16:53; 24.01 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mis spordiala see on, kus lapsed üksteist peksavad?

Poks? Karate?

Pikkuse pärast küll sinna lapsi välja ei valita.

Küsimus oli: mis spordiala see on, kus lapsed üksteist peksavad. Mina vastasin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 00:51; 23.01 12:40; 23.01 19:36; 24.01 12:32; 24.01 21:12; 25.01 14:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Koolilaps Trennis käivad lapsed